kırmızı yüz tedavısı Kırmızı yüz tedavisi ile estetik açıdan ortaya kötü bir görüntü çıkaran Rosa problemi kolayca çözüp daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Birçok kişinin ortak problemi olan kırmızı yüz (rosa) sorunu tedavi edilmediğinde sosyal hayatı ciddi oranda etkileyen bir durum olabilir. Yüzde yer alan kılcal damarları kötü yönde etkileyen rosa probleminin tedavisi günümüz sağlık teknolojisi ile oldukça kolay bir hale geldi. Bu hastalık genellikle egzama ve alerjik reaksiyonlar ile karıştırılabilmektedir. Yüzünüzde geçmeyen kırmızı lekeler oluşuyor ve gittikçe yüzünüzde yer alan kırmızılık artıyor ise mutlaka bir doktora görünüp sorunun nedenini öğrenmeli ve tedavi olmalısınız.

Kırmızı yüz problemi kişilerde özgüven kaybına da neden olabilmektedir. Bazı kadınlar bu sorunu makyaj ile çözmeye çalışmaktadır. Fakat yüze sürülen fazla makyaj diğer cilt sorunlarına neden olduğu gibi ortaya geçici ve tatmin etmeyen sonuçlar çıkarmaktadır. Kırmızı yüz tedavisinde kesin çözüm lazer ile tedavi yöntemidir.

Kırmızı Yüz (Rosa) Nedir?

Kırmızı yüz sorunu kılcal damarların güneş ışınları sonrasında genişlemesi sonucu ortaya çıkar. Genellikle beyaz tenli kişilerde daha fazla görülmektedir.

Rosacea sorunun 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

Eritema Telenjiektazik rozasea: Genellikle kan damarlarında meydana gelip kendini ciltte belirgin renk değişimleri ile gösterir.

Papülopüstüler rozasea: Bu tür akne sorunları ile çok karıştırılabilmektedir. Akne tarzı şişkinlik ve kızarıklık ile kendini belli eder.

Phymatous rosacea: Bu türde yer alan semptomlar daha ileridir. Çünkü yüz derisi kalınlaşmış ve engebeli bir haldedir.

Oküler rozasea: Diğer türlerden farklı olarak kendini göz kapaklarında kızarıklık ve şişme ile gösterir.

Kırmızı Yüz Sebepleri

Kırmızı yüz sorununun oluşmasında farklı nedenler vardır. Bu nedenler;

 • Hava şartlarının çok kötü ve olumsuz olması,
 • Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmak,
 • Aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamlarda çok fazla zaman geçirmek,
 • Sürekli olarak alkol, sigara, yabancı madde kullanmak,
 • Beyaz tenli olmak,
 • Çok fazla baharatlı yiyecekler tüketmektir.

Yukarıda yer alan sebepler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Önemli olan erken tanı ve teşhis ile sorunun sebebini bulup tedavi ile çözmektir.

Kırmızı Yüz (Gül Hastalığı) Tedavisi

kırmızı yüz tedavisi Rosa tedavisinde farklı yöntemler bulunmaktadır. Eğer yüzde yer alan kırmızı lekelerin boyutu ve yayıldığı alan fazla değil ise medikal ilaçlar-kremler ile tedavi yapılmaktadır. Eğer sorunun boyutu büyük ise lazer yöntemi ile tedavi uygulanmalıdır. Lazer tedavisinde ortaya çıkan sonuç daha belirgin ve başarılıdır.

Lazer tedavisi yapılmadan önce fiziki muayene ile kişinin durumu değerlendirilir. Yüzde yayılma ve kırmızı lekelerin boyutu ne kadar belirlenir. Sonrasında ise kişinin alerjik bir durumu, sağlık sorunu var mı bunlar öğrenilir. Lazer işlemine herhangi bir engel yok ise kişiye kırmızı yüz tedavisi uygulanır. Sonrasında uygun lazer dalga boyu ayarlandıktan sonra kılcal damarlara lazer ışınları gönderilir. Lazer ışınları sayesinde daha önce deforme olan kılcal damarlar onarılır. Genişleyen kılcal damarlar eski haline gelir. Böylelikle sorun çözülmüş olur.

İşlem sonrasında yüzünüzde morarma, kızarma gibi durumların olması oldukça normaldir. Bu sorunlar geçicidir. Yüzün durumuna bağlı olarak lazer tedavisi 4-5 seans yapılabilir. Her seans arasında minimum bir aylık süre olmalıdır. Seans sayısına işlemi yapan doktor yüzünüzün durumuna göre karar verecektir. İşlem kısa süren, konforlu ve çok ağrı duymayacağınız bir tedaviden oluşmaktadır. Uygulama bir saatten az sürmektedir. Uygulama sırasında lazer ışınlarının yarattığı acı hissini azaltmak için soğuk hava da lazere eşlik etmektedir. Eğer kişinin cildi çok hassas ise yüz bölgesine uyuşturucu krem sürülebilmektedir.

Kırmızı Yüz (Rosacea) Tedavisinin Avantajları

Lazer ile tedavi sonrasında birçok yüz sorunu ortadan kalkar. Bunlar;

 • Genişleyen kılcal damarlar tekrar eski halini alır.
 • Eğer ciltte aktif bir şekilde akne var ise tedavi edilir.
 • Ciltte fazla yağlanma var ise bu sorun çözülür ve cildin yağ dengesi sağlanır.
 • Lazer işlemi kolajen üretimi arttırır bu da daha sağlıklı ve genç bir görüntü ortaya çıkarır.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kırmızı Yüz Tedavisi Sonrası

Tedavi sonrasında günlük hayatınıza kolayca dönüş yapabilirsiniz. Tedavinin olumlu etkileri görmek için iyileşme dönemine dikkat etmeniz gerekir. Tedaviden sonra yüzünüzde oluşan kızarıklık, morarma normaldir. Bunlar kısa sürede geçecektir. Ayrıca tedavi sonrasında lazer uygulanan bölgenin altında yumru gibi bir şişkinlik hissedebilirsiniz. Bu durum geçicidir. Cildinizde kedi çiziği gibi bir görüntü oluşabilir bu durum da saatlerce içerisinde düzelecektir. Tedavinin tam olarak sonucunu ortalama olarak 2-4 hafta içerisinde görebilirsiniz.

Kırmızı Yüz Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Uygulama İçin Yaş Sınırı Nedir?

Kırmızı yüz tedavisi için yaş sınırı +18’dir.

Kırmızı Yüz Tedavisinde Cinsiyet Farkı Var mıdır?

Hayır yoktur. Hem erkekler hem de kadınlar yaptırabilir.

Hassas Cilde Sahip Olanlar Kırmızı Yüz Tedavisini Yaptırmalı Mıdır?

Buna işlemi yapacak olan doktor cildinizin durumuna inceledikten sonra karar vermelidir.

Uygulama Sonrasında Herhangi Bir İz Kalır mı?

Uygulamadan hemen sonra kızarıklık, morluk ve kedi tırnağı çiziği gibi lekelenme olur. Bu durum cildiniz sakinleştiğinde kendiliğinden geçecektir. Uygulama sonrasında cildinizde herhangi kalıcı bir kalmamaktadır.

Lazer ile Kırmızı Yüz Tedavisi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Seans sayısı yüzünüzün durumuna göre belirlenir. Genel olarak bilgi vermek gerekir ise ortalama 3 seans tedavi almak gerekmektedir.

Kırmızı Yüz Tedavisi Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

İşlem sonrasında ciltte morarma, kızarıklık gibi komplikasyonlar oluşmaktadır. Bunların kısa sürede geçmesini sağlamak için yüzünüze buz uygulaması yapabilirsiniz. Komplikasyonların artmasını engellemek için aşırı sıcak olan alanlardan ve durumlar kaçınmalısınız. Ciltte hafif kabuklanmalar görülebilir. Doktorunuzun önerdiği krem veya ilaçları kullandığınızda bu komplikasyonlar kısa sürede düzelecektir.

Eğer cildinizde karıncalanma, batma veya aşırı bir şişlik durumu oluşur ise işlemi yapan doktor ile hemen iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Tedavi Kalıcı Mıdır?

Tedavi sonrasında işlem gören kılcal damarlar tekrar sorun oluşturmaz. Fakat farklı kılcal damarlarda sorun yaşanabilir. Kısacası uygulama yapılan bölgelerde işlem kalıcı etki göstermektedir.

Tedavi Sonrasında Hemen Sonuç Görülür mü?

Tedavinin sonucu genellikle 2 ile 4 hafta arasında görülmektedir. Süre kişinin yüzündeki duruma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kırmızı Yüz Tedavi Fiyatları

kırmızı yüz tedavisi Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Kırmızı yüz tedavi fiyatları yapılacak tekniğe göre değişkenlik gösterebilir. Uzman doktor tarafından uygulanan kırmızı yüz tedavi uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar kırmızı yüz tedavisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel, çekici ve sağlıklı görünümde bir yüz görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Kırmızı yüz tedavisi yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak kırmızı yüz tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın