PRP tedavisi, hastaların kendi kanlarından elde edilir ve esas olarak plateletler ve plazma, vitaminler ve mineraller gibi diğer kan bileşenlerinden oluşan gençlik iksiridir. Trombositler, hasarlı dokuların doğal iyileşmesini sağlayan büyüme faktörleri olarak adlandırılan aktif molekülleri iyileştirmek ve içermekle sorumludur.

PRP, kan örneğinde bulunan trombositlerin konsantre edilmesini içerir.Kanımızda dolaşan normal bir trombosit konsantrasyonu mikrolitre başına 200.000’dir, PRP’de ki trombosit sayısı mikrolitre başına 1 milyon trombositi geçebilir. Bu trombositler değerlendirerek cildin daha genç ve sağlıklı olması sağlanır.

Kendi Kanınızdan Gelen Gençlik PRP

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

PRP Nedir?

Prp (Platelet- Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) yöntemi yüze canlılık vermek ve kolajen dokularının uyarılarak yenilenmesini sağlayan ameliyatsız medikal estetik uygulamasıdır. Uygulama genellikle 1 saatten az sürer. Cildin kendini yenileyebilmesi için hızlı bir uygulamadır. Çoğu hasta uygulama sonrası daha az sarkık, daha çok dinlenmiş, cilt kırışıklıkları azalmış olarak görünür. Likit enjeksiyonlarına farklı bir alternatiftir.

Prp Nasıl Yapılır?

Hastadan az miktarda kan alınarak santrifüj işlemi uygulanır. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır (her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır) böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir jel elde edilir. Platelet Rich Plasma (PRP) adı verilen bu malzeme ayrılarak, hastanın yüzündeki uygulama alanlarına cilt altından enjekte edilir.

Trombositlerin kanın pıhtılaşması ile ilgili işlevleri vardır, fakat aynı zamanda bir doku hasarının iyileşmesini sağlayan salgılar da üretirler. Bu uygulamayla kolajen uyarılma sistemini tetikleyerek dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilir. Her hastanın yapısı birbirinden farklıdır ve en iyi sonuca ulaşmak için birden fazla enjeksiyona ihtiyaç duyulabilir.  Elde edilen genç görünüm 9-18 ay arası etkisini korur.

Genellikle uygulama alanları gülüş çizgileri, elmacık kemikleri ve daha önceden farklı uygulama yapılmış bölgeler olabilir. Kolajenlerin uyarılması, cildin rengine ve parlaklığına da yansır. Bu uygulamaya tabi tutulan hastalar minimum iyileşme süreci yaşarlar. Doktorlar, düşük kan hücreli hastaları bu tedaviyi uygulamamaları konusunda uyarıyor.

PRP Uygulamasından Neler Beklenebilir?

Uygulama birçok beklentiyi karşılayacak özelliklere sahiptir.

En önemlileri;

  • Etkileri uzun sürer.
  • Yeniden canlandırıcı ve yapılandırıcıdır.
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.

PRP’nin Herhangi Bir Yan Etkisi Ya Da Enfeksiyon Riski Var Mıdır?

Hiçbir riski ve yan etkisi yoktur. Çünkü bu uygulamada her seans için tek kullanımlık enjeksiyon ve tüp içeren bir kit kullanılır. Son derece güvenlidir. Yan etkisi bulunmaz. Çünkü sizden alınan kan, zenginleştirilerek size geri verilmektedir.

PRP Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamalarından biri olan PRP kırışıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. PRP işlemi alın bölgesine, yanaklara, göz kapaklarına, çene bölgesine ve boyun / gıdı bölgelerine uygulanabilir. PRP yüz bölgesi için ideal bir anti aging işlemidir. PRP uygulaması ortalama 15 dakika kadar sürer. 6 seansın sonunda cildinizin yenilendiğini, daha canlı göründüğünü ve kırışıklarınızın azaldığını fark edersiniz. Cildinizde kırışıkların belirdiğini gördüğünüz anda PRP işlemini yaptırmanız önerilir. Böylece yüz gerdirme gibi estetik ameliyatlara olan ihtiyacınız ertelenecektir.

PRP Yüz Tedavisi Nedir?

PRP (Platelet Rich Plazma), pürüzsüz ve daha genç görünümlü bir cilt elde etmek için kök hücrelerinizi kullanır. Kolajen ve elastin indüksiyonu için mikro iğne ile kişinin kendi kanından elde edilen platelet zengin plazma bileşenleri yüze enjekte edilir. PRP kişinin kendi kanından elde edildiğinden, alerjik reaksiyon veya cilt hassasiyeti riskini ortadan kaldırır.

Yüz İçin PRP Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

PRP yüz tedavisi herhangi bir dolgu veya botoks yaptırmadan doğal yollarla genç bir cilde ulaşmanızı sağlar. Kendi kanınızdan elde edilen platelet açısından zengin plazma deri altına direkt olarak enjekte edilir. Bu uygulama için anesteziye gerek yoktur. PRP tedavisi anti aging amaçlı olarak cilde uygulanır. İçeriğindeki plateletler, büyüme hormonlarını destekleyerek çalışır. Böylece tembelleşen cilt dokusu kendini toparlar ve daha genç görünür. PRP tedavisinden sonra derideki kolajen miktarı da artar.

PRP tedavisi 3-4 haftada bir uygulanmalıdır. 3-4 seanslık bir tedavi kişinin daha genç ve sağlıklı görünmesi için yeterli olacaktır.

Adım Adım PRP Yüz Uygulaması

PRP tedavisi için önce kişiden 8 ila 20 ml arasında kan alınır ve santrifüj cihazına konulur. Bu cihazın amacı kandaki plateletleri ayrıştırmaktır. Bu ayrışmanın sonunda PRP denilen kan örneği ortaya çıkar. Plateletler açısından oldukça zengin olan bu kan örneği kişinin yüzüne enjekte edilir. Bu uygulama ortalama 10 dakika kadar sürer, acısız bir uygulama olduğu için öğle arasında bile gelip bu işlemi yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrası yüzünüzde minimal kızarıkların olması çok normaldir, birkaç saat içinde bu kızarıklıklar kaybolacaktır.

PRP TEDAVİSİ HAKKINDA

Amaç Kendi kanınız ile tedavi
Kullanılan Tedavi Kan hücreleri içindeki büyüme faktörleri ile etki eder.
Hangi alanlara yapılır? Yüz , Saç, Dekolte
Operasyon Süresi 45 dakika
İyileşme Süresi 3 gün
Anestezi Lokal Anestezi
Seans sayısı 4 – 6 Seans
Kalıcılık Süresi Süresiz
Ağrılı Mı? Hafif
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Sonuçlar Her seansta daha çok silinme
İz kalır mı? İz Kalmaz
Etkinlik Beyaz striort da az,kırmızı striort da çok etkili
Fiyat Çatlakların miktarına göre değişken

PRP Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak PRP fiyatları trombosit fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.