Bişektomi

Bişektomi en basit açıklaması ile yanaklardaki yağ yastıkçıklarının cerrahi olarak alınması prosedürüdür. Yanakların içindeki iki yağ bölmesinde yer alan Bichat’ın yağ torbalarının oluşturduğu bu yağ yastıkları bazı kişilerde daha minimal iken bazı kişilerde daha büyük olması sebebi ile yüzün daha tombul ve çocuksu görünmesine sebep olabiliyor. Genellikle genetik veya kilo alımına bağlı olabilen tombul yanakları inceltmek ve konturlamak için tek yol bişektomi cerrahisidir.

Günümüzde kadın ve erkeklerin fiziksel özelliklerinde, ideallerine ulaşabilmek için birçok estetik ve kozmetik işleme başvuruyor. Fakat en önemli estetik bakış açısının yüzümüze odaklandığını biliyor ve bu yüzden de Hollywood starları kadar etkileyici ve çekici bir yüz estetiğine sahip olmak istiyoruz. Bişektomi, elmacık kemiklerini ortaya çıkarıp, yüzü daha ince göstererek hayal edilen kalp yüz şekline kavuşmanızı sağlar. Diyet ve egzersizlerle sağlayamayacağınız tek sonuç yanaklardaki yağ kaybıdır. 

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Yanakların iç kısmında, yağ torbalarının yakınında küçük bir kesi yapılarak, yanak yağ yastıkçıklarının çıkarılmasına dayanan nispeten kolay bir cerrahi prosedürdür. Bir saatten fazla sürmeyen hızlı bir işlemdir. Yanak içlerindeki “Bichat” torbaları vücut için aslında gerekli değildir; bebekler için çiğnemek ve emmek gibi reflekslerin gelişimini destekleyen bu yastıkçıklar ileride sizin görünümünüzü desteklemiyor ise onlarla yaşamak zorunda değilsiniz! İşlem ağız içinden yapılır ve yüzde gözle görülür izlere neden olmaz. 

Bişektomi Prosedürü Sonrası İyileşme Süreci!

bişektomiYanak yağı aldırma prosedürü sonrası ameliyat bölgesinin etrafında 3-4 hafta takip eden, ödem ve şişlik meydana gelebilir. Buz kompresi ile şişlik ve ödemin en düşük seviyede kalmasına destek olabilirsiniz. Prosedür takibinde ağız içinde minik dikişler olduğu için, ilk gün kesinlikle katı gıda tüketilmemelidir. İlk 3 gün sıvı gıdalar ile beslendikten sonra 3. günden itibaren hafif katı gıdalara ve devamında tam katı gıdaya geçebilirsiniz. Prosedür takibindeki en az üç gün boyunca ağız gargarası kullanılmalıdır. Bişektomi prosedüründe kullanılan dikişler sonrası ilk haftalık süreçte neredeyse hiç hissedilmez. Enfeksiyon oluşmaması için ağız temizliğine çok dikkat edilmelidir. Birkaç gün içerisinde yanaklardaki dikişler erir ve yok olur. Yanaklardaki tüm hassasiyet de zamanla azalır.

Bişektomiden hemen sonra hastaların çoğu günlük rutinlerine dönebiliyorlar ve net sonuçları 1-1.5 ay tamamlandığında gözlemlenir.

Bişektomi Prosedürü Öncesi Nelere Dikkat Etmeli!

Bişektomi prosedürü öncesinde sigara ve alkol tüketimini minimum bir hafta önceden bırakmanız yada azaltmanız gerekir. Bu, iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi oldukça hassas ve önemlidir. Ayrıca operasyon öncesi aspirin gibi kan sulandırma özelliği olan ilaçların kullanılmaması gerekir. 

Bişektomi Prosedürü İçin En Uygun Yaş Nedir?

Yağ yastığının çıkarılması prosedürü için en uygun yaş, hastaya ve tedavi hedeflerine göre değişir. Yanak yağı aldırma, bir hastanın yüzün alt yanak bölgesini zayıflatarak yüz şeklini geliştirilmesine yardımcı olur. Sonuç; çene çizgisi ve yanaklar daha belirgin görünür ve hasta konturlü bir yüz görünümünden yararlanır.

Bişektomi prosedürünün; kişi kendinin dengeli, doğal görünümlü bir yüz estetiği elde etmesine yardımcı olmak için iyi bir seçenek olduğuna inanıyorsa, hastanın yaşı 18 yaş sonrasında ne olursa olsun prosedür için uygundur.

Bişektomi  Prosedürü Riskleri Nelerdir?

Yanak yağ aldırma ameliyatıyla ilişkili riskler şunları içerir:

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Sıvı birikimi
 • Uyuşma
 • Devam eden ağrı
 • Tükürük kanalı yaralanması
 • Yüz kası zayıflığına yol açabilen yüz sinir hasarı

Bişektominin Avantajları!

Yanak küçültme ameliyatı aşağıdakiler dahil birçok fayda sağlar:

 • Daha belirgin yanaklar
 • Geliştirilmiş yüz hatları
 • Yenilenmiş yüz şekli
 • Estetik yüz görünümü
 • Özgüven artışı

Bişektomi fiyatları nedir?

Bişektomi fiyatları cerraha ve hastaneye göre değişkenlik gösterebilir. Bişektomi fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bişektomi” İçin 6 Sıkça Sorulan Sorular

 1. tataryan Avatartataryan dedi ki:

  MERHABALAR
  Bişektomi operasyonu konusunda bilgi talep etmekdeyim en önemlisi 170 boya ve 100 kg sahip bir bireyim Herhangi sağlık sorunum yok yanaklarım tombulsal yapısından biraz olsun kurtulmak adına en önemli olan sorum fiyatı nedir. FİYAT EN BELİRLEYİCİ unsurdur…Bişektomi ameliyatının fiyatı nedir masrafı nedir.

  1. quartz Avatarquartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 2. YİĞİT AvatarYİĞİT dedi ki:

  MERHABA. ÇENE DOLGUSU VE BİİSEKTOMİ İÇİN MAİL HESABIMA FİYAT BİLGİSİ GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ? BU ARADA BU İKİ İŞLEMİ DE AYNI GÜNDE YAPTIRMAK İSTİYORUM YA DA 3 GÜN ARAYLA. BUNUN YÜZÜM VE SAĞLIĞIM İÇİN BİR SAKINCASI OLUR MU? BUNU DA CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. quartz Avatarquartz dedi ki:

   Merhaba, iki işlemi de aynı zamanda yapabiliriz. Daha detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Ozge AvatarOzge dedi ki:

  Merhaba, bisektomi operasyonu hakkinda bilgi ve fiyat rica ediyorum. Simdiden tesekkurler.

  1. quartz Avatarquartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.