Bişektomi en basit açıklaması ile yanaklardaki yağ yastıkçıklarının cerrahi olarak alınması prosedürüdür. 

Yanak estetiği kişilerin daha dolgun ve estetik yüz hatlarına sahip olması için yapılır. Estetik çizgilere sahip ince bir yüz, çoğu insan için ideal görünümün bir parçası anlamına gelir. Bazen bir kişinin yüz ve yanak yapısı, kişi ideal kiloda olsa bile kilolu, çok zayıf veya yorgun görünmesine sebep olabilir. Yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu görünür izler bırakmadan yeniden şekillendirmek mümkündür. Yanaklar ve elmacık kemiklerini daha ön plana çıkararak, yüz hatları belirginleştirilir bu sayede yüz daha orantılı görünür.

Günümüzde kadın ve erkeklerin fiziksel özelliklerinde, ideallerine ulaşabilmek için birçok estetik ve kozmetik işleme başvuruyor. Fakat en önemli estetik bakış açısının yüzümüze odaklandığını biliyor ve bu yüzden de Hollywood starları kadar etkileyici ve çekici bir yüz estetiğine sahip olmak istiyoruz. Bişektomi, elmacık kemiklerini ortaya çıkarıp, yüzü daha ince göstererek hayal edilen kalp yüz şekline kavuşmanızı sağlar. Diyet ve egzersizlerle sağlayamayacağınız tek sonuç yanaklardaki yağ kaybıdır. 

Bişektomi ile Yanak Bölgesindeki Çökmeler Nasıl Giderilir?

Yüz anatomisinde burun, çene ve elmacık kemikleri birbiriyle uyumlu ve yüzün yüksek, aydınlık bölgeleridir. Elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeler yaşlanma, kilo alıp-verme veya genetik faktörler nedeniyle çökmüş görünebilir.Bu durum yorgun, yaşlı ve bakımsız görünmenize neden olur. Günümüzde dolgu enjeksiyonları veya yağ enjeksiyonları ile bu görünüm yüz şeklinin oranına göre yeniden şekillendirilebilir ve yüzde istenilen oran kolaylıkla sağlanabilir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Yanakların iç kısmında, yağ torbalarının yakınından küçük bir kesi yapılarak, yanak yağ yastıkçıklarının çıkarılmasına dayanan nispeten kolay bir cerrahi prosedürdür. 

Bir saatten fazla sürmeyen hızlı bir işlemdir. Yanak içlerindeki “Bichat” torbaları vücut için aslında gerekli değildir; bebekler için çiğnemek ve emmek gibi reflekslerin gelişimini destekleyen bu yastıkçıklar ileride sizin görünümünüzü desteklemiyor ise onlarla yaşamak zorunda değilsiniz! İşlem ağız içinden yapılır ve yüzde gözle görülür izlere neden olmaz.

Bişektomi (Yanak Estetiği) Kimler İçin Uygun?

Bişektomi, yanak yağları sebebi ile yüzleri şişman görünen, belirgin yüz konturları olmayan, kalın ve kare ifadeye sahip hastalara uygundur. 

Bu prosedür için en yüksek talep kadınlardan geliyor gibi görünse de erkeklerin de daha maskülen yüz hatlarına sahip olmak adına sıklıkla başvurdukları bir prosedürdür. Erkek hastaların kemik ve yağ yapıları farklı olduğu için, işlem erkeklere uygulandığında genellikle daha az yağ çıkarılır.

Yanak Estetiği İçin En Uygun Yaş Nedir?

Yağ yastığının çıkarılması prosedürü için en uygun yaş, hastaya ve tedavi hedeflerine göre değişir. Yanak yağı aldırma, bir hastanın yüzün alt yanak bölgesini zayıflatarak yüz şeklini geliştirilmesine yardımcı olur. Sonuç; çene çizgisi ve yanaklar daha belirgin görünür ve hasta konturlü bir yüz görünümünden yararlanır.

Bişektomi prosedürünün; kişi kendinin dengeli, doğal görünümlü bir yüz estetiği elde etmesine yardımcı olmak için iyi bir seçenek olduğuna inanıyorsa, hastanın yaşı 18 yaş sonrasında ne olursa olsun prosedür için uygundur.

Bişektomi Prosedürü Öncesi Nelere Dikkat Etmeli!

Bişektomi prosedürü öncesinde sigara ve alkol tüketimini minimum bir hafta önceden bırakmanız ya da azaltmanız gerekir. Bu, iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi oldukça hassas ve önemlidir. Ayrıca operasyon öncesi aspirin gibi kan sulandırma özelliği olan ilaçların kullanılmaması gerekir.

Bişektominin Avantajları Nelerdir?

Yanak küçültme ameliyatı aşağıdakiler dahil birçok fayda sağlar:

 • Daha belirgin yanaklar
 • Geliştirilmiş yüz hatları
 • Yenilenmiş yüz şekli
 • Estetik yüz görünümü
 • Özgüven artışı

Yanak Estetiği’nde Yağ Transferi Yöntemi

Vücudun istenmeyen bölgelerden vaser liposuction tekniği ile yağ almak ve yüzün hacim kaybına uğramış bölgelerine enjekte etmek mümkün. Yağ aşılama, çökmüş yanaklara özellikle elmacık kemiklerinin üzerine ve yüzeysel olarak deri altına hacim eklemenin, gülümseme ve dudak çizgilerini doldurmanın harika bir yoludur.

İstenmeyen yağ, karın, kollar veya gıdı gibi birçok alandan toplanabilir. Yağ hücreleri, eşlik eden akışkanlardan ayrılır ve saflaştırılır. Daha sonra bu hücreler yüzde hacme ihtiyaç duyulan alana geri enjekte edilir.

Enjekte edilen yağ zaten hastanın kendi vücudu tarafından üretildiğinden, reaksiyonlar veya vücudun reddetmesi gibi bir durum gerçekleşmez. Ameliyat sonrası iz kalmaz ve prosedürler ortalama 1 saat sürmektedir.

Yağ enjeksiyonu seansınızdan sonraki ilk haftalarınızda, hacimdeki artış esas olarak ödemden kaynaklanır. Ancak bu durum düzeldiğinde, 2-4 ay içinde biraz yağdan hacim kaybedebilirsiniz. Bunun nedeni, yağ enjeksiyonunun henüz tam olarak yerleşmemesidir. Genellikle seansınızdan 3-4 ay sonra nihai sonuçlarınızı göreceksiniz. Bu sonuçlar prosedür takibindeki birkaç ay sonra daha görünür hale gelir.

Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood yanağı son yılların en popüler estetik ameliyatlarından biridir. Yüz şeklinin anahtar noktası olan yanaklar, Hollywood estetiği ile daha çekici ve zayıf görülebiliyor.

Bu ameliyat doğrudan yüz hattınızı daha ince gösteriyor. Böylece tıpkı Hollywood yıldızları gibi ideal çene-yanak üçgeni yaratabilirsiniz. Altın oran yüz hattı elde ettikten sonra yüzünüz genel olarak daha genç, çekici ve zayıf görünecektir.

İdeal olarak, yüzün hafif oval bir şekli vardır. Bitchat yağ yastıkları, bazı hastalarda yuvarlak-dolgun yanak görünümüne neden olabilen alt yanaklardaki yağ bölgeleridir. Bu yağ yastıkçıkları kaldırılarak yüz daha çekici bir görünüme ve daha iyi bir profile kavuşur.

Hollywood Yanağı ile ilgili Merak Edilenler

 • Erkeklerde Hollywood Yanağı Yapılır mı?
  Evet, erkeklerde de Hollywood yanağı yapılabilir.
 • Ağrı Olur mu?
  İşlemden hemen sonra ağrı, reçeteli ilaçlarla kolayca yönetilir.
 • Şişlik ve Morarma Olur mu?
  Ameliyat sonrası iltihaplanma üç günden ikinci veya üçüncü aya kadar kademeli olarak azalır.
 • Dikiş Alınıyor mu?
  Sütür “dikişler” emilebilir ve kendinden eriyen dikiş olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur.
 • Günlük Aktivitelere Dönüş Ne Zaman Olur?
  İki gün sonra hasta yavaş yavaş normal aktivitelerine dönebilir.
 • Bişektomi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?
  Başarılı sonuçlar için ameliyattan sonra izlemeniz gereken birkaç talimat verilecektir.

Bişektomi Prosedürü Sonrası İyileşme Süreci!

bişektomi

 • Yanak estetiği ile yanak yağı aldırma prosedürü sonrası ameliyat bölgesinin etrafında 3-4 hafta takip eden, ödem ve şişlik meydana gelebilir.
 • Buz kompresi ile şişlik ve ödemin en düşük seviyede kalmasına destek olabilirsiniz. Prosedür takibinde ağız içinde minik dikişler olduğu için, ilk gün kesinlikle katı gıda tüketilmemelidir. 
 • İlk 3 gün sıvı gıdalar ile beslendikten sonra 3. günden itibaren hafif katı gıdalara ve devamında tam katı gıdaya geçebilirsiniz. 
 • Prosedür takibindeki en az üç gün boyunca ağız gargarası kullanılmalıdır. 
 • Bişektomi (yanak estetiği) prosedüründe kullanılan dikişler sonrası ilk haftalık süreçte neredeyse hiç hissedilmez. Enfeksiyon oluşmaması için ağız temizliğine çok dikkat edilmelidir. 
 • Birkaç gün içerisinde yanaklardaki dikişler erir ve yok olur. Yanaklardaki tüm hassasiyet de zamanla azalır.
 • Bişektomiden hemen sonra hastaların çoğu günlük rutinlerine dönebiliyorlar ve net sonuçları 1-1,5 ay tamamlandığında gözlemlenir.

Bişektomi Prosedürü Riskleri Nelerdir?

Yanak yağ aldırma ameliyatıyla ilişkili riskler şunları içerir:

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Sıvı birikimi
 • Uyuşma
 • Devam eden ağrı
 • Tükürük kanalı yaralanması
 • Yüz kası zayıflığına yol açabilen yüz sinir hasarı

Bişektomi (Yanak Estetiği) Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bişektomi (yanak estetiği) fiyatları yani Hollywood yanağı fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bişektomi” İçin 6 Sıkça Sorulan Sorular

 1. tataryan dedi ki:

  MERHABALAR
  Bişektomi operasyonu konusunda bilgi talep etmekdeyim en önemlisi 170 boya ve 100 kg sahip bir bireyim Herhangi sağlık sorunum yok yanaklarım tombulsal yapısından biraz olsun kurtulmak adına en önemli olan sorum fiyatı nedir. FİYAT EN BELİRLEYİCİ unsurdur…Bişektomi ameliyatının fiyatı nedir masrafı nedir.

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 2. YİĞİT dedi ki:

  MERHABA. ÇENE DOLGUSU VE BİİSEKTOMİ İÇİN MAİL HESABIMA FİYAT BİLGİSİ GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ? BU ARADA BU İKİ İŞLEMİ DE AYNI GÜNDE YAPTIRMAK İSTİYORUM YA DA 3 GÜN ARAYLA. BUNUN YÜZÜM VE SAĞLIĞIM İÇİN BİR SAKINCASI OLUR MU? BUNU DA CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, iki işlemi de aynı zamanda yapabiliriz. Daha detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Ozge dedi ki:

  Merhaba, bisektomi operasyonu hakkinda bilgi ve fiyat rica ediyorum. Simdiden tesekkurler.

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın