Meme Dikleştirme Ameliyatı Aşırı büyük olan göğüsler veya yapısal olarak sarkmaya meyilli olan göğüslerde estetik dışı görüntüler meydana gelir. Sarkan göğüsleri meme dikleştirme ameliyatı ile toparlayabilir, göğüslerinizi daha fit bir forma sokabilirsiniz. Göğüsler zamanla yer çekiminin etkisiyle, yaş faktörünün etkisiyle veya genetik olarak elastikiyetini kaybeder. Bunların yanı sıra sık sık kilo alıp vermek, doğum ve emzirme gibi faktörler de göğüslerin sarkmasına yol açar. Sadece ileri yaştaki kadınlarda değil genç yaştaki kişilerde görülebilir. Sarkan göğüslerin en etkili ve kalıcı çözümü meme dikleştirme ameliyatıdır.

Göğüsler zamanla yaşlanma, yerçekimi, kilo kaybı ya da ağır diyet programları, hamilelik ve emzirme gibi nedenlerle estetiğini, sıkılığını ve formunu kaybedebilirler. Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak ) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Bu işlem bazı durumlarda göğüs büyütme operasyonuyla kombine edilebilir. Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir.

Meme Sarkması Nasıl Tespit Edilir?

Göğüslerinizin sarkıp sarkmadığını anlamak için meme başından anlayabilirsiniz. Sarkmamış göğüste meme başı, meme altındaki katlantı seviyesinin üzerinde olmalıdır. Sarkmanın yeni başladığı göğüslerde ise bu çizgi tam meme altı katlantı seviyesindedir. İleri aşamadaki meme sarkmasında meme başı bu çizginin altında görünür. Sarkan memeyi toparlamak ve dikleştirmek için meme dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz. Ameliyat dışındaki masajlar, kremler veya sütyenler kalıcı meme dikleştirme etkisi göstermez.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Bu operasyon için en uygun adaylar fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik olarak beklentilerinde kararlı ve gerçekçi olan kadınlardır. Genellikle hastaların çoğu 30 yaş ve üzeridir, fakat sarkık ve ağır göğüs problemi erken yaşlarda yaşanıyorsa yine tercih edilebilir. Genellikle meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık görüntüye sahip hastalara uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları çeşitlidir; yerçekimi, hamilelik, yaşlanma ve kilo değişimi yeniden sarkmalara neden olabilir. Bu nedenle göğüs dikleştirme ameliyatlarında implant kullanılması sonucun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Meme Küçülür Mü?

Meme dikleştirme ameliyatında kişinin isteğine göre meme tekrar şekillendirilir. Eğer hasta küçük meme istiyor ise meme dokusu da çıkartılarak meme küçültme ameliyatı da yapılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte daha dik, dolgun ve çekici göğüsler isteyen hastalar için silikon protezler de tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatında aynı zamanda dolgun göğüsler de elde edebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatından önce hastalar muayene edilir. Muayene sırasında hastanın meme başı ve meme bezi kontrol edilir. Eğer kişide hafif dereceli bir göğüs sarkması varsa göğüs altına yerleştirilen silikon protez ile meme toparlanabilir. Eğer kişinin ileri derecede göğüs sarkması varsa meme küçültme tekniğine benzer bir şekilde meme toparlanır aynı zamanda meme küçültme de yapılır. İhtiyaç halinde meme dikleştirme ameliyatında silikon protez de kullanılarak meme forma sokulabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ortalama olarak 2-4 saat arası sürer. Ameliyat sonrası biraz ağrı ve sızı yaşayabilirsiniz, bunlar ağrı kesicilerle giderilebilir. Göğüs dikleştirme ameliyatından hemen sonra iyileşme sürecini hızlandırmak için buz kompresi yapılır. Daha sonra hastaya sporcu sütyeni giydirilir. Ameliyat sırasında takılan drenler 1-2 gün içinde çıkarılır. Hasta, drenler çıktıktan sonra duş alabilir. Sporcu sütyenini bir ay boyunca giymek kişinin göğüslerinin daha hızlı toparlanmasına yardımcı olur ve iyileşme sürecini hızlandırır. İlk günler göğsünüz ödemli olacağı için gözünüze büyük gelebilir. En iyi sonuç için 8-10 hafta beklemeniz önerilir. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonrasında işe dönebilirsiniz. 1 ay boyunca kuvvetli egzersizlerden kaçınmalısınız ve size uygun medikal korsenizi 1 ay boyunca takmalısınız. Operasyon sonrası izler 1 yıla kadar tamamı ile geçer. Estetik meme dikleştirme operasyonu genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyat fiyatları ameliyatın yapılacağı hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak meme dikleştirme ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın