Genital estetik ameliyatları, genital bölgede estetik bir görünüm yakalamayı arzulayan ve aynı zamanda kadınların daha keyifli ve daha mutlu bir cinsel ilişki yaşamalarını amaçlayan estetik uygulamalardır.

Birçok kadın yaşlanmanın etkisiyle ya da doğum gibi süreçler nedeniyle vajina ve çevresinde oluşan sonuçlardan dolayı sıklıkla yakınırlar. Aynı zamanda birçok çift de doğumdan sonra cinsel yaşamlarının eskisi gibi olmadığını söyler. Kişinin psikolojisini ve cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen deformasyonların tamamı kolaylıkla genital estetik ameliyatları ile düzeltilebilir.

Genital Estetik

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Genital Sorunlar Nelerdir, Neden Oluşur?

Cinsel bölgede oluşan sorunlar genellikle doğum sırasında ve sonrasında oluşan sorunlar ve gelişimsel nedenlerden dolayı oluşan sorunlar olmak üzere ikiye ayrılır ancak yaşlanma da genital bölgede sorunlara sebep olabilir. Yaşın ilerlemesiyle bu bölgede elastikiyet kaybı ve sarkma meydana gelir. Doğumsal sorunlar ise genellikle dış ve iç genital organ anormallikler ile ilişkilidir.

Bu anormallikler hiç gelişmeme, fazla gelişme veya anormal gelişme tarzında olabilir. Bu sorunlar genellikle doğumda fark edilir ancak bazı kişilerde ergenlik döneminde regl problemleriyle kendini gösterebilir. Gelişimsel problemler ise büyüme döneminde hormonsal etkilerin sonucunda ortaya çıkar. Bu problemler normal yapıdaki genital anatominin fazla ya da az gelişmesini ifade eder.

Doğuştan var olan ya da sonraki süreçte ortaya çıkan bu sorunlar gebelik döneminde oluşan hormonal dengesizliklerin etkisiyle ve doğum travması ya da epizyotomi dediğimiz cerrahi müdahaleler nedeniyle genital bölgede istenmeyen görüntülere yol açar. Kadının hem psikolojisini hem de cinsel yaşamını olumsuz bir şekilde etkileyecek bu sorunların fark edildikleri anda tedavi edilmesi gerekir.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik yani vajina estetiği, vajina bölgesinde ve  genital bölgenin dış yüzeyinde oluşan işlevsel problemlerin ve estetik açıdan kişiyi rahatsız eden deformasyonların düzeltilmesini sağlayan tüm estetik girişimlerdir. Genital estetik, en yalın haliyle ‘vajinal gençleştirmeyi ifade eder. Genellikle hamilelik süreci ve yaşlanmanın etkisiyle zamanla vajinada bazı değişimler meydana gelir.

Bununla birlikte vajina ve çevre dokusunda doğuştan da deformasyon olabilir. Görsel açıdan estetik olmayan görüntülere yol açan bu değişimler aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşamını da olumsuz etkileyebilir. Çoğu kadının ve partnerinin yaşamını kötü etkileyen bu sorunların tedavi edilmesi gerekir. Vajinal estetik böylesi sorunların tedavisinde kullanılan bütün medikal ve cerrahi yöntemlerdir.

Genital Estetik Öncesi-Sonrası: Ameliyata Dair Her Şey

Genital estetik ameliyatları sayesinde kadınların daha mutlu bir yaşam sürmesi mümkün ancak genital estetik yaptırmak isteyenlerin öncelikle ameliyatlarla ilgili bilmesi gereken çok şey vardır.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Vajinasında doğuştan sorun olan ya da vajinası hamilelik ve yaşlanma sürecinden olumsuz etkilenmiş birçok kadın en çok ‘Genital estetik nasıl olur’ sorusunun cevabını merak eder. Ancak ‘genital (vajinal) estetik nasıl yapılır’ sorusunun cevabını verebilmek için öncelikle hastanın probleminin ne olduğu ve uygulamadan ne beklediği öğrenilmelidir. Çünkü genital estetik kapsamında;

 • Vajina kasları güçlendirilerek vajina çapı küçültülebilir ve sıkılaştırılabilir,
 • Genital organlar ve çevresinde bulunan fazla yağ dokusu alınabilir,
 • Genital bölge kararması giderilebilir,
 • Genital dış dudağına estetik bir görünüm kazandırılabilir,
 • Genital dış dudağını dolgun ve gergin göstermek için dış dudak dolgusu ya da yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilir,
 • Cinsel hazzı artırmak için G Noktası Büyütme uygulaması yapılabilir.

Bunların dışında vajina ve vajina çevre dokusunda meydana gelen sarkmalar, renk değişiklikleri iç ve dış dudaklardaki şekil bozuklukları da dâhil olmak üzere genital bölgede meydana gelen her sorun Vajinoplasti, Vulvoplasti, Labioplasti gibi ameliyatlarla tedavi edilebilir.

Genital Estetik İşlemleri Nelerdir?

Son yıllarda medikal estetik uygulamalarına ve plastik cerrahi operasyonlara olan güvenin artması sonucunda genital problemlerde önemsenmeye başladı. Genital bölgede yaşanan sorunlar genellikle göz ardı ediliyordu.

Günümüzde ise çoğu kadın, dış görünümüne önem verdiği kadar genital estetiğine de önem veriyor ve ihtiyaç duyduğu genital estetik işlemlerini yaptırıyor. Ancak genital estetiğe olan ilginin son yıllarda artmış olması sebebiyle çoğu kadın bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Bu nedenle kadınlar ‘Vajinal estetikler nelerdir’ gibi soruların cevabını merak eder. Genital bölgeye yapılan estetikler;

 • Labioplasti olarak bilinen iç dudak estetiği,
 • Vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma ameliyatı,
 • Perineoplasti yani perine bölgesinin estetik olarak yeniden tanımlanması,
 • Puboplasti yani pubis tepesinin küçültülmesi
 • Klitoral Hudoplasti yani Klitoris Estetiği
 • Vajina dış dudağına estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan Labia majora augmentasyon yani dış dudak yağ dolgusu veya hyaluronik asit enjeksiyonu
 • G noktası için G shot
 • Genital PRP (Platelet Rich Plasma) uygulamaları
 • Lazer destekli vajina daraltma uygulaması

Genital estetik kapsamında yapılabilecek birçok uygulama vardır ama en çok rağbet gören işlemler Labioplasti ve Vajinoplasti’dir.

Labioplasti – Vajina İç ve Dış Dudaklarının Küçültülmesi

Vajina iç dudakları salgı bezi açısından zengindir bu nedenle nemden dolayı bu alanda mikropların üremesi kolaylaşır ve enfeksiyon kaynaklı sorunlar oluşur. Enfeksiyonlar genellikle ağrıya ve kokuya neden olur bu da başta kadının kendisi olmak üzere partnerinin de cinsel hayatını olumsuz etkiler. Labioplasti ameliyatı kapsamında vajina iç ve dış dudakları küçültülerek sarkıklık giderilir ve böylece enfeksiyon vb. Sorunların önüne geçilir.

Labioplasti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Labioplasti, “labium” adı verilen genital dudaklara yani vajina iç dudaklarına estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir, ‘genital bölge dudak estetiği’ olarak da bilinir. Bu operasyon genellikle genital iç dudakların normalden büyük olması ve sarkması sonucunda yapılır. Ameliyat kapsamında hem iç hem de dış dudaklara müdahalede bulunabilir ancak iç dudaklara yapılan müdahaleler daha yaygın olduğu için bu operasyon iç dudak estetiği ameliyatı olarak tanımlanıyor.

Dış dudaklar, pubisin devamı olarak şekillenir, ayakta dururken, dudakların 1/3 veya 1/4′ ü karşıdan görünür şekildedir ve üzeri kıllarla kaplıdır. İç (küçük) dudakların büyük kısmı dış dudaklar tarafından örtülmüş halde olan klitorisi kaplayan mukozal yapılardır. Bu bölgeler vajinanın çevresini sarar ve üzerinde kıl olmaz. İç ve dış dudak görünümü normal yapıdaki bir vajinada bu şekilde olur ancak doğuştan var olan bazı sorunlar nedeniyle ya da doğum ve yaşlanma gibi çevresel etkenler sonucunda vajina iç ve dış dudağında bazı değişimler meydana gelebilir.

Vajina iç ve dış dudağında meydana gelen bu durumlar vajinanın görünümünde bazı sorunlara yol açabilir. Dış dudakların ayakta dururken aşağı sarkması ve içinin boşalması, karşıdan bakıldığında kitle görüntüsü yaratması veya iç dudakların, dış dudakların arasından çok fazla dışarı doğru çıkması vajina iç ve dış dudaklarında en sık rastlanan estetik problemlerdir. Labioplasti ameliyatı genital dudaklarda oluşan böyle sorunları ortadan kaldırmak için yapılır.

Labioplasti ameliyatı kapsamında uzamış ya da sarkmış dudaklar küçültülebilir ve şekillendirilebilir aynı zamanda içi boşalmış, gevşemiş dış dudaklar da dolgunlaştırılabilir. Böylece genital dudaklarda oluşan estetik ve fonksiyonel sorunlar ortadan kalkmış olur.

Ameliyat genellikle 1-2 saat arası sürer, hasta ve hekim kararına bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi ile gerçekleşebilir. Ameliyat sonrasında hastanede kalmayı gerektiren bir durum genellikle oluşmaz. Hasta genellikle Labioplasti sonrasında rahatlıkla günlük yaşamına dönebilir ancak iyileşme sürecinde dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır.

Vaginoplasti – Vajina Daraltma Estetiği

Halk arasında vajina estetiği olarak bilinen vajinoplasti, cerrahi müdahalelerle ya da lazer ile yapılan vajina daraltma işlemlerini kapsayan tıbbi bir terimdir. Genellikle vajinanın doğum, sık cinsel ilişkiye girme vb. Gibi jinekolojik müdahaleler sonucunda ya da yaşlanmanın etkisiyle sıkılığını kaybetmesi ve genişlemesi durumunda yapılır.

Vajinanın sıkılığını kaybedip genişlediğinde kişinin kendisi ve partneri bu durumdan olumsuz olarak etkilenir. Genellikle cinsel ilişki sırasında haz alamama, hissetmeme ve orgazm olamama gibi sorunlar oluşur. Vajinanın cerrahi olarak daraltılması ile yeniden sıkı ve dar hale getirilmesi sayesinde bu sorunlar ortadan kalkar.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma Operasyonu) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vajinanın çeşitli nedenlere bağlı olarak esnekliğini kaybetmesi işlevsel ve estetik sorunlara sebep olduğu için çoğu kadını rahatsız eder. Bu nedenle birçok kadın genişlemiş vajinaya yeniden sıkılık vermek için vajinoplasti ameliyatı yaptırır. Kişiler için oldukça faydalı olan ve hasta memnuniyetini sağlayan bu ameliyatın asıl amacı gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlayarak gerginliğini arttırmak ve bu şekilde hem kadının hem de erkeğin cinsel yaşamındaki sorunları ortadan kaldırmaktır.

Vajinoplasti ameliyatı hastanın ve hekimin kararı doğrultusunda genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Ameliyat kapsamında yapılan vajinaya yapılan müdahalelerle vajinanın görünümü iyileşir, gevşemiş vajina kaslarının fonksiyonları düzene girer, vajina kanalındaki gerginlik, direnç ve tonus arttırılır. Böylece vajen kanalının gergin ve sıkı olması sayesinde kadın ve erkekte cinsel hazzı artar.

Vajinoplasti Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Vajinoplasti ameliyatı ortalama olarak 1-2 saat kadar sürer ve oldukça rahat ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında genellikle hastanede kalınması gerekmez. Rahat bir uygulama olduğu için iyileşme süreci hızlı olur. Hastalar genellikle 2 gün sonra gündelik yaşamlarına dönebilirler.

Vajinoplasti ameliyatı yaptıranlar genellikle ameliyat sonrasında ciddi bir ağrıya rastlamadıklarını belirtirler ancak ağrı oluşma ihtimaline karşı hekim ağrı kesici reçete edebilir. Vajinoplasti sonrası kişisel temizliğe dikkat etmek oldukça önemlidir. Dikişlerinizin pansumanları düzenli olarak yapılmalı ve doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Genital Estetik (Vajina Estetiği) Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital bölge; vajina, büyük dudaklar (Labium majus), küçük dudaklar (Labium minus), kızlık zarı (Hymen) ve dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis) olmak üzere beş bölümünden oluşur. Bu alanlardan birinde ya da daha fazlasında meydana gelen her türlü deformasyon için genital estetik ameliyatlarından yararlanılabilir. Genital bölgede genellikle;

 • Doğuştan var olan işlevsel ve estetik deformasyonlar,
 • Yaşlanmanın etkisiyle vajinanın ve vajina çevresinin sıkılığını kaybetmesi,
 • Sağlıksız bir yaşam biçimi benimseme nedeniyle çok sık ve çok fazla kilo alıp verilmesi sonucunda vajinada ve vajina çevresinde oluşan yağlanma ve buna bağlı sarkma,
 • Bir veya birden fazla doğum yapan kadınların vajinasında oluşan işlevsel ve estetik sorunlar,
 • Çevresel faktörlere bağlı olarak vajina dudaklarının aşırı büyümesi,
 • Gerekli durumlar oluştuğunda doğum esnasında vajinaya yapılan kesilerin neden olduğu cinsel tatmin eksikliği ve estetik sorunlar meydana gelir.

Vajinada ve çevre alanda oluşan böylesi sorunların oluşması durumunda genital estetik ameliyatları yapılabilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılır?

Genellikle doğuştan var olan problemler nedeniyle vajinasının doğal görünümünden memnun olmayan kadınlar ya da hamilelik ve yaşlanma süreci gibi nedenlerden dolayı vajinasında oluşan deformasyonları eski haline döndürmek isteyen tüm kadınlara vajinal estetik yapılabilir ama çoğu kadın vajinal sorunları dile getirmekte zorlandığı için vajinal estetik yaptırmaktan kaçınır.

Ancak, genital bölgede oluşan sorunlar sadece estetik açıdan sorun oluşturmaz, bu sorunlar estetik kaygıların yanı sıra cinsel yetersizlik ve tatmin olamama gibi durumlara da sebep olduğu için kadında güvensizlik ve utanma gibi psikolojik kaygıların oluşmasına da neden olur. Bu nedenle vajinasında işlevsel ve estetik sorun yaşayan herkesin çekinmeden vajinal estetik yaptırması önemlidir.

Genital Estetik Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Genital estetik kapsamında yapılabilecek birçok cerrahi ya da medikal uygulama vardır. Bu nedenle vajinal estetik sonrasında dikkat edilmesi gerekenler uygulamaya göre farklılık gösterir ancak cerrahi müdahalelerden sonra;

 • Ameliyattan sonraki ilk 48 saat boyunca uygulama alanına yapılacak buz kompresi ödemin daha kolay atılmasına yardımcı olur,
 • Ameliyattan sonra yaklaşık olarak 1 hafta-10 gün kadar hafif sızıntılara karşı hijyenik ped kullanması gerekir,
 • Ameliyat sonrası 10 gün hasta tuvalet temizliğini serumla seyreltilmiş batikon ile yapılmalıdır,
 • Operasyonun ertesi gününden itibaren duş alınabilir ancak 3 hafta kadar küvette banyo yapılmaması önerilir,
 • İyileşme sürecinde geniş kıyafetler tercih edilmelidir,
 • Ameliyat 3 gün öncesinde beslenmeye dikkat edilmesi ve kabız olmaması gerekir. Ameliyat sonrasında da yaklaşık olarak 3 hafta böyle devam edilmelidir çünkü ıkınma genital bölgeyi gerecektir, bu durumda ağrıya yol açar.
 • Ameliyattan sonra yaklaşık olarak 1 ay cinsel ilişkiden kaçınılması gerekir.

Genital Estetik Sonrasında Hastaları Neler Bekliyor?

Genital estetik ameliyatları hem çok kolay gerçekleştirilebildikleri için hem de tatmin edici sonuçlar verdiği için birçok kadın tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Genital estetik sonrasında sosyal yaşama ve işe dönüşte oldukça kolay olduğu için kadınların konuya yaklaşımını olumlu olarak etkiliyor.

Geçmişte kadınların genital estetik uygulamalarına karşı bir önyargı vardı ancak genital estetik yoğun bir ilgi görüyor. Çünkü bu ameliyatların sonrasında hastaların yaşamı büyük çoğunlukta değişiyor. Bu değişimler genellikle şu şekildedir.

 • Genital estetikler sonrası kadınlar kendilerini daha iyi ve mutlu hissediyor aynı zamanda kendilerine olan güvenleri artıyor,
 • Ameliyat ile genital bölgede daha estetik bir görünüm oluştuğu için tayt, mayo, bikini ya da sıkı kıyafetler giyildiğinde daha estetik bir görünüm oluşuyor,
 • Vajinadaki fonksiyonel sorunlar ortadan kalktığı için cinsel ilişki sırasında sorun yaşanmıyor. Aynı zamanda vajina sıkılığının geri kazandığı için cinsel ilişki sırasında daha çok zevk alınıyor.

Genital Estetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genital Gençleştirme Nedir?

Vajina gençleştirme (vajinal rejenerasyon), özellikle son yıllarda çok sık duyduğumuz bir terimdir. Bu terim vajinaya ve vajinanın dış bölgesine uygulanan estetik girişimleri ifade etmek için kullanılır.

Zaman içerisinde çevresel faktörlere bağlı olarak gelişen hormonal değişimler nedeniyle ve yaşlanmanın etkisiyle kolajen üretiminin azalması sonucunda cilt sıkılığını kaybeder ve bu sebeple vajinada ve vajinanın dış bölgesinde yıkımlar oluşur.

Vajinada ve çevresinde meydana gelen bu olumsuzlukları yok etmek için ve vajinayı eski sıkılığına ve eski formuna döndürebilmek için çeşitli medikal ve cerrahi yöntemler uygulanır. Genital gençleştirme bu uygulamaların tamamını kapsaması amacıyla kullanılan bir ifadedir.

Ameliyatsız Genital Estetik Mümkün Müdür?

Gelişen teknoloji sayesinde ameliyatsız genital estetik yapmak mümkün. Bugünlerde vajinaya ve çevre dokusuna uygulanan cerrahi müdahalelere alternatif olarak lazer ya da radyofrekans teknolojisi kullanan medikal estetik uygulamaları ortaya çıkmıştır.

Bu uygulamalar sayesinde anesteziye gerek duymadan çok kısa sürede, çok kolay bir şekilde vajina şekillendirme ve renk açma uygulamaları yapılabiliyor. Herhangi bir kesi içermemesi nedeniyle oldukça ilgi çeken bu uygulamalarla etkili ve başarılı genital estetik işlemleri yapılabilmektedir.

Genital Yapıyı Oluşturan Bölümler Nelerdir?

 • Vagen
 • Büyük ve küçük dudaklar
 • Kızlık zarı
 • Dudak bölgesinin üstünde yer alan tepe kısmı

Bu bölümler genital bölgesin temel yapısını oluşturur. Buralarda meydana gelen deformasyonlar ise kişiyi estetik açıdan oldukça rahatsız etmektedir. Aynı zamanda yalnızca estetik görünüm değil, kadınların cinsel yaşamında bir güvensizlik duymasına da yol açar.

Genital Estetik Ameliyatları Hangileridir?

 • İç dudak estetiği
 • Klitoral hudoplasti
 • Vajinoplasti
 • Perineoplasti
 • G noktası büyütme operasyonu
 • Puboplasti
 • Labia majora büyütme operasyonu
 • Labia majora sıkılaştırma operasyonu
 • Genital bölge beyazlatma

Ek olarak son zamanlarda bilhassa genital estetik alanında gelişmiş lazer işlemleri de oldukça yaygın olarak uygulanmaya başlanmıştır.

Kadınlar Niçin Genital Estetik Ameliyatı Yaptırır?

Herkesin vücudundan şikâyet ettiği bölgeler farklılık gösterir. Kimisi burnundan kimisi ise göğüslerinden rahatsızlık duymaktadır. Daha farklı olması istenilen birtakım organların kişiyi rahatsız etmesi kişide sosyal anlamda bir uzaklaşma da meydana getirir. Örneğin burnunun çok büyük veya yamuk olmasından şikayetçi olan bir kişi insan arasına karışmak istemeyebilir.

Aynı şey genital bölge için de geçerlidir. Genital bölgeden rahatsız olan bir kişi rahatlıkla cinsel hayat yaşayamaz. Ve bu sorunları dile getirmesi de diğer organlara göre daha çekingen davranmasına yol açabilir. Bu gibi durumlarda estetik tıp kişinin yardımına koşmaktadır. Genital bölgesinden rahatsızlık duyan ve oluşan deformasyonları gidermek isteyen kişi genital estetik yöntemlerine başvurmaktadır.

Genital Bölgedeki Deformasyonlar Nelere Sebep Olur?

Genital bölgedeki deformasyonlar kişide özgüven problemlerini de beraberinde getirir. Bu problemler cinsel isteksizlik olacağı gibi, anorgazmiye kadar uzanır. Bu gibi kaygılar öncelikle cinsel isteksizlik ile başlayıp daha sonra duygusal ilişkilerde bozukluğa kadar ilerleyebilir. Estetik kaygılar dışında genital bölge söz konusu olduğu zaman fonksiyonel alanda da birtakım sorunlar meydana gelebilmektedir. Genişleyen bir vajina hem erkek hem kadın için cinsel ilişkiden haz alamamaya yol açar. Bu durum psikolojik olmaktan çıkıp fiziksel kaygı kategorisine girer ki bu durum genital estetik yöntemleriyle çözülebilmektedir.

Genital Estetik Ameliyatlar Zor Mudur?

Her cerrahi teknik gerektiren işlemin kendi içerisinde birtakım zorlukları ve riskleri bulunur. Ancak genel olarak denebilir ki genital estetik uygulamaları çok zor ve riskli ameliyatlar değildir. Fakat bu durum ameliyatı uygulayacak olan doktorun tecrübesine, bilgisinin genişliğine göre değişkenlik gösterir. Genital estetik ameliyatlarında zorluk derecesi hangi operasyonun yapılacağına bağlı olarak farklılık arz eder. Çoğunlukla tüm operasyonlar sonrasında hastanede en az yarım gün kalmak önemlidir. Ameliyat sonrası doktorun önerilerine sıkı sıkıya uymak da risk oranını düşürecektir.

Genital Estetik Ameliyatları Sırasında Genel Anestezi Almak Gerekli Midir?

Her operasyon için gerekmeyebilir. Bazen lokal anestezi de yeterli olabilir, bazen de sedasyon anestezisi uygulanır. Bu operasyonlarda hangi tip anestezi kullanılacağına karar vermek tamamen anestezi uzmanının kararına bağlı olarak şekillenen bir durumdur. Bazı hastalarda bölgesel anestezi yöntemi tercih edilirken bazı hastalarda ise sedasyon anında lokal anestezi uygulanabilir. Lokal anestezi uygulanan hastalar uyanık halde iken operasyon başarı ile tamamlanır.

Genital Estetik Ameliyatı İz Bırakır Mı?

Genellikle vajen ve dudaklara yönelik cerrahilerde mukoza kısmında atılan dikişlerde iz kalmaz ve hızlı iyileşir. Aynı zamanda alanında uzman tecrübeli ve bilgili bir doktor tarafından yapılması, operasyon sırasında doğru teknik uygulanması ve düzgün dikiş materyalleri kullanılması iz kalma riskini en aza indirecektir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrasında Arzu Edilen Görünüme Kesin Olarak Kavuşmak Mümkün Müdür?

Hasta mutlaka işlem öncesinde ne sonuç ile karşılaşacağı hakkında doktor tarafından bilgilendirilmelidir. Estetik işlemlerde amaç yeni bir organ yaratmak değil var olan organı değiştirmek ve güzelleştirmektir. Genital estetik ameliyatları beraberinde çok büyük değişimleri getirecektir ancak bazı yapısal özellikleri bozmak mümkün değildir.

Genital Estetik Sonrasında Gündelik Yaşama Dönmek Zaman Alır mı?

Genital estetik ameliyatı sonrasında ilk 3 gün evde kalıp dinlenmek gerekir ancak hastanın devamlı yatması önerilmez. Ağır olmayacak şekilde gündelik işler yapılabilir. 3. Gün bittikten sonra ise yavaş yavaş kişi eski düzenine dönmeye başlayabilir ancak 10.gününden sonra kişi eski yaşamına tamamen geri dönerek gündelik işlerine rahatlıkla koşturabilir. Aktif spor yapmak veya fazla sıcak ortamlara maruz kalmak için daha uzun süre beklemek gerekir.

Genital Estetik Sonrasında Sonuçtan Memnun Kalınmazsa Eski Haline Geri Dönebilir mi?

Evet, dönebilir. Revizyon ameliyatı ile bu mümkündür. Ancak unutulmaması gereken bir nokta revizyon ameliyatları tek seferde uygulanan ameliyatın yerini almaz. Bu sebeple genital estetik yaptırırken cerrah çok iyi araştırılmalıdır.

Genital Estetiği Ameliyatını Kim Yapar?

Genital estetik ameliyatları için en sık sorulan sorulardan bir tanesi de uygulamayı jinekologların mı yoksa plastik cerrahların mı yapmasının daha doğru olacağıdır. Genital estetik vajina anatomisini çok iyi bilen uzman jinekologlar tarafından yapılır. Ancak bu estetik alanını da ilgilendirdiği için plastik cerrahların da ilgi alanına girmeye başlamıştır. Bu sorunun cevabı her ikisi de olabilir ancak önemli olan nokta doktorun tecrübesidir.

Genital Estetik Ameliyatlarında Operasyon Süreci Nasıl İlerler?

Her genital estetik ameliyatında aynı prosedür uygulanmamaktadır. Her genital estetik ameliyatının amacı farklıdır, bu nedenle müdahale yapılan dokular da aynı olmayacaktır. Çoğunlukla operasyon sürecine ilişkin bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Genital estetik ameliyatlarında genel anestezi veya lokal anestezi yöntemleri uygulanır.
 • Anestezi uygulandığı için hastalar işlem anında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezler.
 • İyileşme süreci oldukça kısadır.
 • Genellikle operasyonun hemen arkasından hasta taburcu edilir.
 • Ameliyat esnasında kendi kendine eriyen dikiş ipleri kullanılmaktadır. Bu nedenle dikiş aldırma gibi bir gereksinim söz konusu değildir.
 • Her genital estetik ameliyatının iyileşme süreci farklılık gösterir.
 • Her hastanın iyileşme süreci de farklılık gösterir. Ancak genel olarak bir hafta veya 2 haftada hasta iyileşir.

 Genital Estetik İşlemleri Klinikte de Yapılabilir Mi? Ne Kadar Sürede Gündelik Yaşama Dönülür?

Genital estetik uygulamaları hastanelere gerek olmadan klinik ortamında da lokal anestezi ile uygulanabilir. İşlem sonrasında yaklaşık 3-4 gün sonra günlük yaşama geri dönülebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Güvenilir Midir?

Doğru teknik uygulandığı takdirde güvenilir bir işlemdir.

Vajinoplasti İşlemi Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Yapılmalıdır?

Doğumdan sonra bu işlem için en az 3 ay beklemek gerekir.

Normal Doğum Sonrası Dikişler Açılırsa Bu Durumla İlgili Nasıl Bir İşlem Uygulanabilir?

Perineoplasti, halk arasındaki ismi ile perine onarımı operasyonu ile bölgedeki deformasyon giderilir.

Dışarıdan Görünen Büyük Boyuttaki Klitoris Operasyonla Düzeltilebilir Mi? Operasyon Riskli Midir?

Düzeltilebilir. Riskli bir operasyon değildir.

Doğumla Beraber Genital Estetik de Yaptırılabilir Mi?

Doğumla beraber genital estetik ameliyatları uygulanmaz. Doğumdan sonra en az 3 ay beklemek doğru bir yaklaşımdır.

Lazer ile Daraltma Mümkün Müdür? Hemen Etki Eder Mi?

Robotik kol yardımı ile 3 dakika gibi bir sürede lazer ile vajina daraltma operasyonu uygulanabilir. İşlem sonrası hemen gündelik yaşama dönüş mümkündür. Sadece işlem sonrası ilk hafta ilişki yasağı mevcuttur.

Daraltma İşlemi Yapılırken Aynı Zamanda Perine Onarımı da Yapılabilir Mi?

Yapılabilir. Etkili bir sonuç için uygulanmalıdır.

Vajina Girişinin Dar Ama İç Kısmın Geniş Olması Normal Midir?

Vajina kanalı içine doğru girildikçe genişler. Aynı zamanda cinsel ilişki esnasında da genişler. Bu nedenle normaldir.

Vajinadan Gaz Sesi Gelmesinin Sebebi Nedir? Düzeltilebilir mi?

Söz konusu durum flatus vaginalis olarak bilinir. Vajinadan ilişki esnasında gaz sesi çıkabilir. Bazı insanlarda bu durum spor veya egzersiz sırasında da yaşanabilir. Vajinal lazer ile bu durum çözülebilir. Aynı zamanda bazı durumlarda vajina daraltma uygulaması da işe yarayabilmektedir.

Dış Dudaklarda Küçültme İşlemi Yapılabilir mi?

Evet, yapılabilir. Sık uygulanan genital estetik işlemlerindendir.

Barbie Vajina Estetiği Her Hastaya Uygulanabilir Mi?

Her kadın rahatlıkla uygulatabilir. Barbie vajina estetiği iç dudakların daha kısa hale getirilmesi işlemidir.

Genital Beyazlatma İşlemi Nedir? Renk Açılmasının Tamamlanması Kaç Gün Sürer?

Lazer, mezoterapi veya renk açıcı solüsyonlar yardımıyla vajinanın beyazlatılması işlemidir. Sonuçları oldukça başarılıdır. Tedaviden bir ay sonra etkisini komple gösterir.

Dış Bölgede Sarkma ve Genişleme Sorunum Var. Fiyatlar Nedir?

Genital estetik fiyatlandırma yapılan işleme göre değişiklik gösterir. En iyi tanıyı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Doğum Sonrası İdrar Torbasında Sarkma Oluşan Bir Birey Lazerle Vajinal Estetik Yaptırabilir Mi?

Sarkma hafif ise lazer uygulanabilir. Ancak ileri düzey bir sarkmadan söz ediliyor ise cerrahi tekniğe başvurmak kaçınılmazdır.

Beyazlatma İşlemi Uygulanırken Hangi Cihazı Kullanılıyor?

Vajina beyazlatma işleminde genellikle Femilift, MonaLisa Touch ve Beladona gibi karbondioksit lazerleri kullanılmaktadır.

Vajina Daraltma İşlemi Sonrasında İlişki Esnasında Ağrı Yaşanır Mı?

Ağrı yaşanıyorsa perine bölgesi gereğinden fazla yükselmiş demektir. Kısa ve basit bir işlem ile bu problem ortadan kaldırılabilir.

Vajinal Genişliğim Normal Fakat Fazla Islanmadan Dolayı Genişlik Hissi Oluyor. Bu Problemin Bir Tedavisi Var Mıdır?

Bazı kadınlarda genital bölgede bulunan ter ve yağ bezleri gereğinden fazla çalışabilir. Bu nedenle o bölge çok ıslak olur. Önemli olan nokta bu ıslaklığın asıl nedeninin bu olup olmadığının tespit edilmesidir. Patolojik kaynaklı bir neden var ise doktora başvurulmalıdır.

Vajina Girişinin Çok Açık Olması İlişki Esnasında Haz Almayı Etkiler Mi?

Bu durum vajinal gaping olarak adlandırılır ve basit bir cerrahi işlem ile kolayca ortadan kaldırılabilir.

Perine Düzeltme Ameliyatı Sonrası Normal Doğumda Sorun Olur mu? Yeniden Epizyotomi Gerekir Mi?

Bu işlem sonrasında tekrar vajinal doğum yapmak sakıncalı değildir. Çoğunlukla bir sorun teşkil etmez.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik kapsamında gerçekleştirilen birçok ameliyat vardır. Bu ameliyatlar tek tek uygulanabileceği gibi ihtiyaç duyulması halinde kombine bir şekilde de yapılabilir. Bu nedenle kişiye uygulanacak müdahalenin kapsamını belirlemeden önce net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ya da İstanbul-Nişantaşı’nda yer alan kliniğimizi ziyaret ederek Genital Estetik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.