Mevsim geçişlerinde veya genetik sebeplerden dolayı saçlarda cansızlık ve yoğun dökülme görünebilir. Strese bağlı olarak da saç dökülmesi yaşanır. Saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmak, saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olması için saç mezoterapisi tedavisi önerilir. Saç mezoterapisinde, saçların ihtiyacı olan vitaminler, mineraller ve aminoasit karışımları, ince uçlu iğneler sayesinde saç derisine enjekte edilir. Saç tellerinin dökülmesini engelleyen, saç tellerini kalınlaştıran ve daha parlak görünmelerini sağlayan bu tedavi herkes için uygundur. Saç terapisi ağrısız bir uygulamadır. Her yaş grubuna güvenle yapılabilir.

Saç mezoterapisi kaç seans önerilir?

Saç mezoterapisinin kaç seans yapılacağı tamamen kişinin saç yapısına, saç dökülmesinin derecesine ve saçlarının ne kadar yıprandığına bağlıdır. Saç mezoterapisi için gelen hastalara önce saç analizi yapılarak saç kaliteleri ölçülür. Daha sonra kaç seans saç mezoterapisine ihtiyacınız olduğu belirlenir. Saç sağlığına göre mezoterapi seansları haftada bir veya iki kere gerçekleşebilir. Saç mezoterapisi genellikle 40 dakika sürer.

Saç mezoterapisinin etkileri

Saç mezoterapisi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Saç mezoterapisinin temel amacı, saç dökülmesini engellemek ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlamaktır. Saçları dökülen ve kelleşmeye doğru giden kişilerde saç mezoterapisi yapılarak bu süreç durdurulur. Saç dökülmesi mağduru olan kişilere ihtiyacı olan vitamin, mineral ve besin öğelerinin enjekte edilmesi ile saç mezoterapisi yapılır.

Saç mezoterapisi aynı zamanda hücre metabolizmasını da hızlandıracak, vücudunuzdaki enfeksiyonları yok edecek ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçların daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. Saç mezoterapisinde saç folikülleri canlandırılarak daha uzun, gür, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanız hedeflenir. Bu yöntem sayesinde hormonal denge düzenlenir ve saç dökülmesine neden olan faktörler ortadan kaldırılır.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisinde oldukça ince iğneler kullanılarak yapılır. Saç mezoterapisi ağrısız olarak gerçekleşir. Saç derisinin 2-3 mm altına vitamin, mineral,antioksidan ve saç derisinin ihtiyacı olan diğer bileşenler uygulanır.

Saç mezoterapisinin etkili olması için 6 ay sonra tekrar uygulanması önerilir. 6 ay sonra desteklenen saç mezoterapi uygulaması sayesinde saç telleri güçlenerek, saç dökülmesi problemi ortadan kaldırılır.

Saç mezoterapisinin avantajları

  • Saç dökülme problemini azaltır
  • Saç tellerini gürleştirir
  • Saç tellerinin ömrünü uzatır
  • Yeni saç foliküllerinin çıkmasını destekler
  • Saç derisindeki kepeği ortadan kaldırır
  • Saçların daha hacimli görünmesini sağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir