Vücudunuza aynada bakıp hiç ‘keşke vücut orantım farklı olsaydı’ dediniz mi? Vücudunuzun bir bölümünde fazla kilolar var, bazı bölgeleri de yeterli dolgunlukta değilse yağ enjeksiyonu tam size göre! Yağ enjeksiyonunda tam da içinizden geçtiği gibi vücudunuzdaki fazla yağları alıp size yetersiz gelen bölgelere ekliyoruz. Böylece vücudunuz daha şekilli, kıvrımlı ve dolgun görünüyor. Kişinin kendi yağının kullanıldığı bu işlem hem hastaların incelmesini sağlıyor, hem de meme, kalça gibi bölgelere çekici bir dolgunluk kazandırıyor. Yağ enjeksiyonlarının kalıcılığı eklendiği bölgeye göre değişkenlik gösterir. Yüz ve meme gibi hareketsiz bölgelerde enjekte edilen yağ daha uzun ömürlü olurken, bacak şekillendirme için yapılan yağ enjeksiyonları hızlı bir şekilde eriyebilir.

Vücudunuza aynada bakıp hiç ‘keşke vücut orantım farklı olsaydı’ dediniz mi? Vücudunuzun bir bölümünde fazla kilolar var, bazı bölgeleri de yeterli dolgunlukta değilse yağ enjeksiyonu tam size göre!

Yağ enjeksiyonunda tam da içinizden geçtiği gibi vücudunuzdaki fazla yağları alıp size yetersiz gelen bölgelere ekliyoruz. Böylece vücudunuz daha şekilli, kıvrımlı ve dolgun görünüyor. Kişinin kendi yağının kullanıldığı bu işlem hem hastaların incelmesini sağlıyor, hem de meme, kalça gibi bölgelere çekici bir dolgunluk kazandırıyor. Yağ enjeksiyonlarının kalıcılığı eklendiği bölgeye göre değişkenlik gösterir. Yüz ve meme gibi hareketsiz bölgelerde enjeksiyon edilen yağ daha uzun ömürlü olurken, bacak şekillendirme için yapılan yağ enjeksiyonları hızlı bir şekilde eriyebilir.

Vücut şekillendirmede yeni dönem: Yağ transferi!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yağ enjeksiyonun avantajları nelerdir?

Vücut ve yüz şekillendirme için kullanılan yağ enjeksiyonu oldukça doğal bir sonuç bırakır. Özellikle dudak ve yanak bölgelerinde doğal sonuçlar ortaya çıkaran yağ enjeksiyonunun popülerliğini günden güne arttırıyor. Yağ transferi yapıldıktan sonra ortaya çıkan sonuçlar herhangi bir düzeltme gerektirmeden yıllarca kusursuz görünebilir. Aktarılan yağ, canlı bir doku olduğu için yeni yerinde normal şekilde işlevini göstermeye devam edecektir. Yağ transferi sadece enjekte edildiği yere dolgunluk sağlamakla kalmaz, bu bölgede kolajen üretimini destekler ve deri kalitesini arttırır. Bu nedenle yara izlerinin tedavisinde de yağ transferi tercih ediliyor. Yağ enjeksiyonu vücudunuzda doğal bir his bırakır. Meme ve ya kalça dolgunlaştırmak için yağ enjeksiyonu yaptırdığınızda yumuşak ve doğal bir his duyacaksınız. Protezlerde sert ve yapay bir his kalırken, yağ transferinde tıpkı kendi dokunuz gibi yumuşak bir his kalır.

Yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Yağ transferinin kalıcılığı günümüz teknolojisiyle günden güne artmaktadır. Yağ transferi ile vücut şekillendirme estetiği ilk ortaya çıktığında yağ hücrelerinin kalıcılığı %30 civarındaydı. Gelişen tekniklerle birlikte günümüzde %60’a ulaşan kalıcılık yakalayabiliyoruz. Vaser Liposuction sayesinde bölgesel yağlar sıvı halde çekilebiliyor. Çekilen yağlar ayrıştırılarak yağ hücreleri dolgunlaştırmak istediğimiz bölgelere ince kanüllerle enjekte ediliyor. En yeni Vaser Liposuction teknikleri sayesinde artık %60 ila %80 arasında kalıcılık sağlayabiliyoruz. Yağ transferinin kalıcılığı yağın hangi bölgelere enjekte edildiğine de bağlıdır. Bacak, popo gibi hareketli bölgelerde yağlar daha hızlı erirken, dudak ve meme gibi bölgelerde daha uzun süre kalabiliyor.

Yağ Enjeksiyonu ile yüz şekillendirme

Yağ transferi ile yüzünüze dolgunluk ve gençlik etkisi kazandırabilirsiniz. Yaşlanmanın etkisiyle deri altındaki yağ hücreleri azalır ve yüzde çöküklükler meydana gelir.  Bazı kişiler ise doğuştan daha basık ve düz yüz hatlarına sahiptir. Yağ enjeksiyonu sayesinde yüzünüze doğal bir şekilde dolgunluk kazandırabilir veya yüzünüzdeki çöküklükleri ortadan kaldırabilirsiniz. Basık yanaklar, düz elmacık kemikleri ve düz çene hattı yağ transferi ile yeniden şekillendirilebilir. Göz çevresindeki kırışıklar ve göz altındaki çukurlar da yağ transferi sayesinde daha genç bir görünüm alır. Yağ transferi yüzünüzün dolgunlaşmasına ve kırışıkların daha az görünmesine yardımcı olur. İnce dudakları kalınlaştırmak için de yağ dolgusundan yardım alabilirsiniz.

Yüz şekillendirme için ihtiyacınız olan yağlar 3-5 mm’lik kesilerden içeri girilerek alınır. Bu işlem için genellikle karın, bel ve basen bölgesi gibi yağlanmanın yoğun olduğu bölgeler tercih edilir. Aspire edilen yağ, santrifüj ve ayrıştırma işleminden sonra hedeflenen bölgeye transfer edilir. Yağ transferinin başarılı olması için hedeflenen bölgeye ince kanüllerle ve az miktarda uygulanması gerekir. Böylece yağ transferi ile nakledilen yağın, oksijen ve besin sağlaması gereken çevre dokularla temas halinde kalmasını sağlanır.

Yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirme

Kendi yağınız ile vücudunuzu şekillendirmeye hazır mısınız? Lipo Shaping yöntemi ile bölgesel yağlarınızdan kurtulabilir, bu yağlarınız ile daha kıvrımlı ve çekici bir vücut yaratabilirsiniz. Lipo Shaping işleminde kendi yağınız kullanıldığı için bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ transferi ile vücut şekillendirme için gelen hastalara iki adımda tedavi uygulanır. İlk adımda Vaser Liposuction yapılarak kişinin fazla bölgesel yağları dışarı çekilir. İkinci adımda ise sıvı olarak alınan bu yağlar kişinin ihtiyaç duyduğu bölgelere aktarılır. Bu aşamada kişinin dolgunlaştırmak istediği bölge ve ihtiyaç duyduğu yağ miktarı da çok önemlidir. Eğer hasta sadece yüz şekillendirme istiyorsa 50 cc yağ yeterli olacaktır. Meme büyütme ve popo büyütme için ortalama 1 litre yağa ihtiyaç duyulur.

Yağ transferi sonrası iyileşme süreci

Yağ transferi işlemi lokal anestezi altında gerçekleşir. Bu uygulamada ince kanüller kullanıldığı ve çok hafif basınçla yağlar çekildiği için çevredeki dokulara zarar verilmez. Vaser Liposuction’da klasik Liposuction sonrasında görülen dalgalanmalar oluşmaz. Yağ transferi yapılan alanda ödem oluşması normaldir. Yağ transferi olan hastalar işlemden sonraki 3.gün kontrole çağrılır ve sargıları açılır. 10 gün içinde ödem ve şişlik inecektir.

Yağ transferi bana uygun mu?

Bir türlü spor ve diyet programları ile kilo veremiyorsanız, aynı zamanda vücut hatlarınızın daha kıvrımlı olmasını hayal ediyorsanız yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu, vücudundaki yağ dengesinin değişmesini isteyen kişiler için uygundur. Bel bölgesinin incelmesini, aynı zamanda göğüslerinin dolgunlaşmasını isteyen biri yağ transferi yaptırabilir. Yağ transferi zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle zayıflama amacıyla yağ transferi yapılamaz. Yağ transferi vücudun incelmesini ve daha dengeli görünmesini sağlar. 

Yağ transferi sayesinde kişinin kendi yağı kullanılarak vücut hatları dolgunlaştırılır. Yağ transferi en çok meme büyütme, kalça dolgunlaştırmak ve yüz dolgusu amacıyla kullanılıyor. Yağ transferi kişinin kendi yağı ile yapıldığı için bu uygulamanın alerji yok riski yoktur. 

Neden Yağ enjeksiyonu Yaptırmalıyım?

Vücudun bazı bölgelerinde biriken yağlar inatçıdır, kolay bir şekilde vücuttan atılamaz. Karın, bel, üst bacak ve kalça gibi bölgelerde biriken yağlar kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilir. Her ne kadar diyet ve spor programları ile bu kilolardan kurtulmak isteseniz de bu süreç sizin için oldukça yorucu ve uzun geçebilir. Bunun yerine yağ transferi uygulaması sayesinde bir gün içinde inatçı yağlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Yağ enjeksiyonu sadece incelmenizi sağlayan bir uygulama değildir. Bu operasyon aynı zamanda sizden alınan fazla yağları tekrar vücudunuza enjekte ederek vücudunuzu şekillendirmede yardımcı olur. Sizden alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek dolgunlaştırmak istediğiniz bölgelere transfer edilebilir. Yani tek bir operasyonla hem incelebilir hem de daha çekici ve dolgun hatlara sahip olabilirsiniz. 

Yağ Enjeksiyonu fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Yağ Enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir