Yağ Enjeksiyonu: Yüz ve  Vücut Şekillendirmede Yeni Dönem!
Yağ transferi olarak da bilinen yağ enjeksiyonu uygulamasının özellikle son yıllarda vücut şekillendirmede, yüz estetiğinde ve dudak dolgusunda kullanılması oldukça popülerdir. Yüzün ve vücudun çeşitli yerlerini gençleştirmek ve dolgunlaştırmak amacıyla kullanılan yağ enjeksiyonunda amaç vücut kıvrımlarını gölgeleyen bölgesel yağlardan kurtulmak ve bu yağlar ile vücut hatlarını belirginleştirmek aynı zamanda istenen bölgelerde dolgunlaştırma yada büyütmek amacı ile kullanılır.

Genellikle hem sıkı ve dinç bir beden ve yüz isteyen kişilerin tercih ettiği bu uygulama olan yağ enjeksiyonu ile tek seferde arzu edilen görünüme kavuşmak oldukça kolaydır. Peki birçok kadın ve erkeğin sıklıkla tercih ettiği yağ enjeksiyonu nedir ve nasıl yapılır?

Vücut şekillendirmede yeni dönem: Yağ transferi!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, vücudun belirli alanlarından alınan fazla yağ dokusunun hem vücudu şekillendirmek hem de yüzde istenen bölgelere dolgunluk kazandırmak için kullanıldığı estetik bir uygulamadır. Bu uygulamada kullanılan yağlar âdete bir dolgu görevi görerek vücut hatlarının belirginleşmesini; ciltte oluşan çizgilerin, kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesini sağlar.

Yağ dolgusu olarak da bilinen bu yöntem genellikle daha çekici bir görünüm elde etmek isteyen kişiler tarafından vücut hatlarını belirginleştirme amacıyla kullanılırken aynı zamanda ameliyat izi olmadan cildinde oluşan yaşlılık izlerini silmek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Yağ enjeksiyonu hem yüze hem de vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen estetik bir müdahaledir. Bu uygulama vücut şekillendirme amacıyla kullanıldığında genellikle dolgun olduğunda daha çekici olarak değerlendirilen meme ve popo gibi alanları şekillendirmek için kullanılır.

Gençleşme amacıyla kullanıldığında ise önceliği yüz ve ellerdir. Yüzün genelinde ve vücudun birçok bölümünde dolgun ve genç bir görünüm elde etmek için kullanılan bu mucizevî uygulama sayesinde kişi hem vücudundaki fazlalıklardan kurtulur hem kıvrımlı ve dolgun görünen bir bedene kavuşur hem de kırışıklığın ve çizgilerin olmadığı genç ve aydınlık görünen bir cilde sahip olur.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Doğal sonuçlar yaratan estetik uygulamaların daha popüler hale gelmesi, özellikle son yıllarda yağ enjeksiyonuna olan ilgiyi artırmıştır. Peki, son zamanlarda birçok kadının ve erkeğin dikkatini çeken bu uygulama nasıl yapılır?

Genellikle vücut hatlarını dolgunlaştırmak ya da yaşlılık belirtilerinden kurtulmak için kullanılan yağ enjeksiyonu yağların vücuttan liposuction ile alınması, alınan yağların konsantre edilerek kök hücreden zengin hale getirilmesi ve yağların istenen bölgeye transferi olmak üzere 3 aşamadan oluşur. Ancak her şeyden önce hasta ve hekimin vücudun hangi bölgelerinde ne kadar yağ alınacağına ve bu yağların nereye transfer edileceğine karar vermesi gerekir.

Yağ transferi uygulamasında ilk önce Vaser Liposuction yöntemiyle vücuttan yağlar fazla olan bölgeden alınır. Yağlar alındıktan sonra vücuda tekrar enjekte edilebilmesi için özel bir cihaz yardımıyla aspire edilir ve transfere hazır hale getirilir.

Vücut yağları santrifüj ve ayrıştırma işleminden sonra küçük kanüller ya da şırıngalar yardımıyla hedeflenen bölgeye enjekte edilir ve yağ enjeksiyonu işlemi tamamlanır. Yağ transferinin başarılı olması için hedeflenen bölgeye ince kanüllerle ve yeterli miktarda uygulanması gerekir. Böylece yağ transferi ile nakledilen yağın, oksijen ve besin sağlaması gereken çevre dokularla temas halinde kalması sağlanır.

Eğer beslenmeyi bozacak miktarda yağ enjekte edilirse, hasta enfeksiyona ve diğer komplikasyonlara açık hale gelir. Bu nedenle nakledilen yağların beslenmeyi bozmayacak miktarda olması çok önemlidir.

Yağ enjeksiyonunda vücut yağları nasıl alınır?

Yağ enjeksiyonu uygulamasının ilk adımı vücut yağlarının alınmasıdır.  Vücut yağlarının alımı için Vaser Liposuction uygulamasından faydalanılır.

Vaser Liposuction ultrasound teknolojisi kullanan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu uygulama ile vücut yağlarının dışarı çekilebilmesi için öncelikle cilt üzerine 1,5-2 mm çapında küçük kesiler açılır ve bu kesilerin içine çok daha küçük kanüller yerleştirilir.

Kanüller aracılığıyla cilt altına yüksek frekanslı ses dalgaları gönderilerek yağ dokusunun akışkan hale gelmesi sağlanır ve yağlar canlı olarak dışarı çıkarılır. Vücuttan alınan yağlar, özel işlemlerden geçirilerek ayrıştırılır ve saf yağ hücreleri haline getirilir. Canlılığını koruyan yağlar, dolgu maddesi görevi görmesi için planlanan bölgelere yeteri kadar enjekte edilir.

Genellikle göbek, karın, gıdı, basen ve bacak bölgelerinden alınan fazla yağlar, meme büyütme, bacak düzeltme, kalça büyütme ve yüz dolgusu gibi işlemler için kullanılır.

Vücudun Hangi Bölgelerine Yağ Enjeksiyonu Yapılabilir?

Yağ enjeksiyonunun en sık kullanıldığı alan yüz bölgesidir ancak bu uygulama vücut şekillendirme amacıyla da popo da kullanılabilir. Yüz gençleştirme ve şekillendirme amacıyla kullanıldığında elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudakları dolgunlaştırmak; göz çevresindeki, alındaki ve dudak kenarlarındaki çizgileri ve kırışıkları yok etmek ve çene hattını belirginleştirmek amacıyla yüzün tamamına yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Aynı zamanda yaşlılığın etkisiyle kırışan ve sarkan ellerin gençleştirilmesi amacıyla ellere de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Vücut şekillendirme amacıyla yapılan meme büyütme, popo dolgunlaştırma ve bacak estetikleri de yağ enjeksiyonu ile yapılabilir. Yağ enjeksiyonu, eller ve yüz de dâhil olmak üzere vücudun neredeyse tamamını yeniden şekillendirmek için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirme

Vücudunuzun bazı bölümlerinde kıvrımlarınızı yok eden fazla kilolar varsa; diğer yandan vücudunuzun popo, meme gibi dolgun olması gereken bölgeler de yeterli dolgunluğa sahip değilse ve aynada vücudunuza bakıp ‘keşke vücut orantım farklı olsaydı’ diyorsanız yağ enjeksiyonu uygulaması tam size göre! Bu uygulama tam da hayal ettiğiniz gibi sizi hem fazla yağlarınızdan kurtarır hem de vücut hatlarınızın belirginlik kazanmasını sağlar.

Yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirme; hastanın karın, basen gibi bölümlerinde bulunan mevcut yağın alınıp farklı bölgelere enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Genellikle bölgesel yağlanma sebebiyle vücut hatlarının belirginliğini yitiren kişiler tarafından popoyu ve memeyi dolgunlaştırmak amacıyla kullanılır. Bu uygulamanın amacı kişiyi hem bölgesel yağlardan kurtarırken kişinin kalça ve göğüs gibi alanlarına dolgunluk kazandırarak çekici ve genç bir görünüşe sahip olmasını sağlamaktır.

Yağ transferi ile yapılan vücut şekillendirme işlemlerinde öncelikle Liposuction yöntemiyle vücudun bir ya da birden fazla alanından yağlar alınır ve sonra bu yağlar hastanın arzusu doğrultusunda vücut hatlarını şekillendirmek için kullanılır.

Kişinin kendi yağının kullanıldığı bu uygulama, hastaların hem incelmesini sağlar hem de dolgun memelere ve kalça sahip olmasını sağlar. Böylece yağ transferi sayesinde vücut daha şekilli ve kıvrımlı bir görünüm elde eder. Yağ enjeksiyonu uygulaması genellikle göğüse, popoya ya da bacağa uygulanır.

Memeye yağ enjeksiyonu

Memeye yağ enjeksiyonu, protez ile meme büyütme işlemine göre daha doğal sonuçlar ortaya çıkardığı için özellikle son dönemlerde oldukça ilgi çekmektedir. Yağ transferi ile yapılan meme büyütme estetiğinde vücudun çeşitli alanlarından yağ alınır ve bu yağlarla meme şekillendirme işlemi yapılır.

Memede dolgunluk sağlaması amacıyla enjekte edilen yağlar memenin her yerine eşit olarak dağıtılır ve memenin yeniden şekil alması sağlanır. Memeye enjekte eden yağlar dolgu görevi gördüğü için tıpkı silikon memede olduğu gibi göğüsler dik ve dolgun görünmeye başlar. Ancak memeye yapılan yağ enjeksiyonu memeyi bir sütyen ölçüsü kadar büyütebilir. Eğer istenen daha dolgun göğüslere kavuşmak is meme protezi ile beraber yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu işlem memeye daha doğal bir görünüm verecektir.

Kalçaya yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağların kalçaya dik ve dolgun bir görünüm vermek amacıyla kalçayı şekillendirmek için kullanılır. Çekici bir görüntüye sahip olma konusunda kalça dolgunluğunun önemi tartışılmaz.

Kadınların birçoğu da çekici görünmeyi arzu etkilerin için dolgun ve dik bir popoya sahip olmak ister. Yağ transferi ile yapılan kalça büyütme estetiği sayesinde birçok kadın hayalindeki dolgun popoya kavuşabilir. Popo büyütmede kullanılan popo protezine göre daha güzel ve dolgun bir görüntü sağlar.

Bacağa yağ enjeksiyonu

Bacağa yağ enjeksiyonu uygulaması genellikle çarpık bacaklı kişiler tarafından ya da bacağının inceliğinden rahatsız olan kişiler tarafından kullanılan bir uygulamadır. Bacakta kötü bir görüntüye sebep olan inceliği ya da çarpıklığı ortadan kaldırmak için bacak formu, yağ transferi uygulaması ile yeniden tanımlanır. Bacağa enjekte edilen yağlarla hastanın sorunu çözümlenir ve istenen bacak görünümüne sahip olması sağlanır.

Yağ Enjeksiyonu ile Yüz Şekillendirme

Yağ transferi ile yüz şekillendirme uygulamasının genel amacı herhangi bir nedenden ötürü ciltte meydana gelen deformasyonları düzeltmektir. Kimi zaman genetik faktörlerden dolayı kimi zaman da yaşlanmanın etkisiyle deri altındaki yağ hücreleri azaldığı için göz kenarlarında kırışıklıklar ve göz altlarında çökmeler, yanaklarda dolgunluk kaybı ve sarkma ve alında ya da dudak kenarlarındaki çizgilerde derinleşme meydana gelebilir, bazen de yüz hatları doğuştan düz bir yapıya sahip olabilir.

Yüz hatlarının bu görünümü doğal olarak kişiyi mutsuz eder çünkü herkes yüzünün genç görünmesini, ışıltısının devam etmesini ve aynı zamanda simetrik yüz hatlarına sahip olmayı ister. Maalesef herkes hayalini kurduğu bu görünümü doğrudan elde edemeyebilir ancak yağ enjeksiyonu ile yüzde istenilen güzellik ve gençlik etkisini yaratmak artık çok kolay.

Yağ transferi yüzünüzün dolgunlaşmasını sağlayan ve yüzdeki kırışıkların görünümün iyileşmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Yüze yağ enjeksiyonu yapılırken çene, yanak, elmacık kemiği, dudak, şakak, alın gibi yüzün birçok farklı bölgesi için şekillendirilebilir.

Yağ dolgusu sayesinde kişinin kendi vücut yağları kullanılarak basık yanaklar, düz elmacık kemikleri ya da düz çene hattı yağ transferi ile yeniden şekillendirilebilir. Aynı zamanda bu mucizevî uygulama ile göz çevresindeki kırışıklardan ve gözaltındaki çukurlardan da kurtulmak oldukça kolaydır.

Yüzde daha canlı, genç ve pürüzsüz bir görünüm yaratma amacıyla yapılan yağ dolgusunda düz elmacık kemiklerini daha belirgin bir hale getirmek için yanaklara yağ enjekte edilir. Yüzü estetik olarak güzel ve çekici kılmak için yağ enjeksiyonu yapılırken göz çevresinde oluşan sorunlar için ya da alındaki derin kırışıklar için sorunlu alana yağ dolgusu uygulanır. Böylece yüze yağ enjeksiyonu uygulaması sayesinde yüzün yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olan kırışıklıklar ve çöküklükler ortadan kaldırılırken aynı zamanda yüze doğal bir şekilde dolgunluk kazandırabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu yapılırken öncelikle bölgesel vücut yağları çekilir ve bu yağlar sonra yüzdeki kırışıkları ve çökükleri doldurması amacıyla kullanılır. Vücut yağları uygulandığı alanda adeta bir dolgu etkisi yaratarak cildin sıkı ve dolgun bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu işlem için kullanılacak yağların alımı için genellikle karın, bel ve basen bölgesi gibi yağların erimeye karşı dirençli olduğu bölgeler tercih edilir.

Dudağa yağ enjeksiyonu

Dudağa yağ enjeksiyonu, dudağın kalıcı olarak dolgun görünmesini sağlamak için yapılan estetik bir uygulamadır. Bu estetik prosedür kişinin kendi vücudundan alınan yağlarla dudağın şekillendirmesini ve dolgun görünmesini sağlar.

Dudak dolgusunun düzenli olarak tekrarlanma zorunluluğu son dönemlerde dudak estetiğinde yağ enjeksiyonuna olan ilgiyi artırmıştır. Ancak yine de yağ enjeksiyonu sonrası dudakta asimetriler oluşabilir. Bu nedenle dudak için yine de hyalüronik asit bazlı dolgular tercih edilmelidir.

Gözaltına yağ enjeksiyonu

Gözaltına yağ enjeksiyonu genellikle gözaltında oluşan renk değişikliklerini ve çökmeleri ortadan kaldırmak için yapılır. Ancak göz çevresine yapılan yağ dolgusu ile gözaltı morluklarının yanı sıra göz çevresindeki kırışıklıkların ve gözaltı torbalarının görünümü de iyileşir. Böylece yağ transferi sayesinde yüzün odak noktası olan gözlerin genel anlamda gençleşmesi sağlanır.

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu kişinin kendi yağı ile vücudun ya da yüzün şekillendirildiği estetik bir uygulamadır. Bu estetik uygulamanın iki farklı amacı vardır; ilki bölgesel yağlarından kurtulmak, vücut kıvrımlarını öne çıkarmak, ikincisi ise istenen bölgeleri dolgunlaştırmak ve destek olmaktır. Yağ enjeksiyonu vücudundaki yağ dengesinin orantılı ve estetik olmasını isteyen kişiler için uygundur. Eğer kişi spor ve diyet programları ile kilo veremiyorsa ve vücut hatlarının daha kıvrımlı olmasını istiyorsa bu uygulamayı yaptırmalıdır.

Yağ transferi yapılabilmesi için kişinin bölgesel yağlanma sorununun olması ve vücudunun göğüs, popo gibi dolgun görünmesi gereken alanlarının düz bir yapıya sahip olması gerekir. Örneğin yağ enjeksiyonu bel bölgesinin inceltmek ama aynı zamanda göğüslerini de dolgunlaştırmak isteyen biri için uygundur çünkü bu estetik prosedürün amacı bölgesel yağlardan kurtulmak aynı zamanda dolgun ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmaktır.

Genetik faktörlerden dolayı ya da yaş ilerlediği için yüzde bazı değişimler meydana gelebilir. Yumuşak doku kayıpları, cilt altı dokunun zayıflaması ve cildin elastikiyetini kaybetmesi bunlardan bazılarıdır. Bu sorunlar nedeniyle genellikle orta yüz bölgesinde sarkma oluşur; alın, göz çevresi ya da dudak kenarlarında çizgiler ya da kırışıklıklar meydana gelebilir. Yüz bölgesinde bunlar gibi sorunları olan herkese yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Ayrıca yapısal olarak yüz hatları düz, çene ucu geride olan hastalar da yağ enjeksiyonu için uygun birer adaydır.

Yağ Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?

 • Yüz ve vücut hatlarını düzeltir ve belirginleştirir
 • Bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlar
 • Yaşlılık çizgilerini ortadan kaldırır
 • Dudaklara dolgunluk kazandırır
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirir
 • Gözaltı morluklarını yok eder
 • Yüzde oluşan çökmeleri ve sarkmaları yok eder
 • Elleri gençleştirir
 • Kaşlardaki ve göz kapaklarındaki düşüklükleri yok eder
 • Kalçayı dolgunlaştırır
 • Bacak hatlarını düzeltir ve kalınlaştırır
 • Memeye dolgunluk kazandırır ve dikleşmesine yardımcı olur
 • Elleri gençleştirir

Neden Yağ Enjeksiyonu Yaptırmalıyım?

Yağ Enjeksiyonu Karın, bel, üst bacak ve kalça gibi bölgelerde biriken yağlar kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilir. Her ne kadar kişi diyet, spor gibi yöntemlerle bu yağlardan kurtulmak istese de vücudun bu alanlarında biriken yağlar inatçıdır, kolay bir şekilde vücuttan atılamaz. Bu nedenle bölgesel yağlanmadan oldukça yorucu ve uzun geçebilir. Oysa yağ transferi uygulaması sayesinde kolay bir şekilde inatçı yağlardan kurtulmak, vücut hatlarını belirginleştirmek ve gençleşmek mümkündür.

Çok amaçlı bir uygulama olan yağ enjeksiyonu hem incelme sağlar hem vücut şekillendirir hem de kişiyi gençleştirir. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağlar meme ve kalçayı dolgunlaştırmak için ve aynı zamandan yüzde oluşan çökmeleri ve kırışıklıkları yok etmek için kullanılabilir.

Eğer kişi tek bir operasyonla dolgun ve kıvrımlı bir vücut hatlarına sahip olmak istiyorsa ve sarkmalarından ve kırışıklıklarında kurutulup gençleşmek istiyorsa yağ enjeksiyonu yaptırmalıdır. Yağ transferi uygulaması kapsamında alınan yağlarla popo ve meme dolgunlaştırılabilir ve yüzdeki deformeler yok edilebilir.

Yağ enjeksiyonun avantajları nelerdir?

Son dönemlerde doğal sonuçlar veren estetik uygulamalara olan rağbet oldukça artmıştır. Bu nedenle yağ enjeksiyonu uygulaması da hem vücut şekillendirme hem de ameliyatsız yüz gençleştirme amacıyla sıklıkla kullanılır. Bu uygulamanın çok tercih edilen bir operasyon olmasının tek sebebi doğal sonuçlar ortaya çıkarması değildir, bunun dışında yağ enjeksiyonun birçok avantajı vardır. Örneğin;

 • Yağ enjeksiyonunda kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanıldığı için alerji vb. gibi riskler oluşmaz.
 • Vücut ve yüz şekillendirme için kullanılan yağ enjeksiyonu ile Kullanılan yağ, canlı bir doku olduğu için yeni yerinde normal şekilde işlevini göstermeye devam edeceği için oldukça doğal sonuçlar elde edilir.
 • Uygulama yapıldıktan sonra ortaya çıkan sonuçlar herhangi bir düzeltme gerektirmeden yıllarca etkisini sürdürür.
 • Yağ transferi sadece enjekte edildiği yere dolgunluk sağlamakla kalmaz, bu bölgede kolajen üretimini destekler ve deri kalitesini artırır. Bu nedenle yara izlerinin tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar sağlar.
 • Oldukça kolay uygulanabilen bir uygulama olduğu için iyileşme süreci konforludur ve günlük hayata dönüş hızlı olur.

Yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Yağlar vücuda transfer edildiğinde bulunduğu alana adapte olarak işlev görmeye devam eder bu nedenle yağ enjeksiyonu ile yapılan yüz ya da vücut şekillendirme işlemlerinin etkisi kalıcıdır. Ancak uygulamanın kalıcılığı eklendiği bölgeye göre değişkenlik gösterir. Yüz ve meme gibi hareketsiz bölgelerde enjekte edilen yağ daha uzun ömürlü olurken, bacak şekillendirme için yapılan yağ enjeksiyonları daha hızlı bir şekilde eriyebilir.

Yağ enjeksiyonunun kalıcılığı transfer edilen yağ hücrelerinin canlılığı ile ilişkilidir. Vücuttan alınan yağlar transfer edildiğinde yağ hücreleri ne kadar yaşarsa yağ enjeksiyonu o kadar kalıcı olur. Artık gelişen teknoloji sayesinde vücuttan alınan yağlar hava ile temas ettirilmeden transfer edilebildiği için doku kaybı daha az olur ve yağların kalıcılık süresi de uzamıştır.

Vücut şekillendirme amacıyla ilk kullanıldığında yağ hücrelerinin kalıcılığı %30 civarındaydı ancak gelişen tekniklerle birlikte bu oran günümüzde ortalama olarak  %60’a kadar çıktı ve son dönemde kullanılan vaser liposuction ve kök hücre ayrıştırma tekniği sayesinde oran %80’e kadar çıkabiliyor.

Yağ Transferi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Yağ enjeksiyonu uygulamasından sonra iyileşme süreci uygulama yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterebilir ancak genellikle iyileşme süresi 7 ila 10 gündür. Uygulama sonrasında iyileşme süreci genellikle ağrısız ve acısızdır ancak özellikle liposuction ile yağ alınan bölgelerde şişlik, morluk ve hassasiyet oluşabilir.

Bu şikayetler genellikle bir hafta içinde kendiliğinde gözle görülür bir biçimde azalır. İşleminden sonraki iyileşme süreci uygulama alanına ve kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle yağ enjeksiyonu yaptıranlar  7 ila 10 gün içinde işine ve günlük hayatlarına dönebilirler.

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yağ enjeksiyonu uygulaması zararlı mıdır?

Yağ dolgusu uygulaması olarak da bilinen yağ enjeksiyonunda kullanılan yağlar tamamen kişinin kendi vücut yağları olduğu için herhangi bir alerji riski oluşturmaz, son derece güvenilir bir uygulamadır.

Yağ enjeksiyonu uygulamasında vücudun hangi bölgelerinden yağ alınabilir?

Vücudun birçok yerinden yağ alınabilir ancak eğer bir engel yok ise  uyluk iç ve dış yüzleri, karın alt kısmı, bel bölgesi bazen popo bölgesi öncelikli olarak tercih edilir çünkü bu alanlardan alınan vücut yağları erimeye karşı dirençlidir.

Yağ Enjeksiyonunda ne kadar yağ alınır?

Bu aşamada kişinin dolgunlaştırmak istediği bölge ve ihtiyaç duyduğu yağ miktarı da çok önemlidir. Eğer hasta sadece yüz şekillendirme istiyorsa 50 ml yağ yeterli olacaktır ancak meme büyütme ve popo büyütme için ihtiyaç duyacağımız yağ miktarı, kişinin beklentisine ve yapısına göre değişkenlik gösterse de genellikle 400- 1000 ml yağ yeterli olur.

Yağ enjeksiyonu ne zaman oturur?

Yağ enjeksiyonu uygulamasından sonra ilk hafta ödem sebebiyle uygulama alanı şiş olacaktır bu nedenle tam sonucu görebilmek için beklemek gerekir. Enjekte edilen yağ miktarına ve bölgeye bağlı olarak şişliğin inme süresi değişkenlik gösterse de 1 hafta içinde şişliğin büyük bir kısmı kendiliğinden kaybolur ancak minimal şişliklerin geçmesi yaklaşık olarak bir aydır. Bu nedenle kalıcı sonuç 1 ay içinde ortaya çıkar.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ transferi uygulaması alınan yağ miktarına ve yağın enjekte edileceği bölgelere göre değişiklik gösterse de genellikle 2 saat kadar sürebilir. Yüz ve eller gibi küçük bölgeler genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında sürerken popo ya da meme büyütme amacıyla yapılan yağ enjeksiyonu uygulaması 2 saat kadar sürebilir.

Yağ enjeksiyonu erir mi?

Yağ enjeksiyonu kalıcı etkiye sahip bir estetik operasyondur. Yağ transferi ile alınan yağ dokusu, işlevini yitirmeden yeni bölgeye uygulandığı için canlılığını korur ve transfer edilen bölgeye adapte olur. Bu nedenle uygulama kapsamında vücuda transfer edilen yağların azalması ya da tamamen erimesi beklenen bir durum değildir.

Sadece yağlar transfer edildikten sonra ilk aşamada yağların %30’luk bir kısmı doğrudan yok olur, eklenen bir durum olduğu için vücuda daha fazla yağ transfer edilir. Yağların uzun vadede kalıcı olabilmesi de hastanın yaşam tarzıyla ilişkilidir. Eğer kilo kontrolü sağlanırsa yağların erimesi söz konusu olmaz ama kişi sürekli kilo alıp verirse vücudun diğer bölümlerinde olduğu gibi yağ enjeksiyonu yapılan alanda da doku kaybı olabilir.

Yağ Enjeksiyonu fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Related projects