Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri de göz kenarlarında görülen kaz ayaklarıdır. Gözlerin tam bittiği yerden saç çizgisine doğru ilerleyen bu çizgiler, kaz ayaklarına benzediği için bu ismi almıştır. Kaz ayaklarını tedavi etmenin en etkili ve pratik yolu botoks estetiğidir. Hızlı bir şekilde bu kırışıklardan kurtulmak için öğle arasında bile gelip botoks yaptırabilirsiniz. Kaz ayakları çok derinleşmeden, yeni oluşmaya başladığında botoks yaptırarak yaşlanmanın izlerini erteleyebilirsiniz.

Kaz Ayakları Botox Nasıl Yapılır?

Göz çevresindeki kırışıkları azaltmak için kadınlara ortalama 4- 20 birim doz botoks ve erkekler için ortalama 10 – 30 birim botoks enjekte edilir. Tabii ne kadar botoksun uygulanacağına kesin olarak hekiminiz karar vermelidir. Bu aşamada hastanın yaşı, cilt kalitesi, kırışıkların yoğunluğu ve daha önce botoks yaptırıp yaptırmadığı da önemli bir konudur.

Kaz ayakları botox yapıldıktan sonra minik bir sızı hissetmeniz normaldir. Uygulama sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Botoks etkisini 6 ay boyunca gösterecektir.

Kaz Ayaklarına Neden Botoks Yaptırmalısınız?

Genç ve fresh bir görünüm için yüzünüzde minimal kırışıkların olması hatta hiç olmaması önerilir. Botoks uygulamasından doğal bir sonuç almak ve genç görüntünüzü korumak için tecrübeli bir doktor seçmelisiniz. Botoks mutlaka kırışıklıklara göre ayarlanmalı, fazla uygulamadan kaçınmalısınız.

Botoksun Etkisini Ne Zaman Görebilirim?

Botoks uygulaması 10 dakika içinde tamamlanacaktır. Fakat uygulama sonrası aynaya baktığınızda herhangi bir değişiklik görmemeniz çok normaldir. Botoksun etkisini bir-iki hafta içinde görmeye başlarsınız. Bu etkisi dolu dolu 4 ay boyunca sürecektir. 4.aydan itibaren etkisini azaltacak, 6.aydan sonra da tamamen botoksun izleri yüzünüzden silinmiş olacak.

Kaz Ayakları Botox Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz çevresi vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olduğu için bu bölgeye botoks yapılırken ekstra özen gösterilmelidir. Kaz ayakları botox uygulamasının en büyük dezavantajı, alt göz kapağındaki kırışıklardır. Göz çevresini gençleştirirken, alt göz kapağında kırışıklık kaldığında gözlerde uyumsuz bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle kaz ayaklarına botoks yapılırken uygulama bölgesi alt göz kapağı ve gözlerin dış yanlarına doğru genişletilmelidir. Böylece gözlerde genel olarak genç bir görüntü sağlanır.

Bir yanıt yazın