Masseter kasları yani ağız bölgesindeki çiğneme kasları zamanla yüze geniş bir hava kazandırır. Geniş masseter kasları çene açısına sert ve kare bir hava katar. Masseter kas çiğneme sırasında aktive kaslardan biridir. “Mandibula açısı” veya “çene açısı” da denilebilir. Masseter Botox uygulaması, bu kasları gevşetmek ve alt yüzün görünümünü yumuşatmak için kullanılabilir.

Masseter botoxunda genellikle 50 birim botox kullanılır (her bir tarafa 25 birim). Botox, ince çizgiye neden olan yüz kaslarını gevşetmek için kullanıldığında, maksimum etki 7-10 gün içinde görülür. Eğer botoks estetiği, kas kütlesinin kaba görüntüsünü azaltmak için kullanılıyorsa bu estetiğin etkisini ilk 3 aydan sonra görebilirsiniz. Masseter botoksunun etkisi 9 ay boyunca sürer.

Masseter Botoks Nedir?

Masseter, çenenin iki yanında bulunan çiğneme kaslarına verilen isimdir. Botox, çiğneme kasına (masseter) enjekte edilerek, zayıflamasına ve küçülmesini sağlar. Sonuç daha ince, daha genç bir yüz şeklinin ortaya çıkmasıdır. Masseter botoksu, aynı zamanda, çene kaslarını rahatlattığı ve böylece yüzdeki genel gerginliği azalttığı için, stres ve diş sıkması problemine de yardımcı olur.

Masseter Botoksunun Etkileri Nelerdir?

Çene kasları aşırı derecede güçlüdür- özellikle dişleri ile (bruxism) öğüten veya sıkan insanlarda- ve bu kasların fazlalığı, alt yüzün kare şeklini almasıyla sonuçlanır. Botoks ile kasları zayıflatarak, çene çizgisi daha ince, daha oval bir şekle dönüşebilir. Bununla birlikte, Botox yuvarlak veya tombul bir yüzü daha zayıf ve belirgin bir hale getirir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarır, çene bölgesini daha ince gösterir.

Masseter Botox Nasıl Yapılır?

Botoks doğrudan masseter kasına enjekte edilir. Bu işlem on dakikadan az sürer. Çoğu hasta anestezik krem ​​olmadan bile botoks iğnelerine dayanabilir. Uygulamadan sonra iş hayatına dönüş yapabilirsiniz. Tam etkiyi görmek için iki ila üç hafta beklemenizi öneririz. Botoksun etkisi yaklaşık altı ay sürer.

Sonuçlar Ne Kadar Sürer?

Sonuçlar vücudunuzun botoxu ne kadar hızlı metabolize ettiğine bağlı olarak dört ila altı ay arasında sürebilir. Hastalar, botoksun etkisini korumak için altı ayda bir bu işlemi tekrarlatmalıdır.

Masseter Kasına Botox Uygulaması” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Selma dedi ki:

  Masseter botoksu yaptırdım çok pişmanım çünkü gülüşüm bozuldu hatta ğsikolojik olarak çöktüm çünkü tanıyanlar gülme lütfen diye tepki veren dahi oldu. Bu uygulamanın vücuttan erken atılması için ne yapabilirim lütfen bilgi verin

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, dolgu uygulamalarını eritebiliyoruz fakat botox için böyle bir uygulama yoktur. Kalıcılığı yaklaşık 6 ay kadardır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın