El dolgusu, ellerinin görünümüne önem veren ve yaş alma sürecini görünmez kılmak isteyen herkes için uygun bir tedavidir.

Yüz ve boyun haricinde eller, insan vücudunun en görünür kısımlarıdır. Bununla birlikte, yüz güzelliği prosedürlerinde kaydedilen önemli ilerlemeye rağmen, kişiler tarafından el gençleştirme büyük ölçüde göz ardı edilmiştir. Yüz güzelliği prosedürlerinin gelişmesiyle birlikte, hastalar artık el gençleştirme tedavisine giderek daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Ellerin yaşlanması, deri elastikiyetinin kaybı ve deri altı doku atrofisi ile karakterizedir. Sonuç olarak damarlar, tendonlar ve kemik yapıları ortaya çıkar. Mevcut prosedürler arasında, elin yaşlanması en iyi şekilde yumuşak dokunun hacmini geri kazandırarak iyileştirilebilir.

Dermal hyaluronik asit bazlı dolgular, cildin dermisine birden çok yerden enjekte edilebilir. Kullanılan dolgular genellikle akışkandır ve önce daha geniş bir alana yayılmasına izin verir. Bu uygulama gerçek hayattaki en büyük armağanlardan biridir ve 2 yıla kadar kullanılabilir. En iyi yanı, elin arkasındaki küçük yüzeysel innervasyonlar nedeniyle sürecin neredeyse ağrısız olmasıdır!

El Dolgusu Sizin İçin Uygun mu?

El gençleştirme için ideal adaylar, aşağıdaki endişelere sahip olanlardır:

  • Cildin incelmesi nedeniyle daha belirgin hale gelen elin arkasındaki damarlar
  • Karaciğer veya yaşlılık lekeleri olarak da bilinen kahverengi lekeler
  • Yaşlı görünümü şiddetlendirebilecek kırışıklıklar ve ince çizgiler
  • Genç canlılığını yitirmiş, donuk ve cansız görünen cilt

El Dolgusu Nasıl Uygulanır?

El yüzeyinin üzerinde çıkmaya başlayan damarlar yaygın bir sorundur ve dermal yapıdaki kolajen kaybından kaynaklanır. Kolajen, dermal katmanları destekleyen ve cilde pürüzsüz, esnek bir görünüm sağlayan bir proteindir. Zamanla kolajen seviyeleri azalmaya başlar. Yüzde bu, gevşek bir cilde ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Ellerde, kollajen kaybı, elin arkasındaki damarların genç yaşlarda olduğundan daha belirgin görünmesini sağlar.

Ellerdeki kolajen kaybını gidermenin en iyi yolu, etkilenen bölgelere dermal dolgu maddeleri enjekte etmektir. Dermal dolgu maddeleri, en popüler seçenektir çünkü bunlar, çok az ağrı ve kesinti olmaksızın minimal invaziv bir prosedürdür.

El gençleştirmede en iyi seçenek olan dermal dolgu, yapının ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak hemen işe yarar. Çözelti vücudu daha fazla kolajen üretimine teşvik ettiğinden, bu el dolgusu zamanla kolajen üretimine devam ediyor.Bu prosedür çok hızlı ve basittir, dakikalar içinde sonuç verir. Daha yaşlı görünen elleri daha genç görünen ellere dönüştürmek için genellikle her iki eli de enjekte etmek için 20 dakikadan az sürer.

Dermal dolgu maddeleri herhangi bir kesinti gerektirmez ve nadiren gözle görülür yan etkileri vardır. Birkaç gün içinde tipik olarak azalan bazı küçük morarma ve şişlikler meydana gelebilir. Sonuçlar hemen ortaya çıkar ve etkisi bir yıla kadar sürebilir.

El Dolgusu Fiyatları

El dolgusu fiyatları yapılan dolgu maddesine ve markasına göre değişkenlik gösterir. El dolgusu fiyatları ve yanak dolgusu istanbul bölgesinden bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın