bacak liposuctionBacak liposuction belki de uygulaması en hassasiyet isteyen alanlardan biridir. Bir türlü incelmeyen alt bacaklar “baldırlar” ve ayak bilekleri özellikle kadınlarda büyük özgüven problemlerine yol açıyor. Ayaklar ve ayak bileklerinden itibaren bacak estetiği zarafeti yansıtır. Buna rağmen en zor alanlardan biridir. İnatçı yağ birikiminde, alt bacak ve ayak bileklerinden daha sert bir alan yoktur. Bunlar, yağ birikiminin neredeyse tamamen genetik kaynaklı olduğu iki alandır. Bu yüzden bir zamanlar komplikasyonlarla ve yetersiz sonuçlarla dolu bir prosedür olarak kabul edilmesine rağmen, Vaser liposuction tekniğinin sonuçları bu endişeleri gideriyor.

Sadece alt bacak veya ayak bileği liposuction genellikle tek başına yapılabilse de en etkileyici sonuçlar için tüm bacağı şekillendirmek gerekebilir. Bu nedenle hem üst bacaklar, baldır ve ayak bileği liposuction tek bir işlem olarak uygulanarak alt ve üst bacak oranlarının korunması sağlanabilir. Bazı durumlarda, tüm bacağın çevresini şekillendirmek için diz ve uyluklara da liposuction yapılabilir.

Her tür liposuction gerçekleştirilirken, dikkat edilmesi gereken genel oranların doğru olduğundan emin olmaktır. Liposuction uygulamasındaki amaç kilo vermek değil- inatçı yağların alınmasıyla hastanın doğal güzelliğini sağlamaktır. Liposuction ‘dan en iyi sonuçları almak için vücudunuzun her bölgesi dikkate alınmalıdır.

Bacak Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser liposuction ile vücutta bulunan fazla yağlar değil yağ hücreleri tamamen eritilerek alınıyor. Bu sayede yağ hücrelerinin sayısı azaltılarak bacaklardaki yağ birikmelerinin önüne geçiliyor. Vaser liposuction sonrası yağlar alındığında artık bu kişinin vücudunda fazla yağ birikimi olsa da kişi eskisi gibi kalın bacaklara sahip olmuyor. Vaser yönteminde ilk olarak prosedürde kullanılan küçük kanüller yardımıyla ameliyat edilecek bölgeye ulaşılıyor. Bu bölgede ultrasonik ses dalgaları uygulanarak yağ hücrelerinin yumuşaması sağlanıyor ve yumuşayan yağ hücreleri daha kolay bir şekilde eritilip vücuttan uzaklaştırılabilir. Yumuşatma işleminin ardından yapılan klasik uygulamalar ile liposuction işlemi tamamlanmış oluyor.

Bacak Liposuction Sonrası!

Bacak liposuction prosedüründe sedasyon uygulaması veya genel anestezi uygulanabilir. Genel anestezi tercih ediliyor ise kişi prosedür sonrası bir gece hastanede kalıyor. Diğer yöntemlerde ise ameliyatta herhangi bir komplikasyon gerçekleşmediyse hastaların hastanede yatmasına gerek kalmıyor. Prosedür sonrası lenf drenaj ve medikal ödem karşıtı masajlar kişilerin kendisini daha iyi hissetmesini sağlıyor. İyileşme sürecini hızlandırmak için erken yürümek ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında büyük fayda sağlıyor. Prosedür sonrası ağrılar 3-4 gün sürebiliyor ağrı kesiciler ile bunlar azalacaktır. 2 gün içinde işe dönebilen hastaların minimum 4 hafta özel medikal korse kullanılması gerekiyor. Liposuction sonrası oluşan şişlik ve ödemler genellikle 2 ay içinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla gözlemlemek için yaklaşık 4-6 ay ihtiyacı var.

Bacak Liposuction Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın