Morpheus 8 Morpheus8 kırışıklık ve sarkma karşıtı bir uygulamadır. İlerleyen yaş ve bazı nedenler dolayı cildimizde lekeler, sarkmalar ve kırışıklıklar benzeri sorunlar oluşur. Bu sorunlar sağlıksız, cansız ve estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Özellikle +30 yaş sonrasında çoğu kadın estetik ve güzellik uygulamalarına başvurup yaşlılık etkilerini azaltmaya çalışmaktadır. Morfeus 8 uygulaması birçok cilt sorununu çözen ve sonuçları memnun edicidir. Altın iğneli RF yaptırmadan önce aklınıza takılanlar var ise bu soruların cevaplarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Morpheus8 Nedir?

Bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Mikro iğne ve radyo frekans teknolojisi yardımı ile yapılmaktadır. Bir cilt gençleştirme uygulaması olan Morpheus8 oldukça konforludur. Ayrıca etkilerini kısa sürede görmekte mümkündür.

Farklı uzunluklarda titanyum iğneler içeren başlıklar 4 çeşittir. Bu 4 çeşit başlık farklı tedaviler için kullanılır. İğneler yardımı ile derinin farklı tabakalarına radyofrekans verilerek cildin doğal iyileşme mekanizması tetiklenir.

Vücuttaki kolajen ve elastin üretimini ve hücre yenilenmesini arttırmaktadır. Kolajen ve elastin üretiminin artması vücut hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktadır. Vücut hücrelerinin yenilenmesi daha sağlıklı, lekesiz, kırışık olmayan bir cilt görüntüsü sağlamaktadır.

Morpheus 8 Kimlere Yapılmaktadır?

Birçok cilt problemi için etkili olan Morpheus8 uygulaması;

 • İnce çizgileri olanlara,
 • Kırışıklık sorunu yaşayanlara,
 • Sivilce, akne veya siyah leke sorunu olanlara,
 • Vücudunun belli bölgelerinde çatlak sorunu olanlara,
 • Güneş lekesi olanlara,
 • İlerleyen yaş nedeniyle cildi bozulanlara,
 • Cilt renginde eşitsizlik olanlara,
 • Cildinde hafif düzeyde sarkma olanlara yapılmaktadır.

Morpheus8 Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Vücudun çeşitli yerlerine rahatlıkla uygulanmaktadır. Bu alanları sıralayacak olursak;

 • Yüzün tamamı,
 • Dekolte bölgesi,
 • Çene bölgesi,
 • Boyun kısmı,
 • Basen ve kalça,
 • Karın
 • Kollar
 • Diz üstlerine yapılmaktadır.

Yüz bölgesinde daha çok göz ve dudak çevresinde yer alan kırışıklık, ince çizgileri yok etmek için kullanılmaktadır.

Morpheus8 Nasıl Uygulanır?

morpheus 8 Uygulamayı mutlaka uzman bir doktorun önerisi ile yapılması gerekir. Bu size doğru tedavinin uygulanmasını sağlayacaktır. Uygulama öncesinde kişi fiziki muayeneye tabi tutulur. Fiziki muayene sırasında hangi bölgelerde ne gibi sorunlar olduğu ve hangi başlıkla nasıl bir dozda uygulama yapılacağı belirlenir. Kişide herhangi bir alerjik veya cilt sorunu yok ise işlem yapılır.

 • İşlem için ilk önce uygulama yapılacak olan bölge dezenfekte edilip temizlenir.
 • Sonrasında ise anestezi kremi uygulanır. Krem etkisini gösterdikten sonra Morpheus8 uygulaması başlar.
 • Uygulama sırasında iğne uçları yardımı ile bölgeye radyo frekans dalgaları verilir.
 • Bu işlem uygulanacak bölgenin tamamına yapılır. İşlem genellikle 35-40 dakika kadar sürmektedir. Ancak alan genişse daha uzun sürebilir.

Morpheus8 Sonrası İyileşme Dönemi

İşlem bittikten sonra kişi aynı gün normal hayatına dönebilir. İyileşme dönemi kısa ve konforludur. Uygulaması sonrasında hafif kızarıklık oluşması oldukça doğaldır. Bu kızarıklık saatler içinde kendiliğinden geçecektir. Ancak kullanılan başlığa göre daha derinlemesine bir tedavi yapıldı ise pullanma görülebilir. Bu pullanma 1 hafta içinde geçecektir.

İlk 2-3 gün cildinize herhangi bir makyaj veya bakım ürünü uygulamamanız gerekir. İlk 24 saat cildinizi su ile temas ettirmemelisiniz. Altın iğne uygulaması sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli konu güneşten cildinizi korumanızdır. Gün içinde mutlaka güneş kremini düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Altın İğnenin Avantajları

Morpheus8 uygulamasının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Uygulama sırasında ve sonrasında ağrı hissi oluşmaz.
 • Uygulama sonrasında kalıcı bir komplikasyon oluşmaz.
 • Uygulama sonrasında oluşan kızarıklık gibi durumlar kısa sürede geçer.
 • Morpheus yaptırdıktan hemen sonra bile ciltte oluşan düzelmeyi gözle görmek mümkündür. Yani etkisini hemen gösterir.
 • İşlemden hemen sonra günlük rutin hayatınıza kolayca geri dönebilirsiniz.
 • Her mevsim, her cilt tipine uygun bir uygulamadır.
 • Cildin yenilenmesi ve onarımı sağlamaktadır.
 • Ciltte oluşan yaşlılık etkilerini ameliyatsız bir şekilde düzeltmeyi sağlamaktadır.

Morpheus8 Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama İçin Yaş Sınırı Nedir?

Tüm estetik uygulamalar için yaş sınırı +18’dir.

Erkekler de Morpheus8 Yaptırabilir mi?

Uygulama için herhangi bir cinsiyet farkı yoktur. Erkekler de uygulanabilir ve erkeklerde morpheus 8 ile güzel sonuçlar alabilmektedir.

Morpheus8 İşlemini Kaç Seans Yaptırmak Gereklidir?

Genellikle3-4 seans yapılmaktadır. Tabi ki seans sayısına işlemi yapacak olan doktor cilt durumunuzu değerlendirdikten sonra karar vermelidir. Bazen daha fazla seans ve daha kısa süreli aralıklar ile tedavi uygulanabilir.

Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Her seans arasında en az 3 hafta olmalıdır. Daha sık aralıklar ile seans yapılabilir ama bu doktorunuzun önerisi ile olmalıdır.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Tek yan etkisi uygulama sonrasında geçici kızarıklık oluşmasıdır. Ayrıca bir süre ciltte pullanma görülebilir.

Morpheus8 Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın sonuçlarını işlem sonrasında hemen gözle görülebilir. Daha net ve kalıcı sonuçlar ise 2-3 hafta sonrasını beklemeniz gerekir.  Tam sonuç ise seans sayısına bağlı olarak 3 ay sonrasında son haliyle görülmektedir.

Morpheus8 Başka Uygulamalar ile Birlikte Yapılabilir mi?

Doktorunuzun önerisi ile yapılabilir. Doktorunuz muayene sırasında size tedavi protokolünü ve soruna göre daha fazla işlem gerekiyor ise bunların sıralaması ve seans aralıklarını planlayacaktır.

Hamilelik Döneminde Yaptırılır mı?

Yapılması önerilmez. Hamilelik dönemi sona erdikten sonra yaptırmanız daha doğru olacaktır. Ancak doktorunuzun bu konuda sizi yönlendirmesi daha doğru olacaktır.

Emzirme Döneminde Yaptırılır mı?

Emzirme döneminde uygulamayı yaptırabilirsiniz. Fakat sadece yüz bölgesine uygulanabilir. Yine de uygulama için emzirme döneminin sona ermesini beklemenizi ya da doktorunuza danışmanızı öneririz.

morpheus-8. Morpheus8 Sonrası Ortaya Çıkan Sonuç Doğal mıdır?

Evet doğaldır. Etrafınızdaki kişiler cildinizin daha güzel olduğunu fark eder ama herhangi bir iz olmadığı için işlem yaptırdığınız kesinlikle anlaşılmaz.

Morpheus8 Sonrası İz Kalır mı?

Hayır iz kalmaz. Uygulama sırasında radyo frekans dalgaları çok ince uçlu iğneler yardımı ile cilt dokusuna gönderilir. Herhangi bir kesi atılmadığı için bir iz de kalmamaktadır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Uygulanacak olan bölgenin genişliğine göre değişmekle birlikte 30-60 dakika kadar sürmektedir. Yüz bölgesi uygulamalarında genellikle yarım saat sürmektedir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Uygulamanın uygun olmadığı kişi grupları hamile ve emzirme döneminde olanlar, cilt rahatsızlıkları olanlar, cilt alerjileri olan kişiler, cildinde enfeksiyon gibi geçici sorun yaşayanlar, kalp pili olanlara yapılmamaktadır.

Ayrıca sedef, egzama gibi cilt sorunu olan kişilerin bu tarz uygulamalardan uzak durması gerekmektedir. Bu tarz uygulamaları doktor onay ve kontrolünde yaptırmak gerekir. Aksi takdirde başka sorunlara neden olabilmektedir.

Morpheus 8 Fiyatları

Morpheus 8 uygulaması fiyatlarında rakam değişkendir. Morpheus 8 uygulamasında hangi bölgelere işlem yapılacağı ve 4 başlığından hangisinin kullanılacağı, doktor tecrübesi, klinik donanımı gibi konular fiyatı etkilemektedir.

Estetik ve sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Çünkü Sağlık Bakanlığının internet sitelerinde fiyat verme konusunda yasaları vardır. En doğru fiyat bilgisi için işlemi yaptıracağınız kliniğe gidip doktora muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemlere göre size en doğru fiyat bilgisi çıkarılır.

Morpheus 8 uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar Morpheus8 uygulaması (altın iğne) hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı, güzel ve genç görünüme kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Morpheus8 uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın