fotona 4d proFotona 4D lazeri uygulamaları, ağrısız, ameliyatsız, konforlu bir şekilde yüz gençleştirmek ve sarkmaları gidermek oldukça kolay ve başarılı sonuçlar vermektedir.

İlerleyen yaş ile birlikte yüz bölgesinde gözle görülür şekilde sarkma, kırışma gibi deformasyonlar oluşmaktadır. Bu deformasyonlar bizi olduğumuzdan daha mutsuz ve yaşlı gösterir. Bu gibi yaşlılık etkilerini tedavi etmek için günümüzde estetik ve dermatoloji alanında birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler biri olan ve oldukça başarılı sonuçlar veren teknolojik bir lazer cihazı olan Fotona 4D Pro içeriğinde bulunan farklı lazer dalga boyları ile birçok cilt sorununu çözmek konusunda etkilidir. Özellikle cilt gençleştirme ile ilgili etkisi kanıtlanmıştır.

Yaşlılık etkilerinin erken ya da geç dönemde ortaya çıkmasında birçok neden olabilmektedir. Ayrıca bu nedenler kişiden kişiye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak yaşlanma nedenleri ilerleyen yaş ile beraber yer çekiminin etkisi, çevresel ve genetik faktörler, çok fazla kilo alıp verme, yanlış ürünler kullanımı, çok fazla makyaj yapmaktır. Bunların haricinde yanlış estetik ve bakım uygulamaları da cildin deforme olmasına neden olabilmektedir. Cildinizde var olan çoğu sorunun tedavisi için Fotona 4D Pro cihazı ile lazer tedavileri yaptırabilirsiniz.

Fotona 4D Pro Nedir?

Kısaca söylemek gerekirse 4 boyutlu bir cilt yenileme ve germe uygulamasıdır. Lazer enerjisi sayesinde cilt altında yer alan dokulara ulaşılır. Bu dokulara gönderilen farklı dalga boyundaki lazer enerjisi sayesinde cilt sorunlarını tedavi etmek için hücreler uyarılmaktadır. Kolajen üretimi artar ve cilt kaybettiği elastikiyeti yeniden kazanır. Cilt kaybettiği ve ihtiyacı olan nemi geri kazanır. Bu sayede daha canlı ve sağlıklı bir hal alır. Ameliyatsız bir işlemdir ve oldukça konforludur. Ayrıca ortalama 2-3 gün gibi kısa bir sürede etkisini göstermektedir. Dual lazer sistemidir. Dual lazer sisteminde 2 dalga boyu yer almaktadır. Bu dalga boyutları 10600 nm Co2 ve 1540 nm Er:Glass’dır. Lazer cihazında yer alan bu iki dalga boyu suyu emip lazer ısısına dönüştürmektedir. Kromofor su olduğu için uygulama sonrasında ciltte herhangi bir kızarıklık veya deforme de olmamaktadır.

Fotona 4D Pro Nasıl Uygulanır?

Tüm estetik ve dermatoloji işlemlerinde olduğu gibi ilk olarak muayene yapılır. Değerlendirme ile hangi bölgelerde sorun olduğu belirlenir. Bu sorunların tedavisi için kaç seans Fotona 4D Pro lazer uygulaması yapılacağına karar verilir. Genellikle tek seans lazer uygulaması yeterlidir. Eğer leke gibi sorunlar var ise birkaç seans gerekebilir. Sonrasında kişinin alerjisi olup olmadığı ve aktif kullandığı ilaçlar öğrenilir. Tüm değerlendirmeler sonucu Fotona 4D Pro uygulaması için uygun ise işleme geçilir.

 • İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak olan bölge dezenfekte edilir.
 • Sonrasında ise uygulama için dıştan mı yoksa ağız içinde mi işlem yapılacağına karar verilir. Burada önemli olan giderilmek istenen probleme göre uygulama yapılmasıdır ve bu doktor tarafından değerlendirilerek belirlenir.
 • Fotona 4D Pro cihazı yardımı ile lazer enerjisi 4 farklı boyutta cilt tüm katmanlarına farklı başlık ve enerjiler ile uygulanır.
 • Belirlenen tüm alanlara işlem yapıldıktan sonra uygulama sona erer.
 • Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve ısı hissinin oluşması oldukça doğaldır. Bu durumlar saatler içerisinden kendiliğinden geçmektedir.

Fotona 4D Pro Uygulama Alanları

 • Saç derisi,
 • Göz kapakları,
 • Göz çevresi,
 • Yanaklar,
 • Ağız çevresi,
 • Dudaklar,
 • Burun,
 • Çene ve çevresi,
 • Kulak önü ve çevresi,
 • Dekolte ve boyun bölgesi,
 • Gıdı bölgesidir.

Fotona 4D Pro Avantajları

Uygulamanın cilt üzerinde birçok etkisi olduğu kadar uygulama avantajları da vardır. Bu avantajlar;

 • Uygulama ağrısız, yan etkisiz ve son derece konforludur.
 • İşlem süresi oldukça kısadır.
 • İşlem sonrasında günlük hayata kolayca geri dönüş yapabilirsiniz.
 • Fotona 4D Pro işleminin etkisi ortalama 2 günde kendini göstermektedir.
 • Yüzün tamamına, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.
 • Aynı anda birden fazla yere işlem yapmak mümkündür.

Fotona 4D Pro Hakkında Sıkça Sorulanlar

Uygulama için Yaş Sınırı Nedir?

Yaş sınırı +18’dir. Ancak gençleştirme uygulaması genellikle 30 yaş sonrasında uygulanır. Ancak leke problemleri daha erken yaşta tedavi edilebilir. Burada doktorun bu konudaki önerisi göz önüne alınır.

Uygulama için Doğru Mevsim Hangisidir?

Fotona 4D Pro uygulamasında mevsim ayrımı yoktur. Her mevsim gönül rahatlığı ile uygulamayı yaptırabilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken nokta uygulama sonrasında direk olarak güneşe çıkmamak ve güneş koruyucu ürünler kullanmaktır.

Erkekler için de Uygun Mudur?

Evet uygundur. Özellikle erkekler bu tarz işlemlerin sonucunda daha doğal görünümlü etkiler beklemektedir. Lazer enerjisi ile yapılan işlemler sonrasında ortaya çıkan sonuçlar tamamen doğal ve başarılıdır. Bu nedenle kadınlar kadar erkekler içinde uygundur.

Herhangi Bir Riski Var Mıdır?

Uygulama doğru yapıldığı sürece herhangi bir riski yoktur. Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgede kızarıklık ve ısı hissinin oluşması doğaldır. Birkaç gün içerisinde bu belirtiler tamamen geçecektir.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlem yaptırdıktan ortalama 2-3 gün sonrasında cildinizde yaşanan değişikliği gözle görebilirsiniz.

Uygulama Kalıcı Mıdır?

Hayır değildir. Etkisi belli bir süre devam etmektedir. Yaşlanma devam ettiği sürece yer çekiminin etkisi ile yaşlanma belirtileri yeniden gözlenebilir. Bu nedenle uygulamayı belirli aralıklar ile yaptırıp kalıcılık süresini uzatabilir ve cildinizin sağlığını uzun süre boyunca koruyabilirsiniz.

Kaç Seans Yaptırmak Gereklidir?

Uygulamanın kaç seans yapılacağı kişinin cilt deformasyonuna bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 1 seans uygulanması yeterlidir. Ancak doktorunuz gerekli görürse sizi tekrar birkaç seans daha önerebilir.

Fotona 4D Pro Fiyatları

Fotona 4D Pro fiyatları ve uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın