Karın kası estetiği, karın bölgesinde yaratılan kaslı bir görünüm için tercih edilir. Düzenli spora gidecek ve diyet yapacak zamanınız yoksa karın kasından vazgeçecek değilsiniz. Karın kası estetiği kişilerin fit görünmesini sağlar, kalıcı karın kası görüntüsü yaratır. Modern teknoloji ile yapılan bu estetik ameliyatında hastaların talepleri göz önünde bulundurularak daha çekici ve atletik bir vücut yaratılır.

Kaslı Bir Vücut Elde Etmek Neden Zordur?

Kaslı bir karın için kişilerin vücutlarının kas kütlesinin arttırmaya ne kadar eğilimli olduğu çok önemlidir. Bazı kişiler için kas kütlesi arttırmak çok zor olabiliyor. Bunun dışında vücuttaki yağ oranı, bu yağ oranın dağılımı, beslenme alışkanlığı ve uyku düzeni de kaslı bir karın için çok önemlidir. Aynı zamanda genetik faktörlerde de kaslı vücutlarda önemli rol oynar. Genetik mirastan dolayı kaslı bir vücut elde edemeyebilirsiniz. Bu durumda karın kası estetiği sizlere kusursuz bir vücut yaratabilir.

Karın Kası Estetiği Nedir?

Karın kası estetiği, daha sağlıklı, fit ve atletik görünmek isteyen kişiler için uygundur. Karın kası estetiği vücudu şekillendirir ve hastaların kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olur. Bu ameliyat, kasların karında bombe görünümü yarattığı bölgelere yağ dokusu enjekte edilmesi ile meydana getirilir. Böylece 6 packs yani karın kası daha görünür olur.

Karın kası estetiğinde dışarıdan herhangi bir implant veya protez kullanılmaz. Tamamen kişinin kendi yağından kas görüntüsü meydana getirilir. Hastanın bölgesel yağ fazlalığı çekilerek karın bölgesindeki kasların üzerine eklenir. Karın kası estetiği hem kadınlara hem de erkeklere uygundur.

Karın Kası Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Genel anestezi altında yapılan karın kası estetiği genellikle 2-4 saat arası sürer. Hastaların ameliyattan sonra bir gece hastanede kalması önerilir. İlk birkaç gün evde dinlendikten sonra hastalar 3.günden itibaren iş hayatına geri dönebilir. Her ameliyatta olduğu gibi karın kası estetiğinde de ödem ve şişkinlik görünebilir. Ödemlerin inmesi 3-5 hafta arası sürebilir. Ameliyattan sonraki bir ayda tam olarak iyileşmiş olacak, karın kaslarınızın tamamen görünür olduğunu fark edeceksiniz. Karın kası estetiği kalıcı sonuçlar yaratır. Yoğun bir şekilde kilo almadığınız sürece karın kaslarınızı bir ömür boyu görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın