Çarpık bacak problemi kadınların korkulu rüyalarından birisidir. Her ne kadar bacaklarımız sadece yürümeye yarayan uzuvlar olsa da, kadınlar için bacak estetiği çok önemlidir. Bacakların güzel ve kusursuz görünmesi en az bacakların işlevi kadar değerlidir. Bacaklardaki çarpık görüntü, orantısız duruş bozukluğu kadınlarda güven eksikliğine yol açar. Çarpık Bacak Estetiği, bacak görünümünü düzeltmeye yönelik estetik bir işlemdir, kemik çarpıklığını düzeltmez.

Yaz aylarında istediğini giyemeyen kadınlar çarpık bacak problemi karşısında güvenlerini kaybederler. Bacaklardaki çarpık görüntünün sebebi dengesiz yağ dağılımı veya kemiklerde görülen eğrilik olabilir. Çarpık bacak estetiği sayesinde bu problemi ortadan kaldırabilir, kusursuz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacaklardaki Çarpıklığın Sebepleri Nelerdir?

Kişilerin bacaklarındaki kemik eğriliğin sebebi yeterli derecede güneş ışığı alamamak olabilir. Özellikle çocuk yaşta görülen D vitamini eksikliği kemik gelişiminde problem yaratabilir. Yeterli derecede güneş ışığı almayan kişilerde ileriki yaşlarda kemik problemleri çıkabilir. D vitamini eksikliğinin yanı sıra aşırı yağlanma ve genetik miras da bacaklarda estetik olmayan görüntülere yol açar. Bazı durumlarda bacakların sadece üst veya alt kısmının yağlandığı da görünür. Bu orantısız yağlanma vücut bütünlüğünü bozar.

Çarpık Bacak Estetiği Nedir?

Çarpık bacak probleminde her iki bacağın da eşitlenerek kusursuz görünmesi hedeflenir. Eşit olmayan yağ dağılımından dolayı çarpık görünen bacaklar için yağ transferi yapılarak çarpık bacaklar düzeltilir. Kişinin bel veya karın bölgesinden alınan yağlar bacaklarda çarpıklığa sebep olan bölgelere eklenerek bacaklarda simetrik bir görüntü sağlanır. Lipokit tekniği ile alınan yağlar hava ile temas etmediği için canlılığını korur. Bu nedenle enjekte edildiği alanda çok daha kalıcı bir tedavi sağlar. Yine yağ transferi tekniği ile sadece alt veya üst bacağın kalın olduğu problemler tedavi edilir. Orantısız yağlanma dengelenir.

Yağ Transferi ile Çarpık Bacak Estetiğinin Avantajları

Ameliyat olmadan, sadece kişinin kendi yağı kullanılarak çarpık bacak estetiği yapılabilir. Lipokit yöntemi ile alınan yağların en büyük avantajı uzun süre kalıcı bir sonuç bırakmaktadır. Bu alınan yağlar, kök hücre açısından zengin bir hale getirildiği için kişinin vücudunda daha uzun bir süre kalır. Bu tedavide sadece mikro girişler yapılır. Kesi olmaz, bu nedenle ameliyat sonrası iz görünmez.

Bir yanıt yazın