Meme Estetiğinde Doğal ve Mükemmel Sonuçlar

Güzel ve dik bir meme görüntüsü her kadının hayalidir. Fakat hamilelik süreci ve sık sık kilo alıp verme kadınların bu hayalini gölgeyebilir. Yaşlanma, genetik faktörler ve doğumlar kadınların memelerinde sarkmaya sebep olabilir. Sarkan memeler, meme estetiği ile düzeltilebilir. Bunun yanı sıra şekil bozuklukları da meme estetiği kapsamında yeniden şekillendirilir. Eşit olmayan meme görüntüsü dengelenir, hastanın tercihine göre meme küçültülebilir veya daha büyük bir hale getirilebilir.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Bu işlem bazı durumlarda meme büyütme operasyonu ile kombine edilebilir.  Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir. Genellikle meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık görüntüye sahip hastalara uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatları bu problemleri azaltmak ya da ortadan kaldırmak amacıyla yapılan ameliyatta meme dokusuna şekil verilerek üzerindeki cildin daha gergin ve memeyi daha yukarıda tutması hedeflenir.

Meme Büyütme Nedir?

Göğüsleri küçük olan kadınlar meme implantları ile göğüslerini büyütebilir ya da yaşlanma, hamilelik gibi nedenlerle göğüslerinde hafif bir sarkma yaşayan kadınlar meme protezleri ile göğüslerini bir miktar dikleştirebilir.

Meme estetiği denilince akla ilk olarak silikon meme protezi ile meme büyütme ameliyatı gelir. Meme büyütme ameliyatında protezler farklı ebatlarda, farklı şekillerde ve farklı yüzeylerdedir. Düz ve ya pütürlü bir yüzey seçebilirsiniz. Meme protezlerinin şekli de yuvarlak ve damla şeklinde olmak üzere ikiye ayrılır. Vücut yapınıza ve tercihinize göre meme protezinin büyüklüğü değişebilir. Meme protezinin nereye yerleştirileceği konusu da hekiminiz ve sizin birlikte karar vermesi gereken bir konudur.

Sonuçlar doğal yaşlanma süreçleri dışında hayat boyu kalıcıdır. Büyüklük istenen şekilde ayarlanmakta, yerleşimi de ameliyatta kontrol edilmektedir ve tüm meme protezleri güzel şekliyle üretildiğinden daima güzel bir sonuç elde edilir.

Meme protezlerinde yüksek kalitede bir ameliyat yapılmış olmasının ölçüsü “doğal görünümlü” sonuçlara ulaşmaktır.  Sonuç olarak meme küçüklüğü sorunu olan bir kadında silikon meme protezi hızlı, güzel ve iz bırakmayan bir güzellik verebilen tek yöntemdir.

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme, meme dokusu istenilen boyuttan daha büyük olan hastalar için uygun bir ameliyattır. Aynı zamanda meme hipertrofisi veya meme makromastisi durumunda da meme küçültme estetiği tercih edilir. Büyük memeler kadınlar için sadece estetik sorunlara yol açmaz, bel ve sırt ağrısına sebep olur. Büyük memenin altında biriken kir ve nem kişinin hijyen problemleri yaşamasına ve kötü kokuya sahip olmasına sebep olur. Büyük meme aynı zamanda kadınlarda özgüven sorununa da yol açar.

Meme küçültme ameliyatında fazla meme dokusu alınır, fazla olan meme derisi de toparlanarak hastaya daha dik bir meme yaratılır.

Ameliyattan Sonra bebeğimi Emzirebilir Miyim?

Ameliyat öncesinde bebeğini emzirebilen  hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emzirmeye devam edebilir. Ameliyat öncesinde bebeğini emziremeyen hastalarda aynı şekilde ameliyat sonrasında da bebeklerini emziremez. Yani protezlerin bebek emzirmeyle doğrudan bir ilişkisine yönelik bir durum saptanmamıştır.