Meme (Göğüs) Estetiği, meme yapısındaki küçüklük, büyüklük, eşitsizlik, sarkma, deforme gibi her türlü estetik sorununun çözümü için yapılan estetik girişimlerdir. 

Memeler vücudun diğer alanlarına göre daha hassas bir yapıya sahip olduğu için de doğum, emzirme, yaşlanma gibi süreçlere karşı koyamadığı için formunu kaybediyor ve zamanla sarkıyor. Bununla birlikte memeler doğuştan küçük ya da büyük olduğu için fiziksel görünümle bir uyumsuzluk içinde olabilir. Göğüs estetiği ile aşırı büyük ya da aşırı küçük memelere veda edebilir ve sarkmış memelerinizi yeniden şekillendirerek dik, dolgun ve çekici görünen memelere sahip olabilirsiniz.

Meme Estetiğinde Doğal ve Mükemmel Sonuçlar

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Meme (Göğüs) Estetiği Nedir?

Meme (Göğüs) estetiği, çeşitli nedenlerden dolayı sarkan memeyi toparlamak için ve çok küçük ya da büyük olduğu için kişinin fiziki yapısıyla uyum sağlamayan memeyi ideal formuna kavuşturmak için yapılan tüm meme ameliyatlarını ifade etmek için kullanılır yani meme estetiği memenin küçültülmesini, büyütülmesini ya da dikleştirilmesini ifade eder.

Yaşlanma, genetik faktörler, hamilelik süreci, doğum vb. durumlar kadınların vücut hatlarını belirginleştiren kıvrımlarının yok olmasına ve göğüslerinin sarkmasına neden olabilir. Böyle durumlarda memeyi şekillendirmek için meme estetiğinden faydalanabiliriz.

Göğüs estetiği ameliyatları kapsamında sarkan memeler dikleştirilebilir, eşit olmayan meme görüntüsü dengelenebilir, hastanın tercihine göre meme küçültülebilir ya da daha dolgun bir hale getirilebilir bunların yanı sıra memedeki şekil bozuklukları nedeniyle ortaya çıkan meme asimetrisi de meme estetiği ile düzeltilebilir. Meme estetiğinin tek amacı kişinin ideal göğüs ölçüsüne kavuşmasını sağlamaktır.

İdeal meme ölçüsü için belirlenmiş bir oran ya da standart yoktur. Meme kişinin kendi vücut yapısıyla orantılı ve uyumlu olmalıdır bu nedenle meme estetiği operasyonları kişiye özel olarak planlanır.

Kişiselleştirilen meme estetiğinin amacı vücut ile uyumlu ve tatmin edici bir görüntüye sahip olan bir meme formu oluşturmaktır. Bu nedenle göğüslerini arzu ettiği şekli vermek isteyen kişiler meme büyütme, meme küçültme ya da meme büyütme ameliyatı yaptırır.

Vücut yapısına uygun ideal göğüs ölçülerine sahip olmak isteyen birçok kişi meme estetikleriyle göğüslerini büyültür, küçültür ya da dikleştirir. Meme estetiği ameliyatlarında kişisel tercihler ölçüt olarak kabul görür ancak ameliyat sonrasında göze hitap eden ama doğal sonuçlar elde etmek için kadının göğüs kafesi büyüklüğünü, yaşını, boyunu ve kilosunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Meme (Göğüs) Neden Sarkar?

Özellikle kadınlar arasında yaygın olan meme sarkması sorununun ana sebebi, henüz tam olarak bilinmiyor ama meme sarkmasını tetikleyen bazı faktörler olduğunun farkındayız.

Lif ve yağlardan oluşan meme esnek bir yapıya sahip olduğu için vücudun diğer alanlarına göre çok daha hassastır. Bu nedenle doğum, emzirme ve yaşlanma gibi süreçlerden daha çok etkilenir ve zaman içinde formunu kaybeder.

Aynı zamanda gelişimsel bozukluklar göğüs yapısında istenmeyen görüntüler oluşturabilir. Bahsetmiş olduğumuz tüm faktörler memenin arzu edilmeyen bir yapıda olmasına neden olabilir. Mesela, gelişimini tamamlayamamış meme yeteri kadar büyüyemez ya da meme dokusu gereğinden fazla geliştiğinde meme çok büyük ve dolgun görünebilir.

Orantısız meme görünümü vücudun genel formunu bozduğu için kadınları rahatsız eder ve daha da kötüsü bu durum fiziksel görüntüsünden memnun olmayan kişilerin psikolojilerini olumsuz etkileyebilir aynı zamanda özgüven sorunlarının ortaya çıkmasına ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir.

 • Yaşlanma
 • Genetik
 • Hamilelik
 • Emzirme
 • Ciddi Kilo Kaybı veya Kilo Alımı
 • Fiziksel Travma
 • Mastektomi

Bunlar dışında sigara kullanımı, güneşe aşırı maruz kalma ve yanlış yapılan egzersizler de zaman içinde memenin sarkmasına neden olabiliyor.

Meme Sarkması Nasıl Önlenir?

Meme sarkmasını önlemek isteyen biri öncelikle ideal kilosuna kavuşmalı ve kilosunu sabitlemelidir ayrıca sigara tüketimi cilt elastikiyetinin azalmasına sebep olduğu için göğüs sarkması oluşabilir bu nedenle dik ve dolgun bir memeye sahip olmak isteyen kişiler sigara tüketmemelidir. Memenin sarkmasına neden olan bir diğer faktöre ise yanlış şekilde yapılan egzersizlerdir.

Göğüs, egzersiz sırasında desteklenmediğinde çok fazla hareket eder, göğsün dik ve dolgun görünmesini sağlayan bağlar ve dokular zarar görür ve meme sarkması yaşanır. Bu nedenle meme sarkması sorunuyla karşılaşmak istemeyen biri egzersiz sırasında memeyi desteklemeye özen göstermelidir.

Görüldüğü gibi meme sarkmasına neden bazı faktörlerin etkisini azaltmak mümkün ancak göğüs sarkmasına neden olan faktörler kilo dengesizliği, sigara kullanımı ya da yanlış yapılan egzersizlerle sınırlı değildir, genetik faktörler nedeniyle ya da yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle de meme sarkabilir. Maalesef yaşlanmayı durdurmak ya da yerçekimi etkisine karşı koymak mümkün olmadığı için meme sarkmasına engel olmak mümkün olmuyor.

Peki yaşlandığı için ya da hamile kaldığı için göğüsleri sarkan kadınlar bu durumla yaşamak zorunda mı? Elbette hayır, göğüs dokusunu korumak için gerekli tüm önlemleri almasına rağmen meme sarkma sorunuyla karşı karşıya kalan kadınlar meme estetiğinden faydalanabilir.

Memelerin sarkma durumuna göre ve hastanın sahip olmayı arzuladığı meme şekline göre meme estetiğinin kapsamı değişir. Memeler, meme estetiği kapsamında arzu edilen meme formunu yakalamak için büyütülebilir, küçültülebilir ya da dikleştirilebilir.

Meme Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Meme estetiğinin birçok estetik, fonksiyonel ve psikolojik faydası vardır. Onlardan bazıları:

 • Daha seksi görünmelerini sağlamak için göğüslerin hacmi eklenmesi veya azaltılması
 • Daha orantılı bir vücut elde edilmesi,
 • Büyük göğüslerle ilgili her türlü ağrıdan kurtulmak,
 • Erkek göğüsleri ile ilgili her türlü utançtan kurtulmak,
 • Benlik saygınızı ve güveninizi artırın ve yaşam kalitenizi iyileştirin.

Meme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Genellikle memesinin küçüklüğünden şikâyetçi olanlar; hamilelik, yaşlanma, doğum ve genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı memesi sarkan kişiler ve aynı zamanda çeşitli kazalar nedeniyle memesinde dolgu ve form kaybı yaşayan kişiler ya da kanser vb. hastalıklar nedeniyle memesinin birini veya her ikisini kaybeden kişiler meme estetiği ameliyatı yaptırır.

Göğüs estetiği ameliyatları, memesinin formundan memnun olmayan herkes için uygundur ancak meme gelişimi yaklaşık olarak 18 yaşına kadar devam ettiği için bu yaşın altındaki hastalara meme ameliyatı yapılmamalıdır.

Meme estetiği, gebelik süreci içinde yapılmaz aynı zamanda meme estetiği yaptırdıktan sonra hamile kalmayı düşünen kişilere meme estetiği önerilmez. Hamilelik dönemi ve emzirme süreci nedeniyle memenin şeklinin değişmesi kaçınılmaz olduğu için tekrar hamile kalmayı planlamayan kişilerin meme estetiği yaptırması tavsiye edilir.

Eğer erkeklerde çeşitli nedenlerden dolayı iyi huylu meme büyümesi sorunu yani jinekomasti var ise meme estetiği yapılabilir. Meme estetiğinin yapılması için hastanın memenin görüntüsünden memnun olmaması yeterlidir. Eğer hasta meme görünümünden memnun değilse hastanın isteği doğrultusunda gerçekçi bakış açısı ile meme estetiği kapsamında memeler büyütülebilir, küçültülebilir ya da dikleştirilebilir.

Ayrıca çok fazla kilo vermeyi düşünen kişilerin de meme estetiğini ertelemesi daha doğru olur, kilo alıp vermek silikon protez ile yapılan meme büyütme işlemlerine çok etkisi olmasa da memenin görünümünü doğrudan etkileyen bir durum olduğu için hedeflenen kiloya ulaştıktan sonra meme estetiğinin yapılması daha uygun olur.

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatları alanında uzman bir estetik, plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılır. Göğüs estetiğinde öncelikle hastaya hangi işlemlerin yapılacağına karar verilir. Memeye hangi işlemlerin yapılacağına karar verilirken de öncelikle hastanın beklentisi öğrenilir ve sonra memedeki sarkmanın derecesi belirlenir.

Göğüs şeklinin ve oranının standart bir ölçüsü olmadığı için meme ameliyatlarına karar verilirken kişisel tercihler göz önünde bulundurulur ancak bu noktada hekim, hastanın fiziki yapısını göz önünde bulundurmalı, hastayı yönlendirmeli ve doğru seçimler yapmasını sağlamalıdır aksi halde meme estetiği ameliyatlarından sonra istenmeyen görüntülerle karşılaşılabilir.

Bu bilgiler doğrultusunda memeye nasıl bir şekil verileceği kararlaştırılır ve meme estetiği kapsamında ideal göğüs yapısı elde etmek için meme küçültme ameliyatı, meme rekonstrüksiyonu, meme dikleştirme ameliyatı, yağ enjeksiyonuyla ya da meme yerleştirilen implantlarla meme büyütme işlemleri yapılabilir.

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüs estetiği denildiğinde akla ilk gelen operasyonlardan biri meme büyütme ameliyatıdır. Meme büyütme ameliyatı memenin büyütülmesi ve dolgunlaştırılması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Meme büyütme ameliyatları doğuştan memesi küçük olan kadınlar tarafından ya da yaşlanma, kilo alıp verme ve doğum yapma gibi nedenlerin etkisiyle zaman içinde göğüslerinin küçülen ve içi boşalan kişiler tarafından tercih edilir.

Meme büyütme ameliyatları ile küçük göğüslere sahip olan kadınlar memeleri büyütebilir ve dolgunlaştırabilir aynı zamanda göğüslerinde hafif sarkma olan kadınlar yine silikon meme protezleri ile yani meme implantları ile meme dokusunu toparlayabilir ve göğüslerini bir miktar dikleştirebilirler. Meme büyütme işlemi genellikle yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ve silikon protez ile meme büyütme olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir.

Meme büyütme estetiğinde protez silikonlar kullanılarak memenin daha büyük ve formda görünmesi sağlanır. Göğüs implantları, silikon jel veya serum ile doldurulmuş tıbbi silikon yapılardır. Silikon protezler doğal göğüslere daha yakın bir görünüm için büyük ve yuvarlak şekilliden, damla şekline kadar çeşitli şekil ve boyutlarda bulunurlar. 

Göğüs implantlarının dış tabakası silikon elastomerden yapılmıştır; sağlam, pürüzsüz veya isteğe göre pürüzlü bir malzeme. Silikon güçlü, pürüzsüz/pürüzlü ve esnek olması ve vücutta alerjik reaksiyona neden olmaması nedeniyle meme büyütme ameliyatlarında kullanılmaktadır. Silikon, kozmetikte, saç ürünlerinde ve gıdalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Meme büyütme ile memenizin birkaç beden büyüterek daha dolgun ve kum saatine benzeyen bir üst vücut yaratabilirsiniz. Meme büyütmede seçilecek olan protezlerin yapısı, büyüklüğü ve nereden yerleştirileceği hasta ile hekimin ortak kararına bağlı olarak uygulanır. Meme büyütme estetiğinde önemli olan doğal bir sonuç elde etmektir. Bu nedenle hastanın vücut yapısına ve göğüs genişliğine bağlı olarak bir göğüs yaratmak oldukça önemlidir.

Meme Protezleri (Meme İmplantları) ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme protezi ile meme büyütme işleminde göğüsleri büyütmek için meme dokusunun içine silikon protezler yerleştirilir. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatında meme silikonu hastanın vücuduna yerleştirilirken üç farklı alan kullanılabilir; meme altı, meme başı çevresi ya da koltuk altı.

Silikonun hangi alandan yerleştirileceğine karar verilirken hastanın fiziksel yapısı ve beklentisi göz önünde bulundurulur aynı zamanda silikonun büyüklüğü de bu konudaki belirleyici unsurlardan biridir.

Meme büyütme ameliyatları genellikle meme altı açılan kesi yoluyla yapılır ancak hasta doktorun tavsiyelerini göz önünde bulundurarak başka bir doğrultuda da seçim yapabilir. Hastanın kara doğrultusunda meme protezinin yerleştirileceği alan belirlendikten sonra protez seçimi yapılır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler farklı ebatlarda, farklı şekillerde ve farklı yüzeylerde olabilir. Yüzlerce çeşidi bulunan değişik ebat ve seçenekteki protezler, hastanın istediği meme formu doğrultusuna göre seçilir.

Seçilen meme protezi yuvarlak, damla şekilli, düzgün yüzeyli ya da pütürlü yüzeyli olabilir. Protez seçimi yapılırken hastanın fiziki yapısı, kilosu ve boyu gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Meme protezinin büyüklüğüne karar verirken göğüs duvarı özellikleri, memenin göğüs duvarındaki yerleşim yeri, meme tabanı genişliği, iki meme arasındaki asimetri ya da konum farklılığı, meme dokusunun kalınlığı gibi konularla beraber ele alınmalı ve dikkat edilmelidir. Meme protezi seçimi yapıldıktan sonra meme protezinin nereye yerleştirileceğine karar verilmesi gerekir.

Meme protezi meme dokusunun altına ya da göğüs kasının arkasına yerleştirilebilir, protezin yerleştirileceği alana da hasta ve hekim birlikte karar vermelidir. Her kadının meme yapısı, meme dokusu ve yağ dokusunun oranı farklı olduğu için meme protezinin yerleştirileceği alan da kişiden kişiye farklılık gösterir.

Meme dokusu ince olan kadınlarda protez kas altına yerleştirilir ve protezin deri ile teması en aza indirilmeye çalışılır, bu durumda kas yumuşak doku görevi görerek protezin daha az belirgin olmasını sağlar ve hasta daha doğal bir meme formuna yardımcı olur.

Memedeki yağ dokusunun yeterli oldu kişilerde protezler kas üstüne yerleştirilir, kas üzerine yerleştirilen protezlerde operasyon sonrası ağrılar çok az olduğu için günlük hayat dönüş çok daha kolay olur.

Ameliyat öncesi karar aşaması tamamlandıktan sonra hastanın kararları doğrultusunda meme büyütme işlemi yapılır. Meme büyütme ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatının ne kadar süreceği kişiden kişiye göre değişir ancak ameliyat genellikle 1,5-2 saat içinde tamamlanır.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında meme küçüklüğü sorunu olan bir kadın çok kolay bir şekilde silikon meme protezi sayesinde dik, dolgun ve çekici görünen memelere sahip olabilir. Meme büyütme ameliyatının sonuçları doğal yaşlanma süreçleri dışında hayat boyu kalıcıdır.

Meme büyütme ameliyatından sonra meme protezinin yerleştirileceği alanda izler kalabilir ancak operasyon öncesinde bu durum göz önünde bulundurularak yara izi doğrudan bakıldığında fark edilmeyecek şekilde gizlenir. Ayrıca meme estetiğinde sonra oluşan yara izinin belirginliği iyileşme süreciyle doğru orantılı olarak zaman içinde azalır.

Meme büyütme ameliyatından sonraki iyileşme sürecinde hasta, yaklaşık 1,5 ay boyunca doktorun tavsiye ettiği özel bir sütyen kullanır. Bu sütyenin düzenli bir şekilde kullanılması iyileşme sürecinin hızlanmasına ve meme formunun korunmasına yardımcı olur.

Meme büyütme ameliyatından sonra memenin son halini görebilmek için ameliyat sonrasında oluşan ödemin inmesi beklenir, yaklaşık 1,5 ay sonra memelerdeki ödemler iner ve meme son halini alır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen meme estetiklerinden biri olan meme küçültme ameliyatı, kişiyi rahatsız edecek boyutlarda olan meme dokusunun fazla olan kısmının çıkarılması ve memenin dik ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan cerrahi bir girişimdir.

Meme küçültme ameliyatı, meme dokusu istenilen boyuttan daha büyük olan hastalar için uygulanan bir ameliyattır. Aynı zamanda meme hipertrofisi veya meme makromastisi durumunda da meme küçültme estetiği yapılabilir.

Kişinin vücut yapısıyla orantısız olan büyük memeler, çekici olmaktan uzak olduğu için sadece kişiyi rahatsız eder. Büyük memeler kadınlar için sadece estetik sorunlara yol açmaz aynı zamanda sağlık açısında da sorun yaratır.

Büyük memeler ağırlık yaptığı için omuz, boyun, bel ve sırt ağrısına sebep olur aynı zamanda büyük memenin altında biriken kir ve nem kişinin hijyen problemleri yaşamasına sebep olur ve terli ve kötü koku yaratır aynı zamanda mantar enfeksiyonuna sebep olabilir. Bunların yanı sıra büyük memeler, kadını olduğundan daha şişman ve iri görünmesine sebep olduğu için kadınlarda özgüven sorunlarına da yol açar.

Meme küçültme operasyonunda amaç, meme dokusunu küçülterek meme başını ideal ölçülerde yeniden konumlandırarak hastanın beden yapısına uygun, biçimli, estetik, hoş ve çekici görünen memeler oluşturmaktır. Meme küçültme ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi etkisinde gerçekleştirilir ve genellikle 2-3 saat arasında sürer ancak ameliyatın kapsamına bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir.

Meme küçültme kesi içeren bir cerrahi girişim olduğu için ameliyat sonrasında iz kalır ancak bu iz, dışarıdan bakıldığında görülmeyecek şekilde gizlenmeye çalışılır. Ameliyattan sonraki ilk süreçte izler daha koyu ve belirgin olurken zaman içinde izler silikleşir. 

İyileşme sürecinde memenin formunu korumak için yaklaşık olarak 1,5 ay boyunca özel bir sütyen kullanılması gerekilir. Ameliyattan sonraki ilk hafta göğüslerinizde ağrı hissedeceksiniz ancak yavaş yavaş azalacaktır. Ayrıca iyileşme aşamasında birkaç hafta sürebilecek şişlik yaşayabilirsiniz. Dinlenmek ve düzgün bir şekilde iyileşmek için işten 5-7 gün izin almalısınız. Minimum iki hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız.

Erkek Meme Küçültme Nedir?

Jinekomasti, erkeklerde meme dokularının alışılmadık şekilde büyüdüğü, rahatsızlık ve meme başı hassasiyetine neden olan bir durumdur. Buna genellikle testosteron ve östrojen gibi hormonların dengesizliği neden olabilir. Genetik ve fazla yağlanma da jinekomastinin baş sebeplerindendir. Böyle bir durum, fiziksel ve zihinsel sağlık, benlik saygısı ve sosyal işlevsellikte önemli eksikliklere yol açabilir. Erkek Göğüs Küçültme ameliyatı, büyümüş bir göğsü düz haline getirmek için fazla dokuları alır.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı bugün en çok tercih edilen cerrahi müdahaleler arasında yer alır çünkü sarkmış ve formunu kaybetmiş meme, kadınları oldukça rahatsız eder.

Ani kilo kayıpları, hamilelik ve emzirme süreçleri, yerçekimi ve yaşın ilerlemesiyle beraber cilt elastikiyetini yitirir ve meme formu biçim kaybına uğrar ve meme dokusu gevşeyip sarkar. Mastopeksi yani meme dikleştirme, deforme olan meme dokusunu toparlama ve yeniden şekillendirme amacıyla yapılır.

Meme dikleştirme operasyonları meme sarkmasını en aza indirmek ya da bu sorunu ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Ameliyat kapsamında sarkık görüntü giderilerek daha sıkı ve genç bir meme görüntüsü elde edilir. Meme dikleştirme ameliyatı, genelde meme boyutundan memnun ama meme görüntüsünde sarkma olan kişilere uygulanmaktadır.

Operasyonda meme dokusuna şekil verilerek meme üzerindeki cildin daha gergin olması ve memeyi daha yukarıda tutması amaçlanır ve estetik bir meme formu oluşturarak kadında özgüvenin yeniden kazandırılması sağlanır.

Meme dikleştirme ameliyatı meme dokusunu ve göğüs ucunu yeniden konumlandıran bir cerrahi girişimdir. Ameliyatta öncelikle meme sıkılığını artırmak için fazla meme dokusu çıkarılarak göğüs kaldırılıp yeniden şekillendirilir ve meme ucu yeniden konumlandırılır. Meme başının normalden geniş olduğu durumlarda meme başı küçültülür daha zarif ve estetik hale getirilir ve memenin sıkılaşması için fazla cilt kesilerek çıkartılır.

Meme dikleştirme ameliyatı gerekli görüldüğünde meme büyütme operasyonu ile kombine edilebilir. Meme büyütme işleminin de yapıldığı durumlarda meme dokusunun içine konulan meme implantı ile meme dikleştirme operasyonu tamamlanır.

Meme dikleştirme ameliyatı kesi içeren cerrahi bir işlem olduğu için ameliyattan sonra genel olarak meme başından aşağıya doğru dik bir şekilde ince iz kalabilir ve bazı durumlarda meme dokusu altındaki çizgiden üçüncü ve ufak bir kesi daha operasyon içine eklenebilir.

Göğüs Estetiği Sonrası iyileşme Süreci Nasıldır?

Göğüs estetiği genel anestezi altında, hastane ortamında yapılır. Meme estetiğinden sonraki ilk gün hastanede doktor gözetiminde kalmanız önerilir. İlk birkaç gün ağrınızın olması çok normaldir, ağrı kesicilerle bu ağrıları kontrol altına alabilirsiniz. 

Meme estetiğinden sonra daha hızlı iyileşmek ve memenizin daha iyi form kazanması için mutlaka doktorunuzun önerdiği sporcu sütyenini kullanmalısınız. Sporcu sütyeni, memenizi sıkmadan, ameliyat izlerinizi riske atmadan daha yeni göğüs formunuzun desteklenmesini sağlar. Bir ay sonra göğüsleriniz yeni formuna kavuşacaktır. 

Ameliyattan sonra oluşan ödemler, ilk üç ay içinde vücuttan atılır. Bu süreçte bol bol su içmenizi öneririz. Göğüslerinizin en gerçekçi halini ameliyattan 5-6 ay sonra göreceksiniz.

Meme (Göğüs) Estetiği Fiyatları

Meme (Göğüs) estetiği kapsamında memeyi şekillendirmek için meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Eğer ihtiyaç duyulursa meme estetiğinde bu ameliyatlar kombine edilebilir. Bu nedenle meme estetiği kapsamında yapılacak olan uygulamalar kişiden kişiye farklılık gösterdiği için hastayı görmeden önce meme estetiği fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak meme estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.