Güzel ve dik bir meme görüntüsü her kadının hayalidir. Fakat hamilelik süreci ve sık sık kilo alıp verme kadınların bu hayalini gölgeleyebilir. Yaşlanma, genetik faktörler ve doğumlar kadınların memelerinde sarkmaya sebep olabilir. Sarkan memeler, meme estetiği ile düzeltilebilir. Bunun yanı sıra şekil bozuklukları da meme estetiği kapsamında yeniden şekillendirilir. Eşit olmayan meme görüntüsü dengelenir, hastanın tercihine göre meme küçültülebilir veya daha büyük bir hale getirilebilir.

Kadınlarda vücut yapısını bozan hamilelik süreci, emzirme,  sık sık kilo alıp verme kadınların güzel ve dik meme hayalini gölgeleyebilir. Yaşlanma, yerçekimi, genetik faktörler ve doğumlar kadınların memelerinde sarkmaya sebep olabilir. Sarkan memeler, meme estetiği ile düzeltilebilir. Bunun yanı sıra şekil bozuklukları da meme estetiği kapsamında yeniden şekillendirilir. Eşit olmayan meme görüntüsü dengelenir, hastanın tercihine göre meme küçültülebilir veya daha büyük bir hale getirilebilir. Bu estetik prosedürler kadının göğüs kafesi büyüklüğüne, yaşına, boy ve kilosuna göre değişiklik gösterir. Kişiye özel olarak yapılan meme estetiğinde amaç, kadının vücut yapısına uygun, doğal bir görünümlü bir meme formu ortaya çıkarmaktır.

Meme Estetiğinde Doğal ve Mükemmel Sonuçlar

Güzel ve dik bir meme görüntüsü her kadının hayalidir. Meme estetiği ile memelerinizi yeniden biçimlendirerek vücut formunuza uygun, ölçülerinizle uyum sağlayan memelere sahip olabilirsiniz. Meme estetiği genel olarak memenin bulunduğu formdan daha hoş gözüken bir pozisyona taşımak olarak özetlenebilir. Meme estetiği operasyonlarında meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ameliyatları ile kendinize olan güveniniz tazelenir, yaşam kaliteniz artar. Aynı zamanda meme sarkıklığı, memedeki gelişim bozuklukları, şekil bozuklukları, içeri gömülmüş meme başı onarımı ve düzeltilmesi gibi estetik operasyonlar da yapılmaktadır.

Kadınlarda vücut yapısını bozan hamilelik süreci, emzirme,  sık sık kilo alıp verme kadınların güzel ve dik meme hayalini gölgeleyebilir. Yaşlanma, yerçekimi, genetik faktörler ve doğumlar kadınların memelerinde sarkmaya sebep olabilir. Sarkan memeler, meme estetiği ile düzeltilebilir. Bunun yanı sıra şekil bozuklukları da meme estetiği kapsamında yeniden şekillendirilir. Eşit olmayan meme görüntüsü dengelenir, hastanın tercihine göre meme küçültülebilir veya daha büyük bir hale getirilebilir. Bu estetik prosedürler kadının göğüs kafesi büyüklüğüne, yaşına, boy ve kilosuna göre değişiklik gösterir. Kişiye özel olarak yapılan meme estetiğinde amaç, kadının vücut yapısına uygun, doğal bir görünümlü bir meme formu ortaya çıkarmaktır.

Meme Estetiğinde Doğal ve Mükemmel Sonuçlar

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Nedir?

Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Ani kilo kayıpları, hamilelik ve emzirme süreçleri, yerçekimi ve yaşın ilerlemesiyle beraber meme dokusu, meme ucu gevşeyip sarkar. Cilt elastikiyetini yitirir. Meme formu biçim kaybına uğrar ve bozulma yaşanır.

Meme düşüklüğü ve sarkıklığı kadınları en fazla rahatsız eden sorunlardan biridir. Bu işlem bazı durumlarda meme büyütme operasyonu ile kombine edilebilir.  Meme ucu çevresindeki Areola halkasıdan yapılan kesiden fazla deri gerdirilerek çıkartılır. Meme başının normalden geniş olduğu durumlarda  meme başı alanı küçültülür daha zarif ve estetik hale getirilir. Meme altına konulan meme implantı ile meme dikleştirme operasyonu tamamlanır. Genel olarak meme başından aşağıya doğru dik  bir şekilde ince iz kalabilir. Bazı durumlarda meme dokusu altındaki çizgiden üçüncü ve ufak bir kesi daha operasyon içine eklenebilir. Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir. Genelde meme boyutundan memnun ama meme görüntüsünde sarkma olan kişilere uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme operasyonları meme sarkmasını en aza indirmek yada bu sorunu ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Operasyonda meme dokusuna şekil verilerek meme üzerindeki cildin daha gergin olması ve memeyi daha yukarıda tutması amaçlanır. Estetik bir meme formu oluşturularak kadında özgüvenin yeniden kazandırılması sağlanır.

Meme Büyütme Nedir?

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar meme protezleri ile meme büyütme operasyonu yaptırabilir, yada emzirme, yaşlanma gibi sebeplerden göğüslerinde hafif sarkma yaşayan kadınlar yine meme implantları ile meme dokusunu toparlayabilir ve göğslerini bir miktar dikleştirebilirler. Meme estetiği denilince akla ilk olarak silikon meme protezi ile meme büyütme ameliyatı gelir. Meme büyütme ameliyatında protezler farklı ebatlarda, farklı şekillerde ve farklı yüzeylerdedir. Yüzlerce çeşidi bulunan  değişik ebat ve seçenekteki protezler sizin nasıl bir meme formu istediğinizle yakından ilgilidir. Düz ve ya pütürlü bir yüzey seçebilirsiniz. Meme protezlerinin şekli de yuvarlak ve damla şeklinde olmak üzere ikiye ayrılır. Vücut yapınıza ve tercihinize göre meme protezinin büyüklüğü değişebilir. 

Meme protezinin nereye yerleştirileceği konusu da hekiminiz ve sizin birlikte karar vermesi gereken bir konudur. Meme büyüklüğü seçilirken göğüs  duvarı özellikleri, memenin göğüs duvarındaki yerleşim yeri, meme tabanı genişliği, iki meme arasındaki asimetri ya da konum farklılığı, meme dokusunun kalınlığı gibi konularla beraber ele alınmalı ve dikkat edilmelidir.

Meme büyütme operasyonunu yaptırmak isteyen her kadının meme dokusu, yağ dokusu, göğüs özellikleri farklı farklıdır. Meme büyütme operasyonunda silikon protez kas altına ya da kas üzerine yerleştirilmektedir. Meme dokusu ince olan kadınlarda protez kas altına yerleştirilmekte ve protezin deri ile teması en aza indirilmektedir. Böylelikle kas, protez ile deri arasında yumuşak doku görevini sağlar. Protezin belirginliği azalır ve hasta daha naturel meme formuna sahip olur. Kas üzerine yerleştirilen protezlerde ise operasyon sonrası ağrılar neredeyse hiç yaşanmaz. Rutin hayata çok kolay bir şekilde adapte olabilir.

Sonuçlar doğal yaşlanma süreçleri dışında hayat boyu kalıcıdır. Büyüklük istenen şekilde ayarlanmakta, yerleşimi de ameliyatta kontrol edilmektedir ve tüm meme protezleri güzel şekliyle üretildiğinden daima güzel bir sonuç elde edilir.

Meme protezlerinde yüksek kalitede bir ameliyat yapılmış olmasının ölçüsü “doğal görünümlü” sonuçlara ulaşmaktır.  Sonuç olarak meme küçüklüğü sorunu olan bir kadında silikon meme protezi hızlı, güzel ve iz bırakmayan bir güzellik verebilen tek yöntemdir.

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme, meme dokusu istenilen boyuttan daha büyük olan hastalar için uygun bir ameliyattır. Aynı zamanda meme hipertrofisi veya meme makromastisi durumunda da meme küçültme estetiği tercih edilir. Kişinin vücut yapısıyla orantısız olabilen büyük memeler, çekici olmaktan uzak, sadece kişiyi yoran bir yapıdadırlar. Büyük memeler kadınlar için sadece estetik sorunlara yol açmaz, ağırlık yaptığı için omuz, boyun, bel ve sırt ağrısına sebep olur. Büyük memenin altında biriken kir ve nem kişinin hijyen problemleri yaşamasına ve mantar enfeksiyonu oluşmasına, terli ve kötü kokuya sahip olmasına sebep olur. 

Büyük memeler kadını olduğundan daha şişman ve iri görünmesine sebep olur. Aynı zamanda kadınlarda özgüven sorununa da yol açar. Meme küçültme ameliyatında fazla meme dokusu alınır, fazla olan meme derisinde toplanarak hastaya daha dik bir meme yaratılır.

Meme küçültme operasyonunda amaç,  meme dokusunu küçülterek meme başını ideal ölçülerde yeniden konumlandırarak,  hastanın beden yapısına uygun biçimli, estetik, hoş ve çekici görünen memeler oluşturmaktır.

Meme Estetiği fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir