Kusursuz bir vücut kimin hayali değildir ki? Vücut şekillendirme aslında kolay bir işlem gibi görünse de oldukça zor bir süreçtir. Düzenli spor ve diyet programlarını uzun süre yaparak güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat kusursuz vücuda giden tek yol bu değildir. Vücut şekillendirme estetiği vücudunuzun hızlıca şekle girmesini sağlar, inceltir ve kıvrımlarınızı öne çıkarır. Eğer siz de kendinize kusursuz bir vücut hediye etmek istiyorsanız estetik

girişimleri değerlendirmeye ne dersiniz? Size en uygun öneriler sayesinde en doğal ve ince vücut şekline sahip olabilirsiniz.

Vücut şekillendirme nedir?

Vücut şekillendirme ameliyatında kişilerin ihtiyacı olan bölgelerden yağ alınır, gerekli durumlarda bu yağlar hastanın dolgunlaşmasını istediği bölgelere aktarılır. Vücut şekillendirme talebiyle gelen hastalara öncelikle ön muayene yapılır. Böylece hastanın vücudunda ne gibi değişikliklere ihtiyaç olduğu, hangi işlemlere uygun olduğu araştırılır. Eğer kişinin vücudunda kilo ile birlikte sarkma da görüldü ise mutlaka germe uygulaması da önerilir. Aşırı kilolu kişilere vücut şekillendirme ameliyatı önerilmez. Bunun yerine hastanın vücut kitle endeksinin ameliyata uygun bir seviyeye inmesi gerekir. Kilo kaybından sonra liposuction ve germe işlemi yapılarak hastaya daha ince bir vücut yaratılır.

Vücut şekillendirme ameliyatı ile birlikte yüz germe ve boyun germe ameliyatı da kombinlenebilir. Eğer baştan aşağı genç görünmek istiyorsanız kombin ameliyat seçeneklerine bakmalısınız.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, ses dalgalarını kullanarak sadece yağ hücrelerini hedef alan bir inceltme uygulamasıdır. Klasik liposuction uygulamasından farklı olarak Vaser Liposcution’da bağ dokusuna, damar ve sinirlere zarar verilmez. Vaser Liposuction sonrası kişilerin uygulama bölgesinde daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülür. Vaser Liposuction yaptıran hastalar, aynı gün içinde günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Vaser Liposuction sırasında önce ses dalgaları ile yağlar parçalanır. Daha sonra özel kanüller yardımıyla parçalanan yağlar dışarı çekilir.

Vücut şekillendirme nasıl yapılır?

Vücut şekillendirme için öncelikle kişiden alınacak yağlar tespit edilir. Eğer ihtiyaç varsa alınan yağlar, hastanın dolgunlaştırmak istediği bölgelere transfer edilir. Kalça, yüz ve göğüs bölgesine yağ transferi yapılarak daha yuvarlak hatlar yaratılabilir.

Vücut şekillendirme genel anestezi altında yapılır. Özellikle birden fazla bölgede işlem yapılacaksa genel anestezi bu işlem için en uygun olanıdır.