Vücut şekillendirme estetiği vücudunuzun hızlıca şekle girmesini sağlar, inceltir ve kıvrımlarınızı öne çıkarır. Eğer siz de kendinize kusursuz bir vücut hediye etmek istiyorsanız estetik girişimleri değerlendirmeye ne dersiniz? Size en uygun öneriler sayesinde en doğal ve ince vücut şekline sahip olabilirsiniz.

Kusursuz bir vücut kimin hayali değildir ki? Vücut şekillendirme aslında kolay bir işlem gibi görünse de oldukça zor bir süreçtir. Düzenli spor ve diyet programlarını uzun süre yaparak güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat kusursuz vücuda giden tek yol bu değildir.

Vücut şekillendirme estetiği vücudunuzun hızlıca şekle girmesini sağlar, inceltir ve kıvrımlarınızı öne çıkarır. Eğer siz de kendinize kusursuz bir vücut hediye etmek istiyorsanız estetik girişimleri değerlendirmeye ne dersiniz? Size en uygun öneriler sayesinde en doğal ve ince vücut şekline sahip olabilirsiniz.

Vücut Şekillendirmede Son Yöntemler,

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Vücut şekillendirme nedir?

Vücut şekillendirme ameliyatında kişilerin ihtiyacı olan bölgelerden yağ alınır, gerekli durumlarda bu yağlar hastanın dolgunlaşmasını istediği bölgelere aktarılır. Vücut şekillendirme talebiyle gelen hastalara öncelikle ön muayene yapılır. Böylece hastanın vücudunda ne gibi değişikliklere ihtiyaç olduğu, hangi işlemlere uygun olduğu araştırılır. Eğer kişinin vücudunda kilo ile birlikte sarkma da görüldü ise mutlaka germe uygulaması da önerilir. Aşırı kilolu kişilere vücut şekillendirme ameliyatı önerilmez. Bunun yerine hastanın vücut kitle endeksinin ameliyata uygun bir seviyeye inmesi gerekir. Kilo kaybından sonra liposuction ve germe işlemi yapılarak hastaya daha ince bir vücut yaratılır.

Vücut şekillendirme ameliyatı ile birlikte yüz germe ve boyun germe ameliyatı da kombinlenebilir. Eğer baştan aşağı genç görünmek istiyorsanız kombin ameliyat seçeneklerine bakmalısınız.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, ses dalgalarını kullanarak sadece yağ hücrelerini hedef alan bir inceltme uygulamasıdır. Klasik Liposuction uygulamasından farklı olarak Vaser Liposcution’da bağ dokusuna, damar ve sinirlere zarar verilmez. Vaser Liposuction sonrası kişilerin uygulama bölgesinde daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülür. Vaser Liposuction yaptıran hastalar, aynı gün içinde günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Vaser Liposuction sırasında önce ses dalgaları ile yağlar parçalanır. Daha sonra özel kanüller yardımıyla parçalanan yağlar dışarı çekilir. Vaser Liposuction, yağları parçalama özelliği sayesinde tek bir seferde daha çok yağ çekme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle tek bir seansta klasik Liposuction’a göre daha fazla incelebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Kimlere Uygundur?

Vücut şekillendirme bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle mutlaka vücut kütle endeksi uygun olan kişilere vücut şekillendirme yöntemleri önerilir. Bu teknik, spor ve diyet yapmasına rağmen inatçı yağlarından kurtulamayan kişilere uygundur. Vücudunda orantısız yağlanma olan kişiler, vücut şekillendirme yöntemi sayesinde bu yağı vücuduna eşit bir şekilde dağıtarak daha çekici ve ince bir görünüme sahip olabilir.

Vaser Liposuction hem kadınlar hem de erkekler için kullanılan yaygın bir vücut şekillendirme yöntemidir. Vaser Liposuction sayesinde karın bölgenizdeki, meme dolgunlaştırma için kullanabilirsiniz. Bu gibi alternatifler sayesinde hastalar tek bir seansta daha orantılı vücuda sahip olabiliyor.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Vücut şekillendirme için öncelikle kişiden alınacak yağlar tespit edilir. Eğer ihtiyaç varsa alınan yağlar, hastanın dolgunlaştırmak istediği bölgelere transfer edilir. Kalça, yüz ve göğüs bölgesine yağ transferi yapılarak daha yuvarlak hatlar yaratılabilir. Kişinin kendi yağında herhangi bir alerji oluşturma riski olmadığı için bu teknik oldukça güvenlidir. Hastalar kendi yağları ile meme büyütme veya kalça büyütme yapabilirler.

Vücut şekillendirme genel anestezi altında yapılır. Özellikle birden fazla bölgede işlem yapılacaksa genel anestezi bu işlem için en uygun olanıdır. Hastanın yağ yoğunluğu olduğu bölgeye minik bir kesiden girilerek Vaser Liposuction ile yağlar sıvı formda dışarı çekilir. Yağların sıvı formda çekilmesinin avantajı, bu yağların tekrar vücut şekillendirme için kullanılmasıdır.

Vücut Şekillendirme fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vücut Şekillendirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir