Vücut Şekillendirme Estetiği: Kusursuz Bir Vücut Hayal Edenler İçin

Vücut şekillendirme estetiği, kusursuz ve çekici bir görünümün hayalleri gerçeğe dönüştüren kombine ameliyatlar bütününü kapsar. Vücut şekillendirmek çok kolay gibi görünse de oldukça zor bir süreçtir. Düzenli spor ve diyet uzun süreli diyet programları ile güzel ve çekici bir vücuda sahip olunabilir ancak bu süreç oldukça zahmetlidir.

Oysaki günümüz teknolojisi sayesinde kusursuz vücuda giden tek yol bu değildir. Çeşitli estetik uygulamalardan yararlanarak herkes özlemini duyduğu vücut kontürüne kavuşabilir.

Vücut şekillendirme estetiği bedeni inceltir, kıvrımları öne çıkartır ve hızlı bir şekillenme sağlar. Eğer siz de kendinize kusursuz bir vücut hediye etmek istiyorsanız estetik girişimleri değerlendirmeye ne dersiniz? Size en uygun öneriler sayesinde doğal ve estetik bir vücut şekline sahip olabilirsiniz.

Vücut Şekillendirmede Son Yöntemler

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Estetiği Nedir?

Vücut şekillendirme estetiği doğuştan var olan ya da sonradan meydana gelen şekil bozukluklarını çözüme kavuşturmak için yapılan estetik girişimlerdir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde estetik kaygıya sebep olabilecek yağlanmalar oluşur.

Vücut şekillendirme uygulamaları vücutta depolanan bu yağ dokularını yok eden ve vücut hatlarını belirginleştiren cerrahi ya da cerrahi olmayan müdahaleleri kapsar.

Bu uygulamalarda yapılan işlemler kullanılacak yönteme bağlı olarak farklılık gösterir ancak tüm operasyonlarda amaç aynıdır; hastanın rahatsızlık duyduğu bölgedeki yağlar vücut dışına atılır ve vücudun toparlanması ve sıkılaşması sağlanır.

Bunların dışından bazı hastalar genetik olarak düz vücut hatlarına sahiptir; popo ve meme gibi dolgun durması gereken bölgeler kıvrımlı bir yapıya sahip olmaz. Böyle durumlarda da bu bölgeleri de dolgunlaştırmak için bedeni şekillendirme yapılabilir.

Vücut Şekillendirme Estetiği Nasıl Yapılır?

Vücut şekillendirme uygulamaları genetik nedenlerden dolayı bölgesel yağlanma eğilimi gösteren kişiler için ya da yaşla birlikte gelen kilo alma eğilimi için kullanılan estetik uygulamalardan oluşur. Tek bir uygulama ile sınırlı olmayan vücut şekillendirme estetiklerinin nasıl uygulanacağı hangi yöntemin seçileceğine bağlı olarak farklılık gösterir ancak genel vücut şekillendirme ameliyatında kişilerin ihtiyacı olan bölgelerden yağ alınır, gerekli durumlarda bu yağlar hastanın dolgunlaşmasını istediği bölgelere aktarılır.

Beden şekillendirme talebiyle gelen hastalara öncelikle ön muayene yapılır. Bu süreçte hastanın vücudunda ne gibi değişikliklere ihtiyaç olduğu ve hastanın hangi işlemlere uygun olduğu araştırılır. Eğer kişinin vücudunda kilo ile birlikte sarkma da görülüyorsa mutlaka germe uygulaması da önerilir. Ön muayene kapsamında hastaya uygulanacak işlemler belirlendikten sonra bölgesel olarak depolanmış yağlar Liposuction yöntemiyle alınır.

Liposuction bölgesel yağları parçalayarak vücudun şekillenmesini sağlayan estetik bir operasyondur. Liposuction yöntemiyle alınan vücut yağları ile eğer ihtiyaç varsa hastanın dolgunlaştırmak istediği bölgelere transfer edilebilir. Bu kapsamda kalça, yüz ve göğüs bölgesine yağ transferi yapılarak daha yuvarlak hatlar yaratılabilir.

Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Liposuction ile vücut şekillendirme

Vücut şekillendirme denildiğinde ilk akla gelen uygulama şüphesiz Liposuction’dır. Bu prosedür vücuda homojen bir şekilde dağılmayan yağ fazlalıklarından kurtulmayı sağlayan bir vücut şekillendirme uygulamasıdır, diyet ve spor gibi yöntemlerle bölgesel yağlardan kurtulmanın zor olduğu durumlarda kullanılır.

Liposuction ile vücut şekillendirmede yağlar parçalanarak likit bir şekilde vücut dışına alınır ve vücut hatlarının ön plana çıkması sağlanır. Eğer kişi arzu ederse alınan fazla yağlar vücut hatlarını dolgunlaştırmak için de kullanılabilir. Son dönemlerde gelişen teknoloji sayesinde Liposuction yerine daha gelişmiş bir yağ alma tekniği olan Vaser Liposcution’a bırakmıştır.

Vaser Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Vaser Liposuction ile yapılan vücut şekillendirme tıpkı klasik Liposuction ile yapılan beden şekillendirme uygulaması gibidir ancak klasik Liposuction’dan farklı olarak ses dalgalarını gücü sayesinde sadece yağ hücrelerini hedef alabilen bir inceltme uygulamasıdır. Bu özelliği ile Vaser Liposuction bağ dokusuna, damarlara ve sinirlere zarar vermez.

Operasyon sonrası kişiler uygulama bölgesinde daha az ağrı, morarma ve şişlik görülür. Vaser Liposuction ile vücut şekillendirme yaptıran hastalar, aynı gün içinde günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Uygulama sırasında önce ses dalgaları ile yağlar parçalanır daha sonra özel kanüller yardımıyla parçalanan yağlar dışarı çekilir. Vaser Liposuction, yağları parçalama özelliği sayesinde tek bir seferde daha çok yağ çekme kapasitesine sahiptir bu sayede tek bir seansta daha fazla incelme imkânı sağlar.

Yağ Transferi ile Vücut Şekillendirme

Beden şekillendirme denildiğinde akla genellikle fazlalıklardan kurtulmak gelir ancak vücut şekillendirme ameliyatları sadece yağ aldırma ile sınırlı değildir.

Yağ transferi ile yapılan vücut şekillendirme operasyonları sayesinde doğuştan ya da sonradan gelişen küçük memeleri ya da düz hatlı bir popoyu da dolgunlaştırarak vücut hatlarını yeniden tanımlamak mümkündür.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan vücut şekillendirme alınan fazla vücut yağlarının vücudun başka bir bölümüne enjekte edildiği bir beden şekillendirme uygulamasıdır. Yağ transferi olarak da bilinen bu yöntemde enjekte edilen yağlar transfer edilen alana uyum sağlayarak yaşamaya devam ederek bir dolgu görevi görürler. Bu uygulama kişinin kendi yağı ile yapıldığı için herhangi bir alerji oluşturma riski yoktur bu nedenle oldukça güvenli bir tekniktir.

Vücut Germe Ameliyatları ile Beden Şekillendirme

Genetik yatkınlıktan dolayı ya da yaşlanma ve sık kilo alıp verme durumuna bağlı olarak ciltteki kolajen ve elastin seviyesi düştüğü için deri esnekliğine kaybederek zamanla sarkmaya başlar. Görsellik açısında hoş olmayan bir görünüm yaratan cilt sarkmaları bölgeye özel olarak uygulanacak germe ameliyatı ile şekillendirilebilmektedir.

Vücut şekillendirme amacıyla yapılan germe ameliyatlarının başında abdominalisti olarak da bilinen karın germe ameliyatı gelir. Bu ameliyat özellikle hamilelik ve doğum sürecinden etkilenen hastalara sık sık uygulanmaktadır. Bunların dışında sırt, bacak, kol gibi alanlar da germe ameliyatları ile şekillendirilebilmektedir.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Uygulamaları

UltraShape V3 ile Vücut Şekillendirme

UltraShape V3, spora ve diyete karşı dirençli olan yağ hücrelerini cerrahi müdahalelere ihtiyaç duymadan hızlı ve etkili bir şekilde yok ederek bedenenin şekillenmesini sağlayan bir incelme yöntemidir. Cerrahi bir müdahale olmadığı için kişiye olağanüstü bir konfor imkânı sunar; kesi ve yara izi derdi yoktur, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz, uygulamadan hemen sonra gündelik yaşama dönülebilir.

UltraShape V3, ultrasonik ses dalgalarının gücüyle çalışan üstün teknolojili bir cihazdır, deri altına ultrason enerjisi göndererek yağ dokusunu ve yağ hücrelerini parçalayarak doğal yollarla vücuttan dışarı atılmasını sağlar.

Odaklanmış ses dalgaları gönderebilen UltraShape V3 bu özelliği sayesinde sadece yağ dokularına hedef alabilmektedir. Bu sayede işlemden damarlar ya da kas dokusu etkilenmez. Hasta UltraShape V3 sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde vücut kıvrımlarını öne çıkararak çekici bir bedene sahip olur.

UltraShape V3 uygulandığın her seansta gözle görülür incelme sağlar. Ortalama 3 seans sonunda uygulama alanında 4 ila 10 cm arasında bir incelme yaşanır ancak UltraShape V3’ün kaç seans uygulanacağı kişinin beklentisine ve uygulama yapılacak alandaki yağ oranına göre farklılık gösterebilir.

VelaShape3 ile Vücut Şekillendirme

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları arasında oldukça önemli bir konuma sahip olan VelaShape 3, üstün teknolojisi sayesinde hastaya konforlu bir incelme süreci sağlar.

Bölgesel yağları yok ederek vücudu şekillendiren Velashape3 aynı zamanda selülit görünümünde de bir iyileşme sağlar. Bu yöntemle yapılan vücut şekillendirme prosedüründe kızılötesi ışınlar ve radyofrekans dalgaları kombine bir şekilde kullanılır, cihaz vakum özelliğine sahip başlığı sayesinde aynı zamanda cilde adeta masaj yapar.

Bu uygulamada vücut yağları parçalanıncaya kadar cilt altına gönderilen radyofrekans dalgaları ve kızılötesi ışınlar ile ısıtılır, yaklaşık olarak 42 dereceye gelindiğinde parçalanan yağ dokusu daha sonra doğal yollarla vücut dışına atılır.

VelaShape ile yapılan vücut şekillendirmede ortalama her seansta 1-2 cm’lik bir incelme görülür ancak bu yöntemin etkileri yağ yakımı ile sınırlı değildir. Uygulama yapılan alanda deri altında oluşan ısınma etkisi yağ dokusunu parçalamanın yanı sıra kolajen ve elastin liflerini de tetikler. Böylece cilt sıkılaşır, canlanır ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Pratik ve etkili bir vücut şekillendirme uygulaması olan VelaShape 3, cerrahi bir uygulama olmadığı için ağrısız ve acısızdır; ameliyat sonrası ciltte herhangi bir iz kalmaz ve dinlenmeye ihtiyaç duyulmaz.

Etkili bir incelme sağlamak için kaç seans uygulanması gerektiği vücuttaki yağ miktarı dokusuna ve kişinin incelme beklentisine göre değişir. İhtiyaç duyulan seanslar tamamlandıktan sonra bölgesel yağlar yok olmuş, vücut kıvrımları öne çıkmış ve cilt üzerindeki deformasyonlar da yok olmuş olur.

Vücut Şekillendirme Estetiği Kimlere Yapılır?

Vücut şekillendirme cildi sarkmış kişilere, bölgesel yağlanma şikâyeti olanlara ya da vücut hatlarını dolgunlaştırmak isteyen tüm kadın ve erkeklere uygundur. Vücudunun herhangi bir bölümünün görüntüsünden rahatsız olan herkes vücut şekillendirme ameliyatı yaptırmayı düşünebilir ancak bu ameliyatların yapılabilmesi bazı şartlara bağlıdır.

  • Vücut şekillendirme bir zayıflama uygulaması değildir; hastaların vücut kitle indeksinin 30 ve altında olması gerekir.
  • Bölgesel yağlardan kurtulma amacıyla yapılan vücut şekillendirme diyet ve spor gibi yöntemlerle eritilemeyen vücut yağları için uygundur.
  • Yağ enjeksiyonu ile yapılacak vücut şekillendirme uygulamasında kişinin kendi yağ dolgu maddesi olarak kullanıldığı için hastanın yağ alımına uygun olması gerekir.
  • Vücut şekillendirme estetiği yaptırmak isteyen tüm hastaların operasyonu engel olacak bir hastalığının olmaması gerekir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Zararları Nelerdir?

Vücut şekillendirme ameliyatı adı altında yapılabilen birden fazla cerrahi uygulama vardır. Kişiye uygulanacak yönteme göre uygulama sırasında ve sonrasında oluşabilecek riskler değişkenlik gösterir ancak genellikle bu ameliyatlar ciddi zararları olmayan uygulamalardır.

Genellikle kişinin karşılaşabileceği riskler her cerrahi uygulamada ortaya çıkabilecek kanama, enfeksiyon, ödeme ve morarma gibi şikayetlerle sınırlıdır. Bu şikâyetler de uygun planlama ve doğru uygulamalarla engellenebilecek sorunlardır.

Bunların dışında klasik Liposuction ile yapılan vücut şekillendirme uygulamalarında ciltte çöküntüler meydana gelebilir, böyle bir sorunla karşılaşmamak için daha gelişmiş bir yağ alma tekniği olan Vaser Liposuction tekniğinin tercih edilmesini öneriyoruz.

Vücut Şekillendirme Estetiği Öncesi ve Sonrası

Vücut şekillendirme estetiğine olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kolay ve etkili bir şekilde bedenin şekillenmesini ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlayan bu uygular ne kadar pratik ve etkili olsalar da bu sonucu elde edebilmek ve koruyabilmek için dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Vücut şekillendirme bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle vücut şekillendirme ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin vücut kitle endeksinin 30 ve altında olması gerekir. Vücudunda orantısız yağlanma olan kişiler, vücut şekillendirme yöntemi sayesinde bu yağı vücuduna eşit bir şekilde dağıtarak daha çekici ve ince bir görünüme sahip olabilir ancak bu etkinin korunabilmesi için de ameliyat sonrası kişinin yaşam biçimini değiştirmesi ve kilo kontrolünü sağlaması gerekir.

Vücut Şekillendirme Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vücut Şekillendirme Estetiği Kimlere Uygulanamaz?

Aşırı kilolu kişilere vücut şekillendirme ameliyatı önerilmez. Bunun yerine hastanın vücut kitle endeksinin ameliyata uygun bir seviyeye inmesi gerekir. Kilo kaybından sonra Liposuction ve germe işlemi yapılarak hastaya daha ince bir vücut yaratılır.

Vücut Şekillendirme Estetiğinden Sonra Sarkma Görülür mü?

Vücut şekillendirme ameliyatlarının yapılabilmesi için kişinin cildinin elastikiyet seviyesinin belli bir düzeyin üstünde olması beklenir aksi halde uygulamalardan sonra cilt kendini toparlayamayacağı için cilt sarkması görülebilir.

Böyle durumlarda hastalara kombine bir şekilde vücut germe ameliyatları yapılması önerilebilir. VelaShape V3 gibi cihazlarla yapılan ameliyatsız şekillendirme prosedürlerinde ise cildin kolajen seviyesi tetiklendiği için sarkma oluşma riski yoktur.

Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücut şekillendirme uygulamalarının hani bölgelere uygulanacağı hastanın beklentisiyle ilişkilidir; hastanın arzusu doğrultusunda tek bir bölgeye uygulanabileceği gibi tüm vücudu da kapsayabilmektedir.

Bazı hastalar vücudundaki tek bir alanın görünümünden hoşnutsuzluk duyarken bazı hastalar birkaç bölgenin görünümünde değişiklik yapmak isteyebilir. Ancak vücut şekillendirme uygulamalarının en sık yapıldığı bölgeler karın, bel, basen, bacak ve kollardan oluşur.

Vücut Şekillendirme Estetiği Neden Yapılır?

Vücut şekillendirme tek başına ya da kombine şekilde yapılabilen uygulamalar bütününden oluşur. Bu uygulamalar ile zahmetsizce bölgesel yağlardan kurtulmak, forma girmek ve şekillenmek mümkündür.

Kadınların en çok yakındığı karın, basen, gıdı, iç-dış bacak, bel ve kol bölgelerinde oluşan yağlanmalardan kurtulmak istediklerinde ve hamilelik ve doğum süreci sonrasında cilt sarkması sorunu yaşadıklarında beden şekillendirme uygulamalarından yararlanılmaktadır. Kadınlar dolgun memelere ya da dolgun bir popoya sahip olmak için de vücut şekillendirme estetiği yaptırabilir.

Vücut Şekillendirme Uygulamaları Kaç Yaşında Yapılır?

Estetik kaygılardan dolayı yapılan vücut şekillendirme uygulamaları herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan 18 yaş üstü hastalar için uygundur. Ancak çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yapılması gereken operasyonlar daha küçük yaşlarda yapılabilir.

Vücut Şekillendirme Ameliyatları Neleri Kapsar?

Vücut şekillendirme amacıyla yapılan estetik uygulamalar cilt sarkmaları doğrultusunda bel, karın, bacak ve kollar gibi bölgelerde oluşan cilt sarkmalarını ortadan kaldıran vücut germe ameliyatlarını, vücut kontürünü bozan bölgesel yağları yok eden estetik uygulamaları ve yağ enjeksiyonu ile yapılan vücut dolgunlaştırma ameliyatlarının tamamını kapsar.

Vücut Şekillendirme Estetiği Ağrılı Mıdır?

Vücut şekillendirme ameliyatları sırasında hasta anestezi etkisinde olacağı için herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez ancak ameliyat sonrasında uygulama alanında hassasiyet ve ağrı oluşabilir.

Ağrının şiddeti uygulamanın yapıldığı bölgeye ve ameliyatın kapsamına göre değişkenlik gösterebilir. Ameliyatsız olan şekillendirme uygulamalarında ise ağrı ya da acı durumu söz konusu olamaz.

Vücut Şekillendirme Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Vücut şekillendirme estetiği sonrasındaki iyileşme süresi yapılan operasyona göre değişkenlik gösterir. Ameliyatsız olarak uygulanan prosedürlerde iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz ancak cerrahi uygulamalarda uygulamanın kapsamına göre 5 ila 15 gün arasında dinlenmek gerekir.

Vücut Şekillendirme Estetiği İz Kalır mı?

Vücut şekillendirme ameliyatları cerrahi uygulamalar olduğu için ameliyatın türüne göre cilt üzerinde belirgin ya da belli belirsiz olmak üzere iz kalabilmektedir. Ancak doktorlar kesi izlerinin dışarıdan bakıldığında görülmeyecek şekilde gizlerler. Ameliyatsız olarak uygulanan prosedürlerde ise cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz.

Vücut Şekillendirme Fiyatları

Vücut şekillendirme estetiği fiyatları uygulama yapılacak alana göre ve uygulamanın kapsamına göre farklılık gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan bizleri arayarak ya da İstanbul Nişantaşı’ndaki polikliniğimizi ziyaret ederek vücut şekillendirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.