Boyun germe estetiği, çene altındaki derinin ve boyun bölgesinin zamanla yerçekimine karşı koyamadığı durumlarda yapılır. Boyun derisinin sarkması genetik faktörlere bağlı olabildiği gibi aşırı kilo alıp vermekten dolayı da gerçekleşebilir. Deride gevşeme ve yoğun kırışıklık zamanla yerini sarkmaya bırakır. Sarkan deri alt yüz ve boyun bölgesinde bolluklara yol açar ve estetik dışı bir görüntü yaratır. Yüz ovalinin bozulması kişiyi daha yaşlı gösterir. Boyun germe estetiği ile çene altındaki ve boyun arasında açıyı düzeltebilir, hastaların gıdısını da estetik bir forma sokabiliriz.

Boyun germe estetiği nasıl yapılır?

Öncelikle kişinin boyun sarkmasının derecesi belirlenir. Eğer hasta genç yaşta ise derisi daha gergin olacağı için boyundaki yağ birikintisi liposuction ile giderilebilir. Tabii bu işlemde çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü boyun derisi vücudumuzdaki en ince derilerden biri olduğu için sarkmaya yatkındır. Yağ alımından sonra boyun derisinin sarkmaması için mutlaka uzman birine ameliyat olmanızı öneririz.

Daha yaşlı olan kişilere ise hem liposuction hem de boyun germe ameliyatı birlikte önerilir. Boyun germe estetiği genellikle yüz germe estetiği ile birlikte yapılır. Böylece yüzünüzde kalıcı ve bütün bir gençleşme sağlanır.

Boyun germe ameliyatında iz kalır mı?

Boyun germe ameliyatından kalan izler kişinin kulak arkasına gizlenerek görünmez olması sağlanır.Ameliyatta, dış kulak yolunun içeriye doğru bakan kısmından kesiler yapılır ve kulak memesinin çevresinden kulak arkasına geçilir.Bu teknik sayesinde kişilerde daha az ve neredeyse görünmez ameliyat izi kalır. Boyun germe ameliyatında boyun derisinin altındaki gevşeyen kaslar ve fasyalar kulak arkasına doğru ince dikişlerle sabitlenir yani bu işlemi boyun bölgesine yapılan korse giydirme tekniği gibi düşünebilirsiniz. Son olarak derideki bolluklar toparlanır ve estetik dikişlerle ameliyat tamamlanır. Ameliyat sonrasında kulak arkasına dren yerleştirilir. Genellikle ertesi gün dren çıkartılır.

Boyun germe estetiği sonrası

Boyun germe estetiğinden 10 gün önce sigarayı bırakmanız, aspirin almamanız ve E vitamini kullanmayı azaltmanız önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyattan sonra minumum bir ağrı olabilir, bu normaldir. Ameliyattan sonra boyun bölgenizde hafif bir gerginlik hissi duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra boyun bölgesinde korse takılır ve bunlar 4-5 gün kadar boynunuzda kalır. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalmanız önerilir.

Boyun germe estetiğinden sonra 1 hafta boyunca evde dinlenmeniz gerekir, 8.günden itibaren günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

Ameliyat sonucu kalıcıdır. Uygulanan teknik ile en az 10 sene genç ve estetik bir boyun görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Merih dedi ki:

  Kesinlikle istiyorum,fiyatınız nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.