Boyun germe ameliyatı, çene altındaki derinin ve boyun bölgesinin zamanla yerçekimine karşı koyamadığı durumlarda yapılır. Boyun derisinin sarkması genetik faktörlere bağlı olabildiği gibi aşırı kilo alıp vermekten dolayı da gerçekleşebilir. Deride gevşeme ve yoğun kırışıklık zamanla yerini sarkmaya bırakır. Sarkan deri alt yüz ve boyun bölgesinde bolluklara yol açar ve estetik dışı bir görüntü yaratır. Yüz ovalinin bozulması kişiyi daha yaşlı gösterir. Boyun germe ameliyatı ile çene altındaki ve boyun arasında açıyı düzeltebilir, kişilerin gıdısını da estetik bir forma sokabiliriz.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Boyun germe ameliyatı yaşlanma süreci veya cilt sarkması nedeniyle boyun bölgesinde oluşan estetik sorunları düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat, boyun cildini sıkılaştırarak sarkmaları gidermeyi ve daha genç bir görünüm elde etmeyi hedefler. Genellikle boyun altında veya kulakların arkasında gizli kesiler kullanılarak yapılır, böylece izler minimize edilir. Cerrah, fazla cildi çıkarır ve boyun kaslarını yeniden konumlandırarak daha sıkı bir boyun ve çene hattı oluşturur. Ayrıca, gıdı bölgesindeki fazla yağı da alabilir. Boyun germe estetiği, kişinin yaşına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı tekniklerle uygulanabilir ve genellikle daha genç ve taze bir görünüm elde etmek isteyen bireyler tarafından tercih edilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe işlemleri genel anestezi veya sedasyon altında uygulanabilir. Prosedür hastanın yüz yapısına bağlı olarak değişir yani insizyonların “dikiş izlerinin” nereye yerleştirildiği, yüzün bir veya her iki tarafının aynı anda çalışıp çalışamayacağı, adımların gerçekleşeceği süreç ilk muayenede hasta ile ortak şekilde kararlaştırılır.

Genellikle boyun germe sırasında, kesikler kulakların önündeki favori kısmından ve bazen kulak memesinin arkasından alt kafa derisine kadar yapılır. Cilt kaldırılır, yağ alınır, kaslar sıkılaştırılır, fazla cilt kesilir ve sonra kesileri kapatılır. Sonrası kullanılan özel bandajlar genellikle morarma veya ödemi azaltmak için başın etrafına sarılır.

Boyun Estetiği İçin Uygun Adaylar?

 • Cilt sarkmasına sahip fakat hala elastikiyete sahip olan
 • Sigara kullanmayan veya azaltmaya gönüllü olan
 • Gerçekçi beklentilerle prosedüre yaklaşan
 • Genç olmasına rağmen kilo alıp-verme sebebiyle sarkma yaşayan herkes boyun germe “mini face lift” olabilir.

Boyun Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Boyun germe ameliyatından kalan izler kişinin kulak arkasına gizlenerek görünmez olması sağlanır. Ameliyatta, dış kulak yolunun içeriye doğru bakan kısmından kesiler yapılır ve kulak memesinin çevresinden kulak arkasına geçilir. Bu teknik sayesinde kişilerde daha az ve neredeyse görünmez ameliyat izi kalır. Boyun germe ameliyatında boyun derisinin altındaki gevşeyen kaslar ve fasyalar kulak arkasına doğru ince dikişlerle sabitlenir yani bu işlemi boyun bölgesine yapılan korse giydirme tekniği gibi düşünebilirsiniz. Son olarak derideki bolluklar toparlanır ve estetik dikişlerle ameliyat tamamlanır. Ameliyat sonrasında kulak arkasına dren yerleştirilir. Genellikle ertesi gün dren çıkartılır.

Boyun Estetiği Sonrası

Boyun germe estetiğinden 10 gün önce sigarayı bırakmanız, aspirin almamanız ve E vitamini kullanmayı azaltmanız önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyattan sonra minimum bir ağrı olabilir, bu normaldir. Ameliyattan sonra boyun bölgenizde hafif bir gerginlik hissi duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra boyun bölgesinde korse takılır ve bunlar 4-5 gün kadar boynunuzda kalır. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalmanız önerilir.

Boyun germe estetiğinden sonra 1 hafta boyunca evde dinlenmeniz gerekir, 8.günden itibaren günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonucu kalıcıdır. Uygulanan teknik ile en az 10 sene genç ve estetik bir boyun görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

Boyun Estetiğinde Oluşabilecek Komplikasyonlar ve Riskler!

Boyun gerilmesinin olası komplikasyonları şunlardır: kanama, enfeksiyon, morarma, düzensiz şişme veya renk değişikliği, anesteziye alerjik reaksiyon, ciltte kabarcıklanma (genellikle sigara içenlerde görülür) ve yüzdeki geçici his kaybı. Doktorumuz, boyun germe işleminin risklerini ve faydalarını ameliyattan önce sizinle paylaşacaktır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

Boyun estetiği fiyatları yapılan cerrahi ya da medikal uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Boyun Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Merih dedi ki:

  Kesinlikle istiyorum,fiyatınız nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir yanıt yazın