Yüz estetiğine katkıda bulunan ana faktörlerden biri gözlerdir. Yüzden yağ deflasyonu “kaybı” göz kapaklarında da sıklıkla kendini gösterir. Hava dolu bir balon hayal edin, havayı balondan çıkardığınızda balon kırışır ve katlanarak sarkar. Aynı şey göz kapağında da gerçekleşir. Yaşlandıkça, kilo verdikçe veya genetik olarak kırışıklıklar ve kıvrımlarla birlikte düşmüş göz kapaklarına katkıda bulunan yağ enjeksiyonudur.

Göze dolgunluk ve hacim kazandırarak daha genç bir görünüm yaratan çeşitli dermal dolgular vardır. Birçok hasta, tekrarlanan bu dolgular yerine yağ transferine yöneliyor. Yağ, kalıcı olmanın yanı sıra doğal olma avantajına da sahiptir. Ayrıca hastadan alındığı için alerjik bir sorun riski sıfırdır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu aynı zamanda “Yağ transferi” veya “lipo transferi” olarak da adlandırılır. Bu prosedür lokal anestezi altında sedasyonlu veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ hücreleri hastanın ihtiyaç duymadığı bir bölgeden alınır ve hastanın ihtiyaç duyduğu bir alana enjekte edilir.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Göz kapağına yağ enjeksiyonu çok az kesi uygulaması olan minimal invaziv bir prosedürdür. Morluklar ve şişlikler 7-10 gün içinde geçer. Önemli olan, transfer edilen yağ hücrelerinin tümü hayatta kalmaz. Genellikle yaklaşık% 60-70’i tamamen kalıcı olur. Bir “rötuş” gerekli olabilir. Göz kapağı çukurunu iyileştirmek için hassas göz çevresine yağ enjeksiyonu ile kısa zamanda harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonunu Ne Zaman Düşünmelisiniz?

  • Kırışmış ve çökük görünen göz kapaklarınız varsa
  • Geçici dolgularda sağlanandan daha kalıcı bir düzeltme istiyorsanız
  • Göz estetiğinizi iyileştirmek istiyorsanız

Yağ Transfer Kesilerim ve İzlerim Nasıl Olacak?

Tek iziniz, donör bölgeden yağ almak için kullanılan liposuction’dan kaynaklanabilir.

  • Liposuction kesileri küçük olduğu için izler de küçüktür ve gizli alanlara yerleştirilir.
  • Çoğu liposuction yara izi kaybolur ve zamanla zar zor algılanır.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonundan Hemen Sonra Nasıl Görüneceğim ve Hissedeceğim? 

Yağın alındığı bölgelere nasıl bakmanız gerektiği size detaylı anlatılacaktır. Yağ enjeksiyonlarında iyileşme kişiden kişiye değişkendir;

 Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu ile İlgili Bazı Genel İyileşme Bilgileri:

  • İlk hafta boyunca oluşan şişlik ve morarma belirgin olabilir.
  • İkinci haftada morluklar düzelir ama yine de şişlik ve ödem olabilir.
  • Çoğu durumda yedinci ve onuncu günler arasında büyük bir gelişme gözlenir.
  • Üçüncü haftaya kadar yağların bölgeye daha çok oturduğunu gözlemlemeye başlayacaksınız. Makyajın dikkatli bir şekilde uygulanması, herhangi bir şişlik veya morarma kalıntısı belirtisinin kamufle edilmesine yardımcı olabilir.
  • Şişlik geçtikten sonra değişiklikleri anlayabileceksiniz, ancak hafif şişlik haftalarca devam edebilir.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz kapağına yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın