Göz kapaklarına daha genç, daha simetrik veya daha güzel görünmek için dermal dolgu maddesi enjekte edilebilir. Göz kapağı dolgusu enjeksiyonunun ana kozmetik nedenlerinden en önemlisi göz çevresine hacim kazandırmaktır, ancak aynı zamanda fonksiyonel nedenlerle de kullanılmaktadır “göz kapağını daha iyi kapatmaya yardımcı olmak gibi”.

Koyu halkaları, yorgun ve düşük göz kapağı görünümünü ameliyatsız iyileştirmek veya ortadan kaldırmak için göz kapağındaki boşluklara göz kapağı dolgusu enjekte edilir. Ayrıca içi boş bir üst göz kapağını yukarı kaldırmak için kaş bölgesine de enjekte edilebilir.

Göz Kapağı Neden Boşalır ve Deri Düşer?

Göz çevresindeki boşluklar kalıtsal olabilir ancak yaşlanma sürecinde ortaya çıkan göz ve yüz çevresinde devam eden yağ kaybı ile gitgide daha da kötüleşir. Gözlerin ve yüzün etrafındaki doğuştan olan ya da yaşlanma etkisi ile oluşan çukur alanlara hacim eklemek, doğal sonuçlarla daha genç, dinlenmiş bir görünüm oluşturmaya yardımcı olabilir.

Göz Kapağı Anatomisi!

Olası göz kapağı dolgusu enjeksiyonu için hastaları değerlendirirken gözün ve takip ettiği anatomisinin tam olarak anlaşılması önemlidir. Bu bölgede dolgu kullanılırken göz kapağı derisinin inceliği ve çevresinin kemik ve vasküler anatomisi dikkate alınmalıdır. Göz kapağına enjekte edilirken özellikle köşeli damarlardan kaçınmak için orta hatta enjeksiyon yapmamaya özen gösterilmelidir. Aynı şekilde, deri ve deri altı doku aşırı derecede ince olduğundan dolgunun yumrulu kalma olasılığını ve tyndall etkisini artırdığı için pretarsal göz kapağından kaçınılmalıdır.

Göz kapağı dolgusu enjeksiyonu için hastanın uygunluğunu belirlemek adına göz, orbit ve çevre yapıların klinik muayenesi gereklidir. Göreceli boşluklu alanların incelenmesi gerekir.

Nadiren göz kapağında şişlik, alerji veya kitleler göz kapağı konturunda düzensizlik yaratabilir.

Göz Kapağı Dolgusu İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Piyasada çeşitli dolgu malzemeleri mevcuttur. Göz çevresinde güvenli, geçici, geri dönüşümlü dolgu çeşitlerinin kullanılması önemlidir. Hyaluronik asit dolgu maddeleri şu anda en çok kullanılan dolgulardır. Düşük viskoziteli ürünler en çok perioküler bölge için uygundur. Hyaluronik asit jel ürünleri, hyaluronidaz kullanılarak eritilebilir içeriklerdir. Sorunsuz enjeksiyon ve kaliteli bir dolgu ile işlem sonucu ortalama olarak göz çevresinde bir yıldan daha uzun süre dayanır.

Göz Kapağı Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Hasta oturur pozisyonda iken göz kapağındaki çukur bölgelere göz kapağı dolgusu enjekte edilir. Topikal anestezi uygulanabilir ancak genellikle gerekli değildir.

Dolgu küçük miktarlarda, genellikle yörünge jant kemiği üzerinden, derin enjekte edilir. Sonuç hemen ortaya çıkar ve hastaya etkisi elde tutulan bir ayna ile kontrol altında ilerler. Genellikle, göz kapağı çukurları ve boşlukları için 1 cc yani 1 ml dolgu yeterlidir. Üst göz kapağı çok düşük, boş ve kaş düşmüş ise daha fazla dolgu miktarına ihtiyaç duyabilir.

Göz Kapağı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz çevresindeki enjeksiyon bölgelerinde yaklaşık bir hafta süren bir miktar morarma ve şişlik olabilir. İyileşme ağrısızdır ve fiziksel veya görsel aktivitede herhangi bir kısıtlamaya gerek yoktur. Hyaluronik asit dolgusunun göz kapağındaki etkisi ortalama olarak bir yıldan fazladır. Sonraki ziyaretlerde ek dolgu enjekte edilebilir.

Göz Kapağı Dolgusu Fiyatları

Göz Kapağı dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Göz Kapağı dolgusu fiyatları için istanbul bölgesinden bilgi almak isterseniz  +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Göz Kapağı Dolgusu” İçin 8 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Merve dedi ki:

  Merhaba ben 24 yaşındayım. Üst göz kapağımda içeri çökme var daha 1 ay dır böyle oldu bunun için dolgu yapılması gerekirmi? Birde fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Bazı sitelerde riskli bir işlem deniyor onuda merak ediyorum.

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Aysun dedi ki:

  Merhabalar sol ust gözkapağı dolgusuna ihtiyacım bulunmakta ayrica sag kasımında simetri nedeniyle yukarıya dolgu ile çekilmesi gerekmektedir. Konu hakkında fiyat dönüşü rica ederim.

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Kiraz dedi ki:

  Merhaba göz kapağı çukurlaşmasi var fiyati ne kadar acaba

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Zubeyde dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben 1 sene once vucuttan alinan yag ile goz cevresi dolgusu yaptirdim ancak kalici olmadi tekrardan bahsedilen dolgu ile islem yapmayi dusunuyorum ancak cekingelerim var
  Yag dolgusu yapildiginda morluklar 2 ay gecmedi, dolgu yapildiktan sonra gozlerim kuculdu bu tarz sorunlari tekrardan yasar miyim yaptiginiz dolgu ile .
  Bir de eger Halen kalan eski yag varsa uzerine yapacaginiz dolgu olumsuz etkiler mi?
  Ben gelirsem mardinden gelecegim bu yüzden sik gelip gitmem durumu soz konusu degil bu yüzden yaziyorum geldigim gun islem yapilmasini istiyorum bu mumkun mudur?
  Son olarak ucret ne kadar olur ve adresiniz nedir ?
  Bunlarla ilgili Geri donus yapmanizi Rica ederim
  Saglikli gunler dilerim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, yağ enjeksiyonu sonrası bir miktar erime olur ve işlemin tekrarı gerekebilir. Yağ enjekte edildikten sonra morarma ve şişmeler normaldir. Eğer bunların olmasını istemiyorsanız normal dermal dolguları tercih edebilirsiniz. Bunların kalıcılığı 12-18 aydır. Ancak genellikle morarma ve şişme görülmez, etkisini hemen görürsünüz. Eski yağlar üzerine dolgu yapılmasının herhangi bir zararı olmaz. Yağ enjeksiyonu sonrası erime farklı olabilir bu da simetriyi bozabilir. Küçük bir bölge olduğundan dermal dolgu yapılmasını tavsiye ederim. Dolgu işlemi Randevu günü geldiğinizde yapılabilir. ancak yağ enjeksiyonu istiyorsanız önceden fotoğraflarınızı gönderirseniz uygun olması durumunda aynı gün organizasyonu önceden planlayabiliriz. Randevu için 05442684433 arayabilirsiniz. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın