safir saç ekim Saç seyrelmesi ve kellik gibi sorunlardan kurtulmak için farklı saç ekimi yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler arasında başarılı sonuçlar veren saç ekimi yöntemleri arasında bulunan safir saç ekimi, özellikle son günlerde çoğu kişinin tercih ettiği ve çoğu uzman hekimin önerdiği bir saç ekimi yöntemi olma özelliği taşır.

Eğer siz de saç dökülmelerinizden ve saç seyrelmelerinizden şikayetçiyseniz safir saç ekimi yöntemine ilişkin detayları aktardığımız bu yazımız tam size göre…

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi, FUE saç ekimi yönteminin gelişmiş bir şeklidir. FUE saç ekimi yönteminde kullanılan safir cevherinden üretilen keskin uçlu özel medikal kalemler ile uygulanır.

Saç ekimi uygulamaları, saç dökülmelerine karşı hastalara kalıcı çözümler sunar. FUE saç ekimi yönteminin geliştirilmesi ile de bu uygulamalar çok daha yaygın olarak yapılmaya başlanmıştır.

Saç kökleri sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı kıl köklerinin teker teker toplanarak saç gereksinimi olan saçsız bölgeye ekilir. Bu ekim işleminin gerçekleşmesi için saçsız bölgede her bir kıl kökü kanal açılması gerekir. Bu işlem, bir tür mikro cerrahi uygulamasıdır. Ancak saç ekimi operasyonu için geniş bir alan olduğu düşünülürse saç ekimi işlemi 4 bin ila 6 bin aralığında mikro yara açmak anlamına gelir. Bu durum da çok ciddi bir doku tahribatına yol açar. Safir saç ekimi yönteminin en büyük avantajlarından biri açılan bu mikro yaraların sebep oldu doku travmalarını en aza düşürüyor olmasıdır.

Safir saç ekimi yönteminde kullanılan keskin safir bıçaklar aracılığıyla saç ekimi yapılacak bölgede açılan kanalların boyutları çok daha küçüktür. Profesyonellikle yapılan cerrahi kesilerin pürüzsüz olması yaraların iyileşme süresini ciddi oranda kısaltır, dokudaki deformasyonun daha az olmasını sağlar ve saç ekimi sonuçlarının daha doğal olması konusunda da önemli oranda etki yaratır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Safir saç ekimi yönteminde, sağlıklı ve dayanıklı saç köklerinin bulunduğu donör bölgeden kıl kökleri toplanır. Saç ekimi yapılacak olan bölgeye safir uçlu bıçaklar ile V şeklinde kesiler açılır. Daha sonra açılan bu kanallara alınan kıl kökleri teker teker ekilir.

Kullanılan yöntem fark etmeksizin saç ekiminde sonucun başarısını belirleyen en önemli faktör donör bölgedeki saç sıklığıdır. Safir saç ekimi yöntemi ile saç kayıplarında ileri boyutlara ulaşmış olan hastalar dahil beklentinin üzerinde sonuçlar elde edebilmektedir. Bu sonucun alınmasında da en kritik faktör donör bölgede yeterli miktarda saç olup olmadığının doğru tespit edilmesidir. Eğer saç miktarı yeterli değil ise alınacak sonuç hastanın beklentilerini karşılayamayabilir.

Safir saç ekimi yönteminin uygulama aşamaları FUEFue saç ekimi yöntemi ile aynıdır. Hem safir saç ekimi hem de FUE saç ekimi yönteminde saç köklerinin toplanmasında çelik punchlar kullanılır. Safir saç ekimi yönteminin FUE saç ekimi yönteminden en büyük ayrıcalığı kanal açma uygulamasında görülür.FUE tekniğinde çalışan ve U şeklinde kanallar açan bıçaklar, Safir saç ekimi yönteminde yerlerini doğal safir taşlarından üretilen ve alüminyum alaşımlı olan çok daha keskin safir bıçaklara bırakırlar.

Safir Saç Ekimi Hangi Aşamalarla Uygulanır?

Safir saç ekimi öncesi, operasyonu ve sonrası olarak üç aşamada gerçekleştirilir.

Saç ekimi işleminde FUE Saç Ekim, Safir Saç Ekim, DHI Saç Ekimi gibi farklı yöntemler kullanılır. Ancak bir operasyonun başarısı ne kadar önemliyse öncesi ve sonrası süreçler de bir o kadar önemlidir. Operasyon sürecinin profesyonel bir şekilde organize edilmesi ve yönetilmesi gerekir. Her aşama titizlikle planlanmalı ve her aşamaya hak ettiği hassasiyetle yaklaşılmalıdır. Saç ekim işlemi için başvuran hasta ile saç ekim merkezi arasında sürekli bir iletişim sağlanması her iki taraf açısından da işlemin başarıyla sonuçlanmasında önemli etkiler yaratacaktır.

Safir Saç Ekimi Operasyonu Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Safir saç ekimi olmaya karar veren hastaların yapmaları gereken ilk ve en önemli şey bu işi yapmada deneyimli, kalite standartlarına uygun, hijyenik bir klinik araştırmaktır. Çünkü safir saç ekimi de cerrahi bir operasyondur ve gerekli ciddiyetin gösterilmesini gerektirir.

Safir saç ekimi yönteminin keskin safir bıçaklarının profesyonellikle kullanılabilmesi cerrahi bakımdan gerekli bir yetenek ve deneyimi gerektirir. Safir saç ekimi yöntemi teknik olarak başarılı sonuçlar veren bir saç ekimi uygulamasıdır. Ancak yüzde yüz başarıya ulaşmadan yöntemin başarısına ilaveten uygulayıcının el becerisi, cerrahi yeteneği ve deneyimleri de oldukça önemlidir. Dolayısıyla, bu yöntem için kendisini doğru ellere emanet etmemiş hastalar için ciddi estetik risklerinin bulunduğu söylenebilir.

Safir saç ekimi, FUE saç ekimi yönteminden teknik olarak daha ileridir ancak bu gelişmişlik, operasyonun daha başarılı olacağı anlamını taşımaz. Çünkü saç ekimi, estetik bir operasyondur ve görsel yetenekle el becerisini birleştiren sanatsal bir boyut gerektirir. Deneyime sahip olmayan kişilerin uygulamasını yaptıkları safir saç ekimi uygulamaları olumsuz komplikasyonlara neden olabilir ve doğal görünüme sahip olmayan bir netice verebilir.

Kimler Safir Saç Ekimi Yaptırabilir?

Sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı kıl köklerinin yer aldığı donör bölgede yeterli miktarda kıl köküne sahip olan ve 20-60 yaş aralığında bulunan tüm kadın ve erkekler, safir saç ekimi yöntemi ile saç ekimi uygulaması yaptırabilirler.

Safir saç ekimi geniş bir bölgede aşırı saç dökülmeleri neticesinde yaşanan saç seyrelmeleri ve kellik gibi durumlarda kullanılabilmesinin yanı sıra şakaklarda meydana gelen açılmalar, saçın tepe bölgesinde oluşan açılmalar, alın çizgisinde geriye gitme ya da homojen seyrelme tarzı saç dökülmelerine karşı da oldukça etkilidir ve kalıcı çözümler sunar.

Safir Saç Ekiminde Online Konsültasyon Nedir?

Saç dökülmesi gerek nedenleri gerekse tipi bakımından kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı zamanlarda ani bir biçimde meydana gelen aşırı saç dökülmeleri kişilerde endişeye yol açar. Ancak bu durum zaman zaman kalıcı olduğu gibi bazı zamanlarda da geçici bir durumdur. Saçların yeniden çıkmasının mümkün görüldüğü hastalarda saç ekimi yerine saç dökülmesi tedavilerinden faydalanılması önerilir.

Saç dökülmesi çoğu zaman birkaç aşama ilerledikten sonra farkına varılır ve bu farkındalık aşamasında aslında sanıldığından daha fazla bir saç kaybı yaşanmış olabilir. Bu ancak online konsültasyon sırasında anlaşılır.

Safir saç ekimi özelinde online konsültasyonun önemi, saç ekiminin bir kereye mahsus planlanması yerine saç dökülmesinin sebeplerinin teşhisi ve dökülme tipinin analizinin yapılmasıdır. Örneğin, yaşı genç bir hastanın ilerleyen süreçte kellik problemi ile karşı karşıya kalacağı aşikâr ise, gelecek tarihlerde ikinci ya da üçüncü defa saç ekimi yaptırabilme ihtimali de göz önüne alınarak minimal invaziv safir saç ekimi yöntemi ile kıl köklerinin toplanacağı donör bölgede koruyucu bir yaklaşımın merkeze konulduğu özel bir planlama yapmak doğru olacaktır.

Online konsültasyon aşamasında safir saç ekimi operasyonu öncesinde yapması gerekenler konusunda hastanın bilgilendirilmesi de sağlanır. Operasyon öncesi hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar ile şu şekildedir:

  • Safir saç ekimi öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanılması uygun değildir. Eğer düzenli kullanılan ilaçlar mevcut ise uzman doktor eşliğinde ilaç kullanımı bırakılmalıdır.
  • Operasyondan en az 3 gün önce alkol tüketimi sonlandırılmalıdır.
  • Kronik hastalıklara bağlı olarak süreklilikle kullanılan ve kullanımına devam edilmesi zorunlu olan ilaçlar varsa operasyonu gerçekleştirecek doktor bu konuda mutlaka bilgilendirilmelidir.
  • Operasyon günü kıyafet seçimine de dikkat edilmelidir. Saç köklerinin zarar görmemesi açısından fermuarlı kıyafetlerin tercih edilmesi yararlı olacaktır.

Safir Saç Ekimi Öncesinde Muayene Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Saç ekimi operasyonu öncesinde saç ekimi muayenesinin yanı sıra hastadan zorunlu olarak çeşitli kan tahlillerini yaptırması da istenecektir. Saç ekimi, ufak çaplı cerrahi bir operasyon olduğu için hastanın genel sağlık durumunun operasyonu olmaya uygunluk taşıyıp taşımadığı mutlak suretle kontrol edilmelidir.

Bu aşama aynı zamanda hastanın saç dökülmesi geçmişinin dinlendiği ve beklentilerinin değerlendirildiği aşamadır. Hasta, safir saç ekimi operasyonu ile ilgili bilgilendirilir ve operasyon ile ilgili tüm detaylar hastaya aktarılır. Hasta, merak ettiği her soruyu muayene esnasında uzmana sorabilir.

Safir Saç Ekimi Operasyonunda Hastaya Anestezi Uygulanır mı?

Safir saç ekimi operasyonlarında lokal anestezi yöntemi tercih edilir. Ancak hasta anestezi iğnesinden rahatsızlık duyuyorsa bu hastalar için acısız anestezi yöntemleri de tercihe bağlı olarak uygulanabilir.

Safir Saç Ekimi Yönteminde Saç Köklerinin Toplanması İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Safir saç ekiminde saç köklerinin toplanması için kıl köklerinin daha sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı olarak bulunduğu ense bölgesi çoğunlukla tercih edilir. Buradan yeterli sayıda kıl kökü tek tek toplanır. Saç köklerinin kalınlığına bağlı olarak değişik boyutlarda çelik punchlar kullanılır. Safir saç ekimi uygulamasının bu aşamadaki tekniği FUE saç ekimi uygulaması ile aynıdır. Donör bölgeden toplanan bu kıl kökleri kalınlıklarına göre sınıflandırılır, birbirinden ayrılır ve gruplandırılır. Ekilmeye hazır olarak özel solüsyonlar içerisinde bekletilir.

Safir Saç Ekimi Uygulamasında Kanalların Açılması İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Safir saç ekiminin diğer yöntemlerden farkı ve ayrıcalıkları kanal açma aşamasında kendisini gösterir. Saç ekiminden başarılı ve doğal sonuçların alınabilmesini sağlayan çok ince özel safir uçlar ile mikro kanalların açılması, açılan bu kanalların U şeklinde olması ve açılarının birbirleri doğrultusunda ayarlanabiliyor olmasıdır.

Safir Saç Ekimi Yönteminde Saç Kökleri Nasıl Ekilir?

Safir Saç Ekimi Ekimi yapılacak kıl köküne en yakın boyutlarda kanalların açılmasını sağlamak amacıyla değişik ölçülerde safir uçların kullanılması tercih edilir. Ekim yapılacak bölgede estetik bir dağılım oluşturulması amacıyla operasyonun başlangıcında yapılan plan doğrultusunda saç kökleri, U şeklinde açılmış olan kanallara hassasiyetle ve dikkatle yerleştirilir.

Safir saç ekimi işlemi kıl köklerinin toplanması, kanalların açılması ve saç köklerinin ekilmesi şeklinde toplam 3 aşamada tamamlanır ve ortalama 6- 8 saat aralığında gerçekleştirilir.

Safir Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında Süreç Nasıl İlerler?

Saç ekimi tamamlandıktan 2 gün sonra ilk yıkama işlemi yapılması gerekir. Bu 2 günlük süreçte hastanın saç ekimi yapılan bölgeye çok dikkatli davranması gerekir. Bölgeye su getirilmemeli ve kimyasallar sürülmemelidir.

Saç ekimi işleminden 2 gün sonra hastaya saç bakım uzmanı ya da saç bakım hemşiresi tarafından ilk yıkama işlemi yapılır. İlk bir hafta operasyon sonrasındaki en kritik ve hassas dönemdir. Bu sürenin ilk yarısı yaranın bakımıyla, diğer yarısı ise iyileşme süreciyle alakalıdır.

Operasyondan sonra 1- 3 ay geçtikten sonra kabuklanmalar yavaş yavaş dökülmeye başlar. Bu dönemde saç ekimiyle birlikte ekilen saçlar tamamen dökülür. Bu şok dökülme sürecidir. Endişe gerektirmez. Bu dökülme sonrasında kişide yeni ve sağlıklı saçlar uzamaya başlar.

Operasyondan 1 yıl sonra ise nihai sonuçlar ortaya çıkar. Yeni çıkan saçlar güçlenir, kalınlaşır ve renkleri koyulur. Saçlarda beklenen sağlıklı, gür ve canlı görüntü bu süre itibariyle kendisini gösterir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz yoğun saç görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde Safir Saç Ekimi uygulamasından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Safir Saç Ekimi yaptırmak ve Safir Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’ e ulaşın ve randevunuzu planlayın..

Bir yanıt yazın