Mezoterapi; cildin altına ilaç enjekte edilerek  uygulanan bir tedavi metodudur. Mezoterapi yapılan bölgelerde geçici morluklar oluşabilir.

Uygulama alanları;  yara izi ve çatlaklar, selülit, spor sakatlıkları ve ya romatizmal hastalıklar, saç dökülmeleri ,cilt kırışıklıkları olarak sayılabilir.

Mezoterapi ile hangi sorunlar tedavi edilir?

  • Kızarık cilt sorunlarını
  • Solgun ve mat görünen yüz
  • Ciltteki ton değişikliği
  • Yüzeysel çizgiler ve kırışıklar
  • Çatlak bölgeler

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, yüz ve vücut üzerindeki yaşlılık izlerini azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun, göz altı gençleştirme ve ayrıca saç güçlendirme gibi yaygın sorunlar için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik Asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakasına) enjekte edilmesi anlamına gelir. Bu, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler, canlandırır ve cilt metabolizmasını uyarır.

Mezoterapi uygulaması nasıl yapılır?

Mezoterapi uygulaması, Hyalüronik Asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlarından meydana gelir, bu da beslenmeyi ve gençleşmeyi, hücre aktivitesini artırmayı, kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemli, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir.Mezoterapinin etkisini daha iyi görmek için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir.

Tedaviden sonra 24-48 saat içinde uygulama yapılan bölgede yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu, göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden hastaların tam anlamıyla iyileşmesi için birkaç güne ihtiyacı olabilir.

Mezoterapi tedavisinin faydaları

  • Genel cilt gençleştirme
  • Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırma
  • Cildin parlaklığını ortaya çıkarma
  • Kırışıklıkların önlenmesi ve gençleşmesini sağlaması
  • Ellerde sarkma, cildin tonunu farklılığı gibi sorunları tedavi etme

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi (mezolift) yöntemi, deri altına doğal maddelerin (vitamin,mineral) enjekte edilmesiyle cildin orta ve üst deri tabakasında yenilenme sağlanmasıdır. Bu uygulama sigara ve alkolden zarar gören ciltlerin tedavisinde ve yüz, boyun, dekolte, el ve sırt bölgelerinde oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinde kullanılır. Düzenli mezolift uygulaması ciltte yaşlanma etkileri henüz başlamadan, cildin olduğundan daha genç, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Bu uygulama diğer estetik operasyonlarla kombine edilebilir. Yüz mezoterapisi uygulama sıklığı kişiden kişiye değişmekle birlikte yılda 1-2 seans olarak uygulanabilir.

Tedavi sonrası sonucu canlı bir yüz ifadesi, gerginlik, ve kırışıkların dolduğu hissidir.

Saç Mezoterapisi

Bu uygulamada amaç saç hücre metabolizmasını lokal bir işlemle uyararak doku canlılığını kazandırmaktır. Saç kökünün ihtiyacı olan vitamin, mineral ve yapıtaşı olan maddeler dokuya doğrudan verilir. Elde edilen ilk etki saç dökülmesinin durmasıdır. Saç kökündeki beslenme ve dolaşım bozukluğu yüksek oranda düzelir ve saç kalitesi artar. Seanslar 10 gün arayla yapılır. İlk kür 10 seans sürer PRP gibi diğer medikal uygulamalarla kombine edildiğinde etkisi artar. Erkeklerde 1-2 ayda bir, kadınlarda yılda 3-4 seans idame tedavisi yeterlidir.