Mezoterapi; cildin altına ilaç enjekte edilerek uygulanan bir tedavi metodudur. Mezoterapi yapılan bölgelerde geçici morluklar oluşabilir. İnatçı yağlardan, kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtulmakta sorun yaşıyorsanız ve cerrahi müdahale konusunda endişeleriniz varsa, mezoterapi aradığınız şey olabilir.

Mezoterapi’nin uygulama alanları; yara izi ve çatlaklar, selülit, spor sakatlıkları ve ya romatizmal hastalıklar, saç dökülmeleri ,cilt kırışıklıkları olarak sayılabilir. Cildinizdeki yara izlerini, kırışıkları ve deformeleri Mezoterapi ile tedavi edebilirsiniz.

Yüz ve Vücudunuzda ki Yaşlılık İzlerini Yok Edin

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, birçok farklı kozmetik kaygıyı doğrudan tedavi etmek için enjeksiyonları kullanan özel bir tedavidir. Bunlar şunları içerir:

 • Selülitlerin giderilmesi
 • İnatçı Yağların eritilmesi
 • Cilt Gevşekliğinin sıkılaştırılması
 • Saç kaybının azaltılması

Her enjeksiyon, vücudun konturları ve onarıcı fonksiyonları iyileştirmeye yönelik doğal süreçlerini desteklemek için mineraller, vitaminler, antioksidanlar, hyaluronik asit, deoksikolik asit ve enzim blokerleri gibi belirli bir bileşen karışımı kullanır. Çoğu durumda mezoterapi, daha invaziv kozmetik cerrahilere, medikal bir alternatif sağlar.

Mezoterapi Benim İçin Uygun mu?

Mezoterapi, kesi veya iyileşme süresi gerektirmediği için birçok hasta için mükemmel bir seçenektir. Bu nedenle, daha geleneksel tedavi seçeneklerinden kaçınmak isteyen ve rejeneratif yani yenileyici tekniklerin neler başarabileceği konusunda gerçekçi beklentileri olan hastalar için en iyi sonucu verir.

Mezoterapinin Faydaları Nelerdir?

 • Hızlı tedavi seansları
 • Düşük riskler
 • Soruna göre özelleştirilebilirlik

Mezoterapiden Neler Bekleyebiliriz?

En iyi sonuçlar için, kozmetik hedeflerinize ulaşmak için düzenli mezoterapi tedavilerinden oluşan bir tedavi planı öneriyoruz. Mezoterapi vücudunuzun doğal işlevleriyle çalıştığından, sonuçları görmek her tedaviden sonra haftalar ve aylar alabilir. Tedavilerin sayısı ve sıklığı, hedeflerinize ve benzersiz tedavi alanlarınıza bağlı olabilir.

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak İçin Mezoterapi ile Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

Mezoterapi ve liposuction arasındaki temel fark, birincisinin ikincisine cerrahi olmayan bir alternatif olmasıdır.

Liposuction, hedeflenen bölgedeki fazla yağı kalıcı olarak emen bir kanülün cerrahi olarak yerleştirilmesini kullanır. Bunu yapmak için doktorunuz size anestezi verir ve cildinizde küçük kesikler açar.

Liposuction kanıtlanabilir sonuçlara sahip olsa da cerrahi bir işlemdir. Cerrahi işlemlerde karar verme süreci uzundur ve tedavi kesindir.

Cerrahi olmayan bir alternatif olarak mezoterapi, kolay uygulanan, daha kısa süreç içeren ancak devamlılık isteyen bir medikal tedavidir. Mezoterapinin tek gerçek dezavantajı, istediğiniz sonucu elde etmek için 10 seansa kadar ihtiyacınız olabilmesidir.

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Mezoterapi ile Hangi Sorunlar Tedavi Edilir?

 • Kızarık cilt sorunları
 • Solgun ve mat görünen cilt problemleri
 • Ciltteki ton değişikliği
 • Yüzeysel çizgiler ve kırışıklar
 • Çatlak bölgeler

Cilt Mezoterapisi Nedir?

Mezoterapi, yüz ve vücut üzerindeki yaşlılık izlerini azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun, göz altı gençleştirme ve ayrıca saç güçlendirme gibi yaygın sorunlar için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik Asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakasına) enjekte edilmesi anlamına gelir. Bu, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler, canlandırır ve cilt metabolizmasını uyarır.

Cilt Mezoterapi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mezoterapi uygulaması, Hyaluronik Asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlarından meydana gelir, bu da beslenmeyi ve gençleşmeyi, hücre aktivitesini artırmayı, kolajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemli, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir.

Mezoterapinin etkisini daha iyi görmek için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir. Tedaviden sonra 24-48 saat içinde uygulama yapılan bölgede yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu, göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden hastaların tam anlamıyla iyileşmesi için birkaç güne ihtiyacı olabilir.

Mezoterapi Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

 • Genel cilt gençleştirme
 • Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırma
 • Cildin parlaklığını ortaya çıkarma
 • Kırışıklıkların önlenmesi ve gençleşmesini sağlaması
 • Ellerde sarkma, cildin tonunu farklılığı gibi sorunları tedavi etme
 • Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapisi (mezolift) yöntemi, deri altına doğal maddelerin (vitamin, mineral) enjekte edilmesiyle cildin orta ve üst deri tabakasında yenilenme sağlanmasıdır. Bu uygulama sigara ve alkolden zarar gören ciltlerin tedavisinde ve yüz, boyun, dekolte, el ve sırt bölgelerinde oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinde kullanılır.

Düzenli mezolift uygulaması ciltte yaşlanma etkileri henüz başlamadan, cildin olduğundan daha genç, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Bu uygulama diğer estetik operasyonlarla kombine edilebilir. Yüz mezoterapisi uygulama sıklığı kişiden kişiye değişmekle birlikte yılda 1-2 seans olarak uygulanabilir. Tedavi sonrası sonucu canlı bir yüz ifadesi, gerginlik ve kırışıkların dolduğu hissidir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Bu uygulamada amaç saç hücre metabolizmasını lokal bir işlemle uyararak doku canlılığını kazandırmaktır. Saç kökünün ihtiyacı olan vitamin, mineral ve yapıtaşı olan maddeler dokuya doğrudan verilir. Elde edilen ilk etki saç dökülmesinin durmasıdır. Saç kökündeki beslenme ve dolaşım bozukluğu yüksek oranda düzelir ve saç kalitesi artar. Seanslar 10 gün arayla yapılır. İlk kür 10 seans sürer PRP gibi diğer medikal uygulamalarla kombine edildiğinde etkisi artar. Erkeklerde 1-2 ayda bir, kadınlarda yılda 3-4 seans idame tedavisi yeterlidir.

Mezoterapi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Mezoterapi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.