İp Askı İle Lifting | Op. Dr. Leyla Arvas

İple yüz germenin gençleştirici gücü hakkında daha fazla bilgi edinin! Bir zamanlar yüzün sarkık hatlarını kaldırmanın gerçekten etkili tek yolu geleneksel yüz germe ameliyatıydı.

Yüz germe ameliyatı hala oldukça etkili bir yüz gençleştirme yöntemi olsa da, artık cerrahi yüz germe işlemine henüz hazır olmayan veya ilgilenmeyenler için minimal invaziv ancak yine de oldukça etkili bir yüz germe seçeneği bulunmaktadır.

İple Yüz Germe ile Ameliyatsız Gençlik

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Yüzünüze genç bir “V şeklini” geri kazandırmanın yanı sıra sarkan bir boyun ve çene hattını kaldırıp sıkılaştırmak için özel olarak tasarlanmış iple germe yöntemini oldukça faydalı bulacaksınız. Uygulanan ipler emilebilir, tıbbi sınıf sütürlerdir; cilde dikkatlice geçirerek, yüz hatlarınızı tam anlamıyla kaldırır ve yeniden konumlandırarak, gerilimi sağlamak için yeni kollajen büyümesini teşvik ederek çalışır.

İple askı, yüz germe için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. İple askı yöntemi tamamen güvenli olup, bu işlemde medikal amaçla üretilen ipler kullanılır. İple askı yöntemi cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur.

İple askı sayesinde cildiniz daha gergin ve genç görünür. İple yüz germe tedavisi 25’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. İple yüz germe tedavisi mutlaka uzman kişilere yaptırılmalıdır. Yüzünüzün doğal mimiklerini koruması ve işlemin tamamen naturel görünmesi için uzman hekime iple yüz gerdirme yaptırmalısınız.

İple Askı Nerelerde Kullanılabilir?

İp askı, sarkan kaş ve göz kapakları, yaşlanan boyun dokuları ve burun ile ağzın köşeleri arasındaki derin yarıkları veya “nazolabial kıvrımları” düzeltmek için yapılan minimal invaziv bir prosedürdür. Yüzün ve çenelerin belirli bölgelerini yükseltirken hacim kazandırabilir.

İple germe bazen standart bir yüz germe uygulanana kadar sarkmayı düzeltmek için öncül bir prosedür olarak kabul edilir veya kaldırılan bölgelere daha fazla destek vermek için kaş kaldırma, çene kaldırma, boyun kaldırma veya yüz germe ile birlikte kullanılabilir.

İple Askı Nasıl Yapılır?

İple Yüz Germe Yöntemi Bir iple askı, lokal anestezi altında intravenöz sedasyon ile yapılabilir ve tamamlanması yaklaşık bir saat sürer. Deri ve yüz dokularının altına bir sütür yerleştirmek için ince, içi boş bir iğne kullanılır.

Yüzün istenen kısmında alttaki dokuya takılır ve iplik çekildiğinde dokuyu kaldırır. İpliğin üst ucu, kaldırma işlemini sürdürmek için yüzün daha yüksek bir kısmına tutturulur. Yükseltilmesi gereken alanın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak genellikle birden çok ip kullanılır.

Prosedür boyunca hastalar aynaya bakarak ve belirli alanların daha fazla kaldırmaya ihtiyaç duyup duymadıklarını belirterek cerrahlarına geri bildirimde bulunabilirler. Plastik cerrah daha sonra bu alanlara daha fazla iplik bağlayabilir.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Uzman hekim tarafından belirlenen noktalardan minik kanüller açılır ve medikal ipler yerleştirilir. İple yüz germe işleminde, iplerin yerleştirildiği bölgeler oldukça önemlidir.

Bu iplerin konumlandırılması bittikten sonra ipler yukarı doğru gerilerek cildin daha genç ve sıkı görünmesi sağlanır. Ciltte lifting etkisi yaratan bu işlem anında etkisini göstermeye başlar. İple askı yöntemi tek seansta tamamlanır. İple askı seansından sonra cildiniz de hafif kızarıklık olması normaldir, birkaç saat içinde geçecektir.

İple Askı için İdeal Adaylar!

İple askı veya iple germe uygulanan hastaların çoğu 25-55 yaşları arasındadır ve yüz germe, boyun germe, kaş kaldırma gibi sonuçlar istemektedir ancak iyileşme için gereken süreyi kısaltmak onlar için önemlidir.

Standart yüz germeyi karşılayamayan hastalar, daha genç adaylar, zayıflamış kaslar nedeniyle yanaklarda ve kaşlarda sarkma yaşayabilir. İple askı, daha belirgin bir çene, gözlerin altında hafif torbalar ve orta yüzde bir miktar sarkma gibi minimum yaşlanma belirtisi olanlar için standart yüz germeye harika bir alternatiftir. Önceki bir boyun germe veya yüz germe işleminden sonra nüksetme sorunu yaşayan hastalar, sonuçlarını gençleştirmek için bir iple askı düşünebilir.

İple Yüz Germe İşleminde Hangi İpler Kullanılır?

İple yüz germe uygulamasında ameliyat tipi ipler kullanılır. Lifting uygulaması için tasarlanan ve bu amaçla üretilen ipler oldukça güvenlidir.

Deri altındaki yerleştirilme noktalarına ve derinin sarkma derecesine göre kullanılan ipler değişebilir. Düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı ipler, iple yüz germe işleminde en sık kullanılan iplerdir.

İple Yüz Germe İşleminden Sonra İyileşme Süreci

Bir iple askı için iyileşme süresi, geleneksel yüz germe prosedürlerinin yaklaşık yarısı kadardır ve iki ila üç gün kadar kısa olabilir. İyileşme döneminde, ipliklerin yerinden kayma riskini azaltmak için fiziksel aktivite mümkün olduğunca sınırlandırılmalıdır.

İple yüz germe işleminden sonra hastanede kalmanıza gerek kalmaz. Aynı gün taburcu olabilirsiniz. İşlemden sonraki bir ay güneşten korunmalı ve mutlaka yüzünüze güneş kremi sürmelisiniz. Bir hafta boyunca sıcak duş almamak ve yüzünüze dokunmamanız gerekecektir.

İple Yüz Askısının Etkileri Nelerdir?

  • Yüzünüz daha gergin görünür
  • Yüzünüzdeki kırışıklıklar yok edilir
  • Yüzünüzde lifting etkisi yaratılır
  • Çene hattı ortaya çıkar
  • Yüz hatları belirginleştirilir
  • Elmacık kemikleri ve göz çevresi daha genç görünür.

İple Yüz Askısı Güvenli Midir?

İple yüz askısı yaptırmayı düşünen herkesin kafasından ‘yüz gerdirmek için kullanılan ipler kopar mı? ’sorusu geçiyor. Yüz gerdirmek için kullanılan ipler kopmaz. 50 yıldan uzun bir süredir kullanılan Caprolactone ipler yani medikal iplerin kopmama garantisi vardır.

Yüz mimikleri ve yüz kasları ile uyumlu olan bu ipler zamanla cilt dokusunun şeklini alır ve doğal bir görüntü sağlar. İple yüz askısının etkisi cildinizde ortalama 3 sene boyunca kalır. Aynı zamanda medikal ipler cildin kolajen dokusunu uyararak yüzü gençleşmesini ve kan dolaşımının artmasını sağlar.

İple Yüz Germe Fiyatı Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak İple Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Tedaviler