Erkeklerde Saç Bakım RehberiDünyadaki her erkek daha kalın, daha güçlü ve daha iyi görünen saçlar ister ve incelmiş saçları ameliyatsız bir şekilde güçlendirmek ve yeniden uzamasını sağlamak ister. Quartz Clinique tarafından, erkek saç bakımı rehberinde, donuk ve ince saç tellerinin kalınlığını artırmak için son derece etkili, cerrahi olmayan bir çözümler bütünü mevcuttur. Bu tedavi erkek tipi saç dökülmesi ve seyreltilmesi için kullanılabilir ve sadece daha kalın, daha güçlü ve daha sağlıklı saçlar isteyen erkekler için oldukça popülerdir.

Saç bakım uzmanları, sağlıklı saç hayalinin doğru saç bakımı ve erkek saç bakım ürünleri ile gerçeğe dönüştürülebileceğini düşünüyor. 

 1. Saçınızı Düzenli Olarak Yıkayın

Saçınızı düzenli olarak yıkamak, saç derinizin ve saçınızın kirden ve fazla yağdan arındırılmasını sağlar. Ancak doğru sıklık saç tipinize ve kişisel tercihlerinize bağlıdır. Aşırı kuru saçlarınız varsa, yıkamanızı haftada iki kez ile sınırlayın. 

 1. Erkek Saç Bakımı Ürünleri Kullanın

Saçınıza zarar veren tüm çevresel faktörleri kontrol edemezsiniz, ancak kontrol edebileceğiniz şey, kullandığınız türden saç bakımı ürünleridir. Erkek saç bakımı ürünü derken, erkeklerin saç yapıları ve hormon kaynaklı saç kayıpları kadınlardan farklıdır, bu nedenle erkeklere özel şampuan, krem ve diğer ürünler tercih edilmelidir. Kimyasal miktarı ne kadar az olursa saçınız için o kadar sağlıklı olur ve saç dökülmesi daha az olur. Saç tipinize uygun nazik şampuanları tercih edin.

Şampuanlardaki sülfatlar ve parabenler sırasıyla köpürmek ve korumak için kullanılır, ancak zamanla cilt tahrişine neden olabilir ve hormonal bozulma riskini artırabilir. Bu nedenle tercih edilecek ürünlerde erkek saç bakımı ürünlerini tercih etmek gerekirse bir uzmana sorulması önerilir.

 1. Doğru Uygulama

Saç kreminiz, saçınızın daha düz ve yönetilebilir olmasını sağlayan bileşenler içerir. Saçınızı çevresel faktörlerden ve ısıyla şekillendirmeden korur. Ancak saç derinize değil, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Ayrıca, uygulamadan sonra iyice duruladığınızdan emin olun. Ancak erkeklerin saçları kısa olduğunda saç kremi kullanılması tavsiye edilmez, bunun yerine saçı besleyen ve dökülmeye karşı koruyan erkek saç bakımı ürünlerinin kullanılması daha uygun olacaktır. 

 1. Saçınızı Doğal Şekillendirme Yöntemleri Bulun

Biliyoruz. Fön ile kurutma ve spreyleme, saçınızı ekrandaki film yıldızları kadar güzel yapar. Ancak aşırı sıcak şekillendirme ve kimyasallar saç derinize zarar verebilir. Şekil vermeniz gerekiyorsa, bunu önemli günlerle sınırlayın. Şampuan sonrası havayla kurutma veya havluyla kurutma, en iyi yoldur. Asla ıslak saçla uyumayın veya ıslak saçı taramayın. Bir havluyla sert bir şekilde ovmak saçınızın kütikülüne zarar verebilir. Nazik olmak gerekir.

 1. Saçınızın Yağlanmasına izin verin

Yağlama, maskeler ve masaj gibi şampuan öncesi bakımlar saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır , kaslarınızı gevşetir, parlaklığı artırır ve saçı besler. Aynı zamanda nem içeriğini geri kazandırır, saç uzamasını sağlar ve kırık uçları onarır. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı, hint yağı ve benzerleri arasından seçim yapabilir veya hepsinden azar azar kombine edebilirsiniz. 

Profesyonel İpucu:

Arada bir, ılık yağ uygulayın ve yağın kendi yolunu bulması için başınızı bir havluya sarın. Şampuanlamadan önce saçınızın kütikülünü yatıştırmak için bir maske uygulayın. Şampuan uygulaması sırasında saç telleri arasındaki sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur.

 1. Geniş dişli Tarak Kullanın

Islak saç kırılgandır ve kırılmaya eğilimlidir. Saçlarınızı kurumaya bırakın ve daha sonra geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı tarayın. Bu tür bir tarak saçınızın zarar görmesini engeller.

 1. Daha Fazla Su İçin

Harici hidrasyonla birlikte dahili hidrasyon, dengeli ve sağlıklı saçların anahtarıdır. Nemlendirici saç bakımı ürünleri ve yağları kullanıyor olabilirsiniz , ancak her gün en az 3 litre su içmek saç sağlığının iyi olmasını sağlar.

 1. Sağlıklı Beslenin

Saç bakımı ve cilt bakımı hakkında sürece ‘ne yiyorsan osun’ diye devam edeceğiz. Saçınız proteinlerden ve amino asitlerden yapılmıştır . İyi büyümesi ve kendini sürdürmesi için doğru beslenmeye ihtiyacı var. Yumurta, çilek, fındık, balık, yeşil yapraklı sebzeler, tatlı patates sağlıklı saçlar için harika gıdalardan bazılarıdır .

Saçınıza Bakmadığınızda Ne Olur?

Saçınıza bakmazsanız, bir noktadan sonra uzaması durabilir. Yavaş yavaş kepek, saç dökülmesi, kuruluk ve donukluk yaşamaya başlayabilirsiniz.

Saçları uzun süre yıkamamak, batık tüylere neden olabilir. Evet, doğru duydunuz! Kafa derisinde de meydana gelebilirler. Ayrıca saçınızı uzun süre yıkamadan bırakarak daha fazla toz çekersiniz. Yanlış saç bakım ürünleri kullanmak sizi kaşındırabilir ve saç dökülmesine neden olabilir.

Fakat ne olursa olsun bazı dış faktörleri ve genetik etmenleri durduramayız, bu durumda medikal uygulamalar biz insanların saçları için dünyadaki en büyük destekçilerimizdir…

Medikal erkek saç bakımı:

Erkek saç mezoterapisi!

Özel Mezoterapi formülümüzden saç dökülmesinden etkilenen kafa derisine doğrudan enjekte edilir, bu şekilde formül doğrudan köklere ulaşır. Doğrudan saç foliküllerine formül uygulanarak ilacın etkinliği katlanarak çoğaltılır ve bu nedenle sonuçlar oral veya topikal solüsyonlardan daha etkilidir. Bir dizi olası yan etkisi olan ilaçları almaya gerek kalmadan erkek saç bakımında güvence sağlar. Kliniğimizde bir Mezoterapi seansı yarım saatten az sürüyor.

Çok Etkili: Mezoterapi, saç derinizin büyüyen saçlara ihtiyaç duyduğu, besinlerin yeniden doldurulduğu bir tedavidir. Kan dolaşımını iyileştirir; sağlıklı saç büyümesine yol açan foliküllerinizi güçlendirir.

Hızlı İyileşme: Bu tedavi, herhangi bir kesi veya iyileşme süresi gerektirmez ve bu nedenle iyileşmesi için zamana ihtiyaç duyan yaralar içermez. İşlemden hemen sonra normal görevlerinizi yerine getirebilirsiniz. 

Güvenli: Çözümdeki bileşenler, hastanın ihtiyacına göre dikkatlice seçilir. 

Ağrısız: Genellikle mikro enjeksiyonları enjekte etmeden önce kafa derinize uyuşturan bir krem ​​sürülür. Enjeksiyonlardaki iğneler kırılgandır ve size bir acı hissi vermez. Enjeksiyonun acısı çok azdır ve uyuşma kremi bu acıyı iyi giderir.

Doğal Sonuçlar: Mezoterapiyi folikülleri güçlendirerek saçların yeniden büyümesini sağlayacak ve kan dolaşımını iyileştirecek şekilde tasarladık. Dolayısıyla yaşayacağınız sonuç tamamen doğal ve sağlıklı olacaktır.

Erkek Saç PRPsi!

PRP nispeten yeni bir yaklaşım olmasına rağmen , saç büyümesini destekleyebileceğini gösteren bazı bilimsel kanıtlar vardır. PRP’nin nasıl çalıştığını anlamak için trombositlerin iyileşmede oynadığı rolün farkında olmak önemlidir. Erke saç bakımında en çok tercih edilen medikal uygulamalardan biridir.

Trombositler, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin yanı sıra kanın bir bileşenidir. Bir kişi bir kesik veya yara tecrübe ettiğinde, trombositler, kanamayı durdurmak ve iyileşmeyi teşvik etmek için gelen vücudun “ilk yanıt verenlerinden” bazılarıdır.

PRP üretmek için doktorumuz bir kan örneği alacak ve onu santrifüj adı verilen bir makineye koyacaktır. Bu makine, kanın bileşenlerini ayıracak bir hızda döner. Doktorumuz daha sonra enjeksiyon için trombositleri çıkarır.

PRP, doku onarımını hızlandıran bir dizi büyüme faktörü ve protein içerir. Bazı saç dökülmesi türleri saç köklerinin zarar görmesinden kaynaklandığından, araştırmacılar başlangıçta PRP’nin androgenetik alopeside meydana gelen süreci tersine çevirerek saçların yeniden uzamasına yardımcı olabileceğini gözlemlediler.

O zamandan beri PRP, saç büyümesini geri kazanmanın popüler bir yöntemi haline geldi. 

Erkeklerde Saç dökülmesi, aşağıdakiler gibi farklı faktörlere bağlı olarak meydana gelebilir:

 • Genetik
 • Kötü beslenme
 • Cilt sorununa bağlantılar.

Bununla birlikte, tıp ve kozmetik endüstrisi yıllar içinde büyük ölçüde gelişti ve saç dökülmesi sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olabilecek birçok etkili tedavi sağladı. Quartz Clinique bu ve benzeri birçok saç bakımı tedavisini sizler için hizmetinize sunuyor… Erkek saç bakımı fiyatları için  +90 212 241 46 24 nolu telefondan kliniğimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir