Burun ucu her ne kadar yüzümüzün en ufak noktalarından biri gibi görünse de bütün güzelliğimizi tamamlayan en önemli noktalardan biridir. Burun ucu estetiği, burnun genelinin normal olup sadece burun ucunun estetik görülmediği durumlarda yapılır.

Burun ucunda görülebilen sarkma, burun düşüklüğü, deforme gibi sorunlar, burun ucu ameliyatı ile ortadan kalkar. Burun genel olarak daha estetik görünür. Burun ucu estetiği sayesinde genel burun görüntüsünün güzelliği ön plana çıkar, burnun işlevi meydana gelir.

Burun Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun ucu ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Burun ucu ameliyatı aynı zamanda burun tıkanıklığı ameliyatı veya burun estetiği ameliyatı ile kombinlebilir. Burun ucu estetiği kapalı veya açık ameliyat olarak yapılabilir.

Burun ameliyatının türü ve anestezi şeklini doktor belirler. Eğer burun ucu ameliyatı başka bir estetik ile kombinlenecekse genel anestezi yapılmalıdır. Burun ucu ameliyatında burun şeklini değiştirecek girişimler yapılmaz. Sadece burun ucundaki deformeler giderilir. Bu nedenle burun ucu estetiğinde kemik kırma işlemi olmaz.

Burun Ucu Estetiği Hangi İşlemleri Kapsar?

Burun ucu düzeltme ameliyatı burun ucu sarkıklığı giderilir, burun ucundaki kalınlık önlenir, burun deliklerindeki eşitsizlik veya aşırı büyüklük tedavi edilir ve başarısız burun ameliyatları burun ucu estetiği ile güzelleştirilir. Burun kanatlarındaki şekilsizlik de burun ucu estetiği ile küçültülerek daha normal bir şekle getirilir.

Burun Ucu Estetiği Sonrası

Burun ucu düzeltme ameliyatı sadece burun ucundaki kıkırdak dokuyu kapsar. Bu bölgenin yeniden şekillendirilmesi için ameliyat sonrası buruna alçı ve tampon yerleştirilir. Burun ucu estetiğinde en çok dikkat edilen noktalardan biri burun ucu ile dudak arasındaki mesafedir. Bu mesafenin korunması ve burun ucu ile dudak arasındaki mesafenin uyumlu olması önemlidir.

Burun ucunun çok fazla olduğu işlemlerde burun ucundaki kıkırdak doku tıraşlanarak daha kısa bir hale getirilir. Bu işleme tipplasti adı verilir. Kalıcı sonuçları olan bu işlem sonrası iyileşme süreci hızlı gelişir. Burun ucu estetiği sonrası bir hafta sonra alçınız açılır. Ödemlerin geçmesi ve burnunuzun oturması için yaklaşık 3 ay beklemeniz önerilir.

Bir yanıt yazın