Meme büyütme denince, akla meme protezi ile memelerin daha güzel bir şekil aldığı görünüm gelir. Göğüsler, kadınlığı, cinselliği ve güzelliği ifade eden kadın bedeninin belirleyici bir fiziksel özelliğidir. Boyutları ve şekilleri vücudun geri kalanına uymadığında veya çok küçük olduğunda, bir kadının özgüveninde derin negatif bir etkisi olabilir.

Neyse ki, göğüslerin doğal görünümünü iyileştirmek, daha dolgun şekilli ve estetik açıdan daha hoş bir görünüm oluşturmak için meme büyütme prosedürleri mevcuttur. Göğüs büyütme, uygulanan en yaygın prosedürlerden biridir çünkü bu prosedür dramatik ve estetik açıdan güzel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Göğüsleri konusunda kendilerini güvensiz hisseden kadınlar için hayatlarını değiştiren bu harika prosedür için odak nokta; doğal görünümlü sonuçlar sağlamaktır. Ameliyat olduğunuzu kimsenin bilmesine gerek yok! Tek bir operasyon, göğüs asimetrisini, küçüklüğünü ve şeklini düzeltirken doğal, orantılı bir vücut profili sağlayabilir.

Meme Protezi Nedir? Nasıl Uygulanır?

meme implant Göğüs büyütme, göğüs cebine silikon veya salin implantlar yerleştirilerek memelere dolgunluk katan bir ameliyat türüdür. Cebin doğru konumlandırılması yoluyla, göğüslerin boyut olarak daha orantılı olmasını sağlarken, aynı zamanda hastaların genel görünümünü iyileştirebilir.

İmplant tipleri ve boyutlarının yanı sıra cerrahi teknikler gibi birçok seçeneğe sahip olan bu prosedür, doğal, dengeli ve güzel bir görünüm üreten kişisel özelleştirme sunar.

Her ameliyat gibi meme büyütme ameliyatı da genel anestezi, kesiler ve sonrasında iyileşme sürecini içerir. Bununla birlikte, süreç genellikle hastaların beklediğinden daha hızlı ve konforludur.

Çoğu meme büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süreci ayakta tedavi bazında yapılabilir, bu da hastanın işlemden sonra hastanede bir gece yatışının yeterli olduğu anlamına gelir. İyileşme süresi, bir hastanın iş dahil çoğu düzenli aktiviteye dönmeye hazır olmasından önce genellikle iki maksimum üç gündür.

Göğüs büyütme işleminin sonuçlarının uzun yıllar sürebileceğini düşündüğünüzde, göğüslerinin görünümünden memnun olmayan birçok kadın için göğüs büyütme işleminin ne kadar doğru bir tercih olacağını unutmamak lazım.

Meme Protezi Sizin İçin Uygun mu?

Meme büyütme için protezi tercih etmenin birkaç farklı nedeni vardır. Bazıları arasında meme boyutunu dengelemek, hamilelikten sonra küçülen meme boyutunu telafi etmek veya tübüler memeler gibi doğuştan küçük bir meme kusurunun düzeltilmesi yer alır. Bu prosedürü hangi nedenle arıyor olursanız olun, meme büyütme ameliyatı için iyi bir aday olup olmadığınızı belirlerken aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:

  • Fiziksel sağlığınızın iyi olması
  • Cilt gevşekliğinin çok fazla olması göğüs büyütmeye ek olarak bir kombine dikleştirme de düşünmenizi gerektirebilir. Bu, konsültasyonunuzda doktor tarafından belirlenecektir.
  • Sigara içmemek veya azaltmak; sigara içiyorsanız, nikotine bağlı olası komplikasyonları önlemek için ameliyattan birkaç hafta önce ve sonra sigarayı bırakmanız veya azaltmanız istenecektir.
  • Beklentilerinizde gerçekçi olmak
  •  Ameliyattan sonra kendinize dinlenmek ve iyileşmek için zaman tanıyarak birçok komplikasyon riskini azaltabilir ve sağlıklı iyileşmeyi destekleyebilirsiniz.

Meme Protezinde Kesi Teknikleri

Göğüs büyütme için yapılan kesiler de kullanılan protezlerin türüne ve hasta ile cerrahın tercihine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kesilerin yerleri:

  • Göğüs üzerindeki tüm görünür yara izlerini ortadan kaldıran koltuk altı “transaksiller” içinde. Ancak bu yaklaşım enfeksiyon riskini artırabilir ve implantların en doğru şekilde konumlandırılmasını sağlayamayabilir. İmplantlar yana doğru düşme eğiliminde olabilir ve yara izi koltuk altı bölgesinde belirgin hissedilir. Sinirler bu teknikle daha sık etkilenebilir çünkü sinirlerin çoğu memeye yanal olarak girer.
  • Göğsün alt tarafındaki kıvrımda “inframammal”; implantların doğru bir şekilde yerleştirilmesi ve hemen hemen her tür ve boyuttaki implant tipine uyum sağlaması için yeterli erişim sağlayan ortak bir kesi pozisyonudur. Bu kesinin bir dezavantajı, mayo ve bikinide kolları kaldırırken görülebilmesidir.
  • Areola çevresinde “periareolar” kullanılan kesi; Areola, meme ucunu çevreleyen pigmentli cilttir. Bu yerleşim hem salin hem de silikon implantlar için kullanılabilir. Kesiyi görmek için tamamen çıplak olmak gerekeceğinden, göğüs veya vücut üzerindeki en gizli konumdadır.

Meme Protezi Sonrası İyileşme!

Göğüs büyütme ameliyatından sonraki ilk birkaç gün minimal şişlik ve ağrı hissedebilirsiniz. İmplantlarınızın yerleşmesi ve oturması ortalama dört ila altı hafta sürer. İyileşmenizi sorunsuz ve rahat hale getirmek için ameliyat sonrası ayrıntılı talimatlar verilecektir.

Ağrıyı yönetmek için ağrı kesici ilaçlar ve enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler reçete edilecektir. Hastalar, bu iyileşme aşamasının tipik olarak sadece birkaç gün sürdüğünü ve beklediklerinden çok daha hızlı ve konforlu olduğunu belirtiyorlar.

Hastaların çoğu, işleri aşırı yorucu değilse, aynı hafta içinde işe geri dönerler. Ağrı, şişlik ve hassasiyet birkaç hafta sürebilir, ancak aktivitelerinizin çoğuna önemli bir rahatsızlık duymadan dönmenize izin verecek kadar az hissedilir. Göğüslerin iyileşmesi için yeterli zaman sağlamak için sıkı egzersiz iki hafta kısıtlanmalıdır.

Hastalar, kan pıhtılaşmasını önlemek ve dolaşımı iyileştirmek için ameliyattan hemen sonra ve takibinde günde 3 kez yürümeye teşvik edilir. İlerlemenizi takip kontrol randevularınızda izleyecek ve antrenmanlarınıza veya diğer yorucu aktivitelerinize ne zaman devam edebileceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunulacaktır.

Birkaç ay içinde yara izlerinin solduğunu görmeye başlayacak olunsa da son etkisini görmeniz 4-6 ay kadar sürebilir. Güneş ışınları yara izlerini daha belirgin hale getirebileceğinden, bu süre zarfında bölgede doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir. Uygun bakım ve sabırla, iyileşme tamamlandıktan sonra yaralarınızın neredeyse hiç fark edilmeyeceğini göreceksiniz.

Meme Protezi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme Protezi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın