penis estetiğiPenis estetiği penis boyundan, şeklinden memnun olmayan erkeklerin penis büyütme ve penisini daha işlevsel hale getirme amacıyla yapılan ameliyatlardır.

Penil plasti de denilen penis estetiği penisinin istediği boyutta olmamasından dolayı endişelenen, strese giren, kendine güvenini yitiren erkekler için önemli ve kurtarıcı operasyonlardır.

Peniste doğuştan ya da sonradan oluşan sorunların da giderildiği penis estetiği uygulamaları yaşam kalitesini arttıran, özgüveni yükselten, cinsel ilişkiyi daha doyumlu hale getiren ameliyatlardır.

Penis estetiği estetik ve plastik cerrahı tarafından yapılan, kolay ve konforlu gerçekleşen ameliyatlardır. 

Penis Estetiği Nedir?

Penis estetiği (penil plasti) penis boyutunun küçüklüğü ve görünümündeki deformasyonlar nedeniyle yapılan ameliyatlardır. Penis organı erkek için cinsel işlevin yanı sıra erkeklik duygusunun da pekiştirildiği öneme sahiptir. Her erkek ideal boyut ve kalınlıkta penise sahip olmak ister. 

Peniste doğuştan ya da sonradan meydana gelen küçüklük, eğrilik, incelik gibi sorunların giderilmesi penis estetiği ile sağlanır.

İdeal Penis Boyu Kaç Cm Olmalı?

Penis boyu erkekler için önemli bir konudur. Her insanın fizyonomisi farklı olduğu için organ ölçüleri de farklıdır. Yaş, ırk, coğrafi bölge, genetik gibi faktörler penis boyunun her erkekte farklı oluşmasını sağlar.

Yetişkin bir erkekte ortalama olarak sönük halde 5-6cm, ereksiyon halinde 12-16cm penis uzunluğu normal kabul edilir. Tatmin edici bir cinsel ilişki için penis boyunun önemi yoktur. Penis boyu ve kalınlığı ideal ölçülerin altında ise cinsel performans etkilenmese de kişi rahatsızlık hissederek penis büyütme ve/veya penis kalınlaştırma isteyebilir.

Penis Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Cinsel organın büyümesi, vücut gelişiminin tamamlandığı yaşa kadardır. Her erkekte 18-20 yaşa dek penis büyümesi görülür. 20 yaş sonrasında penis ölçüsüne bakılarak standart ölçüler içinde olup olmadığı kontrol edilebilir. Penis ölçüsünden memnuniyetsizlik yaşanıyorsa 20 yaşından sonra herhangi bir operasyon yapılabilir.

Penis Plasti Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?

Penil plasti ameliyatları penis boyutundan ve kalınlığından memnun olmayan kişilere yapılır.  Kişi ideal boyut ve kalınlığa sahip olamama nedeniyle kendini yetersiz hissedebilir. Bu konuda özgüven kaybı yaşayan, cinsel birliktelikten çekinen erkekler mevcuttur. Penis plasti ameliyatları mutlu bir cinsel yaşam sağlamanın yanı sıra kişiye özgüvenini de geri getirmektedir. 

Penil plasti ameliyatları doğuştan gelen, sonradan travma ya da yanlış uygulamalar nedeniyle oluşan peniste eğrilik, kasık bölgesinde aşırı yağlanma gibi sorunlara da çözüm sağlar.

Penis plasti ameliyatlarının sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Kişi ideal penis görüntüsüne kavuşur.
 • Daha mutlu bir cinsel yaşama ulaşır.
 • Kişinin özgüveni artar. 
 • Ameliyatlar acısız, konforlu şekilde gerçekleşir.
 • Üreme fonksiyonları ve cinsel performans olumsuz etkilenmez, idrar yollarında bir soruna yol açmaz.

Penis Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

penis eğriliğiPenisi uzatmak, kalınlaştırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli yöntemler mevcuttur. Ameliyatsız yöntemler penis büyütücü ilaçlar, kozmetik ürünler, egzersiz ve çeşitli gıdaların tüketilmesi gibi çözümlerden oluşur. Bu yöntemlerin tamamının penis boyunu değiştirdiği kanıtlanmamıştır.

Bazı kozmetik ürünler ve ilaçlar gözle görülür etki sağlayabilse de elde edilen sonuçlar kalıcı olmamaktadır. Ayrıca doktor kontrolünde kullanılmayan her ürün kişi için risk taşır.

Penis estetiği için en güvenilir ve kalıcı çözümler ameliyat uygulamalarıdır. Penisin işlevini yitirmemesi, ideal penis görünümünün elde edilmesi, memnuniyet veren sonuçların alınması ve sağlık riski oluşmaması adına estetik ve plastik cerrah tarafından yapılan penis estetikleri amacına ulaşmaktadır. Penisle ilgili gelen taleplere yönelik yapılan estetik operasyonlar şunlardır:   

 • Penis Boyu Uzatma Operasyonu

Penis büyütme olarak da bilinen penis boyu uzatma Operasyonu penisin boyunu arttırma amacıyla yapılır. Penis boyundan memnun olmayan ve daha büyük bir penis isteyen erkekler için uygun bir ameliyattır.

Penis boyu uzatma operasyonu penis ile leğen kemiği arasındaki bağın kısaltılmasıyla gerçekleştirilir. Bu bağın yaklaşık %80’lik kısmı kesilerek alınır. Penisin içerde kalan kısmı o bölgeye atılan dikişlerle dışarı itilir. Bu sayede penis boyu uzatılmış olur. Genel anestezi ile uygulanan bu operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. 

 • Penis Kalınlaştırma Operasyonu

Penis kalınlığı ortalama olarak 4 cm’dir. Penisin bu ölçüden ince olması durumunda penis kalınlaştırma operasyonu ile çözüm sağlanır. Penis kalınlaştırma 4 farklı yöntemle yapılır:

 • Yağ Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Vücudun fazla yağ bulunan başka bir bölümünden liposuction yöntemiyle yağ alınarak penis çevresine transfer edilmesidir. En sık kullanılan penis kalınlaştırma yöntemidir. Bu yöntemle kişi hem ideal penis kalınlığına ulaşır hem de vücudunda fazlalık olan yağlardan kurtulur.

Genel ya da lokal anesteziyle uygulanan, ortalama 1 saat süren bir işlemdir. Kişinin yağ kalitesi ve genetik özelliklerine göre enjekte edilen yağ belirli sürede (1-4 yıl), belirli miktarlarda (%40 civarı) erime gösterebilir.

 • Dolgu ile Penis Kalınlaştırma

Hyalüronik asit içeriğinden oluşan dolgunun penis çevresine enjekte edilmesidir. Lokal anestezi ile 20-25 dakikada tamamlanan bir uygulamadır. Dolgu ile penis kalınlaştırma kalıcı bir yöntem değildir. Ortalama 6 ay gibi bir sürede dolgu eriyerek vücuttan atılmaktadır. Bu uygulama, kalın penisi ameliyat öncesi deneyimleme amacıyla yapılabilir.

 • Silikon ile Penis Kalınlaştırma

penis protezSilikon implantlar yardımıyla penisin kalınlaştırılmasıdır. Kişi bu yöntem ile kalıcı olarak ideal penis kalınlığına kavuşur. Genel anestezi ile uygulanan ortalama 45 dakikada tamamlanan bir operasyondur.

 • Doku Aktarımı Yöntemiyle Penis Kalınlaştırma

Vücudun başka bir bölgesindeki dokunun alınarak penis çevresine eklenmesidir. Genel ya da lokal anesteziyle yapılan bu operasyon ortalama 1 saat sürer.

Penis kalınlaştırma uygulamaları penis boyu uzatma ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. Böyle bir kombine işlemde kişinin hem penis boyu uzamakta hem de peniste kalınlaşma sağlanmaktadır.

 • Penis Eğriliği Düzeltme Operasyonu

Penis eğriliği ereksiyon sırasında düz durması gereken penisin farklı bir yöne doğru eğilmesi şeklinde kendini gösterir. Penis eğriliği genetik, sünnetin hatalı yapılması, ameliyat sonrasında oluşan komplikasyon, geçirilen hastalıklar gibi nedenlerle oluşabilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı ve zorluk hissedildiği için kişi için zahmetli bir durumdur. Penis eğriliği ameliyatla kalıcı olarak çözümlenebilir. Peyronie ameliyatı denilen bu operasyon genel anestezi ile uygulanarak ortalama 1 saatte tamamlanır. 

 • Kasık Yağı Aldırma (Liposuction) Operasyonu

Kasık yağı aldırma operasyonu kilolu erkeklerde karnın alt bölgesinde fazla yağ birikmesi sonucu penisin yağ tabakasının altına gömülerek işlevselliğinin azalması durumunda uygulanır. Liposuction yöntemiyle kasık bölgesindeki fazlalık yağlar alınarak penis ortaya çıkarılır.

Bu sayede penis işlevsellik kazanarak daha büyük görünür. Bu operasyon sonucu penisin (kişilerin kilo durumuna göre değişmekle birlikte) ortalama 2 cm kadar ortaya çıkması söz konusudur. Genel ya da lokal anesteziyle uygulanan bu operasyon ortalama 45 dakika sürmektedir.

Penis Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Penis estetiği sonrası hasta genellikle aynı gün taburcu olur. Operasyon sonrası iyileşme süreci ortalama 3 haftadır. Penis estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* İlk 3 gün duş alınmamalı, ilk 1 hafta hamam, sauna gibi buharlı ve sıcak yerlerde bulunulmamalıdır.

* İlk 7 gün havuz ve denize gidilmemelidir. Güneşte kalınmamalıdır.

* 3 hafta cinsel ilişkiye girilmemelidir.

* 3 hafta spor yapılmamalı, yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.

* Hijyen ve bakım kurallarına dikkat edilmeli, genital bölge temiz, kuru tutulmalıdır.

* Sıkmayan, rahat iç çamaşırı ve giysiler tercih edilmelidir.

* Pansuman ve kontroller aksatılmamalıdır.

Penis estetiği sonrası ameliyatlı uygulamalarda penis dibinde v şeklinde bir kesi izi kalır. Bu iz zamanla silikleşir. Rahatsız edici derecede iz kalmamaktadır.

Penis Estetiği Fiyatları

Penis estetiği fiyatları uygulanan işlem ve kullanılan yöntemlere göre değişir. Her hastaya yönelik kişisel çözümler sunulduğu için yapılan uygulamaların içerikleri ve fiyatları kişiye göre farklılaşır. Penis estetiği ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için estetik ve plastik cerraha muayene olarak teşhis ve fiyat bilgisi edinebilirsiniz.