Vaser liposuction, geleneksel liposuction uygulamasına bir alternatif olarak tercih edilir. Lipo Selection olarak da bilinmektedir. Liposuction, zayıflamak ve vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Vakum teknolojisi ile alınan yağlar, kişilere kalıcı bir zayıflık sağlar.

Vücut şekillendirmek isteyen ve ince kıvrımlara sahip olmak isteyen kişiler Vaser Liposuction ile kolayca ve pratik bir şekilde hayallerinde ki vücuda kavuşabilirler. Vaser ultrasonik liposuction, yağları nazikçe gevşetmek için ses dalgalarını kullanır ve bu da liposuction için vücudun düzgün şekillendirilmesine doğru ilk adımdır.

Peki, kıvrımlı ve çekici bir bedene sahip olmak isteyen kişi bunun için ne yapmalıdır? Bu durumda akla ilk olarak tabi ki spor ve diyet gelir ancak karın, kalça, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağlanma sorunu diyete ve egzersize karşı dirençlidir. Bu nedenle spor ve diyet, her zaman kişinin hayal ettiği vücut hatlarına sahip olması için yeterli olmaz.

Bu tedavide yağı eritmek için ultrason enerjisi kullanır ve bu yağlar kanül denen ince bir tüp ile çıkarılır. Bu nedenle, bu işlem yağın çıkarılmasını kolaylaştırır ve daha büyük hacimlere ve daha yoğun yağlara sahip alanlarda kullanılmak üzere en uygun liposuction yöntemidir. Vaser Liposuction yöntemi daha nazik bir yaklaşım kullanır ve bu nedenle kişinin iyileşmesini kolaylaştırır. Temelde yağ kaybetmek değil, diyet ve egzersize dirençli yağları çıkarmak amaçlanır.

Eğer kişi arzu ederse elde edilen bu yağlar meme ve popo gibi alanları dolgunlaştırmak için de kullanılabilir. Böylece Vaser Liposuction ile kişi hayal ettiği kıvrımlı ve dolgun vücut hatlarına kavuşabilir.

Bölgesel Yağlara Vaser Liposution ile Veda Edin!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

vaser lipo Vaser Liposuction, orantısız bir fiziksel görünüme sebep olan yağları ve yağ hücrelerini hedef alan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Etkili ve güvenli uygulama yöntemi sunan bu yöntem vücut şekillendirme teknolojileri arasında üst sıralarda yer alır.

Birçok insan genetik yatkınlıktan, hormonal bozukluklardan ya da yaşın ilerlemesinden dolayı bölgesel yağlanma sorunuyla karşılaşabilir. Vaser Liposuction vücut hatlarını bozan ve estetik kıvrımları yok eden bu inatçı yağların ultrasonik ses dalgaları yardımıyla vücuttan atıldığı bir yağ aldırma uygulamasıdır.

Vaser Liposuction cihazı ile cilt altına gönderilen ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağlar parçalanır ve sıvı halde vücuttan dışarı çıkarılır. Böylece vücudu şekilsiz hale getiren bölgesel yağlar vakumla emilmiş olur ve kişi daha kıvrımlı, daha çekici bir görünüm elde eder.

Ameliyat sırasında vücudun farklı bölgelerinden yağ alınmış olduğu için Vaser Liposuction yaptıranlar kilo kaybeder fakat Vaser Lipo kilo vermek için tasarlanmış bir estetik uygulama değildir. Bu estetik uygulamanın tek amacı vücut kıvrımlarını gölgeleyen bölgesel yağları yok etmek ve vücudun yeniden şekillenmesini sağlamaktır.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vücuttaki fazla yağlardan kurtulma amacıyla yapılan Vaser Liposuction, genel anestezi etkisinde gerçekleştirilebilen cerrahi bir girişimdir. Öncelikle hekimin ve hastanın vücudun hangi bölgelerinden ne kadar yağ alımı yapılacağına karar vermesi gerekir. Bu doğrultuda hekim ilk olarak, vücut hatlarına nasıl bir şekil verileceğini belirlemek için cilt yüzeyine çizerek ameliyatı planlar.

Belirlenen alanlara yağ dokusunun parçalanması için özel bir solüsyon karışımı enjekte edilir. Vücut bölgesine enjekte edilecek anesteziklerle (aynı zamanda, şişen sıvı olarak da bilinir) karıştırılmış bir salin solüsyonunu gerektirir. Bu yöntem, yağları parçalamak için manuel hareket, lazer veya su basıncı yerine yağ hücrelerini kırmak için ultrason yüksek frekansı kullanır.  Bölgesel yağların vücuttan atılabilmesini sağlamak için hekim, tedavi alanına küçük bir kesi açar ve içine küçük bir kanül yerleştirilir. Klasik Liposuction’ın aksine ucunda herhangi bir kesici kısım olmayan kanül, yağların arasında gezinerek ses dalgaları gönderir.

Yağ dokusu içerisine gönderilen bu ses dalgaları, yağ hücreleri üzerinde bir ayrıştırma etkisi yaratır. Bu etki yağ hücrelerinin zarında hafif çaplı zarara neden olarak inatçı yağ kütlelerinin parçalanmasını ve akışkan hale gelmesini sağlar. Yüksek frekanslı ses dalgaları ile yağ hücrelerini akışkan kıvama getirdiği için cilt altı dokulardan kolayca ayırır.

Likit hale gelen yağlar kanüller yardımıyla emilerek vücudun dışına çıkarılır. Ses dalgalarının gücünü kullanan Vaser Liposuction ile yağlar sıvılaştığı için vücuttan daha kısa sürede daha fazla yağ çıkarılır ve alınan yağlar zarar görmez. Bu yağlar gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde, yağ enjeksiyonu için kullanılabilirler. Bu sayede bu ameliyatı yaptıran kişiler meme büyütme ya da kalça büyütme ameliyatını kombine olarak yaptırabilirler.

Vaser Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

lipo alanları Vaser Liposuction kalça, karın, bacak, uyluk, baldır, ayak bilekleri, sırt, kollar, boyun ve gıdı da dahil olmak üzere vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Vaser liposuction  jinekomasti tedavisi için de kullanılabilmektedir.

Jinekomasti, erkeklerdeki iyi huylu meme büyümesini ifade eder. Eğer jinekomastinin sebebi memede biriken yağ dokusu ise kadınsı bir görünüme sahip olan meme Vaser Liposuction ile küçültülebilir.

Vaser Liposuction’ın Öncesi ve Sonrası: Ameliyata Dair Her Şey

Vaser Liposuction vücut kıvrımlarını yok eden ve kötü bir görünüme yol açan kalça, karın, bacak gibi alanlarda biriken yağlardan kurtulmayı sağlayan ve vücudu yeniden şekillendiren bir yağ aldırma ameliyatıdır. Ameliyat ile kişi kalıcı bir şekilde bölgesel yağlarına veda edebilir ancak başarılı bir sonuç elde etmek için Vaser Liposuction öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Vaser Liposuction Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyat öncesinde ilk olarak Vaser Liposuction ihtiyaç duyan bölge geniş çaplı bir şekilde muayene edilir ve operasyonun kapsamı belirlenir. Ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için hasta tıbbı geçmişiyle ilgili bütün detayları doktora bildirmelidir. Çünkü kalp, şeker tansiyon gibi kronik bir rahatsızlığı olan hastalara operasyon öncesinde bazı testlerin yapılması ve bu doğrultuda da bazı önlemlerin alınması gerekir.

Diğer cerrahi müdahalelerin öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar bu estetik operasyon için de geçerlidir. Ameliyat öncesinde düzenli olarak kullanılan ilaçlar ve ilaç haricinde kullanılan bitkisel ya da hayvansal ürünler doktora bildirilmeli ve eğer kan sulandırıcı ya da anti-inflamatuar haplar kullanılıyorsa ameliyattan yaklaşık olarak 2 hafta önce bu ilaçların kullanımı durdurulmalı ve yine bu süreçte bitki çaylarının tüketiminden kaçınılmalıdır.

Aksi halde ameliyat sırasında ve sonrasında kanama sorunu oluşabilir. Ameliyat öncesinde alkol kullanımını ve sigara tüketimini azaltmak ve mümkünse son günlerde hiç kullanmamak gerekir çünkü alkol ve sigara yara iyileşmesini geciktirmektedir.

Vaser Liposuction’ın Klasik Liposuction’dan Farkı Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Liposuction, yerini minimum cerrahi müdahale gerektiren Vaser Liposuction’a bırakmıştır. Son dönemlerdeki en etkili, en gelişmiş ve en yeni Liposuction tekniği olan Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgaları kullanan üstün teknolojiye sahip bir yağ alma yöntemidir.

Vaser teknolojisinin kullanıldığı Liposuction ile Klasik Liposuction’da ortaya çıkan problemler büyük ölçüde aşılmıştır. Klasik Liposuction’dan farklı olarak yağları, cilt altı dokulardan mekanik olarak değil de ses dalgalarıyla erimesini sağlayarak vücuttan attığı için vücuttan hem daha kısa sürede hem de daha fazla yağ çıkarılabilir.

Klasik Liposuction (yağ aldırma) yapılırken cilt altına yerleştirilen kanüllerin mekanik etkisi ile yağlar, sinirlerden ve damarlarla beraber koparılarak alınır. İşte bu yüzden Liposuction sonrasında deri altı kanama takibinde de aşırı morluklar oluşabilirken aynı zamanda ameliyat sonrasında ağrı, uyuşukluk ve ciltte dalgalı görünümler yaşanabilir.

Vaser Liposuction ameliyatı, klasik Liposuction sonrasında karşılaşılan bu sorunları minimum düzeye indirmek için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Temel mantığı Klasik Liposuction’a dayanır ancak bu yöntemde ultrasonik ses dalgaları kullanıldığı için uygulamanın etkinliğini ve konforu daha yüksektir. Çünkü Vaser Liposuction’ın da kullanılan ses dalgaları yağları sıvılaştırarak vücuttan attığı için cilt altında bulunan sinirler ve bağ dokuları zarar görmez. Böylece ameliyat sonrasında dokular travmaya uğramadığı içi Klasik Liposuction sonrası oluşan kanama, morarma, ciltte dalgalanma vb. sorunlarla daha nadir karşılaşılır. Hatta genellikle bu sonuçlar görülmez.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vaser Liposuction göbek, bel, popo, basen gibi lokal yağların bulunduğu bölgelerdeki yağın parçalanıp vücut dışına alınmasıdır. Her ne kadar uygulamanın hedefi vücuttaki fazla yağlar olsa da bu estetik operasyon bir zayıflama ya da kilo verme yöntemi değildir. Bu nedenle operasyondan sonra kişi, öncelikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmeli ve daha sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemelidir aksi halde kilo alımı gerçekleşebilir ve tekrar bölgesel yağlanmalar meydana gelebilir.

Ayrıca ameliyat sonrasında korse kullanmak oldukça önemlidir, ortalama 2-3 hafta korse kullanmamı operasyon alınacak verimi arttırır ve daha sağlıklı bir sıkılaşma sağlar.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Vaser Liposuction uygulama alnındaki bağ dokularına, kas ve damar sistemlerine zarar vermeyen, yağ hücreleri ile diğer yapılar arasında seçicilik özelliğine sahip bir teknolojidir. Kas ve bağ dokularına zarar vermediği için klasik Liposuction’a göre iyileşme süreci daha hızlı olur.

Operasyonun kapsamına ve kişinin sağlık durumuna göre iyileşme süreci değişiklik gösterebilir ama tam iyileşme süreci genellikle 7 ila 10 gündür. Ameliyat sonrasında hastalara bir gece hastanede kalması önerilir. İşlemden sonra daha sıkı ve doğal bir görünüm elde etmek için hekimler korse takılmasını tavsiye edilir. Vücut hatlarının belirginleşmesini ve operasyon sonucunun daha etkili olmasını sağlayan korse, cilt elastikiyetine bağlı olarak 2-3 hafta aralığında kullanılır.

Klasik Liposuction aksine ameliyat sonrasında vücutta şişlik, morarma ve kızarıklık daha az görülür. Oluşan ödem ortalama 1 hafta içinde gözle görülür bir biçimde azalır ama minimal ödemlerin tamamen geçmesi biraz daha zaman alabilir. Yaklaşık bir ay içinde vücutta oluşan ödem atılır ve ameliyatın gerçek etkisi ortaya çıkmaya başlar.

Vaser Liposuction Fiyatları

Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen herkes Vaser Liposuction uygulamasının fiyatını merak ediyor ancak bu uygulamanın fiyatı ile ilgili net bir bilgi verebilmek için hasta muayene edilmelidir. Çünkü işlem yapılacak bölge ve alınacak yağ miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir ve Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak ya da İstanbul- Nişantaşı’nda yer alan kliniğimizi ziyaret ederek Vaser Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction Sonrası Vücutta Tekrar Yağlanma Olur Mu?

vaser lipouctıon Her bireyin vücudunda bulunan yağ hücresi sayısı ve bu yağ hücrelerinin vücuttaki dağılımı farklılık gösterir. Bazı insanların bacaklarındaki yağ hücresi sayısı fazla olurken bazılarının da karın bölgesindeki yağ hücresi sayısı fazladır. Normal bir insan vücudunda yağ hücrelerinin sayısı ergenlik dönemine kadar artar, bu süreçten sonra vücutta yer alan yağ hücrelerinin sayısında bir artış görülmez.

Kişi kilo aldıkça yağlar yağ hücrelerinin içine yerleşerek genişlemesini sağlar, bu durum da beden formunu bozar. Vaser Liposuction vücut formunu bozan bu yağlardan kurtulmanın en hızlı ve en etkili yoludur. Bu uygulama yapıldığı alanlardan kontrollü bir şekilde yağ emilimi gerçekleştirildiği için kişi kalıcı bir şekilde bölgesel yağlardan kurutulur.

Yağ emilimi sırasında vücutta bulunan fazla yağlarla beraber yağ hücreleri de atılır ve yağ hücrelerinin sayısı neredeyse yarı yarıya azaltılır. Yağ hücrelerinin azalması kişinin operasyon sonrasında tekrar eskisi gibi bir yağlanma sorunuyla karşılaşmamasını sağlar. Çünkü genellikle yağ hücresinin fazla olduğu alanlarda bölgesel yağlanma sorunu oluşur. Ancak uygulama yapılan alanlardaki yağ hücrelerinin sayısı azalmış olduğu için kişi bölgesel yağlanma sorunuyla karşılaşmaz.

Vaser Liposuction her ne kadar yağ hücrelerini hedef aldığı için vücutta kalıcı bir etki yaratsa da bu durum kişinin tekrar kilo almayacağı anlamına gelmez çünkü insan vücudu yağ üretmeye ve depolamaya devam eder dolayısıyla da ameliyat sonrasında vücutta yağlanma oluşabilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında vücut formunu koruyabilmek için beslenme alışkanlarını değiştirmek ve egzersiz yapmak son derece önemlidir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vaser Liposuction yöntemi vücudundaki yağ dağılımı orantısız olan, diyetle ve sporla bölgesel incelme sağlayamayan kişiler için uygundur.

Üst karın ve sırt gibi lifli bölgeleri tedavi etmek isteyen kişiler bu tedaviyi kesinlikle yaptırabilirler. Aynı zamanda büyük hacimli yağları aldırmak isteyen kişiler de bu tedavi için uygundur; çünkü ultrason dalgaları ile büyük yağ bölgelerini parçalayabilir ve sıvılaştırabilir. 18 yaş üstü ve ciddi sağlık problemleri olmayan kişilere uygulanabilen bu yöntemi düşünen kişilerin sıkı ve elastiki bir cilt yapısına sahip olması gerekir.

Bu estetik uygulama ile bölgesel yağlarından kurtulmayı düşünen birinin vücut kitle indeksinin 30 ve altında olması gerekir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygun Değildir?

İdeal kilosunun çok üstünde olan kişiler için uygun bir yöntem değildir çünkü Vaser Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Altı ay veya daha uzun süre sağlıklı kilo veremeyen kişiler tıbbi açıdan sağlıklı sayılmazlar. Bu insanlar vaser liposuction için uygun değildir. Benzer şekilde, düzenli olarak sigara içen veya belirli tipte ilaçlar kullanan kişilerde bazı komplikasyonlar ortaya çıkabileceğinden bu tedaviye uygun değildir. Ama yinede uzman hekime danışıp muayene olduktan sonra nihai karar verilir.

Vaser Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vaser Liposuction Kaç Saat Sürer?

Vaser Liposuction ameliyatının ne kadar sürdüğü en çok merak edilen konulardan biridir ancak bu ameliyatın süresiyle ilgili kesin bir bilgi vermek zordur. Ameliyatın uygulanacağı bölge ve ameliyat sırasında alınan yağ miktarı kişiden kişiye değişir. Bu nedenle ameliyat süresi de herkes için farklılık farklıdır.

Genellikle küçük bir alana yapılırsa 30 dakika, kalça ve bacak gibi daha büyük bir alana uygulanırsa 2 saat olurken eğer birden fazla bölgeden yağ alımı yapılırsa da ameliyat yaklaşık olarak 4 saat sürer.

Vaser Liposuction’da Kullanılan Anestezi Yöntemi Hangisidir?

Vaser Liposuction’da hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, hastanın genel sağlık durumuna, uygulanacak bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir. Genellikle gıdı gibi çok küçük bölgelere uygulanırken genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Karın, kalça, bacak gibi bölgelerinde yağlanma sorunu olan hastaların ise rahat bir operasyon geçirmesini sağlamak için genel anestezi yöntemi tercih edilir ancak bölgesel yağlanmanın durumuna göre cerrah lokal anestezi ya da sedasyon yöntemi de kullanabilir.

Vaser Liposuction Etkisi Kalıcı mı?

Vaser Liposuction uygulanan alandaki yağlar ve yağ hücreleri ses dalgaları tarafından sıvılaştırılıp kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılır. Bu nedenle Vaser Liposuction kalıcı etkiye sahip bir vücut şekillendirme yöntemi olarak değerlendirilir çünkü kişi ameliyat sonrasında sağlıklı bir yaşam biçimi benimsediği çok kilo alıp vermediği sürece uygulamanın etkisi devam eder.

Vaser Liposuction mı, Lazer Lipoliz mi?

Her iki uygulama da bölgesel yağlanma sorunu ortadan kaldırmak için sıkça kullanılır. bu nedenle ‘Vaser Liposuction mı, Lazer Lipoliz mi?’ sorusunun cevabına hastanın beklentisi doğrultusunda karar verilir ancak Vaser Liposuction daha yenilikçi bir teknolojiye sahip bir cihazdır. Bu cihaz sahip olduğu teknoloji sayesinde cilt altına birikmiş yağların erimesi için ses dalgası gönderir ve yağların sıvı halde vücuttan atılmasını sağlar.

Lazer Lipoliz ise diod lazer ışını teknolojisini kullanan bir estetik uygulamadır. Lazer ışınları ile yağ hücrelerini patlatır ve yağların vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca Vaser Liposuction ile daha kısa sürede daha fazla yağ vücuttan atılabilmektedir.

Vaser Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınır?

Bölgesel yağlarından kurtulmak ve düzgün vücut hatlarına sahip olmak isteyen herkes ‘vaser liposuction ile kaç kilo yağ alınır’ sorusunun cevabını merak ediyor. Ameliyat sırasında alınacak yağ miktarı vücudun hangi bölgelerinden yağ alınacağına göre farklılık gösterir ama tek seferde 5-8 litre yağ alınabilir, bu miktardaki yağ insan vücudundaki 5-6 kiloya denk gelir. Vücuttan tek seferde daha fazla yağ alınması sağlık açısından uygun değildir. Bu nedenle eğer daha fazla yağ alımı gerekirse ikinci bir seans uygulanması gerekir ancak tekrar yağ alımı yapılmadan önce aradan 6 ay geçmesi gerekir.

Vaser Liposuction Sonrası Ciltte Dalgalanma ve Sarkma Olur Mu?

Vaser Liposuction cihazı, sahip olduğu üstün teknolojisi sayesinde yağları cilt altı dokuya zarar vermeyecek şekilde vücuttan atılmasını sağlar. Bu nedenle ameliyat sonrasında cilt yüzeyinde dalgalanma oluşmaz ancak ciltte sarkma oluşması cilt yapısının kalitesine ve alınacak yağ miktarına göre değişir. Eğer uygulama sonrasında ciltte sarkma oluşma riski söz konusu olursa bu estetik prosedür vücut germe estetikleri ile kombine bir şekilde yapılabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Vaser Liposuction sonrasında vücutta oluşan ödemin büyük bir çoğunluğu ilk bir hafta içinde kendiliğinden geçer, minimal ödemler de ortalama 1 ay içinde yok olur. Ancak eğer kişi süreci hızlandırmak isterse bol sıvı tüketmeli ve aynı zamanda yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalıdır.

Operasyon sonrasında yapılan kısa yürüyüşler de ödemin geçmesine yardımcı olur. Ancak en önemlisi korse kullanımıdır, korse hem vücutta oluşan ödemin atılmasına hem de vücudun şekillenmesine yardımcı olur.

Vaser Liposuction Tehlikeli Mi?

Vaser Liposuction, vücut şekillendirme yöntemleri arasındaki en güvenilir ve en etkili yöntemlerden biridir. Bu ameliyat, eğer uygun şartlarda deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse sağlık için bir tehlike oluşturmaz.

Dünya genelinde yaygınlığa sahip olan Vaser Liposuction zararları yok denecek kadar azdır. Bu uygulamada sadece her cerrahi operasyon sonrasında karşılaşılabilecek kanama ve enfeksiyon gibi riskler mevcuttur.

Vaser Liposuction Sonrası İz Kalır Mı?

Vaser Liposuction ameliyatı gerçekleştirilirken yağların vücudun dışına çıkarılabilmesi için cilt üzerine 1,5-2 mm kesiler açılır. İçlerine kanül yerleştirilmesi amacıyla açılan bu cerrahi kesilerin izleri ameliyat sonrasında kalır ancak zamanla bu izler belirginliğini kaybederek yok olur. Kesi izleri çok küçük olduğu için dışarıdan bakıldığında belli olmaz bu nedenle Vaser Liposuction iz kalmayan bir estetik uygulama olarak değerlendirilir.