Klasik Liposuction yöntemi günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yerini, minimum cerrahi müdahale gerektiren daha konforlu tekniklere bırakmıştır. Vaser Liposuction, vücut şekillendirme tekniklerinde en fazla talep ve tercih edilen yöntemdir. Etkili, güvenli ve sofistike uygulama yöntemiyle vücut biçimlendirme teknolojisinde üst noktada bulunmaktadır. Vaser Liposuctionda hedef vücut hatlarını bozan, estetik kıvrımları engelleyen yağ oluşumlarının ortadan kaldırılmasıdır. Yüksek konfor sağlayan özelliği sayesinde tercih edilen teknolojiler arasındadır.

Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanılarak vücudun belirli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağlar parçalanır ve sıvı haliyle  dışarı çıkarılır. Vücudun yeniden biçimlendirilmesi yardımcı olurken, bölgesel yağların vücuttan uzaklaşması sağlanır.

Klasik Liposuction yöntemi günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yerini, minimum cerrahi müdahale gerektiren daha konforlu tekniklere bırakmıştır. Vaser Liposuction, vücut şekillendirme tekniklerinde en fazla talep ve tercih edilen yöntemdir. Etkili, güvenli ve sofistike uygulama yöntemiyle vücut biçimlendirme teknolojisinde üst noktada bulunmaktadır. Vaser Liposuctionda hedef vücut hatlarını bozan, estetik kıvrımları engelleyen yağ oluşumlarının ortadan kaldırılmasıdır. Yüksek konfor sağlayan özelliği sayesinde tercih edilen teknolojiler arasındadır.

Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanılarak vücudun belirli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağlar parçalanır ve sıvı haliyle  dışarı çıkarılır. Vücudun yeniden biçimlendirilmesi yardımcı olurken, bölgesel yağların vücuttan uzaklaşması sağlanır.

Bölgesel Yağlara Vaser Liposution ile Veda Edin!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Son teknik Vaser ’in klasik Liposuction’ dan farkı ve avantajları nelerdir?

Klasik Liposuction (Yağ Aldırma) yaparken kanüllerin ucundaki rende tarzı bıçaklarla; sinir ve damarlar koparılarak yağlar alınır. İşte bu yüzden de deri altı kanama, takibinde aşırı morluklar, ameliyat sonrası aşırı ağrı, geçmesi zaman alan deri uyuşuklukları ve dalgalı görünümler yaşanabilir.

Vaser uygulamaları ile bu problemler büyük ölçüde aşılmıştır. Vaser teknolojisinde ucunda herhangi bir kesici kısım olmayan probunuz yağların arasında gezinerek ses dalgalarının açtığı yolda ilerler.  Fiber optik ve lazer enerjisi yardımıyla yağ dokusu içerisine gönderilen dalgalar, yağ hücrelerinin önce bozulmasını sonra parçalanmasını sağlar. Fototermal etki yağ hücrelerinin zarında hafif çaplı zarara neden olur, inatçı yağ kütlelerini parçalar. Yağ parçalama işlemi tamamlanarak 3-4 mm lik kesiden yağlar erimiş olarak kendiliğinden likit bir şekilde ,ince pipet gibi Vent X kanül ile girilerek erimiş yağlar emilerek çıkarılır. Alınan yağlar zarar görmez ve gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu işlemi için de kullanılabilirler. Vaser Liposuction ameliyatı yaptıran kişiler meme büyütme veya meme küçültme ameliyatını kombine olarak yaptırabilirler.

Vaser üç etkili bir sistemdir. İlk etki, lazer fotomekanik etki ile hücrelerin zar ve hücrenin içi pozisyonu bozar. Yağ hücreleri eriyik hale gelerek hücreler arasındaki alana doğru yayılma yapar. Sıvı hale gelen yağ hücreleri künt kanülle az basınç uygulanarak vakumlanarak çekilir. İkinci etkiyle yağ hücrelerinin çekildiği bölgede fotomekanik ısı oluşturularak kan damarlarının darlaşarak kanama, hematom ve morluk oluşumunun önüne geçilir. Ödem azaltılır. Üçüncü etki ile Vaser’ın in V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma da sağlanır. Fototermal ısı etkisi ile fotostimülasyon etki görülür. Bu sayede, ciltteki varolan kolajen yapı uyarılır. Cildin sıkılaşması arttırılmış, gergin olması sağlanmış ve sarkma olasılığı azaltılmış olur. Cildin altındaki bağ dokusu artırılır, cilt altı dokular onarılır. Ciltte toparlanması ve gerginliği sağlanır. Damarlar zarar görmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Klasik liposuctionda bulunan kanüllerin ucunda bıçak olmadığı için sinirler hasar görmez. Bu nedenle operasyon sonras ağrı yada uyuşukluk durumu son derece az hissedilir yada hiç olmaz.Bu sayede klasik Liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü de oluşmamaktadır.

Vaser Liposuction Öncesi Hazırlık Nasıldır? Hangi Anestezi Yöntemi Uygundur?

Vaser liposuctiona ihtiyaç duyulan bölge geniş çaplı muayene edilir. Düzenli olarak kullanılan ilaçlar doktora bildirilir. Kullanılan kan sulandırıcı ya da anti-inflamatuar hapların kullanılması bırakılmalıdır. Anti-psikotik ilaç kullanımı bulunuyorsa, operasyondan önce psikiyatri doktoruyla görüşülmelidir.  Genel ameliyatlar öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar Vaser Liposuction için de geçerlidir. 1 hafta 10 gün kadar önce bitki çayları ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, ilaç haricinde bitkisel yada hayvansal ürün kullanımını doktora bildirmek,  alkol kullanımını azaltmak ve son günlerde kullanmamak gibi koşullar bu işlem öncesinde de geçerlidir. Operasyon öncesinde ve sonrasında sigara içilmesi, yara iyileşmesini geciktirmektedir. Operasyon öncesinde özel olarak diyet ve ilaç kullanımına gerek yoktur.

Vaser Liposuction göbek, bel, popo, basen gibi lokal yağların bulunduğu bölgelerdeki yağın parçalanıp vücut dışında toplanmasıdır. İşleme karar verdiğinizde beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, uygulamadan sonra daha sağlıklı ve fit görünmenizi sağlar. Diyetisyeninizle görüşüp size özel bir beslenme planıyla, vaser liposuction uygulamasından sonra oluşturulan yeni hatlarınızı korumaya yardımcı ve destek olur.

Hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, hastanın genel sağlık durumuna, uygulanacak bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir. Vaser Liposuctıon yöntemi genellikle fazla bölgesinde yağlanma olan hastalara uygulanır bu tip durumlarda da hastanın rahat operasyon geçirebilmesi adına genel anestezi yöntemi tercih edilir. Bölgesel yağlanmanın durumuna göre cerrah tarafından lokal anestezi ve ya sedasyon yöntemi kullanılabilir.

Vaser Liposuction kimler için uygundur?

Vaser Liposuction yöntemi 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, elastik ve sıkı bir cilt yapısına sahip olanlarda, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur. Komplikasyon riskinin süşük olmasından dolayı en çok tercih edilen güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir. Vaser Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Vücut hatlarının şekillenmesini sağlayan, formu düzgünleştiren bir uygulamadır. Vücut kontürünü şekilsiz hale getiren yağların vakumla emilmesiyle vücut çizgileri daha kıvrımlı ve çekici hale gelir. Toplanan yağlar daha sonra vücudun ihtiyacı olan ya da istenilen bölgesinde kullanılabilir. Vaser Liposuction ile vücuttan iki litre ya da daha az yağ aspirasyonu yapılır. Lokalize olarak bulunan bu yağların giderilmesinde etkin ve konfor sağlayan bir teknolojidir.

Vaser Liposuction sonrası süreç nasıldır?

Vaser Liposuction uygulama alnındaki bağ dokularına,  kas ve damar sistemlerine zarar vermeyen, yağ hücreleri ile diğer yapılar arasında seçicilik özelliğine sahip bir teknolojidedir.

Ameliyattan sonra bir gün hastanede kalınması önerilir. Vaser Liposuction, kas ve bağ dokularına zarar vermediği için klasik Liposuction’ a göre daha hızlı iyileşme süreci sağlar. Morarma ve kızarıklık daha az görülür. Yaklaşık bir ay sonra vücutta oluşan ödem atılır ve ameliyatın olumlu etkileri ortaya çıkmaya başlar. Ameliyat sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun daha etkili olmasını sağlar. Klasik liposuctiona göre daha az kızarıklık ve morluklar görülür. Oluşan ödem ortalama on gün içinde azalarak kaybolur. Korse kullanımından sonra vücut çizgileri daha belirgin şekilde görülür. İşlemden iki gün sonra banyo yapılması tavsiye edilir. Banyo sırasında korse çıkarılmalı, banyodan sonra tekrar takılmalıdır. İşlemden sonra vücut hatlarının belirli bir süre korunması ve bütünlüğüne zarar gelmemesi bakımından korse takılması zorunludur. Bu bakımdan Vaser işleminin genel olarak serin havalarda yapılması planlanır. İşlem gören bölgenin güneş ışığına maruz bırakılmaması ve terden korunması önemlidir.

Vaser Liposuction operasyonu sonrası kişi diyet ve spor alışkanlığına dikkat etmelidir, sağlıklı olmayan beslenme alışkanlıklarının sürdürülmesi durumunda kilo alınması kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde toplanmayacak, öngörülemeyen yeni yerlerde birikebilir. Düzenli beslenmeye dikkat edildiği sürece sağlıklı ve şekilli bir görünüm sağlanır. Vücudunuz daha fit görünür.

Vaser Liposuction fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir