DHI Saç Ekimi DHI saç ekimi yani Direct Hair Implantation teknolojinin bizlere sunduğu en etkili saç ekim yöntemlerinden biridir. Doğrudan saç ekimi anlamına gelen bu yöntemde Choi adı verilen medikal kalem kullanılır.

Choi kalem sayesinde saç ekimi hastalar için daha konforlu ve daha kolay geçer. Saçlarınızda bölgesel olarak dökülme başladıysa veya kellik problemiyle yüzleşiyorsanız. DHI saç ekimi yöntemi sizin için uygun olacaktır.

DHI yöntemi, FUE saç yönteminden daha kısa sürede yapılır ve kişiler daha hızlı bir şekilde günlük hayatlarına geri dönebilirler. DHI yönteminin amacı, saç ekimindeki kaliteyi daha yukarı taşımak, saçların daha gür görünmesini sağlamak ve mevcut saç tellerini korumaktır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Direct Hair Implantation yani doğrudan saç ekimi anlamına gelen DHI saç ekimi, saçları dökülen kişiler için etkili bir tedavi yöntemidir. DHI yönteminden greftler Choi adı verilen medikal bir kalem ile toplanır.

Choi ile toplanan saç kökleri, ekim yapılacak alana kesi açılmadan, kanal olmadan direkt olarak yerleştirilir. Böylece FUE yöntemine göre daha kısa bir sürede saç ekimi tamamlanır. FUE yönteminde saç ekimi 3 aşamada tamamlanıyor iken, DHI yönteminde iki aşamada hastalar gür saçlara kavuşabilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Doğrudan saç ekiminde öncelikle donör olarak alınacak bölgede lokal anestezi ile uyuşturulur. Böylece kişinin işlem sırasında ağrı hissetmesi önlenir, daha rahat bir işlem amaçlanır. Daha sonra Choi medikal kalemiyle ensedeki saç kökleri toplanır.

Toplanan saç kökleri teker teker Choi kalemi ile saç derisine yerleştirilir. Choi medikal kalemi oldukça ince ve sivridir. Bu özelliği sayesinde saç kökünü, ekim yapılacak olan bölgeye dikkatlice yerleştirebilir. Sağlıklı dokulara zarar vermeden tamamlanan bu işlem, daha sık saç ekimi yapılmasına olanak sağlar.

DHI saç ekimi yaklaşık olarak 10-12 saat kadar sürer. Klasik saç ekimlerinde olduğu gibi ertesi gün kontrol yapılır. Saç ekiminden sonraki ikinci gün ilk yıkama gerçekleşir.

Neden DHI Saç Ekimini Tercih Etmeliyim?

DHI saç ekiminin en büyük avantajlarından biri saç köklerinin toplandıktan sonra hiç bekletilmeden ekilmelidir. Böylece alınan köklerin tutma oranı çok daha yüksek olur. Choi ile toplanan greftler sağlıklı bir şekilde kalır

DHI saç ekiminin tercih edilmesinin bir başka sebebi ise kanal açma ve saç kökü yerleştirme işlemlerinin hızlıca aynı anda gerçekleşmesidir. Saç kökleri uzun süre beklemeden ekim yapılacak olan alana yerleştirilir. DHI yöntemi sayesinde saça sık ekim yapabilirsiniz.  DHI yönteminde kök kaybı riski sıfıra indiği için, mevcut olan saç telleri korunduğu için ve kişilerin saç ekimi işlemlerini daha hızlı tamamlayabildikleri için tercih ediliyor.

DHI yöntemi, diğer saç ekim yöntemlerine göre daha hızlı bir iyileşme dönemi sağlar. Böylece hızlıca işinize ve günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın