yüz dolgusu

Yüz dolgusu maddeleri, cildi gençleştiren kolajen, hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit maddelerini içerir. Yüz dolguları, yüzdeki kırışıklıkları azaltır veya ortadan kaldırır, böylece yaşlanmanın etkisiyle oluşan çukurları yükseltir. Aynı zamanda dudakları dolgunlaşmasını ve yumuşak doku hacim kaybını tedavi eden estetik uygulamasıdır.

Yaşla birlikte, cildimiz kırışıklıklara ve sarkmaya karşı daha hassas hale gelir. Güneş ve yıllarca süren kas hareketine maruz kalma (şaşılık, çiğneme, gülme) cildin kas dokusunun gevşemesine yol açar. Yüz dolgusu sayesinde cilt daha genç ve dinamik görünebilir.

Yüz Dolgusu Maddesi Nedir?

Yüz dolgu maddeleri, yüzün belirli bölgelerindeki birkaç küçük yüz enjeksiyonları ile uygulanan yarı kalıcı çözümlerdir. Çeşitli yüz dolgu maddeleri mevcuttur; Her biri kırışıklık azaltma ve dudak büyütme gibi bir veya birkaç amaç ile tasarlanmıştır. Yüz dolgu maddeleri, yaşlandıkça yağ ve kollajeni kaybetmiş bölgelerdeki kırışıklıkları ve kıvrımları hacimlendireceklerdir.

Hyalüronik asit vücudumuzdaki doğal dolgu maddesidir. Yaşlanmanın etkisiyle hyalüronik asit azalır ve yüzde çöküklük ve hacimsizlik ortaya çıkar. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, bu çökük bölgelerin hemen altında, yüzde daha genç bir görünüm oluşturmak amacıyla enjekte edilir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu genellikle tedavi edilen bölgenin büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 10-20 dakika arasında sürer. İlk uygulama sonrasında yüzde uyuşukluk, geçici bir kızarma, şişlik ve minimal bir ağrı hissedilebilir. Dolgu enjeksiyonundan sonraki ilk 24 saatte bu şikayetleriniz azalacak, günlük hayatınıza devam edebileceksiniz. Dolgu enjeksiyonundan sonra aşırı güneşten kaçınmalı, yüzünüzü ısıya maruz bırakmamalısınız.

Yüz Dolgusunun Etkisi Nelerdir?

Genel olarak, enjekte edilebilir dolgu maddelerinden elde edilen sonuçlar geçicidir; genellikle birkaç ay ila yaklaşık bir yıl sürer. Bu süre, kullanılan dolgu maddesi enjeksiyonlarının türüne bağlıdır. En iyi sonuçlar için ek tedavi seansları teşvik edilir.

Yüz dolgu maddesi cilt altında subdermal-dermal düzeylerde bir dizi küçük işlemler gerektirir. Uygulanan miktar, cilt kusurunun veya kırışıklığının derinliğine ve boyutuna bağlıdır. Yüz dolgu maddeleri yüze dolgun, hacimli ve genç bir hava katacaktır.

Yüz dolgusunun etkisini arttırmak için kombinle ameliyatlarla dolguyu destekleyebilirsiniz. Dudak dolgusu ve göz altı ışık dolgusu ile cildinizde tam anlamıyla gençlik etkisi göreceksiniz.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları 1 ml dolgu miktarına göre verilir. Kullanılan dolgu miktarına göre fiyatlar değişebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yüz dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın