vucutta-kirmizi-lekeler Stres bazlı vücudumuzda beliren kırmızı lekelerin ortaya çıkma nedenleri çeşitlidir. Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin çoğu kişide hayatının bir veya daha fazla döneminde stres bazlı kırmızı lekeler sıkça görülebilmektedir.

Stres çoğu cilt hastalığının altında yatan ana nedenlerin başında gelmektedir. Genel olarak herkeste farklı sebeplerden dolayı stres ortaya çıkabilmektedir. Özellikle yoğun bir iş temposuna sahip kişilerde stres hayatın bir parçası olabiliyor.

Stresli günler yaşamak ve bu durumun uzun sürmesi farklı sağlık sorunlarının da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Genellikle cilt hastalıklarının ana nedeni olan stresten mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir.

Stres Kaynaklı Ortaya Çıkan Hastalıklar

Stres kaynaklı olarak ortaya çıkan ve en sık görülen hastalıkları sıralayacak olursak;

  1. Vücutta çıkan kırmızı lekeler,
  2. Kurdeşen,
  3. Sedef hastalığı,
  4. Zona hastalıklarıdır.

Ameliyatın detayları ve diğer uygulamalar hakkında daha fazlasını Leke Tedavisi sayfamızda keşfedin.

Vücutta Ortaya Çıkan Kırmızı Lekelerin Sebepleri

Vücudumuzda ortaya çıkan kırmızı lekelerin genel olarak sebebi stres olsa da farklı sebeplerden dolayı da görülebilmektedir. Bu sebepler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Vücutta ortaya çıkan kırmızı lekelerin sebepleri;

  1. Böcek ısırmaları,
  2. Enfeksiyon çeşitleri,
  3. Melazma hastalığı,
  4. Egzama,
  5. Diyabet hastalığıdır.

Vücutta ortaya çıkan kırmızı lekelerin sebebini teşhis etmek için doktor muayenesi şarttır. Çünkü altında ciddi sağlık nedenleri olabilir. Vücudunuzda farklı yerlerde kırmızı lekeler fark ettiğinizde vakit kaybetmeden doktora görünmenizi öneririz.

Aniden Oluşan Cilt Lekelerinin Sebebi

Belli dönemlerde vücudumuzda kırmızı lekeler aniden ortaya çıkabilmektedir. Kırmızı lekeler daha çok şeker hastalarında sıkça görülmektedir. Şeker hastalarında görünen kırmızı lekeler kendini kaşıntı ve deri dökülmesi ile de gösterebilmektedir. Aniden oluşan kırmızı lekelerin diğer en yaygın sebebi de stres kaynaklı durumlardır.

Ağır depresif durumlar, psikolojik rahatsızlıklar, dönem dönem yaşanan stresli durumlar aniden kırmızı lekelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Genellikle kısa bir süre sonra geçen bu lekeler bazı durumlarda daha uzun sürüp kendini tekrarlayabilmektedir. Aniden ortaya çıkan ve stres kaynaklı olan kırmızı lekelerin tedavi için kulaktan dolma bilgiler yerine doktor tavsiyelerini tercih etmelisiniz.

İnternette yer alan ve doktorların onaylamadığı kremler, doğal yöntemler veya tedavileri bilinçsiz bir şekilde uygulamanız lekelerin durumunun daha ciddi bir hal almasını sağlayabilir.

Stresten Çıkan Kırmızı Lekelerin Tedavisi

İlk olarak tabi ki stresten uzak durmanız bu tür cilt rahatsızlıklarının da önüne ciddi oranda geçecektir. Stresli ortamlardan ve sizi strese sokan kişi veya durumlardan mümkün olduğunca uzak durmanız gerekir. Doktorunuz sizi muayene edip vücudunuzda yer alan kırmızı lekelerin sebebinin stres olduğunu teşhis eder ise sonrasında tedaviye başlanır.

Genellikle tedavide kırmızı lekelerin yok olmasına yönelik kremler ve ilaçlar kullanılmaktadır. Kırmızı lekelerin muayene, teşhis ve tedavisi için ilgili bölüm ise dermatoloji bölümüdür. Yani tedavi için dermatoloğa gitmeniz gerekir.

Eğer kızarıklar kendini kaşıntı, deri dökülmesi ile birlikte gösteriyor ise doktorunuz doğru teşhis için sizden kan ve alerji testleri isteyebilmektedir. Bu testler sonucunda kırmızı lekelerin tedavisine uygun olarak ilaç tedavisi yapılmaktadır.

İlaç tedavisinde genellikle lekelerin oluşturduğu kaşıntıyı azaltmak, deri dökülmesini durdurmak ve lekelerin görünümünü azaltmak için kremler kullanılmaktadır. Kullanılan kremler doktorunuzun söylediği gibi uygulanmalıdır. Kırmızı lekelerin tedavisinde doğru ve düzenli ilaç tedavisini uygulamak önemlidir. Eğer düzenli ve doğru uygulanmaz ise kırmızı lekelerin tedavisi gecikir ve ortada olumlu bir iyileşme dönemi gözlenmez.

Stres kırmızı lekeler gibi basit cilt hastalıklarının yanı sıra ciddi hastalıklara da neden olabilmektedir. Günümüz yaşam şartları ele alındığında stresten uzak durmak neredeyse zordur. Ama yaşam kalitemizi arttırmak, daha sağlıklı olmak ve stres bazlı ortaya çıkan hastalıklardan korunmak için stresli durumlardan uzak durmalıyız.

Yaşantımızda stresin dozu ve şiddetti arttıkça hem fiziksel hem de ruhsal olarak ciddi zararlar alabiliriz. Stresli durumlarda kendinizi rahatlatmak için uzun yürüyüşler yapabilir, yalnız kalıp kafa dinleyebilirsiniz. Böylelikle stresi daha az hissedebilirsiniz.

Kırmızı Leke Tedavi Fiyatları

Stresten veya farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan kırmızı lekelerin tedavisine geçmeden önce ortaya çıkmasında ki ana neden teşhis edilmelidir. Kırmızı leke tedavisinde sabit bir fiyat vermek doğru ve mümkün değildir.

Hastalıkların tedavisinde doktor tecrübesi, kullanılan tedavi yöntemi, kullanılan ilaçların çeşidi fiyatı etkileyen ana faktörlerdir. En doğru fiyat bilgisini almak için doktor muayenesi şarttır. Doktor muayenesi sonrasında uygulanacak olan tedavi yöntemine ve süresine göre doğru fiyatı alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet sayfalarında sağlık işlemleri ile ilgili fiyat vermek doğru değildir. Tecrübeli ve hasta memnuniyeti yüksek doktorların tedavinizi yapması fiyatları da artabilmektedir. Kırmızı leke tedavi fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar kırmızı leke tedavi fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kırmızı leke tedavi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın