Geniş alın daraltma ameliyatı alın bölgesi çok geniş olan kişiler için uygundur. Alın bölgesindeki saç köklerinin geriden başlamalı veya alın bölgesinde kellik yaşayan kişiler normalden daha geniş alına sahip olurlar. Geniş bir alına sahip olmak kişilerin yüzlerindeki simetriyi bozar, yüz hatlarını orantısız gösterir. Günümüz teknolojileri ile birleşen geniş alın daraltma uygulaması sayesinde artık kişiler alın bölgelerini kolayca daraltabiliyor, böylece yüz şekillerini daha güzel ve çekici gösterebiliyorlar.

Neden geniş alına sahip olunur?

Geniş alın problemi genetik olabildiği gibi saç dökülmesi sorunundan dolayı da gelişebilir. Geniş alınlı olan kişiler sıkı saç modellerinden kaçınır, alın bölgelerini saçlarıyla gizlemeye çalışır. Genelde geniş alına sahip olan kadınlar kahküllü saç kesimlerini değerlendirir, erkekler ise şapka ile alınlarını gizlemeye çalışır. Geniş alına sahip olmak sizin için bir kabusa dönüşmesin. Geniş alın problemine kalıcı bir çözüm üretmek için geniş alın daraltma estetiğini yaptırabilirsiniz. Böylece alın bölgesindeki açıklık daha öne çekilerek saç çizgisi olması gerektiği yere getirilir. Geniş alın problemi saç ekimi ile kapatılarak kişinin yüz hatları ön plana çıkarılır.

Saç ekimi ile geniş alın nasıl daraltılır?

Geniş alın daraltma uygulaması için en sık tercih edilen yöntem saç ekimidir. Saç ekimi ile hastaların saç çizgisi öne çekilerek geniş alın daraltılır. Genelde saç dökülmesi dolayısı ile görülen geniş alın problemi saç ekimi ile düzeltilir. Geniş alın daraltma estetiği için 1000 ila 2000 arasında saç kökü yeterli olacaktır. Saç çizgisi, saç ekimi sayesinde 1-1,5 cm kadar ileri alınabilir. Bu da kişilere daha doğal ve estetik bir alın görüntüsü sunar. Alın bölgesi aşırı geniş olan kişiler için saç çizgisi daha da öne alınabilir tabi bu ekim için daha fazla saç köküne ihtiyaç olacaktır.

Saç çizgisinin yeri nasıl belirlenmelidir?

Geniş alın daraltma uygulaması yapılırken işlemin sonuçlarının doğal görünmesi çok önemlidir. Naturel bir alın görüntüsü için kişinin yüz şekline, yüz büyüklüğüne ve saç yoğunluğuna uygun bir şekilde saç ekimi yapılmalıdır. Saç çizgisinin yeni yeri belirlenirken üç farklı noktaya dikkat edilmesi gerekir. Yüzün altın oranı, hastanın yaşı ve kişinin kellik durumu. Çünkü eğer kişide tamamen kellik görünüyorsa sadece alın bölgesine değil saçın tamamına saç ekimi yapmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir