Selülit tedavisi, kadınların büyük çoğunluğunun yaşadığı bir sorun olan selülitin tedavisine yöneliktir ve ne yazık ki korkunç portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırmak oldukça zordur. Kilonuz ne olursa olsun selülit problemi yaşayabilirsiniz, ancak aşırı kilolu hastalarda daha belirgin olabilir.

Bununla birlikte, zayıf kadınları bile rahatsız eden bir sorundur ve ergenlik sonrası kadınların %80-90’ında görülür. Selülit en çok uyluk ve kalçada görülür, ancak bazı hastaların kollarında ve karın bölgesinde de selülit gözlemlenir.

Vücudunuzun şeklinden memnun olmak sizi genel olarak daha mutlu etmek için uzun bir yol kat eder. Vücudunuzun görünüşüne duyulan güven, sizi daha özgüvenli bir birey haline getirebilir.

Selülit tedavisi sayesinde, vücudunuza daha fazla güvenmenizi sağlamak için vücudunuzu şekillendirmeye yardımcı oluyoruz. Teknolojideki en son versiyon Velashape 3’ü kullanarak selülit gidermeye yardımcı olan istanbul’daki selülit tedavisinde ilk sağlık ve kozmetik klinikleri arasındayız.

Selülite ne sebep olur?

Selülite neden olan çok sayıda fizyolojik, hormonal veya genetik faktör vardır ve metabolizma, diyet ve egzersiz alışkanlıklarındaki değişiklikleri veya bağ dokusu yapısındaki değişiklikleri içerebilir. Selülit, yüksek stresli yaşam tarzlarınında etkisi ile oluşabilir ; bu, adrenalin gibi katekolaminlerin seviyesinde bir artışa neden olur (savaş ya da kaç tepkisi ile ilişkili).

Kadınların cildi anatomik olarak erkek cildinden farklıdır. Östrojen vücutta salındığında, kadınlar için daha çok uyluk ve kalça bölgelerinde bulunan yağlı dokularda sıvı biriktirir. Östrojen salınımı ayrıca kollajen üretimini azaltarak cilt elastikiyetini azaltır ve bu da selülit olasılığını artırır.

Kötü işleyen bir lenfatik sistem, hücre duvarı hasarına yol açar. Bu hücrelerde artan yağ birikimi ile birleştiğinde, birleşik etki selülit olarak ortaya çıkar.

Selülit ile ilgili sorun, tıbbi açıdan zararsız olmasına rağmen, sosyal güven söz konusu olduğunda morarma olabilmesidir. Genel olarak, selülit tedavisinde kullanılan selülit kremleri yalnızca yüzeysel olarak etki eder çünkü sorunun kaynağı oldukça derinlerde yatmaktadır.

Bir selülit tedavisi nin etkili ve sürdürülebilir olması için çeşitli sonuçlara ulaşması gerekir. Sadece soruna tam anlamıyla geri adım atmakla kalmaz, aynı zamanda fizyolojik düzeyde ele alınabilen temel nedenlerle de ilgilenmelidir.

Selülit tedavisinde Mezoterapi tedavisi nasıl yapılır?

Mezoterapi, FDA onaylı farmakolojik ajanlar, homeopatik formüller ve doğal bitki özleri kullanan güvenli bir tekniktir. Mezoterapi, belirli istenmeyen yağ ceplerini azaltmak, ortadan kaldırmak ve konturlamak için kilo verme ve vücut şekillendirme için kullanılan bir selülit tedavi prosedürüdür.

Mezoterapi en çok vücut yağ fazlalığı ve selülit ile ilgili sorunların giderilmesinde kullanılan mikro invazif kozmetik bir tedavidir , ancak bazen cilt yaşlanma sorunları, çatlaklar, saç dökülmesi vb. selülit tedavisinde de kullanılabilir. Kliniğimizde mezoterapi sırasında çeşitli kokteyller enjekte edilir.

Cildinizin en derin tabakasında, hipodermise yapılan bu enjeksiyonlar arasında vitaminler, hormonlar, mineraller, bitki özleri ve genellikle lipitlerin parçalanmasını indükleme güçleriyle bilinen diğer maddeler bulunabilir. Aşırı yağ ve selülit için en çok mezoterapi ile yapılan selülit tedavisi yapılan vücut bölgeleri kalça, üst kol, uyluk ve karın bölgesidir. Bu kozmetik işlem yüz ve boyunda da daha genç ve canlı görünmeleri için kullanılmaktadır.

Mezoterapi ile selülit tedavisi doğrudan cildinize enjekte edilen mezoterapi için kullanılan kokteyller , çeşitli bitki özleri, ilaçlar, vitaminler, mineraller ve hormonlar gibi homeopatik maddelerin karışımına dayanmaktadır. Örneğin, Quartz Clinique’de yaygın olarak kullandığımız ilaçlardan biri, aynı zamanda yağ hücrelerini parçalama yeteneği ile de bilinen bir amfizem ilacı olan aminofilindir.

Kullanılan diğer maddeler şunları içerir:

  • Lidokain;
  • ACE Vitaminleri;
  • Ginkgo biloba özü;
  • L-karnitin vb.

Mezoterapi sırasında cildinize enjekte edilecek karışım  kişisel özelliklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre doktorunuz tarafından belirlenir. Bu şekilde komplikasyonlar ve çelişkiler önlenir.

İğne ve enjeksiyon fikri de sizi ürpertebileceğinden, bu tedavi için kullanılan iğnelerin çok kısa ve ince olduğunu söylemek önemlidir, bu nedenle rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak genellikle ağrı hissetmezsiniz. Bir mezoterapi tedavisinin genellikle çözmek istediğiniz probleme bağlı olarak 6 ila 12 kez tekrarlanması gerekir, her seans genellikle 30 dakika sürer.

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi Ağrılı mı?

Mezoterapi ağrısız bir tedavidir. Ancak herhangi bir rahatsızlığı önlemek için ameliyattan önce lokal anestezik krem ​​sürülür.

Selülit, cilt yüzeyinin çok altında meydana gelen değişikliklerden kaynaklanır, bu değişiklikler arasında hipodermal yağ tabakasında kalınlaşan yağ hücrelerinin genişlemesi ve kas ile cildi birbirine bağlayan lifli bantların olması yer alır. Sertleşir ve kasıldıklarında esnekliklerini kaybederler.

Bu, bağ bandının cildi aşağı çekmesine, selülitin çukurlu etkisine ve yağ ceplerinin hapis olmasına neden olarak sıkışan yağın cilt yüzeyine doğru şişmesi neden olur. Ne yazık ki bu değişiklikler cilt yüzeyinin altında meydana gelip selülit oluşumuna neden olurken, kollajen üretimi yavaşladığı ve cilt inceltilerek selülitin daha da kötü görünmesine neden olduğu için cilt elastikiyetini kaybeder.

Selülit oluşumuna katkıda bulunan üç biyolojik faktör vardır; bunlar kalınlaşmış hipodermal bir yağ tabakası, yaşlandıkça kollajenin tükenmesi ve lifli bağ dokusu septalarının sertleşmesidir.

Selülit için bir diğer tedavi VelashapeIII tür, cildin hem daha derin dokusunu hem de üst katmanlarını tedavi ettiği için çığır açan sonuçları olan kanıtlanmış cihazlardan biridir, bu da yağ katmanlarında, çevresinde ve selülit görünümünde ölçülebilir bir azalma ile sonuçlanır ve selülit tedavisi nde olağanüstü uzun süreli sonuçlar verir.

Selülit tedavisinde Velashape III Nasıl Çalışır?

VelaShape III, dört farklı teknolojiyi, Bi-Polar Radyo Frekansı (RF) ve Kızılötesi (IR) ışık enerjisini ve iki tür doku masajını (mekanik ve vakum) birleştiren tek invazif olmayan vücut şekillendirme tedavisi olan Els Plus teknolojisini kullanır.

Eşsiz karışım, depolanmış yağ kullanımını hızlandırır, mevcut yağ hücrelerini küçültür ve ayrıca lenfatik drenajı artırır. Bu, kısmen, dermal ve hipodermal dokunun hassas bir şekilde hedeflenmiş ve kontrollü ısıtılmasıyla (hem IR hem de RF enerjisi kullanılarak) sağlanırken, aynı anda masajlarla iletimi optimize etmek için cildi pürüzsüzleştirir.

Velashape III ile Selülit Tedavisini kaç seans yaptırmak gerekir?

Genellikle gerekli olan tek şey dört haftalık tedavi programıdır. Maksimum faydalar en çok son seanstan dört hafta sonra görülür. Birçok hasta iki seanstan sonra görünür sonuçlar görür ve bir miktar sıkılaştırma genellikle bir seanstan sonra fark edilir. VelaShape III ile selülit tedavisi tüm cilt tipleri ve renkleri için güvenli ve etkilidir.

Velashape 3 ile Selülit Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Çoğu hasta tedaviyi, sıcak derin doku masajı gibi rahat bulmaktadır. VelaShape III tedavisi diş hassasiyetini ve konfor seviyesini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Tedaviden sonra birkaç saat sıcak bir his hissetmek normaldir. Cildiniz de birkaç saat kırmızı görünebilir.

Selülit Tedavisi fiyat bilgisi alabilir miyim?

Selülit tedavisi fiyatları yapılan medikal tedaviye göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Selülit Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Related projects