Göz altına yağ enjeksiyonu göz altı dolgusuna kalıcılığı daha uzun bir alternatiftir. Çizgiler ve kırışıklıklar yetmezmiş gibi, gözler koyu halkalar ve torbalar gibi başka rahatsız edici yaşlı hissettiren belirtileri de sergileyebilir.

Orta yaşlarına yakın dahi olmayanlar için bile, bu sinir bozucu göz altı sorunlarının her yıl daha belirgin görünmeye devam ettiğini ve gözlerin altındaki renk değişikliğinin sizi gerçekte olduğunuzdan daha yaşlı ve daha yorgun göstermeye başladığını fark edebilirsiniz. Neyse ki, gözleri tazelemek ve genel görünümü gençleştirmek için çeşitli göz altı koyu halka düzeltme teknikleri bulunmaktadır.

Neden Göz Altı Koyu Halkalarım Var?

Koyu halkalarınıza katkıda bulunabilecek çok sayıda suçlu etken mevcut:

 • Kalıtım “genetik miras”
 • Alerjiler
 • Uyku eksikliği
 • Dermatit (egzama)
 • Göz yorgunluğu
 • Dehidrasyon “nem kaybı”

Koyu halkaların bir başka nedeni de kolajen kaybına bağlı olarak göz altındaki derinin incelmesidir. Kolajen, ciltte bulunan, dermal yapıyı destekleyen ve cilde pürüzsüz, esnek görünümünü veren bir proteindir.

Vücuttaki kolajen seviyeleri 20’li yaşların ortalarında düşmeye başlar ve yaşam boyunca düşmeye devam eder. Göz altındaki hassas deri genellikle değişiklikleri ilk gösteren bölgelerin başında geldiğinden, cilt incelir ve bölgedeki kan damarlarının daha belirgin hale gelmesine izin verir.

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır?

Gözler yüzün odak noktası olduğu için, alt göz kapaklarını ve cildi çevreleyen estetik sorunlar genel görünümünüzü önemli ölçüde bozabilir. Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu, ince çizgiler veya şişkinlik gibi eşlik eden yaşlanma belirtileri de dahil olmak üzere koyu halkaların görünümünü azaltmayı amaçlar.

Vaser liposuctionın üstün teknolojisinden faydalanılarak fazla yağa sahip olduğunuz bölgelerden alınan canlı yağlarınız, incecik kanül yardımıyla göz altına yerleştirilir. İşlem yaklaşık 1 saat sürerken, lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşir.

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu Sizin İçin Uygun mu?

Aşağıdaki semptomlardan bir veya daha fazlasından rahatsızsanız, göz altı göz altına yağ enjeksiyonu sizin için doğru seçim olabilir:

 • Çok iyi dinlendiğinizde bile gözlerin altında kalıcı renk değişikliği
 • Altta yatan kan damarlarının görünmesine izin veren incelmiş cilt
 • Gözlerin altında kronik koyulaşmaya neden olan cilt hiperpigmentasyonu
 • Göz altı belirgin yağ birikintileri (göz altı torbaları)
 • Alt göz kapağı veya elmacık kemikleri çevresinde yüz çukurluğu veya hacim kaybı

Göz Altına Yağ Enjeksiyonunun Avantajları!

Göz altı koyu halka düzeltmesinde birincil hedefiniz göz altındaki renk değişikliğini ortadan kaldırmak olabilir, ancak işlemin faydaları daha geniş kapsamlıdır:

 • Cilt daha taze ve daha parlak
 • İnce çizgiler gibi diğer kusurlar giderilir
 • Gözleri gençleştirerek görünümünüz genel olarak tazelenir
 • Uzun ömürlü sonuç

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci!

Göz altına yağ enjeksiyonu prosedüründen sonra göz çevresinde hafif şişlik ve morarma gözlenebilir. Morluklar ve ödem birkaç gün içinde azalır.

Prosedürü takip eden günlerde ödem sebebi ile hastalar şişkin bir sonuçla karıştırdığından, yeni görünümünüzü değerlendirmeden önce en az bir hafta beklemenizi öneririz.

Zamanla göz altlarınızın yeni görünümüne kavuştuğunu görmeye başlayacaksınız. İlk 4 ay enjekte edilen yağların %40’ının eriyebileceği göz önünde bulundurularak tekrar enjeksiyon yaptırmanızın mümkün olduğunu unutmamak gerekir.

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz altına yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın