Gözaltı ışık dolgusu ile günümüzün en yaygın estetik problemlerinden biri olan gözaltı morluklarına ve göz çevresindeki birçok probleme veda etmek çok kolay!

Özellikle 30’lu yaşlarını geçmiş her iki kişiden birinin göz çevresinde kırışıklık, morluk ya da torbalanma gibi şikayetler görülebiliyor. Yüze yorgun, mutsuz bir ifade katması ve kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermesi nedeniyle birçok kişi göz çevresinde oluşan kırışıklık ve morluk gibi sorunlardan kurtulmak ister.

Göz çevresinde oluşan problemlerin birçok sebebi olabilir bu nedenle gözaltı deformasyonlarını doğal yöntemlerle kısa sürede tedavi etmek çok zordur. Kişi her ne kadar yaşam stilini değiştirirse değiştirsin göz çevresindeki morluğun geçmesi uzun zaman alacaktır. Bu durumda bize yardımcı olabilecek en iyi uygulama gözaltı ışık dolgusu dur.

Bu uygulama gözaltındaki morlukları yok eder, göz çevresini aydınlatır ve kişinin çok daha iyi görünmesini sağlar. Sen de aynaya baktığında göz çevresindeki problemlerinden rahatsız oluyorsan ve bu sorunların seni sürekli yorgun ve yaşlı göstermesinden sıkıldıysan gözaltı ışık dolgusunun mucizesi ile tanışmalısın.

Gözaltı ışık dolgusu ile yapılacak ufak bir dokunuşla çok daha canlı, genç ve enerjik göründüğünü fark edeceksin.

Gözaltı ışık dolgusunun yarattığı mucizelere geçmeden önce ilk olarak göz çevresinde oluşan sorunlara ve nasıl ortaya çıktığına bakmak gerekir.

Gözaltı Işık Dolgusu: Işıl Işıl Bir Göz Çevresi İsteyenler İçin!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Göz Çevresinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Gözler ve göz çevresi, ne kadar istemesek de özellikle 30’lu yaşlardan sonra canlılığını ve gergin yapısını kaybetmeye başlar. Yoğun çalışma temposu, stres, uykusuzluk, yoğun alkol ve sigara tüketimi ve diğer zararlı maddeler de bu süreci hızlandırır. Böylece zaman içerisinde göz çevresindeki doku zarar görür ve deformasyonlar ortaya çıkar.

Göz çevresi yüzün en dikkat çekici alanlarından bir olduğu için burada oluşan her sorun kişiyi oldukça rahatsız eder. Çünkü göz çevresinde meydana gelen her olumsuz gelişme kişinin her geçen gün daha yorgun ve daha yaşlı görünmesine sebep olur. Göz çevresi sorunları estetik kaygıların yanı sıra bireylerde özgüven eksikliği ve sosyal uyumsuzluk gibi psikolojik problemlere de neden olabilir.

Peki, birçok kişinin korkulu rüyası olan göz çevresi problemleri nelerdir:

  • Göz altı morlukları,
  • Göz çevresi kırışıklıkları (kaz ayakları),
  • Göz altı torbaları,
  • Göz kapağı düşmesi

Her biri kendine özgü sorunlar olan bu problemleri aynı zamandan kendine özgü tedavi yöntemleri vardır.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Gözaltı morluğu göz çevresinde ortaya çıkan en yaygın estetik problemlerden biridir ve günümüzde sadece kadınları değil erkekleri de rahatsız eder. Genellikle genetik yatkınlık tan dolayı oluşan bu sorun çevresel faktörlere bağlı olarak da oluşabilir. Stres, yaşlanma, yorgunluk, düzensiz uyku, kansızlık, aşırı tuz tüketimi, sağlıksız bir yaşam biçimi, yoğun alkol ve alkol-sigara kullanımı göz altında morluk oluşmasının en önemli sebeplerindendir.

Özellikle kadınlarda yaygın olarak rastlanan gözaltı morlukları uykusuzluk ve yorgunluk gibi sebeplerden dolayı oluşuyorsa genellikle buz kompresi ve dinlemeyle geçer ancak gözaltı morlukları kalıcı bir hal aldıysa ilk çözüm olarak gözaltı ışık dolgusu denenmelidir. Eğer morluğun bulunduğu alan ve yoğunluğu fazla ise yağ enjeksiyonu da yapılabilir.

Gözaltı Çizgileri Neden Olur?

Yüzün kalan bölümlerine göre gözaltı ve göz çevresi hassas bir cilt yapısına sahiptir. Buradaki hem deri hem de cilt altı destek dokusu oldukça incedir ve ayrıca yapısından dolayı gözaltında bulunan kolajen dokusu da daha ince ve gevşektir. Göz çevresi bu kadar kırılgan bir yapıya sahip olduğu için deformasyonların oluşumuna da çok açıktır bu nedenle ilk olarak göz çevresi kırışır ve sarkar.

Göz çevresi ve gözaltı kırışıklıklarının en yaygın sebebi yoğun mimik kullanımıdır ancak uykusuzluk, stres, alkol ve sigara tüketimi gibi faktörler de göz çevresini yaşlanmanın etkilerine karşı savunmasız bırakır. Tüm bu sebeplerden ötürü zamanla cilt elastikiyetini kaybeder ve göz çevresi kırışıklıkları meydana gelir.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların oluşumunu engellemek ve var olan ince kırışıklıklardan kurtulmak için kullanılan en yaygın tedavi yöntemi botox tur. Ancak yaşlanma süreci devam ettikçe göz çevresinde oluşan kırışıklıklar derinleşir ve botox bu kırışıklıkları yok etmede yeterli etkiyi göstermez. Bu nedenle göz çevresinde oluşan derinleşmiş kırışıklıklar için ışık dolgusu kullanılır.

Gözaltı Torbaları Neden Oluşur?

Gözaltı torbalarının oluşumu göz çevresinde bulunan yağ torbalarıyla ilişkilidir. Yaşlanmanın etkisiyle göz çevresinde bazı değişimler meydana gelir. İlk olarak cilt altı bağ dokusu zarar görür yağ torbalarını geride tutan zar gevşer bu nedenle gözaltı torbaları belirgin hale gelir.

Gözaltı torbalarının oluşum sebebi genellikle genetik özelliklerdir ancak ekran karşısından geçirilen uzun saatler, düzensiz uyku, stres, yoğun tuz tüketimi ve yeteri kadar su tüketmemek te yaşlanmayı hızlandırdığı için gözaltı torbalarının oluşmasında etkilidir. Bunların dışında hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, vitamin ve mineral eksiklikleri de gözaltı torbalarının oluşmasına neden olur.

Göz torbalarının tedavisi için öncelikle nedene odaklanmak gerekir. Eğer göz torbaları yorgunluğa ve düzensiz bir yaşantıya bağlı ise sağlıklı beslenme ve dinlenme ile önlenebilir ama yaşlanmaya bağlı olarak oluşan cilt deformasyonundan kaynaklanan bir torbalanma söz konusu ise gözaltı ışık dolgusu uygulanabilir ama yağ enjeksiyonu uygulaması da gözaltı torbalarında son derece etkilidir.

Göz torbaları için kullanılabilecek bir diğer tedavi yöntemi ise göz kapağı ameliyatıdır. Hangi tedavi yönteminin kişi için daha uygun olduğuna hastanın beklentisi doğrultusunda karar verilmesi daha doğru olur.

Gözaltındaki ve Göz Çevresindeki Sorunlara Işık Dolgusu ile Son!

Göz çevresi sorunları kadın-erkek ayrımı yapmadığı gibi her yaştaki bireyde de görülebilmektedir. Göz çevresi problemleri çoğu durumda çevresel faktörlerden ve yanlış bir yaşam biçimi benimsemekten kaynaklanır ancak yaşlanma, genetik yatkınlık gibi önüne geçemeyeceğimiz bazı etkenlerde söz konusudur. Bu nedenle kimi zaman, kendimize ne kadar dikkat edersek edelim ya da ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim göz çevresi sorunlarının oluşmasına engel olamayız.

Böyle durumlarda estetik bir uygulamadan yararlanmak kişi için en uygun olandır. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresindeki sorunlar için kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Göz çevresine anında etki eden bir uygulama olması çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden sadece birisidir. Bunun yanı sıra içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar sebebiyle göz çevresinde mucizevî bir etki yaratıyor. Peki,göz çevresindeki birçok sorunu çözüme kavuşturan gözaltı ışık dolgusu nedir ve nasıl uygulanır?

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

göz altı ışık dolgusu Gözaltı ışık dolgusu; burun, yanak ve alt göz kapağı arasında kalan alanın zamanla hacim kaybına uğraması sonucunda göz altında oluşan morlukların ve hafif-orta şiddetteki göz torbalarının ve göz çevresindeki derinleşmiş kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir medikal estetik uygulamasıdır.

Gözaltı ışık dolgusunda hyaluronik asit içerikli bir dolgu maddesi kullanılarak göz çevresindeki hasarlı olan alan doldurulur ve böylece göz çevresindeki çökme ve renk değişimleri yok edilir. Dolgu maddesi hyaluronik asit ve vitamin kompleksinden meydana gelir. Hyaluronik asit göz çevresindeki torbalanma ve morluklara etki ederek bunların ortadan kalkmasını sağlar. Poli vitamin bileşeni ise yenilenen hücrelerin uzun süre kalıcı olmasını sağlayarak gözaltı ışık dolgusunun ömrünü uzatır.

Gözaltı uygulamasında kullanılan dolgu maddesi vücudun diğer alanlarında kullanılan dolgu maddelerine göre çok daha yumuşak ve akışkan olmalıdır. Çünkü gözaltındaki deri ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Eğer gözaltına sıradan bir dolgu maddesi uygulanırsa dolgu maddesinin sert yapısı ciltte olumsuz bir etki yaratır ve hatta gözaltında dışarıdan bakıldığında fark edilecek düzensizlikler oluşturur.

Gözaltı dolgusunda kullanılan daha yumuşak ve akışkan yapıya sahip dolgu maddesinin üretimi daha komplike olduğu için fiyatı normal dolgulara oranla daha yüksektir fakat diğer dolguların göz çevresine uygulanması kesinlikle uygun değildir. Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu yaptıranların doğru dolgu maddesinin kullandığından emin olması gerekir. Göz çevresi yapısına uygun olarak geliştirilmiş en etkili dolgu Redensity II dir.

Redensity II ışık dolgusu, göz çevresindeki sorunları çözüme kavuşturmak için özel olarak tasarlanmış bir dolgu maddesidir. Gözaltı çevresinde kullanılmak için özel olarak geliştirilmiş olan Redensity II ile göz çevresinde oluşan şişlikler, morluklar ve torbalanmalar kolayca yok edilebiliyor.

Yapısı ve içeriği sayesinde diğer dolgu maddelerinden ayrılır. İçeriği zengin vitamin ve minerallerle dolu olan bu dolgu maddesi diğer dolgu maddelerinin aksine incecik bir yapıya sahiptir.  Bu özellikleri sayesinde göz çevresine derinlemesine nüfuz eder ve kırılgan bir yapıya sahip olan dokuları güçlendirir ve canlanmasını sağlar. Göz çevresine yaptığı nazikçe uygulamalar sonucunda göz çevresini aydınlatır, gözaltı morluklarını yok eder ve gözaltı torbalarının görünümünü iyileştirir.

Gözaltı Işık Dolgu Nasıl Yapılır?

Yaş faktörünün etkisi ile yüzümüzdeki kemikler geriye doğru çekilir. Yüz kemikleri geriye doğru çekildiğinde göz çevresindeki yağlar azalır ve bu yağları koruyan orbital septum koruma bariyerlere doğru itilir. Yaşlılığın getirdiği bu değişim gözaltında hafif dereceli çukurların oluşmasına sebep olur. Gözaltındaki çökme ve çukurların bu alanların daha gölgeli görünmesine neden olur.

Gözaltı ışık dolgusu maddesi oluşan bu alanlara ince kanüller yardımıyla enjekte edilir ve dolgu maddesinin deri altındaki oluklara ve çökmelere homojen olarak yayılması sağlanır. Gözaltı ışık dolgusu bu sayede boşlukları doldurarak gözaltındaki gölgelenmeyi ve çöküntüleri ortadan kaldırır. Böylece göz çevresinin daha aydınlık ve daha genç görünmesini sağlar.

Gözaltı ışık dolgusuna başlamadan önce kişilere anestezik jel sürülerek minimum acı hissetmeleri sağlanır. Minik iğnelerle gözaltı dolgusu her iki göz için ayrı ayrı enjekte edilir. İşlem yaklaşık 10 dakikada tamamlanır, kullanılacak dolgu miktarı alanın derinliğine ve rengine göre belirlenir. Gözaltı ışık dolgusu normal dolgu uygulamasından biraz daha farklı uygulanır. Dolgu, deri altına değil de kemik üzerine uygulanmalıdır ayrıca ışık dolgusunun yavaş yavaş uygulanması daha doğal bir sonuç yaratacaktır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU HAKKINDA

Amaç Göz altı morluk ve çukurluklarının giderilmesi
Neleri Düzeltir? Göz altı morlukları, Göz altı çukurları, Gözaltı kırışıklıkları
Uygulama Süresi 30- 45 Dakika
Anestezi Anestezi kremi uygulanır.
İyileşme Süresi 1 ila 2 gün
Kalıcılık Süresi 12- 18 ay
Kaç seans? 18 ay sonra tekrarı gerekir.
Acılı Mı? Hayır
Riskli Mi? Hayır
Sonuçlar İşlem sonrası hemen görülebilir, tam etki ise biraz daha zaman ister.
İz kalır mı? Hayır
Kullanılan Dolgu Redensity 2 gibi ince yapılı dolgular
Öncesi Sonrası Etki hemen görülür
Fiyat Kullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Uygundur?

Gözaltı ışık dolgusu, göz altında meydana gelen morluk, torbalanma ve koyu renkli halkaları tedavi etmeyi amaçlar. Gözaltında görülen bu problemlerin şiddeti yaşlanmayla artış gösterebilir ancak sadece yaşlanma ile ilişkilendirilmesi doğru olmaz.

Gözaltında ve göz çevresinde meydana gelen sorunlar genç yaştaki kişilerde de görülebilir. Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu göz çevresinde sorun bulunan herkese uygundur diyebiliriz ancak birçok estetik uygulamada olduğu gibi gözaltı ışık dolgusunda da yaş sınırı vardır. Göz çevresinde hafif morluk, çökme, kahverengi halkalanma ya da kırışıklık gibi şikâyeti olan ve 18 yaşından büyük herkes gözaltı ışık dolgusu yaptırabilir.

Gözaltındaki morluklar ve çöküntüler kişi olduğundan daha yorgun ve solgun gösterir. Eğer sen de her gün ‘Solgun görünüyorsun, iyi misin?’gibi sorular duyuyorsan gözaltı dolgusu yaptırma zamanın gelmiş demektir.

Gözaltı Işık Dolgusu Zararlı Mı?

Gözaltında morluk vb. Şikayetleri olan birçok kadın gözaltı ışık dolgusunun zararlarını merak eder ancak bu uygulama deneyimli bir doktor tarafından uygulandığında herhangi bir tehlike oluşturmaz. Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan dolgu malzemesi göz çevresinin hassas yapısına uygun olarak özel tasarlanmıştır. Bu dolgu maddesi cildin doğal yapısıyla kolayca uyum sağlayabilmesi için daha ince ve akışkan bir yapıda üretilmiştir.

Dolgu maddesinin içeriğinde cildin kendisinde de bulunan hyaluronik asit bulunur. Dolgu içeriği sebebiyle bir yan etkiye sebep olmaz ve göze de herhangi bir zararı yoktur. Fakat göz çevresi hassas ve karmaşık bir yapıya sahiptir bu nedenle uygulamanın mutlaka alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekir. Çünkü göz çevresine uygun olmayan bir dolgu maddesi uygulandığında ya da yanlış yapılan uygulamalarda dolgu maddesi retinayı besleyen kan damarlarına girip tıkanmaya sebep olabilir ya da cilt altında topaklanmalar yaratarak kötü bir görüntüye sebep olabilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gözaltı Işık Dolgusu Hemen Etki Eder mi?

Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan dolgu maddesi uygulama yapıldığı anda mükemmel yapısı sayesinde gözaltındaki oluklara homojen bir şekilde yayılır ve göz çevresindeki sorunların görünümünü anında iyileştirir. Dolgu maddesi gözaltındaki çökük alanları yok ettiği için gözaltı anından aydınlanır ve gözaltı morlukları yok olur, hafif ve orta şiddetli göz torbalarının görünümü de iyileşir. Uygulamanın tam etkisini göstermesi ise biraz zaman alır.

Protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar açısından zengin olan dolgu maddesi cilt altı dokuyu enjekte edildiği anda onarmaya başlar ve cildin ihtiyacı olan kolajeni üretmesini destekler. Bu etki uygulama yapıldıktan bir süre sonra daha devam ettiği için gözaltı ışık dolgusunun gerçek etkisinin görülmesi biraz zaman alır.

Gözaltı İçin Hangi Dolgu Kullanılmalıdır?

Gözaltı ışık dolgusu için kullanılan dolgu maddesinin aktif bileşeni tüm dolgularda olduğu gibi hyaluronik asittir ancak vücudun diğer bölgelerinde kullanılan dolgular göz çevresine uygulanacak işlemler için kullanılmamalıdır.

Göz çevresinde Redensity II olarak bilinen özel bir dolgu kullanılır. Bu dolgu maddesinin içerisindeki hyaluronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle Redensity II diğer dolgulara göre çok daha ince ve akışkan bir yapıya sahiptir. Bu yapısı sayesinde kolayca gözaltına yayılır ve böylece göz çevresinde herhangi bir şekil bozukluğuna sebep olmaz. Aynı zamanda içeriğindeki vitamin ve mineral cildin rengini de açar.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Süre Etkilidir?

Gözaltı ışık dolgusu kalıcı bir tedavi yöntemi değildir, tekrar gerektirir ancak etkisi 12- 18 ay arasında devam eder.

Gözaltı Işık Dolgusu Kaç Günde İyileşir?

Gözaltı ışık dolgusu oldukça basit bir şekilde uygulanır bu sebeple hastalar gündelik yaşamlarına hemen dönebilmektedir. İşlem sonrasında ciddi bir komplikasyon oluşmaz ancak hafif bir kızarıklık ve şişme aynı zamanda nadiren de olsa hafif bir morarma meydana gelebilir. Bu şikâyetler çok kısa bir süre içinden kendiliğinden düzelir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına ve doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan bizleri arayarak ya da İstanbul- Nişantaşı’ndaki polikliniğimizi ziyaret ederek Gözaltı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.