Göz altı morluğu günümüzün en yaygın estetik problemlerinden biridir. Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim bazen göz altı morluğundan kaçmak neredeyse imkansız olur. Göz altındaki morluklar sadece kadınların değil erkeklerin de korkulu rüyalarından biridir. Göz altındaki koyu halkalar göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilerek kişilere daha güvenli bakışlar sağlanabiliyor. Göz altı dolgusu, göz çevresini aydınlatarak hastaların daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Göz altındaki torbalanma problemi de göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilebilir. Aynaya baktığınızda göz çevresindeki problemlerin sizi yorgun ve yaşlı gösterdiğini düşünüyorsanız göz altı dolgusunu yaptırmanın sırası gelmiş demektir. Sadece minik bir dokunuş ile çok daha canlı, genç ve enerjik göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Göz altı morluğu günümüzün en yaygın estetik problemlerinden biridir. Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim bazen göz altı morluğundan kaçmak neredeyse imkansız olur. Göz altındaki morluklar sadece kadınların değil erkeklerin de korkulu rüyalarından biridir. Göz altındaki koyu halkalar göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilerek kişilere daha güvenli bakışlar sağlanabiliyor.

Göz altı ışık dolgusu, göz çevresini aydınlatarak hastaların daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Göz altındaki torbalanma problemi de göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilebilir. Aynaya baktığınızda göz çevresindeki problemlerin sizi yorgun ve yaşlı gösterdiğini düşünüyorsanız göz altı ışık dolgusunu yaptırmanın sırası gelmiş demektir. Sadece minik bir dokunuş ile çok daha canlı, genç ve enerjik göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Gözaltı Morluklarına Işık Dolgusu ile Son!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altı ışık dolgusunu tanımadan önce göz altındaki morlukların neden oluştuğuna bakmalıyız. Özellikle 30 yaşından sonra her iki kişiden birinde göz halkası görülebiliyor. Göz çevresindeki morlukların sebebi yetersiz uyku, vitamin eksikliği, beslenme bozukluğu, alkol ve sigara olabilir. Bazı kişilerde ise göz altındaki morluk tamamen genetiktir. Göz altı morluğunu doğal yöntemlerle kısa sürede tedavi etmek çok zordur. Her ne kadar yaşam stilinizi değiştirseniz de göz çevresindeki morluğun geçmesi uzun zaman alacaktır.

Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için günümüzün en etkili teknolojik yöntemlerini kullanabilirsiniz. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit dolgusu ve  vitamin kompleksinden meydana gelir. Hyaluronik asit göz çevresindeki torbalanma ve morluklara etki ederek bunların ortadan kalkmasını sağlıyor. Poly vitamin bileşeni ise yenilenen hücrelerin uzun süre kalıcı olmasını sağlayarak göz altı ışık dolgusunun ömrünü uzatıyor.

Göz altı ışık dolgusu kimlere uygundur?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında beliren morluk, göz altı torbası ve koyu renkli halkaları tedavi etmeyi amaçlar. Göz altında görülen bu problemlerin yaşlılıkla pek ilgisi görülmez. Genç yaştaki kişilerde de göz altı morluğu görülebilir. Bu nedenle göz altı dolgusu herkese uygundur diyebiliriz. Göz altındaki morluk ve göz altı halkalanması problemi yaşayan herkes göz altı ışık dolgusu yaptırabilir. Göz altındaki morluklar sizin olduğunuzdan daha yorgun ve solgun görünmesine sebep olur. Eğer arkadaşlarınız size ‘hasta mısın? Solgun görünüyorsun, iyi misin?’gibi sorular soruyorsa sizin için göz altı dolgusu zamanı gelmiş demektir.

Göz altı ışık dolgu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusu estetik dünyasına henüz yeni giriş yaptığı için çok fazla bilgi kirliliği oluşabiliyor. Yaş faktörünün etkisi ile yüzümüzdeki kemikler geriye doğru çekilir. Yüz kemikleri geriye doğru çekildiğinde göz çevresindeki yağlar azalır ve bu yağları koruyan orbital septum koruma bariyerlere doğru itilir. Yaşlılığın getirdiği bu değişim göz altında hafif dereceli çukurların oluşmasına sebep olur. Göz altındaki çökme ve çukurların bu alanların daha gölgeli görünmesine neden olur. Bu sebeple 30 yaşından sonra fotoğraflarda göz altımızın daha karanlık göründüğünü fark etmeye başlarız.

Göz altı dolgusu göz altındaki bu boşlukları doldurarak göz altındaki gölgelenmeyi yani morluğu ortadan kaldırır. Gözlerin daha aydınlık görünmesini sağlar. Aynı zamanda göz altındaki küçük torbalanmaları da ortadan kaldırır.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu normal dolgu uygulamasından biraz farklıdır. Dolgu, deri altına değil kemik üzerine uygulanır. Işık dolgusunun yavaş yavaş uygulanması daha doğal bir sonuç yaratacaktır. Uygulamadan önce kişilere anestezik jel sürülerek hastaların minimum acı hissetmeleri sağlanır. Minik iğne enjekteleri ile göz altı dolgusu her iki göz altına kanül yardımı ile enjekte edilir. İşlem yaklaşık 10 dakikada tamamlanır. Kullanılacak dolgu miktarı alanın derinliğine ve rengine göre belirlenir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU HAKKINDA

Amaç

Göz altı morluk ve çukurluklarının giderilmesi
Göz altı morlukları, Göz altı çukurları
30 – 45 Dakika
Anestezi kremi uygulanır.
1 gün
12 – 18 ay
18 ay sonra tekrarı gerekir.
Acılı Mı? Hayır
Riskli Mi? Hayır
Sonuçlar İşlem sonrası görülür.
İz kalır mı? Hayır
Kullanılan Dolgu Redensity 2 gibi ince dolgular
Öncesi Sonrası Etki hemen görülür
Fiyat Kullanılan dolgu miktarı ve dolgu markasına göre değişken

Göz altı Işık Dolgusu fiyatı nedir?

Göz altı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına ve doktorun tecrübesine göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gözaltı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir