J Plasma en son teknoloji ile geliştirilmiş, ciltteki gevşeme, sarkma gibi deformasyonları çözüme kavuşturan bir cihazdır. J Plasma cihazı radyofrekans enerjisi ile helyum gazının oluşturdukları plasma enerjisi ile işleyen bir cihazdır. Oluşan bu enerji ile uygulanan ciltte sıkılaşma, gerginlik etkileri görülür. Vücut hatlarında kontürlü, formda, pürüzsüz bir görünüm elde edilir. J Plasma uygulaması tüm vücuda uygulanabilirliği, hızlı ve pratik sonuç yaratması ve uzun süre kalıcı olmasıyla uygulanan kişilerde memnuniyet yaratmaktadır.

J Plasma Yöntemi Nedir?

J Plasma (J Plazma) Dr. Jack Zamora’nın geliştirdiği bir yöntemdir. Ameliyatsız yöntemler arasında yer alan bu uygulama helyum gazı ve radyofrekans enerjilerinin birleşerek plasma enerjisi oluşturmalarıyla gerçekleşir. Plasma enerjisi hem radyofrekansın kolajen dokuya yüksek ısıyla etki etmesi hem de helyum gazının soğutucu etkisiyle herhangi bir yanma, iz etkisi oluşturmadan işlem yapabilme olanağı sağlar. Ortaya çıkan etki diğer ameliyatsız işlemlere göre daha kalıcı olmaktadır. Yarattığı avantajlarla J Plasma sıklıkla tercih edilmekte ve alınan sonuçlar hastaların yüzünü güldürmektedir.  

J Plasma Nerelere Uygulanır?

J Plasma sıkılaşma, şekillenme istenen, Liposuction uygulanan ya da pürüzsüz, genç bir etki istenen tüm alanlara uygulanabilir. Sıklıkla tercih edilen bölgeler şunlardır:

  • Gıdı 
  • Kol içi
  • Bacak içi
  • Karın
  • Bel
  • Meme
  • Yüz
  • Kalça
  • Basen
  • Sırt

J Plasma Kimlere Uygulanır?

J Plasma cildinde henüz ileri seviyede gevşeme, sarkma oluşmamış kişiler için geliştirilmiş bir tekniktir. 18 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkese uygulanabilir. Ciltte görülen gevşeme ve sarkma etkileri daha çok 30’lu yaşlardan sonra oluştuğu için 30 yaş üstüne daha sık uygulanmaktadır. J Plasma hamile veya emzirme dönemindeki kişilere uygulanmaz. Tüm cilt tiplerine ve alerjik reaksiyonu olmayan her bünyeye uygulanabilir. J Plasma tedavisi için uygun bir aday olup olunmadığı plastik cerrahın yapacağı muayene sırasında cildin incelenmesiyle belirlenmektedir.

renuvion-j plasmaJ Plasma Nasıl Uygulanır?

J Plasma Liposuction ile birlikte uygulanabildiği gibi Liposuction yapılmadan da uygulanabilir. Kişinin durumuna ve uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre genel ya da lokal anesteziyle işlem yapılmaktadır. Liposuction ile kombineli uygulanan işlemlerde önce Liposuction yapılır, yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra aynı kesi yerlerinden J Plasma cihazı iletilerek kolajen dokulara doğrudan etki oluşturulur. Kolajen dokuların boyları iletilen enerjiyle (radyofrekans ve helyum gazı) kısalır. Bu etki sayesinde ciltte gerilme, sıkılık, gençlik etkileri oluşur. Liposuction yapılmadan uygulanan J Plasma işleminde minik kesiler açılarak işlem yapılmaktadır. Cilt altına direkt uygulanan yüksek ısı işlemi tamamlandığında kesiler dikiş atılarak kapatılır. Uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre işlem 1 saat civarında sürmektedir.

J Plasma Kalıcı Mıdır? 

J Plasma sıkılaşma, germe etkisi sağlayan diğer ameliyatsız uygulamalara oranla daha uzun süre etki eden bir işlemdir. Bunun nedeni cildin yüzeyine değil de ciltte açılan kesilerin içinden dokulara direkt etki etmesidir. Bu sayede kolajen dokuların boyunda gerçekleşen kısalmayla cilt yüzeyinde dalgalanma, gevşeme, sarkma etkileri kaybolur yerini sıkı, pürüzsüz, formda bir cilt yapısı alır. Etkisinin daha uzun süre kalıcı olması nedeniyle popüler uygulamalar arasındadır.

J Plasma Sonrası Nasıl Bir İyileşme Süreci Yaşanır?

J Plasma uygulamasından sonra doktor onayıyla aynı gün taburcu olunur. Anestezi etkisi kaybolduktan sonra ağrı hissedilebilir. Ağrılar yüksek derecede olmasa da bazı hassas kişilerin ağrı kesici kullanması gerekebilir. Uygulanan alanda şişlik, morluk, ödem, kuruluk görülebilir. Kesi yerlerinde oluşan kızarıklık ve şişlik yerini birkaç gün içinde kabuklanmaya bırakır. Bu etkiler son derece normaldir. 1 hafta–10 gün içerisinde negatif etkilerin tamamı yok olur. Bu süreçte soğuk kompres uygulanması fayda sağlamaktadır.  J Plasma etkisinin cilt yüzeyinde tam olarak görülmesi 3–6 ay içerisinde gerçekleşir.

J Plasma İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

J Plasma sonrasında doktorun tavsiye ettiği ve uygulanması gereken durumlar şunlardır:

* İlk 3 gün uygulama alanına su değdirilmemelidir.

* Güneş ışığından korunulmalıdır. 

* Sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi yerlere gidilmemelidir.

* Oluşan kabuklar koparılmamalıdır. Kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

* Yorucu aktivitelerde bulunulmamalı, uygulama alanı darbelerden korunmalı ve uygulama alanı üzerine yatılmamalıdır.

J Plasma Yaptırmanın Avantajlı Yanları Nelerdir?

J Plasmanın avantajlı yanları şunlardır:

* Son teknoloji kullanıldığı için hem hızlı uygulanan hem de kolay iyileşme sunan bir yöntemdir.

* Her cilt tipinde ve kadın, erkek, herkeste uygulanabilir.

* Diğer yöntemlere göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir.

* Güvenilir ve risksiz bir uygulamadır.

* Uygulama bölgesinde herhangi bir iz oluşmamaktadır.

* J Plasma sadece sarkık, gevşek, dalgalı cilt görünümünü gidermede etkili değildir. Cilt lekelerini giderme, ben tedavisi, selülit-çatlak tedavisi gibi işlemlerde de etkili sonuçlar sağlamaktadır.

* Doğal ve sağlıklı cilt görünümü yaratma açısından oldukça başarılıdır.

* İnce ciltli ve sarkmaya meyilli kişilerde en etkili sonucu J Plasma uygulaması sağlamaktadır.

J Plasma Riskleri Var Mıdır?

J Plasma cihazı FDA onaylı bir cihazdır. Uygulamanın istenen etkiyi oluşturması ve sağlık açısından risk yaratmaması için deneyimli plastik cerrahlar tarafından uygulanması gerekir. Bu şekilde gerçekleştirilen J Plasma tedavisi risksiz, güvenilir bir yöntemdir. Kanser, tümör, ur gibi oluşumlara yol açmaz. Yan etkisiz, zararsız bir işlemdir.

J Plasma Liposuction’dan Sonra Neden Uygulanır?

Liposuction, uygulama bölgesindeki fazla yağların çekilmesi işlemidir. Fazla yağlar çekildikten sonra o alan boşalır ve gevşeme, dalgalanma etkisinin oluşmaması için J Plasma uygulanır. J Plasma uygulanan alanda sıkılık, kontür, lifting etkisi oluşur. Liposuction etkisi J Plasma etkisiyle birleşerek gergin ve formda bir görünüm yaratılmaktadır

J Plasma Liposuction Yapılmadan Da Uygulanır Mı?

Liposuction uygulanmadan sadece J Plasma uygulanabilir. Eğer ciltte fazla yağ doku yoksa sadece J Plasma uygulanarak gevşek, selülitli, çatlak, kuru, sarkık ciltler genç, nemli, pürüzsüz, formda bir görünüm kazanır. Liposuction uygulanmadan J Plasma yapılması daha hızlı bir iyileşme sağlamaktadır.

J Plasma Yüzde Nasıl Bir Etki Oluşturur?

J Plasma yüz bölgesinde sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Yüzün sarkık ve gevşek alanlarında, kırışıklık, çizgi oluşumlarını yok ederek ciltte pürüzsüz, gergin, canlı bir etki yaratır. Özellikle çene bölgesinde çene kontürünün belirgin hale gelmesi, şakaklardan başlayan ve yanaklara inen sarkmanın giderilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. 

J Plasma Sonrasında İz Kalır Mı?

J Plasma uygulaması çok minik kesilerle yapılmaktadır. İşlem tamamlandığında kesiler dikişle kapatılır. Çok minik boyutlu olan bu kesiler asla belli olmamakta ve ciltte iz kalmamaktadır. J Plasmanın amacı zaten lekesiz, izsiz bir cilt yaratmak olduğu için pırıltılı ve aydınlık bir etki oluşmaktadır.

J Plasma Fiyatları

J Plasma fiyatları uygulama alanının büyüklüğü, tedavinin hangi amaçla yapılacağı, uygulayan kişinin deneyimi, kullanılacak malzemeler, hangi çeşit anestezi uygulanacağı, hangi işlemlerle kombine edileceği gibi pek çok faktöre göre belirlenir. Fiyat bilgisi en doğru şekilde muayene olduktan, kişisel tedavi planınız belirlendikten sonra alınabilir.