gamze Gamze estetiği ile günümüzde dakikalar içinde gamzeye sahip olmak mümkündür. Siz de gamzenin çekici ve seksi bir ayrıcalık olduğuna inanıyorsanız gamze estetiği yaptırarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kimine göre sempatik, kimine göre çekici bir görüntü yaratan gamze, kesinlikle seksi ve karizmatik bir özelliktir. Gülümseyince ortaya çıkan gamzelerin yarattığı çekiciliği deneyimlemek heyecan verici olabilir. Gamze estiği ile bu deneyimi yaşamak artık çok kolay.

Gamze Nedir ve Neden Olur?

Gamze, vücudun herhangi bir yerinde oluşan çukurumsu görüntüye verilen isimdir. Genellikle yüzde oluşsa da omuzlarda, çenede ve hatta belde de gamze oluşumu görülebilir. Kişiye çekici bir görünüm kazandıran gamze aslında doğuştan gelen bir cilt ve kas deformasyonudur; kas içindeki küçük bir kusurun sonucunda oluşur.

Gamzenin olduğu alandaki kas ve bağ dokusunun düzensiz olarak gelişir bu nedenle cilt yüzeyinde gamze olarak isimlendirilen çukurumsu görüntü oluşur. Bu küçük kas kusurunun üzerine oturan cilt, temelde alttaki dokuya uyarak bölgedeki kas hareket ettiğinde bir derinlik etkisi yaratır ve gamze görünümü oluşur.

Gamzenin ciltte yarattığı çukurumsu görünümü güzellik açısından çok fazla önemsenmektedir. Özellikle gamzeye olan ilgi son yıllarda oldukça artmıştır. Neredeyse herkes öncelikle yanağında olmakla birlikte çene ve bel gibi bölgelerde de gamzesi olsun istiyor fakat gamze doğuştan kaynaklanan bir kas düzensizliği olduğu için isteyen herkes herhangi bir girişimde bulunmadan gamzeye sahip olamaz. Kişinin böyle bir arzusu varsa gamze estetiği yaptırması gerekir. Peki, gamze estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Yeni Trend; Gamze Estetiği

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Gamze Estetiği Nedir?

Gamze estetiği yüze estetik bir görünüm kazandıran çukurumsu görüntüye doğuştan sahip olamayan kişiler için geliştirilmiş estetik bir operasyondur. ‘Dimpleplasty’ olarak da bilinen bu operasyon kişinin istediği bölgede gamze görünümü oluşturmak için uygulanan cerrahi bir girişimdir. Genellikle ciltteki çukurumsu görüntünün daha çekici ve daha tatlı bir görünüm yarattığını düşünen kişiler tarafından tercih edilir.

Hastanın isteği doğrultusunda birçok farklı gölgeye uygulanabilir ancak yaygın kullanım alanı yanaktır. Plastik cerrahi alanında son dönemlerde güçlü bir yer edinmiş gamze estetiği kişilere hayal ettikleri doğal gamze görüntüsünü çok kısa bir sürede, oldukça basit bir operasyonla sağlar. Gamze ameliyatı uygulandığı alanda kalıcı bir gamze görüntüsü oluşturur. Peki, kişinin doğal görünen gamzelere sahip olmasını sağlayan gamze estetiği nasıl yapılır?

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Gamzeye olan yoğun ilgi sebebiyle yanak gamzesi estetiğine olan ilgide son dönemlerde oldukça artmıştır. Gamze estetiği yaptıranların ilk tercih ettiği bölgedir yanaklar. Uygulamayı gerçekleştirebilmek için öncelikle gamzenin doğal bir görünüm oluşturacak şekilde nereye yerleştirileceği belirlenir.

Yanak için bu genellikle ağzın köşesinden kulak memesine hayali bir çizgi ve gözün köşesinden dikey olarak inen başka bir çizgi çizilerek yapılır. Gamzeyi oluşturan derinlik yaklaşık olarak bu çizgilerin kesiştiği yere yerleştirilir, elbette istenirse yeri biraz değiştirilebilir.

Başlangıçta, derinlik kasıtlı olarak nihai sonuçtan daha derin yapılır ancak iyileşmeden sonra derinlik, uygun konumda doğal olarak görülebilen bir çukura yerleşecektir. Yanak dışında çene ve bel bölgesine gamze yaptırmak da son derece yaygındır. Gamze estetiğinde gülüş gamzesi ağız içinden çok kısa sürede uygulanırken, bel veya diğer bölgelere istenen gamzeleri de liposuction ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Dimplasti olarak da bilinen gamze estetiği, lokal anestezi veya sedasyon ile yapılabilir, ortalama olarak 30 dakika süren oldukça basit bir estetik girişimdir. Genellikle yüzde yanak bölgesine uygulanan gamze estetiği sırasında herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Bu nedenle gamze estetiği yaptıranlar operasyon sonrasında herhangi bir iz sorunuyla karşılaşılmaz. İşlemden sonra, bir hafta içinde kaybolan hafif ödem görülebilir.

Gamze Estetiği Kimlere Yapılır?

gamze estetiği Gamze Estetiği, yüzünde veya vücudunun başka bir bölümünde gamze görünümü elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Genellikle bu operasyon kadınlar tarafından yanak bölgesi için tercih edilir ancak gamzeye olan ilginin artması sebebiyle erkekler arasında da popülerleşmeye başlamıştır. Erkeklerin de gamze estetiği yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Bel Gamzesi Estetiği (Venüs Gamzesi)

Hemen hemen herkes tipik olarak yanak gamzelerinin olumlu bir özellik olduğunu düşünür hatta bazı Asya kültürlerinde gamzeye sahip olmak iyi şans anlamına bile gelir! Özellikle yanakta yer alan gamze görünümü birçok insan sahip olmak ister. Çünkü yanakta yer alan gamze gülüşü daha çekici ve sempatik gösterir. Yanakta yer alan gamze oldukça popülerdir; neredeyse herkes yanak gamzesine sahip olmak ister ama son yıllarda bel gamzesi de yanak gamzesi kadar ilgi görmektedir.

Bel bölgesinde yer alan gamzeler ‘venüs gamzesi’ olarak da adlandırılmaktadır. Venüs gamzesi popo kıvrımının hemen üzerinde her iki tarafta genellikle simetrik bir şekilde bulunur. Estetik açıdan oldukça hoş bir görüntü yaratan venüs gamzesi, özellikle son yıllarda seksi bir vücudun olmazsa olmazlarından biri olarak görülüyor. Bu sebeple birçok kişi Venüs gamzesine sahip olmak istiyor; venüs estetiği olarak bilinen bel gamzesi estetiği sayesinde artık bu hayali gerçekleştirmek çok kolaydır.

Gamze Estetiği Öncesi-Sonrası

Doğal görünümlü gamzeler oluşturmak, yüzü daha çekici hale getirebilecek hızlı ve basit bir cerrahi prosedürle mümkündür ancak gamze estetiği yaptırmadan önce yine de iyi düşünmek gerekir. Bu operasyon her ne kadar küçük çaplı bir cerrahi işlem olsa da sonuçları kalıcıdır. Bu nedenle gamzenin konumuna ve derinliğine iyi düşünülerek karar verilmelidir ve hasta bu konudaki beklentilerini net olarak doktoru ile paylaşmalıdır.

Gamze estetiği öncesi yapılması gereken ilk işlem gamzenin vücudun hangi bölgesine yapılacağına karar verilmesi gerekir. Bu doğrultuda cerrah işlem yapılacak alanda gamze yapılacak alanı işaretler ve bu doğrultuda operasyonu gerçekleştirir.

Gamze estetiği sonrası elde edilecek gamze çukuru öncelikle daha derin ve dikkat çekici bir görünüme sahip olur fakat ortalama olarak üç hafta içinde gamze son halini alır. İlk başta, yeni gamzeleriniz daha görünür olacak, ancak birkaç gün ile birkaç hafta takibinde gamzeler yerleşecek ve daha dinamik hale gelecektir, yani sadece doğal bir gamze gibi gülünce ortaya çıkacaktır.

Gamze Estetiği Zararları

Gamze estetiğinin bilinen bir zararı yoktur ancak küçük çaplı bir uygulama olsa da cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle enfeksiyon gibi her cerrahi işlemde karşılaşılabilecek sorunlarla gamze estetiği sonrasında da karşılaşılabilir. Bu vb. Problemler doktor tarafından öngörüldüğü için gerekli önlemler mutlaka alınır. Enfeksiyon şikayetiyle karşılaşmamak için doktor gerekli görürse antibiyotik önerebilir.

Bunun dışında gamze ameliyatı sonrasında gamzenin çok derin olma ya da hiç oluşmama riski vardır. Operasyon sırasında kullanılan teknik nedeni ile arzu edilen görüntü oluşmaz bunu yerine daha belirgin bir çukurumsun görüntü ortaya çıkar. Bu durumda yapay görünen bir gamze görüntüsü oluşur. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için gamze ameliyatını alanında uzman bir hekime yaptırmak ve operasyon sonrası beklentileri şeffaf bir şekilde aktarmak gerekir.

Gamze Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Gamze estetiği lokal anestezi ya da sedasyon ile yapıldığı için uygulamadan hemen sonra gündelik hayata dönmek mümkündür. Bu uygulama sonrasında hastayı zorlu bir iyileşme süreci beklemez. Operasyon sonrasında tedavi edilen bölgelerde az miktarda ödem sebepli şişkinlik görülebilir, bu fazlasıyla normaldir ve ödem günden güne azalacaktır. Cildi hassas bir yapıya sahip olan kişilerde nadiren da olsa uygulama alanında morluk oluşabilir ancak bu sorunda ortalama 1 hafta içinde geçer.

Gamze estetiği yaptıranlara herhangi bir pansuman önerilmez sadece operasyonsa sonrasındaki ilk 2-3 gün gargaralarla ağız içi temizlenir. Bu süreçte ağzı zorlayacak hareketlerden de kaçınmak gerekir. Gamze estetiği sırasında ciltte herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Bu nedenle operasyon sonrasında ciltte herhangi bir iz kalmaz. Dışarıda görünür iz veya kesi olmadığı için gamzeler tamamen doğal görünür.

Gamze Estetiği Hakkında Sıkça sorulan Sorular

Gamze Ameliyatı Nedir?

Gamze ameliyatı, vücudun çeşitli yerlerinden kendiliğinden var olan gamze adı verilen çukurumsu gamze görüntüsünün cerrahi bir işlem yardımıyla elde edilmesini sağlayan estetik bir operasyondur.

Gamze Estetiği Kaç Saat Sürer?

Gamze estetiği oldukça hızlı ve basit uygulanan bir estetik operasyondur. Yanağa tek taraflı yapılan bir gamze estetiği ortalama olarak 30 dakika süre. Ancak yanağın her iki tarafına gamze ameliyatı yapılırsa ya da vücudun başka bir bölümüne uygulanacaksa işlem süresinde değişiklik olabilir.

Gamze Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Gamze estetiği 18 yaş üstündeki her bireye yapılabilen basit bir operasyondur.

Gamze Estetiği Zor mu?

Gamze estetiği 30 dakika gibi kısa bir sürede kişiyi doğal bir gamze görünümüne kavuşturan oldukça basit bir uygulamadır. Uygulama sırasında sadece cilt altından doku çıkarıldığı için kolayca uygulanır ve herhangi bir zararı yoktur.

Gamze Estetiği Ne Kadar Kalıcı?

Gamze estetiği etkisi kalıcı cerrahi bir prosedürdür. Gamze yaptırdıktan sonra işlemi tekrarlamak gerekmez ancak bazı durumlarda kişi elde ettiği sonuçtan memnun olmazsa kişi tekrar uygulama yaptırabilir.

Sonradan Gamzeli Olmak Mümkün mü?

Gamze estetiği ile sonradan doğal bir gamze görünümü elde etmek oldukça kolaydır. Kişinin arzu ettiği alana istediği boyutta ve derinlikte gamze yapılabilmektedir.

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze estetiği fiyatları gamzenin tek ya da çift taraflı olmasına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde gamze estetiği fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90 542 464 74 33 no’lu telefondan bizleri arayarak ya da İstanbul- Nişantaşı’ndaki polikliniğimizi ziyaret ederek Gamze Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.