bölgesel zayıflama Bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde çok kısa bir sürede şekillenmek, forma girmek ve çekici bir görünüm kazanmak bugünlerde çok kolay. Bazen kişi ne kadar spor yapsa da ya da beslenmesine ne kadar dikkat etse de hayalini kurduğu fiziki görünüme kavuşamayabilir çünkü bölgesel olarak yerleşen vücut yağları inatçıdır, dirençlidir; doğal yöntemlerle bu yağlardan kurtulmak zaman alır.

Ancak, bölgesel zayıflama yöntemleri vücudun formunu bozan bölgesel yağlardan kolayca kurtulmayı mümkün kılar. Eğer sen de spora ve diyete rağmen hayalini  kurduğun fiziki yapıya kavuşamıyorsan bölgesel incelme yöntemlerinin gücüyle tanışma vaktin gelmiştir.

Bölgesel Yağlanma Nedir ve Neden Olur?

Gündelik yaşamın yoğunluğu içinde kişinin kendiyle ilgilenmesi ve beslenmesine özen göstermesi çok zordur ancak sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak için düzenli bir yaşam biçimi benimsemesi gerekir.  Aksi halde vücuttaki yağ kütlesi artar ve yağlar vücudun farklı bölgelerinde depolanmaya başlayarak istenmeyen bir fiziki görüntü ortaya çıkarır. Peki, kişinin istenmeyen bir görüntüye sahip olmasına neden olan bölgesel yağlanma nedir, neden olur ve nasıl giderilir?

Bölgesel yağlanma, vücuttaki yağ oranındaki artışa bağlı olarak vücudun çeşitli bölgelerinde biriken inatçı yağları ifade etmek için kullanılan bir terimdir ve geçmişe oranla günümüzde daha sık karşılaşılan bir sorundur. Modern yaşamın getirdiği gündelik yoğunluğun sebep olduğu fiziksel aktivite yetersizliği ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını teşvik edecek birçok dürtünün olması bölgesel yağlanma sorununun oluşmasına zemin hazırlar.

Birçok kadının ve erkeğin ortak sorunlarından biri olan bölgesel yağlanma sorunu üzerinde etkili olan durum sadece fiziksel aktivite yetersizliği ve beslenme alışkanlıkları değildir. Bunların yanı sıra bölgesel yağlanma sorununun oluşmasını sağlayan daha birçok sebep vardır. Bölgesel yağlanmanın başlıca nedenleri;

 • Metabolizmanın yavaş çalışması: Yaşlanmanın etkisiyle birlikte metabolizma yavaşlamaya başlar, bazı kişilerde ise genetik nedenlerden dolayı metabolizma doğuştan yavaş çalışmaya eğilimlidir. Metabolizmanın yavaş çalışması bölgesel yağlanma sorununa zemin hazırlayan bir sorundur.
 • Hormonal dengesizlikler: Vücuttaki hormon seviyesindeki düzensizlikler yağlanmayı doğrudan etkiler. Örneğin insülin hormonunun yüksek olduğu kişilerin bel çevresinde yağlanma sorunu oluşabilir, östrojen seviyesindeki dengesizlik ise basen bölgesinde yağlanma sorunu oluşmasına neden olur.
 • Genetik yatkınlık: Herkesin vücudundaki yağ kütlesi ve bu yağ kütlesinin nerede birikeceği farklılık gösterir. Bazı kişiler genetik yapıları gereği bölgesel yağlanma eğilimi gösterebilir.
 • Beslenme alışkanlıkları: Yağ, şeker ve karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme alışkanlığı benimseyen kişilerin bölgesel yağlanma sorunuyla karşılaşma olasılıkları daha yüksektir.
 • İhtiyaç duyulandan daha fazla kalori alımı: Kişinin yaşına ve fiziki yapısına göre değişkenlik gösterse de kadınların günde ortalama olarak 1500-2000 kalori alması gerekirken erkeklerin de 2000-2500 kalori alması gerekir. İhtiyaç duyulandan fazla kalori alımı sonucunda bölgesel yağlanma sorununun ortaya çıkması kaçınılmazdır.
 • Fiziksel aktivite yetersizliği: Sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak için mutlaka hareket etmek gerekir aksi halde vücut yağ depolamaya başlar.
 • Psikolojik etkenler: Birçok sağlık probleminin belirleyicisi olan stres, üzüntü gibi yoğun duygu değişimleri bölgesel yağlanma oluşumu üzerinde oldukça etkilidir.
 • Metabolik hastalıklar: Bazı metabolik hastalıklar nedeniyle kalori yakımı yavaşladığı için bölgesel yağlanma sorunuyla karşılaşılabiliyor.
 • Doğum: Kadınların bölgesel yağlanma şikâyetiyle karşılaşmalarının en büyük sebeplerinden biri de doğumdur.

Peki, Bölgesel Yağlanma Sorunu Şikâyeti Olan Biri Bu Sorundan Kurtulmak İçin Neler Yapabilir?

 • Besin tüketimini sınırla: Bölgesel yağlardan kurtulmanın altın kuralı tabi ki de gereğinden fazla besin tüketmekten vazgeçmektir. Porsiyonlarınızı küçülterek gereksiz kalori alımını engelleyebilirsiniz.
 • Beslenme alışkanlıklarını değiştir: Yağlı, tuzlu, şekerli ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme düzenini terk etmek ve protein ağırlıklı beslenmeye başlamak bölgesel yağlanma riskini azaltır.
 • Yeteri kadar su tüketmek şart: Su tüketiminin insan sağlığı için ne kadar önemli olduğu elbette ki saymakla bitmez. Sağlıklı ve fit bir görünüm elde etmek için elbette ki günde en az 2 litre su tüketmek gerekir.
 • Lifli gıdalar tüketin: Lifli gıdalar uzun süreli tokluk sağladığı için beden formunu korumak için olmazsa olmazdır.
 • Çeşitli bitkisel çaylar metabolizmayı hızlandırır: Yeşil çay, rezene çayı gibi bazı bitkisel içecekler metabolizmayı hızlandırarak kalori yakımını hızlandırır.
 • Alkol tüketimini sınırla: Gereğinden fazla alkol tüketiminin bölgesel yağlanmaya sebep olduğu çeşitli araştırmalarca kanıtlanmıştır.
 • Fiziksel aktiviteni artır: Gün içinde yapılan tempolu yürüyüşler ya da diğer egzersizler bölgesel yağlanma riskini azaltır.

Bölgesel Yağlanma Nasıl Giderilir?

Bölgesel zayıflama için ne kadar uğraşsak da bir türlü kurtulamadığımız fazlalıklarımızdan ve hoşumuza gitmeyen görüntümüzden kurtulmak için çeşitli yollara başvurduğumuz doğrudur. Eski bir fotoğrafa baktığımızda zamanı geri alabilmeyi dilediğimiz günler de genellikle fotoğrafta o an olduğumuzdan daha zayıfızdır. O fotoğraflarda olduğumuz fit, şekilli vücuda kavuşmanın hayalini kuruyoruz. Neyse ki bu bölgesel zayıflama ve cilt sıkılaştırma tedavileri ile bu hayal gerçeğe dönüşebilir.

Zamanla cildimiz gerginliğini kaybeder. Yaş, hamilelik, diyet ve genetik faktörler vücudumuz üzerinde negatif etkili olabilir. Ancak bu durum geri döndürülemez değildir. Birçok farklı nedene bağlı olarak vücudun çeşitli bölgelerinde bölgesel yağlanma sorunu oluşabiliyor. Bölgesel yağlanma sorunundan kaçınmak ve kurtulmak için alınabilecek basit ama etkili önlemler var ancak bazen kişi ne yaparsa yapsın istediği fiziki görüntüyü elde edemeyebilir.

Vücudunda fazlalıklardan kurtulmak için birçok farklı yöntem deneyen kişilerin en çok zorlandıkları konu karın, bel, basen, bacak gibi alanlarda biriken inatçı bölgesel yağlardır. Bu alanlarda depolanan yağlar diyete ve spora karşı dirençli olduğu için kurtulmak bir hayli zahmetlidir, uzun vadeli bir çalışma gerektirir; bu süreçte beslenme düzenini mutlaka değiştirmek ve hareketli bir yaşam biçimi benimsemek şarttır ama sadece diyet ve spor yaparak bölgesel yağlardan kurtulmak neredeyse imkânsızdır.

Peki, bu durumda kişi ne yapmalıdır? Bölgesel yağlanma sorunu yaşayanlar öncelikle kalıcı bir etki yaratma için tabi ki düzenli ve sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemelidir ama bununla birlikte bölgesel zayıflama yöntemlerinden faydalanmak gerekir. Aksi halde vücuttaki fazlalıklardan kurtulmak çok uzun bir sürece yayılır ve kişi hedefine ulaşamadan vazgeçer. Oysa bölgesel incelme uygulamaları ile hızlı bir şekilde forma girmeye yardımcı olur.

Kişi bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde çok kısa bir şekilde bölgesel yağlarından kurtularak şekillenir. Peki, bedenin bu kadar basit ve hızlı bir şekilde şekillenmesini sağlayan ve kişiyi hayal ettiği fiziki görüntüye kavuşturan bölgesel zayıflama nedir ve nasıl yapılır?

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ tabakasının yarattığı orantısız görünümü değiştirmek için uygulanan estetik uygulamaların genelini ifade eden bir terimdir. Vücut yağları her zaman homojen olarak dağılmaz, çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde yağ kütleleri depolanır.

Genellikle kol, bacak, göbek, bel, basen gibi bölgelerde biriken bu yağ kütleleri, vücut kıvrımlarının yok olmasına ve istenmeyen bir fiziki görüntüye sahip olunmasına neden olur. Bölgesel incelme yöntemleri işte tam bu noktada devreye girer.

Çeşitli teknolojik cihazlardan faydalanan bölgesel incelme uygulamaları bölgesel yağların erimesine destek sağlayarak kısa sürede vücudun forma girmesini sağlar. Vücudundaki fazlalıklardan kurtulmak isteyenlerin en çok ‘bölgesel zayıflama nasıl olur?’ sorusunun cevabını merak eder.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama, aslında var olan kilolardan kurtulmaktan daha ziyade vücudun bel, basen, bacak gibi alanlarında biriken yağlardan kurtulmayı ifade eder. Hali hazırda bulunan birçok medikal ve cerrahi bölgesel incelme yöntemi ve her geçen gün teknolojik imkanların artması sayesinde bu uygulamalara bir yenisi daha ekleniyor.

Birden fazla incelme yöntemi olduğu için ‘bölgesel zayıflama nasıl yapılır?’ sorusuna genel bir cevap vermek zordur. Çünkü her uygulama kendi içinde farklı uygulama teknikleri barındırır. Ancak bu uygulamaların tek bir amacı vardır; bölgesel yağları hızlı bir şekilde yok etmek ve vücudu şekillendirmek. Günümüzde en çok kullanılan bölgesel incelme yöntemleri şunlardır;

Bölgesel Zayıflama(İncelme) Yöntemleri:

 • Prime İncelme
 • UltraShape V3
 • VelaShape3
 • Lenf Drenaj
 • Mezoterapi

Bölgesel İncelme Yöntemlerinde Amaç Zayıflamak Değil Şekillenmektir!

Kişinin vücut kıvrımlarını gölgeleyen yağlardan kurtulmanın birçok yolu vardır; çeşitli teknolojik cihazlar ya da başka estetik uygulamalar yardımıyla çok hızlı ve etkili bir şekilde bölgesel zayıflama sağlanabilmektedir. Bu uygulamalar yardımıyla vücut çok kısa bir sürede forma girer ve çekici bir görünüm kazanır ancak hiçbir bölgesel zayıflama ya da incelme yöntemi zayıflama uygulaması olarak değerlendirilmemelidir.

Bölgesel zayıflama uygulamalarının asıl amacı kişiyi genel anlamda zayıflatmak değildir; vücudun bazı bölgelerine yerleşen inatçı yağları yok ederek bir şekillenme sağlamaktır. Elbette vücut yağ kütlesi kaybettiği için zayıflamış olur ama asıl hedeflenen çekici bir vücut kontürü yaratmaktır.

Prime İncelme-Accent Prime ile Bölgesel Zayıflama

Estetik tıpta en hızlı büyüyen kategorinin non-invaziv tedaviler olması şaşırtıcı değildir. Bu uygumlalar özellikle bölgesel yağlanma tedavilerinde Liposuction’dan çekinen hastalar için bölgesel incelmeyi teknolojik olarak mümkün kılar. Prime İncelme de bölgesel yağlanma sorununu ortadan kaldırarak vücudu şekillendiren bir en etkili medikal estetik uygulamalarından biridir.

Prime incelme sistemiyle yapılan bölgesel incelme tedavileri hızlı ve kolaydır. Anestezi veya uzun süreli iyileşme süresi gerektirmezler. Bölgesel incelme tedavisi gördükten sonra normal faaliyetlerinize hemen dönebilirsiniz. Gençleşmiş cilde giden yolda tek bir kesi için bile endişelenmeye gerek kalmaz. Yara izi veya kesi stresi olmadan cildin altındaki yağ birikintilerinden kurtulabilir ve bölgesel olarak zayıflayabilirsiniz.

Tüm bölgesel incelme uygulamaları gibi Prime İncelme de kişiselleştirilmesi gereken bir yöntemdir. Seans süresi ve sayısı kişinin ihtiyacına göre belirlenmelidir ancak genellikle 4-6 seans arasında etkili bir incelme sağlar. Bölgesel zayıflama uygulaması yapılan bölgenin büyüklüğüne göre cilt sıkılaştırma tedavisi yaklaşık 30-60 dakika sürer.

Maksimum konfor yaşamanız için tasarlanmıştır. Prime incelme tedavisinde tek bir tedaviden sonra bile sonuçları fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, ek seanslar artan faydalar ve daha belirgin gelişmeler sağlar. Bölgesel zayıflama sonuçlarınızın tam olarak görünmesi biraz zaman alacaktır.

Bölgesel İncelme de Yeni Bir Dönem: Accent Prime

Accent Prime, Alma Lasers’ın vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırmaya yönelik geliştirdiği en yeni ve en etkili bölgesel zayıflama cihazlarından biridir. Ultrasonik ses dalgaları ve radyofrekans teknolojisi kullanan cihaz, vücut yağlarını parçalar ve kontrollü bir incelme sağlar.

Accent Prime bir zayıflama yönteminden beklenen her şeyi karşılar, teknoloji harikası bir üründür, insan ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiştir; ağrısız, acısız, hızlı ve etkili bir incelme imkânı sunar. Cihaz, ses dalgalarının ve radyofrekans enerjisinin kombine bir şekilde kullanılabildiği, üstün teknolojili bir üründür. Sahip olduğu bu özellik sayesinde en dirençli bölgesel yağları dahi başarılı bir şekilde yok eder. Ultrason ve radyo frekans (RF) kombinasyonu sayesinde uzun süreli sonuçlar sağlar.

Bölgesel zayıflamada tedavilerinden en etkilisi olan Accent Prime yani “Prime Slimming” bölgesel incelmenin de ötesinde daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olma imkânı tanır. Vücut yağlarını yakarak bölgesel şekillenmeye imkân tanıyan Accent Prime aynı zamanda kolajen üretimini teklediği için cilt yenileyici ve sıkılaştırıcı bir özelliği de sahiptir.

Kolajen, cildin canlı, sağlıklı ve sıkı görünmesini sağlar ancak yaş almayla birlikte ciltteki kolajan seviyesi azalır ve cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar. Prime incelme sistemi kolajen üretimini de tetikleyerek cildin daha kaliteli görünmesine yardımcı olur.

Prime incelme uygulamasını farklı kılan şey, sonuçların tedaviden sonra durmamasıdır. Bu yöntemde tedavi edilen alan bölgesel incelme tedavisi uygulamasından sonra bile iyileşmeye devam eder. Prime incelme yönteminde cilt altına gönderilen radyofrekans enerjisi kolajen ve elastin liflerini bir ısı etkisi yaratarak uyarır, dokuların onarılmasını ve yeniden üretilmesini sağlar. Doku onarımı sayesinde cilt yüzeyindeki iyileşme giderek daha belirgin hale gelecektir. Vücudunuz kelimenin tam anlamıyla daha canlı hissedecek ve bölgesel incelme etkilerini görecek.

Bölgesel Zayıflamada Prime İncelme Yönteminin Avantajları;

 • Kesinlikle non-invaziv olarak yağın kaybolması
 • Gevşek ve sarkmış ciltte sıkılaşma
 • Vücudunuza daha iyi bir kontur vermek
 • Rahat ve kolay hızlı tedavi seansları
 • Görünür ve daha uzun ömürlü sonuçlar
 • İyileşme süreci veya kesi gerektirmez
 • Neredeyse ağrısız deneyim
 • Kalıcı yan etki, yara izi veya doku hasarı yok
 • Etkili sonuçlarla güvenli tedavi

UltraShape V3 ile Bölgesel Zayıflama

UltraShape V3, inatçı yağ hücrelerini hızlı ve etkili bir şekilde yok ederek vücudun şekillenmesini sağlayan bir bölgesel zayıflama yöntemidir. UltraShapeV3 sayesinde kişi kesi izi, yara izi olmadan iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan çok kısa bir sürede forma girer. Bu uygulama yağ dokusunun yanı sıra yağ hücrelerini yakmaya odaklanmış bir vücut şekillendirme yöntemidir bu sayede kalıcı bir incelme sağlar.

Cilt altına gönderilen darbeli ultrason enerjisi ile yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır, daha sonra yağlar doğal yollarla vücut dışına atılır. Odaklanmış ses dalgaları sayesinde sadece yağ hücreleri hedef alınır, damarlar, sinirler ya da kas dokusu zarar görmez.

UltraShape V3, cerrahi olmayan bir bölgesel incelme yöntemi olduğu için çok konforludur, operasyon sonrasında dinlenmeye gerek yoktur, gündelik yaşama hemen dönülebilir. Uygulamanın kaç seans olacağı kişinin vücudundaki yağ miktarına göre ve beklentisine göre değişiklik gösterir ancak ortalama olarak 3 seans sonrasında 4 ila 10 cm arasında bir incelme sağlanır. Uygulamanın etkileri ilk seans sonrasında görülmeye başlanır.

VelaShape3 ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama uygulamaları arasında sahip olduğu teknoloji sayesinde öne çıkan uygulamalardan biri de VelaShape 3’dür.  VelaShape3, bölgesel yağları yok eden aynı zamanda selülit görünümünde azalma sağlayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bu yöntemde kızılötesi ışınlar ve radyofrekans dalgaları bir arada kullanılır aynı zamanda cihaz vakumlama özelliğine sahiptir.

Birçok farklı yöntemi bünyesinde birleştiren VelaShape 3, hızlı ve etkili bir incelme sağlar ancak etkisi bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve selülit sorununu da ortadan kaldırır; cildin kolajen dokusunu uyardığı için cildin canlanmasını ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Uygulama sırasında cilt altına kızılötesi ışınlar ve radyafrekans dalgaları gönderilir ve cilt altı doku üzerinde bir ısınma etkisi yaratılır; bu ısınma etkisi yaklaşık olarak 42 dereceye kadar yani yağ dokusu parçalanıncaya kadar artar, bu süreçte ayrıca kolajen ve elastin lifleri de uyarılmış olur.

Pratik ve etkili bir bölgesel incelme uygulaması olan Velashape3, daha ilk seanstan vücutta gözle görülür bir incelme ve sıkılaşma sağlar. Her seanstan sonra ortalama olarak 1-2cm’lik bir incelme olur. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez; adeta bir masaj yaptırıyormuş hissi uyanır.

Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama

Lenf Drenaj, lenf sisteminin en etkili şekilde çalışması sağlamak için tasarlanmıştır; lenf sistemini uyarmak, desteklemek ve iyileştirmek için etkili bir şekilde lenf drenaj masajı yapar. Lenf sistemi üzerindeki bu uyarıcı etkisi sayesinde vücuttan toksik maddelerin atılmasına destek verir ve ödemi azaltır.

Pressoterapi olarak da bilinen Lenf Drenaj aslında tek başına bölgesel zayıflama yöntemi olarak kullanılmaz; bölgesel incelme yöntemleriyle birlikte kullanılan destekleyici bir uygulamadır. Bu uygulamanın asıl amacı bölgesel zayıflama yöntemleri sırasında parçalanan yağların vücut dışına daha kolay bir şekilde atılmasını sağlamaktır ancak vücut üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Vücuttan yağın dışarı atılmasının yanı sıra;

 • Selülit görünümünü azaltır,
 • Ödemi azaltır,
 • Tüm vücuda oksijen taşır.

Mezoterapi Uygulaması ile Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi, leke ve çatlak tedavisinde kullanılan cilt yenileyici bir uygulamadır aynı zamanda saç dökülmesi tedavisinde de kullanılır, son yıllarda ise bölgesel incelme yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Mezoterapi her ne kadar cilt yenileyici özelliği sayesinde biliniyor olsa da bölgesel zayıflama yöntemi olarak kullanıldığında da çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Mezoterapi çok küçük iğneler yardımıyla cilt altına çeşitli bileşenlerin enjekte edildiği oldukça basit, ağrısız, acısız ama etkili bir sonuç ortaya koyan bir prosedürdür. Kullanım amacına bağlı olarak ve kişinin ihtiyacına göre enjekte edilecek bileşenin içeriğinde neler olacağı özel olarak belirlenmektedir, bu sayede vücudun ihtiyacı olan bütün takviyelere karşılanmış olmaktadır.

Mezoterapi bölgesel zayıflama amacıyla kullanıldığında cilt altına yağ yakımını hızlandıracak bir bileşen enjekte edilir. Bu ürünler yağ hücreleri ile etkileşime girerek yağ dokusunun parçalanmasını ve dolaşım sistemiyle vücut dışına atılmasını sağlar. Mezoterapi tek başına uygulandığında da vücutta etkili bir incelme sağlar ancak bölgesel incelme cihazları(aletleri) ile birlikte uygulandığında çok daha etkileyici bir sonuç ortaya çıkarır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Kimler İçin Uygundur?

Vücut hatlarının görünümünden memnun olmayan her sağlıklı birey bölgesel zayıflama yöntemlerinden faydalanmayı düşünebilir. Ancak bu uygulamalar için uygun adaylar;

 • Herhangi bir sağlık problemi olmayan,
 • Vücut kitle indeksi 30 ve altında olan,
 • Cilt elastikiyeti çok fazla zarar görmemiş olan kişilerdir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemlerinin Avantajları Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır çünkü bu uygulamalar;

 • Vücudun çok kısa bir sürede forma girmesini sağlar,
 • Vücut kıvrımlarını öne çıkarır, hatları belirginleştirir, çekici bir görünüm yaratır,
 • Birçok bölgesel incelme yöntemi cildi sıkılaştırır, selülit görünümünü azaltır,
 • Bölgesel zayıflama uygulaması sırasında kolajen doku uyarıldığı için cilt yenilenir ve daha pürüzsüz bir görünüm kazanır,
 • Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerinde kesi yapılmaz, iz kalmaz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz, son derece konforludurlar.

Bölgesel Zayıflama Yöntemlerinin Zararları Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri üstün teknolojiye sahip cihazlar yardımıyla ya da Mezoterapi gibi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilen uygulamalar yardımıyla yapılmaktadır. Bu uygulamalar uygun şartlar altında alanında uzman bir kişi tarafından yapıldığında herhangi bir zararı olmaz. Uygulamalar esnasında yağ dokusu özel olarak hedeflenebildiği için sadece yağ dokusu parçalanır, çevre dokuya zarar gelmez aynı zamanda cildin kolajen üretimi tetiklendiği için ciltte gözle görülür bir iyileşme sağlanır.

Bölgesel Zayıflama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bölgesel İncelme Yöntemleri İşe Yarıyor mu?

Bölgesel incelme yöntemleri gerçekten işe yarayan, çok kısa sürede gözle görülür bir incelme sağlayan uygulamalardır. Çeşitli teknolojik cihazlar yardımıyla yağ dokusunu parçalamaya ve vücuttan atmaya odaklanan bu uygulamalar, radyofrekans enerjisi vb. gibi teknolojilerden faydalanarak yağ dokusu üzerinde doğrudan etki ederek erimesi sağlar.

Bölgesel İncelme Yöntemlerinin Etkisi Kalıcı mı?

Bölgesel incelme yöntemlerinin etkileri uygulanan yönteme göre farklılık gösterir ama her uygulamada tek bir seansta ortalama olarak 1-2 seanslık bir incelme sağlanır. Her seans sonrasında yaşanan bu incelme yağ dokusunun parçalanıp vücuttan atılmasıyla sağlanır. Bu nedenle uygulamaların etkileri kalıcıdır ancak kişi çok kilo alıp verdiğinde vücut bu durumdan etkilenir. Eğer kilo kontrolü sağlanmazsa yağlanma tekrar oluşabilir bu sebeple bölgesel incelme yöntemlerinin kalıcılığı kişinin yaşam tarzıyla yakından ilişkilidir.

Bölgesel Kilo Vermek Mümkün mü?

Gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan birçok bölgesel incelme cihazı sayesinde bölgesel yağlanma sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Bu bölgesel incelme cihazları yardımıyla karın, basen ya da bacak gibi herhangi bir bölgedeki ya da birkaç bölgedeki yağ yakımı sağlamak dolayısıyla da bölgesel kilo vermek mümkündür.

Bölgesel Zayıflama Nerelere Yapılır?

Bölgesel zayıflama uygulamaları alt ve üst karın, basen, bacaklar, kollar, bel gibi vücudun yağ tutmaya eğilimli olduğu birçok bölgeye uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Kaç Seans Yapılmalıdır?

Bölgesel zayıflama uygulamalarında seans sayısı tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemine ve kişinin vücudunda var olan yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Ancak birçok bölgesel zayıflama yönteminde başarılı sonuçlar alabilmek için 6 ila 10 seansa devam etmek gerekir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama fiyatları kullanılan cihazın teknolojisine kaç seans uygulanacağına göre değişkenlik gösterir. Bölgesel incelme fiyatlarında bir diğer önemli faktörde uygulama alan sayısıdır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan bizleri arayarak ya da İstanbul-Nişantaşı’nda yer alan kliniğimiz ziyaret ederek Bölgesel zayıflama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.