lazerle kaş silme Lazerler kaş silme işlemi nasıl yapılır, kaş silme işleminin aşamaları nelerdir, kaş silme hakkında tüm merak edilenleri içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Lazerle kaş silme işlemi kadınların sıkça başvurduğu bir müdahaledir.

Kaş silme işlemini genellikle daha önce kaşlarına dövme gibi işlemler yaptıran kişiler yaptırır. Kaş silme işlemi ile memnun olmadığınız kaş görüntüsünden kolayca kurtulabilirsiniz. Kaşlar yüzümüzde dikkat çeken, ifademizi ciddi oranda etkileyen alanlardır. Kaşlarımızın kötü veya yüzümüze uygun olmaması bizi olduğumuzdan daha kötü gösterecektir. Estetik açıdan büyük önem taşıyan kaşlar çoğu kişide düzensiz, az veya ince olabilmektedir.

Günümüz güzellik yöntemleri ile kaşları doldurup istediğiniz şekle sokmak oldukça kolaydır. Fakat bazen yanlış işlemler, yüze uygun olmayan kaş dövmeleri veya kaş içi doldurmaları, ilerleyen zaman ile birlikte kaşların mevcut görüntüsünden rahatsız olma gibi nedenlerden dolayı kaş silme işlemi gereke bilmektedir.

Kaş kontürü ve kaş dövmesi işlemleri kalıcı işlemlerdir. Bu kalıcı renklendirme işlemlerini temizlemek ise uzman müdahalesi gerektiren bir durumdur. Kaş silme işleminde kaş kontürü yapılan alanlara uygulama yapılmaktadır.

Lazerle Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Lazerle Kaş silme işlemi belli aşamalar ve belli lazer cihazları kullanılarak yapılmaktadır. Kaş silme işleminde doğru sonuç almak ve farklı sorunların ortaya çıkmasını engellemek için işlemi doğru donanıma sahip kliniklerde, uzman doktorlar veya kliniklerde yaptırmanızı öneririz. Aksi takdirde kaş görüntümüzde daha kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu ekstra kötü görüntüyü düzeltmek ise imkansız olabilir.

Kaş silme işlemi Q-switch lazer cihazı ile yapılmaktadır. Q-switch lazer teknolojisi özellikle kalıcı makyaj silmede ve tüy sarartma işlemlerinde kullanılmaktadır. Ten rengine bağlı olarak farklı başlıkları ve versiyonları yer almaktadır.

Q-switch lazer cihazı deride yer alan kalıcı makyaj renk pigmentlerinin parçalanmasını sağlar. Bu cihaz deri altında yer alan renk pigmentlerini parçalara ayırdıktan sonra hücrelerin boyayı yutmasını sağlar. Hücreler tarafından yutulan boya lenf dolaşımı yardımı ile vücuttan atılır. İşlem sonrasında ilk olarak alan beyaz renkte olabilir. Bu durum normaldir. Sonrasında deri kendi rengini alacaktır.

Lazerle Kaş silme işlemine geçmeden önce işlemi yapacak olan kişi sizi fiziksel olarak muayene etmelidir. Var olan kaş sorunları belirlenip silinecek olan alanlar çizilir. Daha sonrasında işlem ile ilgili kişi bilgilendirilir. Tamamen onay veriyor ise işlem uygulanır. Kaş silme işleminin aşamalarını sıralayacak olursak;

 • Silinecek alan ilk olarak sterilize edilir.
 • Kaş silme işlemine başlamadan önce lokal anestezi yapılır. Bunun için kaşlara uyuşturucu krem sürülmektedir.
 • Lokal anestezi sayesinde işlem acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.
 • Daha sonrasında ise Q-switch lazer cihazı ile adım adım kaş silme işlemi yapılır.
 • Q-switch lazer cihazı renk pigmentlerini parçalayıp deriden atılmasını sağlar.
 • Kaş silme işlemini yaptırdıktan sonra ilk 2 gün boyunca yüzünüze su değmemesi gerekir. Ayrıca çok fazla terlemenize neden olacak aktivitelerden de uzak durmalısınız. İşlem yapılan alanın kuru tutulması iyi bir sonuç için önemlidir.
 • Kaşlar iyileşip normal haline dönene kadar doktorunuzun önerdiği kremleri kullanmalı, çok fazla su ile temas etmeyi engellemeli ve güneşten korunmalısınız. Tüm bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde iyileşme süreci sonucu başarılı bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Lazerle Kaş Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Lazerle kaş silme işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir.
 • İşlem sonrasında deri tahrişi oluşması normaldir.
 • Lazerle kaş silme işlemi yaklaşık olarak 25 dakika kadar sürmektedir.
 • Kaş silme işlemi kaş kontürünün durumuna göre 2-5 seans sürebilir.
 • İşlem öncesinde kaşlara ve çevresine uyuşturucu krem sürülmektedir.
 • Kaş kontürü silmek için mutlaka uzman müdahalesi gerekir. Evde kendi başınıza kaş silme işlemi yapmak hem estetik görünüm hem de göz sağlığı açısından oldukça tehlikelidir.
 • Lazerle kaş silme işlemi kişinin kaş durumuna göre zaman gerektiren bir süreçtir. Eğer renk pigmentleri çok derinde ise birden fazla seansa gidebilirsiniz.

Lazerle Kaş Silme Fiyatları

lazerle kaş silme Kaş silme fiyatlarını mutlaka gidip muayene olup öğrenmelisiniz. Kaşlarınızın mevcut durumu değerlendirilip, kaç seans işlem yapılacağı belirlendikten sonra en doğru fiyat bilgisi ortaya çıkacaktır. Kaş silme işlemini yapan uzmanın tecrübesi, klinik donanımı, kullanılan teknik ve özel solüsyon içeriği fiyatları etkilemektedir.

İnternette web sayfalarında yer alan fiyatların doğruluğuna inanamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet siteleri üzerinden sağlık ile ilgili işlemler hakkında fiyat vermek yasal değildir.

Lazerle Kaş silme fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Lazerle Kaş silme fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak lazerle Kaş silme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın