dolguDolgu enjeksiyonu yöntemi, cilt çizgileri ve kırışıklıklar için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaşlanmayla birlikte yüzünüzde çizgiler ve kırışıklıklar belirir ve cildin canlı ve genç kalması için gerekli olan kolajen kaybetmeye başladığı için kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Ancak bu ince çizgilerden, çöküntülerden ve kırışıklıklardan kurtulmak imkânsız değildir.

Enjekte edilebilir dolgular olarak da bilinen dermal dolgular artık her türlü yaşlanma belirtisini tedavi etmek için en etkili yöntem. Yüz çizgilerinin ve kırışıklıkların giderilmesinde ve konturların eski haline getirilmesinde çok etkilidirler, bu da daha genç ve gençleşmiş bir yüz görünümü sağlar. Dolgu maddeleri, daha genç görünmek için yaşlanmanın belirtilerini tersine çevirmek isteyen erkekler ve kadınlar arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Dolgu Uygulamaları

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Dermal Dolgu Nedir?

Dermal dolgular, kırışıklıklar ve çöküntüler gibi tüm yaşlanma belirtilerini gidermek için doğrudan cilde enjekte edilen doğal veya sentetik enjekte edilebilir malzemelerdir. Cildi dolgunlaştırmak ve yanak yapısını, nazolabial kıvrımları, yırtık çukurlarını, çene çizgisini, jawline ve sigara çizgilerini tedavi etmek için kullanılırlar.

Enjekte edilebilir dolgular, siz yaşlandıkça cildinizde oluşan derin kıvrımları doldurur ve daha dolgun dudaklar oluşturur . Daha önce, dolgu maddeleri için ana bileşen olarak kolajen kullanılıyordu, ancak şimdi, birincil bileşen olarak hyaluronik asit içeren dolgular değiştirildi.

Dolgu enjeksiyonu yöntemi, cilt çizgileri ve kırışıklıklar için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaşlanma sürecinde cildimizin elastikiyeti zamanla azalır ve bu durum kırışıklıklara ve sarkmalara neden olmaktadır. Yenileyici kozmetik müdahaleler bu yaşlanma belirtilerini yok ederek genç görünmemizi sağlar.

Dolgu enjeksiyonu yöntemi genellikle kırışıklık gidermek, cilt konturunu düzeltmek ya da dudak büyütmek için başvurulan bir yöntemdir. Siz de yüzünüzde daha genç bir görüntü yakalamak için dolgulardan yardım alabilirsiniz.

Dolgu Ne Amaçla Yapılır?

Dolgu uygulamasının amacı, yüze daha genç bir ifade katmaktır. Kısa sürede etkili olan bu medikal estetik uygulaması, cildin elastikiyetini toplamasına, azalan yağ tabakasının yenilenmesine ve kolajen eksikliğinin ciltte yarattığı kırışıklık izlerinin silinmesine yardımcı olur.

Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzün alt kısmı aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu sarkmanın etkisiyle kişiler olduğundan yaşlı ve solgun görünür. Yüze yapılan dolgu uygulamaları cildi daha dolgun gösterir, yüzde lifting etkisi yaratır. Dolgu estetiği aynı zamanda cildin yara ve akne izlerini tedavi etmesini de sağlar.

Yüz Dolgu Uygulaması Nedir?

Yüze yapılan dolgu uygulaması, derideki çöküklüğü giderir. Kolajen ve yağ dokusunun azalmasıyla birlikte kişilerin yüzünde çökme, zayıf bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bu durum kişileri daha yaşlı ve sağlıksız gösterir. Yüze yapılan dolgu uygulaması ile sadece 20-30 dakika içinde bu sağlıksız görüntüden kurtulabilir. Daha genç ve dolgun yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Yüz dolgusu, elmacık kemiklerin ortaya çıkmasını sağlar, alın çizgilerini yok eder, ağız kenarındaki kırışıkları ortadan kaldırır. Yüze yapılan dolgu uygulaması aynı zamanda burnu kaldırmak, kaşları daha kalkık göstermek ve dudak şeklinin vurgulanması için de tercih edilir.

Dolgu Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Dudak dolgusu, yüz dolgusu ve göz altı dolgusu kişilerin yüzünde daha genç ve dinamik bir görüntü yaratmak için tercih edilir. Yüz dolgusu hastaların elmacık kemiklerine, alın bölgesine, gözyaşı oluğuna, burun, çene, alt çene çizgisine, kaşlara, sivilce ve yara izlerine yapılabilir.

Yüz Dolguları: Yüzdeki kırışıklıkları veya ince çizgileri azaltıp ortadan kaldırır ve yüz cildini gençleştirir.

Göz Altı Dolguları: Göz altındaki hacim kaybını tedavi eden ve yaklaşık 12 ila 18 ay süren enjekte edilebilir hyaluronik asit dolgulardır.

Yanak Dolgusu: Elmacık kemiklerinizin ve orta yanaklarınızın etrafındaki hacmi artıran iki yaygın yanak dolgusudur.

Burun Dolguları: Hastanın ihtiyacına göre şeklini değiştirmek için buruna enjekte edilen hyaluronik asit bazlı dolgulardır. Burun dolgusu kullanma tekniği ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinir.

Jawline Dolgusu: Çene hattı şekillendirmede etkilidir ve size daha belirgin ve yontulmuş bir boyun sağlar. Jawline dolgu maddelerini tercih ederek daha ince bir çene hattı elde edebilirsiniz. En etkili ve FDA onaylı çene hattı dolguları.

El Dolguları: Ayrıca el dolgusu tercih ederek ellerinizdeki cildi gençleştirebilirsiniz. Sarkan cildi giderir, kaybedilen hacmi geri kazandırır ve ellerinize genç bir görünüm kazandırır. Dermal dolgu, el dolgularında en çok tercih edilen seçimdir.

Dudak Dolgusu: Dudak dolgusu ameliyatsız tedavi olarak dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Sadece dudakların hacmini geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yapı ve şekillerini de geliştirirler.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi son derece zahmetsiz bir işlemdir. Herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. İşlem yaklaşık 30 dakikanızı alır, tedavi sonrasında iş ve günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılacak olan bölge öncelikle dolgu enjektesine hazırlanır. Daha sonra dolgu maddesi dolgu yapılacak olan noktalara enjekte edilir.

Kişinin ihtiyacına göre dolgu bazen tek bir noktaya yapılır bazen de birkaç noktadan giriş yapılarak dolgu işlemi tamamlanır. İşlem sonrasında morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçerek dinlenmiş ve gençleşmiş bir görünüm kendini gösterir.

Dolgu İşlemleri Acılı Mıdır?

Dolgu işlemi tamamen acısızdır. Uygulamadan önce cildinize lokal anestezik krem sürülerek acı hissetmemeniz sağlanır. Daha sonra ince uçlu iğne ile dolgu enjekte edilir. Dolgu yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgede ufak bir sızlama olması normaldir. Bu sızlama bir iki saat içinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Dolgu İşlemleri Kalıcı Mıdır?

Dolgu uygulamasının kalıcılığı yapılan maddeye göre değişir. Doğal görünen dolguların kalıcılık süresi genellikle 16- 18 ay arasındadır. Dolgunuzun daha kalıcı görünmesini istiyorsanız dolgunuz bittikçe yenilemenizi öneriyoruz. Yağ bazlı olan dolguların %60’ı uygulamadan 18 ay sonra erir. Geri kalan kısmı ise daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Bu aşamada vücudunuzda ki yağ dokusunun kalıcılığı öne çıkar. Zayıfladığınızda doğal olarak vücudunuzda ki yağ dokuları da eriyecektir. Dudak dolgularının ömrü genellikle 18 aydır. 18 ay sonra dudağınızda ki dolgu eriyerek dudağınız normal haline döner.

Dolgu Uygulamaları Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dolgu uygulamaları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.