Smooth Eye Nedir?

Fotona Smooth Eye herhangi bir enjeksiyon, ameliyat kısacası cerrahi bir prosedür işlemi olmadan lazer enerjisi sayesinde göz çevresinde yer alan sorunların ısıtılarak tedavi edilmesi işlemine denilmektedir.

Smooth Eye (Lazerle Göz Çevresi Gençleştirme)

Fotona Smooth Eye ™️  yani lazerle göz çevresi gençleştirme uygulaması sayesinde göz çevresinde yer alan sorunlardan kolayca kurtulmak mümkün. 

İlerleyen yaş, genetik ve çevresel faktörler nedeniyle yüzümüzde deformasyonlar meydana gelmektedir. Yüzümüzde meydana gelen deformasyonların en sık kendini gösterdiği alanlardan biri de göz çevresi bölgesidir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklık, sarkma ve ince çizgiler daha yaşlı bir görüntüye neden olur. Özellikle güldüğümüzde kendini daha fazla gösteren bu deformasyonları tedavi etmek için estetik alanda birçok uygulama vardır. Smooth eye uygulaması da bunlardan biridir.

Er:YAG Lazer enerjisi ile yapılan gençleştirme işlemlerinde amaç kolajen hücrelerini uyarıp daha fazla üretilmesini sağlamaktır. Kolajen üretimi arttığında deride meydana gelmiş olan deformasyonlar kendi kendini tedavi edecektir. Kolajen hücreleri belli bir yaştan sonra her yıl üretimi azalan hücrelerdir. Bu hücrelerin üretiminin azalması nedeniyle deride deformasyonlar oluşmaktadır. Bu deformasyonları çözmek, cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmak için kolajen hücrelerini uyarmak gerekmektedir. Smooth eye uygulaması ile de yapılan işlem kolajen hücrelerini uyarıp sorunları çözmeye yöneliktir.

Fotona smooth eye içinde bulunan Er:YAG Lazerle göz çevresi gençleştirme uygulaması uzman doktor tarafından doğru bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde görme bozukluğu gibi riskler yaratması söz konusudur. Bu nedenle estetik işlem yaptıracağınız doktor, lazer ve klinikleri detaylı bir şekilde araştırmanızı tavsiye etmekteyiz. Aksi takdirde hem paranızdan hem de sağlığınızdan kayıp yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Lazerle göz çevresi gençleştirme uygulaması konforlu ve etkisi oldukça başarılı bir işlemdir.

Smooth Eye (Lazerle Göz Çevresi Gençleştirme) Nasıl Uygulanır?

sp dynamis proFotona Smooth eye uygulaması uzman doktor ve doğru ekipmanlarla yapılmalıdır. İlk olarak kişi işlemi yapacak olan uzman tarafından fiziki değerlendirmeye alınır. Fiziki değerlendirmede göz çevresinde yer alan sorunlar belirlenir. Bu sorunların lazerle tedavisi için kaç seans uygulama gerektiğine karar verilir. Tüm prosedür hastaya anlatılır. Herhangi bir sorun yok ise işleme başlanır. İşlem sırasıyla şöyle devam eder;

  • İlk olarak göz çevresi temizlenip dezenfekte edilir.
  • Sonrasında ise lazer enerjisi yardımı ile göz çevresi ısıtılır.
  • Derinin derinlemesine ısıtılması kolajen ve fibroblast üretimini arttırır.
  • İşlem yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürmektedir.
  • İşlem sırasında lokal anesteziye gerek duyulmaz. Çünkü ağrısız ve konforlu bir uygulamadır.
  • İşlem sonra erdikten sonra aynı gün birkaç saat sonrasında günlük hayata kolayca geri dönüş yapabilirsiniz.
  • Göz çevrenizde herhangi bir morarma, deforme, ağrı hissi oluşmaz. Sadece sıcaklık hissi oluşur. Bu his ortalama 36 saat içerisinden kendiliğinden tamamen geçecektir.

İşlemden sonra iyileşme sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Güneşe direk olarak çıkmamaya özen göstermelisiniz. Mümkün ise ilk 3 günlük süreçte evde istirahat edip gözlerinize güneş gelmesini engelleyebilirsiniz. Güneşe çıktığınızda mutlaka gözlük kullanmalısınız. Bunun haricinde göz çevresinde kabuklanma veya pullanma olabilir. Bu sorun için doktorunuzun önerdiği losyon veya kremi kullanmalısınız. İlk 24 saat boyunca yüzünüze herhangi bir sıvı, makyaj veya bakım ürünü değdirmemelisiniz. 3 günlük süreç sonunda tamamen iyileşme gerçekleşecektir. İşlemin etkilerini gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Smooth Eye (Lazerle Göz Çevresi Gençleştirme) Hakkında Sıkça Sorulanlar

Uygulama İçin Yaş Sınırı Nedir?

Uygulama için yaş sınırı +18’dir. Bu tarz uygulamaları +25 yaş sonrasında yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Erkekler de Yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir. Göz çevresinde sorun yaşayan erkekler cerrahi yöntemler yerine fotona smooth eye uygulamasını yaptırıp daha doğal bir görünüm elde edebilir.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Yaptırılır mı?

Hayır yaptırılması tavsiye edilmemektedir. Uygulamayı emzirme döneminiz bittikten sonra yaptırmanızı tavsiye ederiz. Özellikle hamilelik döneminde lazer cihazları ile ilgili herhangi bir işlem yaptırmamanız gerekir.

Uygulamanın Herhangi Bir Riski Var mıdır?

Uygulama doğru uzman tarafından doğru bir şekilde yapıldığında herhangi bir riski olmayacaktır. Oluşabilecek komplikasyonlar arasında işlem yapılan bölgede ısı hissi, kabuklanma ve hafif kızarıklık durumları vardır. Bu durumlar 3 günlük süreçte tamamen geçecektir.

Kaç Seans Yaptırmak Gereklidir?

Uygulamayı kaç seans yaptırmanız gerektiğine uzman karar vermelidir. Göz çevrenizde yer alan sorunların derecesine göre seans sayısı belirlenmektedir. Seanslar arasında minimum bir aylık süreç olması gerekmektedir. Fazla seans yaptırmak ve seans aralıklarının doğru olmaması risklerin oluşmasına neden olacaktır.

Fotona Smooth Eye Kalıcı Bir İşlem Midir?

İşlem tamamen kalıcı değildir. Ortalama 2 yıl kadar etkisini göstermektedir. Bu süreç sonunda tekrardan belli aralıklar ile seansları tekrar alabilirsiniz.

Hangi Mevsim Uygulanmalıdır?

İşlem her mevsim uygulanabilir. Özellikle yaz aylarında bu işlemi yaptıracaksanız ortala 3 gün kadar güneşe çıkmamanız gerekmektedir.

Her Cilt Tipine Uygun Mudur?

Lazerle göz çevresi gençleştirme uygulaması her cilt tipi için uygundur. Eğer çok hassas ve alerjik bir cildiniz var ise doktor onayı alıp işlemi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Fotona Smooth Eye Fiyatları

Lazerle göz çevresi gençleştirme fiyatları ve uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın