Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın gerdirme ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü meydana çıkar. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır. Karın germe ameliyatı, hastanın vücudundaki fazla yağın yoğunluğuna ve sarkma derecesine göre mini karın germe veya tam karın gerdirme ameliyatı olmak üzere iki farklı operasyon ile yapılabilir. Tam karın germe ameliyatında iç çamaşırınızın altına gizlenen belirgin bir iz kalırken, mini karın gerdirme ameliyatında daha minimal bir iz kalır.

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü meydana çıkar. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır.

Karın germe ameliyatı, hastanın vücudundaki fazla yağın yoğunluğuna ve sarkma derecesine göre mini karın germe veya tam karın germe ameliyatı olmak üzere iki farklı operasyon ile yapılabilir. Tam karın germe ameliyatında iç çamaşırınızın altına gizlenen belirgin bir iz kalırken, mini karın germe ameliyatında daha minimal bir iz kalır.

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebiliriz.

Sıkı ve Düz bir Karına Sahip Olmak Hayal Değil!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Tam Karın Germe

Tam karın germe ameliyatı, karın bölgesinde yoğun derecede çatlak, sarkma ve yağlanma olan kişiler için önerilir. Bu ameliyatta karın germenin etkisiyle göbek deliğinin yeri de değiştirilir. Karın germe estetiğinde kişinin kasık bölgesine yakın bir şekilde boydan boya bir iz kalacaktır. Bu iz zamanla daha solgun bir görünüm alır ve neredeyse belli olmaz.

Tam karın germe ameliyatı için öncelikle karın ve yağ dokusu kasların üzerinden kaburga kemiklerine kadar kaldırılarak fazla olan karın derisi kesilerek atılır. Daha sonra Liposuction ile fazla olan yağ dokusu çekilir ve karın derisi gerilerek dikilir. Karın germe estetiğinde karın kaslarındaki zayıflık veya fıtıklaşmalar da tedavi edilir.

Tam Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Tam karın gerdirme ameliyatı, karnında aşırı yağlanmaya bağlı olarak sarkma görülen kişiler için uygundur. Tam karın germe ameliyatında hem fazla olan yağ dokusu alınır hem de karın derisi kesilerek daha sıkı bir şekilde tekrar dikilir. Tam karın gerdirme ameliyatını doğumdan sonra kalan göbeğiniz veya aşırı kilo alıp vermekten dolayı sarkan vücut yapınız için önerebiliriz. 

Tam karın germe estetiği için hastaların emzirme dönemlerinin bitmesi gerekmektedir. Bu ameliyat, spor ve diyet programları ile kilo verememiş kişiler için uygundur. Tam karın gerdirme ameliyatı aşırı kilolu kişiler için önerilmez. Bu estetik operasyonu bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle ameliyat olmadan önce kilo verme sürecinizin bitmiş olması gerekmektedir. 

Tam karın germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Tam karın gerdirme ameliyatı, Vaser Liposuction ile birlikte toplam 5-6 saat kadar sürebilir. Tabii bu süre kişiden alınan yağın miktarına ve karın bölgesindeki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve ameliyattan sonra bir gün hastanede kalmanız gerekir.

Ameliyattan hemen sonra doktorunuzun önerdiği karın korsesini giymeli ve bir ay boyunca bunu takmalısınız. Karın korsesi ameliyat sonrası iyileşme sürecine yardımcı olacaktır. Hastalar 2-3 hafta sonra günlük hayatlarına geri dönebilirler. Minimal ağrılarınız bu süreçte olabilir, ağrı kesici ilaçlarla kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Ameliyat izleri ameliyattan sonraki 6 ay boyunca mor tonlarında olacak, 9 ay sonra ise daha solgun bir görüntü alıp neredeyse görünmez olacaktır. Tam karın gerdirme ameliyatından sonra bir sene boyunca hamile kalmanızı önermiyoruz.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği yoğun derecede sarkma yaşamayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden küçük bir kesi ile mini karın gerdirme gerçekleşir. Bu ameliyatta göbek deliğine dokunulmadığı için göbek deliğinin yerinde belirgin bir değişme olmaz. Ameliyatta karın daha gergin bir hale getirilip dikiş atılır. Mini karın germe estetiği bir ila iki saat arasında sürer.

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Mini karın germe ameliyatı, genellikle kilo verme sürecinin sonuna gelmiş ama bir türlü karnında istediği sıkılığı elde edemeyen kişiler için uygundur. Mini karın germe estetiğinde göbek deliğinin yeri değişmez ve yağ çıkartma olmaz. Sadece sarkan ve deforme olan karın derisi sıkılaştırılır. Bu estetik yağlarından ziyade sarkan vücut derisiyle ilgili problemleri olan kişilere önerilir. Mini karın gerdirme estetiği de emzirme döneminde yapılmaz. 

Karın Germe fiyatı nedir?

Karın Germe fiyatı kişinin durumuna ve liposuction ile kombinlenmesine göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Karın Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Karın Germe – Abdominoplasti” İçin 16 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Dilsad dedi ki:

  Karin germe pubis ve belki gogus diklestirme dusunuyorum. Daha once bir doktorla gorusmedim. Detayli bilgi ve fiyat bilgisi almak istiyorum.

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Zeynep dedi ki:

  Fiyat nedir karın germe operasyonunda

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba karın germe ameliyatı hk bilgi almak istiyorum

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. ahmet dedi ki:

  iyi günler
  21 yaşında erkek
  hızlı kilo verme sonucu göbek altı kısmında hafif deri sarkması oldu
  göbek altı sarkık deri için mini karın germe operasyonu yapılması gerekli dediler
  göbek deliğine herhangi bir işlem yapılmayacak
  fiyat alabilirmiyim

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Talia dedi ki:

  Merhaba mini karın gerdirme fiyatı almak istiyorum

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. mert dedi ki:

  karın gerdirme fiyat nedir?

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Ayse dedi ki:

  Merhaba abdominasti ameliyatı hakkında fiyat almak istiyorum

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Elif dedi ki:

  Karın germe için fiyat soracaktım .hamilelikten kalan bir şey .sağolun

  1. quartz dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir