Visia cilt analizi Visia cilt analizi ile cildinizde yer alan sorunlar belirlenip, bu sorunlara uygun olan tedavi prosedürleri uygulanmaktadır. Visia cilt analizi uygulaması kişilerde var olan cilt sorunlarının tamamının belirlenmesini sağlamaktadır.

Yapılan analizlerin hepsi derinlemesine yapılmaktadır. Bu analizler cildin tüm sorunlarının belirlenmesini sağlamaktadır. Doğru cilt analizi sayesinde sorunlar belirlenip kişiye en uygun olan doğru tedavi ve bakımlar yapılacaktır.

Klasik cilt analizlerinden farklı olarak en ince ayrıntıya kadar tüm cilt sorunları belirlenmektedir. Derinin sadece üst katmanı değil tüm katmanlarında yer alan sorunlar Visia Cilt Analizi sayesinde belirlenip tedavi edilebilmektedir.

Visia Cilt Analizi Nedir?

Visia adlı dijital cihaz sayesinde cilt problemlerinin ortaya çıkarılması işlemini denilmektedir. Var olan cilt problemlerini ortaya çıkarmanın yanı sıra visia cihazı ile oluşabilecek cilt sorunları da analiz edilebilmektedir. Cildimizin hem en üst hem de alt katmanlarını analiz eden bu dijital cihaz kişilere özel nasıl bir tedavi ve bakım yapmak gerektiği hakkında uzmanlara bilgi vermektedir.

Klasik cilt analizlerinde sadece görünen kısımda yer alan problemler belirlenmektedir. Oysa ki visia cihazı ile derinin alt katmanlarında yer alan, yeni oluşmaya başlayan, ileride ortaya çıkacak problemler de belirlenmektedir. İleri seviyede bir cilt analiz yapmaya olanak tanıyan bu uygulamanın profesyonel kişiler veya doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Visia Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

visia cilt analizi 3 boyutlu dijital analiz ve görüntülüme cihazı olan Visia uygulamasında ilk olarak hastanın cildi temizlenir. Analiz yapılırken ciltte herhangi bir makyaj ve bakım ürünün olmaması doğru sonuç almak için önemlidir.

Cihazın dış kısmında baş ve çene kısmını yerleştireceğiniz bir alan bulunmaktadır. Bu alana yüzünüz yerleştirilir. Sonrasında dijital analiz başlar. Bünyesinde bulunan farklı ışıklar ve dalga boyları ile tarama işlemi yapılır ve kısa süren bir işlemdir.

Tarama yapıldıktan sonra ekrana yüzün hangi kısmında hangi cilt probleminin olduğu dijital bir görüntü halinde yansıtılır ve kayıt edilir. Görüntüde problemin tam olarak yeri, yoğunluğu gibi detay bilgiler de renkler yardımı ile gösterilmektedir.

Analiz sonrasında uzman doktor görüntülere bakarak problemleri belirler. Belirlenen problemlerin yoğunluk ve duruma uygun olarak kişiye özel bir tedavi prosedürü planlanır. Tedavi için kullanılacak uygulamaların hepsi kişinin analiz ile belirlenen cilt sorunlarına yönelik olacaktır. Analiz sonrasında cildinizde ne kadar leke, kırışıklık, sarkma, kir birikimi var kolayca görebilirsiniz.

Bazı cilt lekeleri gün ışığında kolayca belli olmaz. Özellikle derinin alt tabakasında yer alan bu lekeleri visia cilt analiz cihazı ile görmek oldukça basittir. Analiz sırasında elde edilen görüntülerde ileride sorun yaratabilecek cilt sorunları da belirlenmektedir. Örneğin hangi alanlarda kırışıklık ve sarkmanın artacağı gibi durumlar kolayca analiz edilebilmektedir.

Ayrıca, Visia Cilt analizi ile kişinin cilt yaşı, bunu nasıl koruyacağı ve kullanması gereken kremlerde belirlenebilir. Visia cilt analizi sırasında cilde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle oldukça konforlu, sağlık açısından herhangi bir riski olmayan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Cilt Analizi Cihazları

Visia cihazının yanı sıra cilt sağlığını değerlendirmek ve analiz etmek için kullanılan farklı teknolojilerde yer almaktadır. Cilt analizi için oldukça etkili olan ve sıkça kullanılan diğer cihazlar;

Intelli Studio Analiz Cihazı

Özellikle cilt kanseri gibi ciddi hastalıkların erken tanı ve belirlenmesinde başarılı sonuçlar veren Intelli Studio cihazı ben haritalama yaparak çalışmaktadır. Ciltteki en ufak detayları görüp yapay zekâ görüntüleme ile birleştirerek cilt sağlığı hakkında kapsamlı bir analiz yapmaktadır. Analiz yapılırken kişinin cihaza yüzünü yerleştirmesi gerekir. İşlem sırasında herhangi bir temas olmamaktadır.

Otomatik bir sıralama ile farklı açılardan fotoğraflar çekilerek kişinin cilt analizi ile ilgili bir rapor elde edilir. Elde edilen bu rapor yüksek görüntüler eşliğinde ekrana yansıtılır. Kişinin bilgileri ve raporlaması cihazın veri tabanında kayıtlı kalır. Yapay zekaya sahip olan cihaz her analiz sırasında kişinin yüzünü tanır ve önceki analiz ile sonuçları kıyaslar.

Vectra 3D Görüntüleme ve Simülasyon Cihazı

Bu cihaz görüntüleme ve analizin yanı sıra simülasyon işlemini de yapmaktadır. Estetik yaptırmak isteyen kişilerin çoğunda estetik sonrası görünümün nasıl olacağına dair soru işaretleri vardır. Vectra 3D Görüntüleme ve Simülasyon cihazı sayesinde yapılacak olan estetik işlemler simülasyon özelliği sayesinde dijital olarak kişinin yüz fotoğraflarına işlenir.

Sonrasında ise kişiye dijital ekranda yeni görüntüsünün simülasyonu gösterilir. Simülasyon sayesinde en doğru estetik müdahaleleri yapmak mümkündür. Cihazda yer alan 6 adet farklı açılardan çekim yapan kamera sayesinde ortaya gerçekci bir simülasyon görüntüsü çıkmaktadır.

QuantifiCare Cihazı

Hem yüz hem de vücudun analizini yapan QuantifiCare cihazı ortaya kapsamlı bir 3D görüntüleme sunmaktadır. Kişi eğer estetik müdahale yaptırmak istiyor ise yüz veya vücut yapısına en uygun şekilde işlem yapmak için ilk olarak bu cihazda görüntüleme yapılması ortaya altın orana uyan bir sonuç çıkmasını sağlayacaktır.

Ekrana yansıtılan 3D görüntü üzerinde vücudun neresine estetik yapılacağı karar verilir. Simülasyon ile işlemler dijital ortamda yapıldıktan sonra estetik sonrası görünümün nasıl olacağı ekranda hastaya gösterilir.

Visia Cilt Analizi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Cilt analizi hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarını aşağıdan başlıklar halinde görebilir uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Visia Cilt Analizi İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Hayır yoktur. Her yaş, cinsiyet ve cilt renginden kişiye uygulanabilir. Özellikle ergenlik dönemindeki cilt sorunlarınıda detaylı olarak belirler. Siz de cilt analizi yaptırıp cilt durumunuzu öğrenebilir ve buna uygun tedavi ve bakımlar yaptırabilirsiniz.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Yaptırılır mı?

Hamilelik ve emzirme döneminde yapılabilir. Çünkü VİSİA cilt analizi sadece bir belirleyicidir, herhangi bir invaziv işlem değildir. Ancak hamilelik ve emzirme döneminde ortaya yeni cilt sorunları çıkabilmektedir. Bu sorunların altında stres, hormonların değişimi, kilo alımı gibi nedenler yatmaktadır.

Bazı durumlarda ortaya çıkan cilt sorunları döneme özgü ve geçici olduğu için cilt analizi için en uygun zaman bu dönem bittikten sonrasıdır. Kısacası hamilelik ve emzirme döneminiz sona erdikten sonra cilt analizi uygulaması yaptırmanızı öneririz.

Visia Cilt Analizi ile Cilt Yaşını Öğrenmek Mümkün Müdür?

Evet mümkündür. Analiz sırasında cildinizin yaşı da belirlenmektedir.

Visia Cihazının Herhangi bir Zararı Var mıdır?

Hayır yoktur. Çünkü cildinize herhangi bir temas veya işlem yapılmamaktadır. Sadece profesyonel bir şekilde 3 boyutlu farklı ışıklar ile görüntüleme yöntemi ile cilt analizi yapılmaktadır.

Cilt Analizi Sonrasında Ortaya Çıkan Sonuçlar Tamamen Doğru Mudur?

Ortaya çıkan sonuçların doğruluk oranı oldukça yüksektir. Çünkü cihaz cildin alt katmanlarını da analiz edip bilgi vermektedir.

Cildin Kolajen Miktarını Cilt Analizi ile Öğrenmek Mümkün Müdür?

Kolajen üretimi belli bir yaştan sonra gittikçe azalmaktadır. Kolajen üretiminin azalması ile cilt sorunlarının artışı gözlenir. Ayrıca cilt sorunlarının iyileşmesi kolajenin az üretilmesinden dolayı daha zor hale gelir. Visia cihazı ile cildin sahip olduğu kolajen miktarı da belirlenmektedir. Böylelikle cildinize takviye olarak ne kadar kolajen ihtiyacı olduğu ve desteklemek için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Visia Cilt Analizi Sayesinde Hangi Bölgeye Ne Kadar Dolgu Yaptırılacağı Belirlenir mi?

Evet belirlenir. Analiz sonrasında ciltte yer alan ve dolgu uygulanması gereken yerler belirlenir. Ayrıca ne kadar miktarda dolgu uygulanacağı da çıkan sonuca göre belirlenmektedir. Böylelikle analiz sonrasında yüzünüze dolgu yaptırdığınızda en doğru ve iyi sonuç ortaya çıkacaktır.

Uygulama Sırasında Herhangi Bir Ağrı Olur mu?

Hayır olmaz. Uygulama sadece bir görüntüle uygulamasıdır. Cilt ile temas edilmemektedir. Bu nedenle oldukça konforlu ve ağrısız bir uygulamadır.

Visia Cilt Analizi Fiyatları

Visia cilt analizi doktor muayeneniz içerisindedir. Herhangi bir ücret alınmaz. Visia hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar visia cilt analizi hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı, güzel ve genç görünüme kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Visia cilt analizi uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın