Kulak Memesi Estetiği

İlk bakışta kulak memesi küçültme estetiği nedir diye şaşırabilirsiniz fakat kulak memesi estetiği yaptıran kişilerin sayısı oldukça fazladır. Yaş ile birlikte sarkan kulak memesine daha genç bir görüntü vermek için kulak memesi küçültme estetiği yapılabilir. Bazı kişilerde ise kulak memesi genetik olarak daha uzun olabiliyor. Böyle durumlarda genç yaştaki kişilere de kulak memesi estetiği yapılabilir. Kişinin geçirdiği kaza veya yaralanma sonucu tek kulak memesinde estetik dışı görüntü olabilir. Bu durumda tek kulak memesi küçültme estetiği yapılır.

Kulak memesi neden sarkar?

Kulak memesi çoğunlukla genetik sebeplerden dolayı sarkar. Aileden gelen genetik kodların sayesinde kulak memesi daha yumuşak ve büyük olabilir. Büyük kulak memesi estetik görünmez, estetik ile küçültülmesi gerekebilir. Genetik durumun yanı sıra yaş faktörü de kulak memesinin büyümesine yol açar. Ağır küpe takmak kulak memesinin sarkmasına neden olur. Son yıllarda popüler olan tünel modası da kulak deliğini genişleterek kulak memesini büyümesine yol açar. Yaşla birlikte azalan kolajen dokusu büyük olan kulak memesinin sarkmasına izin verir. Sarkan kulak memesi kişiyi yaşlı ve olduğundan daha büyük gösterir.

Kulak memesi küçültme ameliyatı nasıl olur?

Kulak memesi küçültme ameliyatı kolay ve basit bir işlemdir. 45 dakika içinde tamamlanan bu ameliyatta kulak memesinin normal boyutlara gelmesi hedeflenir. Kulak memesi lokal olarak uyuşturulur ve ameliyat sırasında ağrı veya acı hissedilmez. Ameliyat sırasında hasta baygın olmaz sadece kulak memesi uyuşturulur. Kulak memesi küçültme ameliyatında fazla olan kulak memesi kesilir ve büyük olan kıkırdak dokusu küçültülür. 45 dakika sonrasında ameliyat tamamlanır. Aynı gün içinde hasta evine dönebilir.

Kulak memesi küçültme ameliyatı sonrası

Kulak memesi küçültme ameliyatından bir hafta sonra kontrol için hasta tekrar kliniğe çağrılır. 2.haftadan itibaren kişiler duş alabilir. Ameliyattan sonra kişilerin kulağına bandaj takılarak dikişlerin enfeksiyon kapmaması sağlanır.

Kulak memesi küçültme ameliyatında kulak memesine cerrahi olarak müdahale edildiği için kulağın tekrar büyümesi mümkün değildir. Bir kere ameliyat olduktan sonra büyük kulak memesinden kurtulabilirsiniz. Ameliyat sonrasında kulağınızı sert darbelerden korumalı, ameliyat bölgenizin hasar almasınıı engellemelisiniz.

Kulak memesi küçültme estetiğinde iz kalır mı?

Kulak memesi estetiği dikiş ile kapatılır. Bu nedenle ameliyat sonrasında az da olsa bir iz kalır. Kulak memesindeki bu iz geçicidir ve bir ay sonra görünmez bir hale gelecektir. Ameliyattan sonraki 6.aydan itibaren kimse kulak memeniz de ameliyat izi göremeyecektir. Kulak memesi estetiğinden sonra gözle görülür belli bir iz kalmaz. Özellikle buğday ve esmer tenli kişilerde bu iz hiç görülmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir