Liposuction için en yaygın tercih edilen alanlardan biri olan göbek bölgesidir. Göbek liposuctionı, doğal konturlar ve pürüzsüz çizgiler sağlamak, göbek bölgesindeki yağları yok etmek için, nazik ve oldukça koruyucu bir yaklaşım olan vaser liposuction teknolojisi kullanılır.

Fiziksel tüm özellikleriniz göz önünde bulundurarak, sonuçlarınızın tamamen size özel olmasını sağlamak ve sunulan en iyi göbek şekline hazır mısınız? Sonuç olarak, belinizi küçültmek “simit” yağlarından ve çıkık bir göbekten kurtulmak istiyorsanız, diyet ve egzersiz bile işe yaramadıysa, hak ettiğiniz vücut şekline sahip olmanın anahtarı göbek liposuction olacaktır.

Göbek Liposuction Nasıl Yapılır?

Prosedür sonrası iz görünmemesi için vücut kıvrım yerleri ile saklanması kolay olan alanlardan uygulanır. Vaser teknolojisinin kullanıldığı göbek liposuction sayesinde inatçı yağlar tereyağı kıvamından zeytinyağı kıvamına getirilir. Eriyen yağlar yine 1-2 mm’lik kanüller aracılığıyla vakumlanarak doku ve damarlara zarar vermeden rahatlıkla alınır.

Abdomen yani göbek liposuction, her hastanın özel ihtiyaçlarına göre tasarlanmalı ve optimum sonuçların elde edilmesini sağlamak için birçok ayrıntı hesaba katmalıdır.

Örneğin hastanın sarkma yaşaması ihtimali; hali hazırda hem sarkmış hem de fazla göbek yağı olan hastaların olan yağları da alındığında tamamen deri sarkması sorunu gözlenir bu durumda mutlaka karın germe ameliyatı ile birlikte liposuction önerilir. Çünkü en iyi sonuçları sağlamak amacıyla, benzersiz, çok yönlü bir yaklaşım kullanılmalıdır.

Sadece tek bir yağ dokusunu tedavi etmeye çalışmak yerine; önemli olan her bir bileşenin görsel etkileşimini göz önünde bulundurarak tüm vücudunuza oran ve denge getirmektir. Bu vücut estetiğinizde dinamik, bütünleştirici bir yaklaşım olacaktır.

Göbek Liposuction Sonrası İyileşme Süreci!

Göbek liposuction prosedürü sonrasında özel bir korse giydirilerek işleme son verilmektedir. Prosedür sonrası, etkili ağrı kesicilerin kullanımı ile sorunsuz geçer. Prosedür sırasında verilen sıvıların bir miktarı, kanüllerin giriş deliğinden dışarı sızabilir. Bu sıvıların ve oluşabilcek ödemin atılmasında medikal masajın önemi çoktur. Genel anestezi altında yapılan prosedür takibi için bir gece hastanede kalmanız gerekir.

Prosedür sonrası kişi genellikle ikinci günden itibaren günlük rutinine ve işine dönebilir. Özel medikal korsenin kullanım süresi minimum 4-6 hafta arasında olmalıdır. Yüzey düzensizliklerinin önlenmesinde korse oldukça etkilidir.

Prosedür sonrası 4. gününden itibaren duş alabilirsiniz fakat 4 hafta süresince sauna ve solaryum ile ağır egzersizler yapılmamalıdır.

Liposuction ile İlgili Önemli Detaylar!

  • Hastanın vücut ağırlığına göre ortalama 2- 5 litre arasında yağ alınmaktadır.
  • Yağ aldırma ameliyatı sonrasında vücutta oluşacak ödem nedeniyle kilo kaybı erken dönemde beklenmemelidir.
  • Liposuction tekrar edilebilir bir prosedürdür.
  • Cilt elastikiyetinin az olduğu durumlarda aşırı liposuction ile yağ aldırma yapılırsa ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Bunu önlemek adına doktorunuzun önerileri ile germe prosedürü gerçekleştirilebilir.

Göbek Liposuction Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gıdı Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın