Büyük memeli kadınların hayali küçük ve dik görünen memelerdir. Büyük memeleri daha dik göstermek ve hacim olarak küçültmek için meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz. Büyük memeler sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da sizi zorlayabilir. Büyük memeler kadınlarda boyun, sırt ve omuz ağrısına sebep olur, kilolu kişilerde pişik ve hijyen sorunları yaratır. Tüm bu sorunlarınızdan kurtulmak ve küçük göğüslerinizle daha çekici görünmek için meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz.

Büyük memeler ne gibi sorunlar yaratır?

Büyük memeler kadınların en büyük sorunlarından biri omuz ve sırt ağrılarıdır. Büyük memeler kişilerin üst gövdesindeki dengeyi bozarak ağrılara sebep olabilir. Ağrıların dışında büyük göğüsler karın üzerine temas ettikçe bu bölgede pişik ve kötü koku oluşabilir. Bu da kadınlarda özgüven problemini ortaya çıkarır.

Büyük göğüsler, kadınlarda fiziksel aktiviteleri kısıtlar, istenilen kıyafetlerin giyilmesini engeller. Aynı zamanda büyük göğüslü kadınlarda sütyen askıları omuzda çukur yarattığı için şekil bozukluğuna da sebep olabilir.

Göğüsler neden büyür?

Normalden daha büyük göğüslere sahip olmanın en büyük nedenlerinden biri genetik faktörüdür. Meme dokusunun büyüme etkisi genellikle aileden kalan bir mirastır. Genetik faktörün yanı sıra kilo alma, doğum, emzirme gibi faktörler de memelerin büyümesine yol açar.

Eğer kişi aşırı kilo aldığında göğüsleri de büyüyorsa, kilo verdiğinde göğüslerinde sarkma olabilir. Bu problemi de göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme ameliyatı ile çözebilirsiniz.

Göğüs küçültme ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı büyük göğüslere sahip olan kadınlar için uygundur. Büyük göğüslü kadınlarda her iki meme de farklı boyutlarda olabilir. Meme küçültme ameliyatında her iki memenin de simetrisi sağlanarak kişilere kusursuz bir görüntü yaratılır. Meme küçültme ameliyatında hastanın şikayetlerine uygun olarak, ortak kararlaştırılan ölçüde meme küçültme ameliyatı gerçekleşir. Eğer göğüs küçültme ameliyatından sonra kişiler doğum ve emzirme süreçlerini yaşamak isterse bunu mutlaka doktorlarıyla paylaşmalılardır. Emzirmek isteyen hastalar için farklı göğüs küçültme ameliyatı teknikleri denenebilir.

Meme küçültme ameliyatında izler meme büyüklüğüne ve kişiye göre değişebilir. Meme başı etrafında ve meme başının altında ters T şeklinde veya L – I şeklinde iz kalabilir. Meme baş çevresi koyu renkli olduğu için buradaki izler belli olmaz. Meme altındaki izler ise karşıdan bakıldığında görülmez. Meme küçültme estetiğinde istenilen sonuç yuvarlak meme şekli ve dik görünen memelerdir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Meme küçültme ameliyatından sonra hastanede bir gün kalmanız gerekir. Çok büyük meme ameliyatlarında dren takılabilir. Drenler çıkarıldıktan sonra hastaların sporcu sütyeni giymesi önerilir. Ortalama 1 ay boyunca sporcu sütyeni takmanız göğüslerin yeni formu için yararlı olacaktır. Ameliyat sonrası kontroller 1. ve 2. haftada yapılır. İkinci haftada dikişler alınır ve kişiler gündelik hayatlarına devam edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir