Büyük memeli kadınların hayali küçük ve dik görünen memelerdir. Büyük memeleri daha dik göstermek ve hacim olarak küçültmek için meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz. Büyük memeler sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da sizi zorlayabilir.

Büyük memeler kadınlarda boyun, sırt ve omuz ağrısına sebep olur, kilolu kişilerde pişik ve hijyen sorunları yaratır. Tüm bu sorunlarınızdan kurtulmak ve küçük göğüslerinizle daha çekici görünmek için meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Bazı kişiler için meme büyüklüğü, vücut güveninin yanı sıra günlük yaşam aktivitelerini de olumsuz etkileyebilir. Kadın memelerinin büyüklüğünü belirleyen faktörler arasında genetik bir yatkınlık, vücut ağırlığı ve hormonal etkiler bulunur. Göğüs küçültme ameliyatının amacı, göğüslerin boyutunu küçültmek ve yeniden şekillendirmek, böylece vücudunuzun geri kalanıyla daha orantılı olması ve artık fonksiyonel ve estetik kaygıya neden olmamasıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Plastik cerrah, genç bir şekle sahip, daha küçük ve iyi tanımlanmış bir meme elde etmek için yağ, meme dokusu ve cildi çıkaracaktır. Meme uçları daha genç bir pozisyona kaldırılır ve daha küçük göğüsler oluşturmak için göğüsler yeniden şekillendirilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Ne Zaman Düşünülmeli?

  • Estetik kaygılarınız var ise
  • Aynı zamanda sırt, omuz veya boyun ağrısı, sütyen askısı bölümleri, büyük göğüsler nedeniyle cilt tahrişi veya göğüs ağrısı çekiyorsanız, bu ameliyat semptomları hafifletmek için bir seçenektir.

Ameliyat göğüslerinizin şeklini iyileştirecektir.

Neden Meme Küçültme Yaptırmak Gerekir?

Çok büyük göğüsleri olan birçok kadın boyun ağrısı, sırt ağrısı, omuz ağrısı, bazılarının göğüslerinin altında ağrı ve bazılarının omuzlarında sütyen kayışlarından kaynaklanan oluklar vardır. Boylarına ve ağırlıklarına göre orantısız şekilde büyük göğüsler, daha aktif bir yaşam sürmelerini kısıtlayabilir. Aynı zamanda özgüvenlerini de etkiler ve kıyafet seçimlerini kısıtlar. Bu semptomları gidermek ve güveni artırmak için meme küçültme ameliyatı önerilir.

Bazı durumlarda, memeleri küçültme işlemi, hamilelik ve emzirme sonrası veya kilo kaybını takiben veya doğal olarak oluşabilecek simetri ve şekil sorunlarını düzeltmek için de yapılabilir. Düzeltilmiş göğüs boyutları ve şekilleri, kadınların güvenini büyük ölçüde artırabilir ve ona istediği kıyafetleri giyme esnekliği sağlayabilir.

Büyük Memeler Ne Gibi Sorunlar Yaratır?

Büyük memeler kadınların en büyük sorunlarından biri omuz ve sırt ağrılarıdır. Büyük memeler kişilerin üst gövdesindeki dengeyi bozarak ağrılara sebep olabilir. Ağrıların dışında büyük göğüsler karın üzerine temas ettikçe bu bölgede pişik ve kötü koku oluşabilir. Bu da kadınlarda özgüven problemini ortaya çıkarır.

Büyük göğüsler, kadınlarda fiziksel aktiviteleri kısıtlar, istenilen kıyafetlerin giyilmesini engeller. Aynı zamanda büyük göğüslü kadınlarda sütyen askıları omuzda çukur yarattığı için şekil bozukluğuna da sebep olabilir.

Göğüsler Neden Büyür?

Normalden daha büyük göğüslere sahip olmanın en büyük nedenlerinden biri genetik faktörüdür. Meme dokusunun büyüme etkisi genellikle aileden kalan bir mirastır. Genetik faktörün yanı sıra kilo alma, doğum, emzirme gibi faktörler de memelerin büyümesine yol açar. Eğer kişi aşırı kilo aldığında göğüsleri de büyüyorsa, kilo verdiğinde göğüslerinde sarkma olabilir. Bu problemi de göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme ameliyatı ile çözebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatına Karar Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Göğüs küçültme ameliyatı büyük göğüslere sahip olan kadınlar için uygundur. Büyük göğüslü kadınlarda her iki meme de farklı boyutlarda olabilir. Meme küçültme ameliyatında her iki memenin de simetrisi sağlanarak kişilere kusursuz bir görüntü yaratılır.

Meme küçültme ameliyatında hastanın şikayetlerine uygun olarak, ortak kararlaştırılan ölçüde küçültme ameliyatı gerçekleşir. Eğer göğüs küçültme ameliyatından sonra kişiler doğum ve emzirme süreçlerini yaşamak isterse bunu mutlaka doktorlarıyla paylaşmalılardır. Emzirmek isteyen hastalar için farklı göğüs küçültme ameliyatı teknikleri denenebilir.

Memeleri küçültme ameliyatında izler meme büyüklüğüne ve kişiye göre değişebilir. Meme başı etrafında ve meme başının altında ters T şeklinde L şeklinde veya I şeklinde iz kalabilir. Meme baş çevresi koyu renkli olduğu için buradaki izler belli olmaz. Meme altındaki izler ise karşıdan bakıldığında görülmez. Meme küçültme estetiğinde istenilen sonuç yuvarlak meme şekli ve dik görünen memelerdir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme küçültme ameliyatından sonra hastanede bir gün kalmanız gerekir. Çok büyük meme ameliyatlarında dren takılabilir. Drenler çıkarıldıktan sonra da hastaların sporcu sütyeni giymesi önerilir. Ortalama 1 ay boyunca sporcu sütyeni takmanız göğüslerin yeni formu için yararlı olacaktır. Ameliyat sonrası kontroller 1. ve 2. haftada yapılır. İkinci haftada dikişler alınır ve kişiler gündelik hayatlarına devam edebilirler.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Muayenenizde Ne Olur?

Olası tüm endişelerinizi ve sorularınızı yazmayı ve plastik cerrahınızla görüştüğünüzde bunları hazır bulundurmayı unutmayın. Cerrahi seçeneklerinizi, her birinin artılarını ve eksilerini ve tıbbi geçmişinizi tartışacaksınız. Cerrahın, almakta olduğunuz tüm mevcut ilaçlarınızı ve geçmişte geçirmiş olabileceğiniz herhangi bir ciddi hastalığı ve sigara içip içmediğinizi bilmesi gerekecektir.

Meme Küçültme Sonuçlarım Ne Kadar Sürer?

İyileşme süreniz, ameliyat sonrası talimatlarınız ve normal fiziksel aktivitenize ve işinize ne kadar süre kaldığınız prosedüre bağlı olarak kişiselleştirilecek ve ameliyattan önce tartışılacaktır. Giyilmesi gereken bir tıbbi destek sütyenini kullanmanız önemlidir.

Cerrahınızın, cerrahi bölgenize nasıl bakılacağına ve dikkat edilmesi gereken herhangi bir uyarı belirtisine ilişkin ayrıntılı talimatları paylaşacağını unutmamak önemlidir. İyileşme için geçen süre, hastalar arasında büyük ölçüde değişir ve bu, sizin durumunuza göre tartışılacaktır.

Meme küçültme ameliyatı uzun sürelidir, önemli miktarda kilo alıp vermezseniz veya hamile kalmazsanız, göğüsleriniz aynı büyüklükte kalacaktır. Yaşlanma ve yerçekimi, zamanla göğsünüzü hala etkileyebilir. Ameliyat sonrası rutin takip kontrolleri kaçırılmamalıdır.

Meme Küçültme Fiyatları

Göğüs estetiği fiyat meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ameliyatlarına göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme küçültme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın