Elmacık kemiği dolgusu, yüz hatlarının daha vurgulu görünmesi için yapılan estetik uygulamadır. Günümüzün güzellik anlayışında elmacık kemiğinin daha çıkık ve çene hattının belirgin olduğu yüz yapısı ideal sayılan bir yüz şekli haline geldi. Yüz estetiğinde en fazla yapılan işlemlerden birisi olan elmacık kemiği dolgusu kesi işlemi olmadan yapılan non-invaziv estetik bir enjeksiyon müdahalesidir. Elmacık kemiği dolgusu sadece yüz hatlarını öne çıkarmak isteyen kişiler tarafından değil aynı zamanda yüz bölgesinde orantı ve simetri sıkıntısı yaşayan hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Çıkık elmacık kemikleriyle yüze katılan genç ve diri bir ifadeyle, düz ve ilgi çekmeyen yüz hatlarınızı daha görünür hale getirebilirsiniz. Yüzdeki çekici ifadeyi yakalayabilmenin en kolay yolu olan elmacık kemiği dolgusu, yüzünde hızlı ve etkili değişim isteyen kişiler için günümüzdeki en yaygın estetik müdahalelerden biridir. Hollywood’dan tüm dünyaya kadar uzanan bu estetik uygulaması kişilerin yüzlerinde altın orana daha yakın bir orana sahip olmasına yardımcı olur. 

Elmacık kemiği dolgusu kimlere uygundur?

Elmacık kemiği dolgusu adından anlaşılabileceği üzere elmacık kemiği üzerine uygulanan estetik bir dokunuştur. 

Yüz hatlarını daha çekici göstermek isteyen herkesin tercih ettiği bir uygulama olan elmacık kemiği dolgu uygulamasında Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu kullanılmaktadır. Dolgu işlemiyle elmacık kemikleri belirginleşir, yüzde daha etkileyici bir ifade oluşur.

Elmacık kemiği dolgusu, zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun estetik uygulamalardan biridir. Zayıf yüz hatları genetik olarak var olabildiği  gibi, yaş alımı ya da zayıflama sonrasında da gözlemlenebilmektedir. Bazı kişilerin yüz şeklinde asimetri mevcuttur. Elmacık kemiği tümseklerinden biri, diğerine oranla daha büyük ya da daha küçük olabilmektedir. Yüz simetrisini sağlayabilmek için küçük olan elmacık kemiği alanına Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulaması yapılarak varolan asimetri en aza indirilmektedir. 20’li yaşlardan itibaren vücut Hyalüronik asit ve kolajen üretimini daha azaltmaya başlar. Yüz sarkmalarının ve cilt kırışıklarının meydana gelmesinde kolajen üretiminin azlığı, yerçekimi etkisi ve genetik özellikler gelmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüze daha dolgun bir etki sağlamak için elmacık kemiği dolgusunu sizlere öneririz. 

Elmacık kemiği dolgusu uygulamalarında iyileşme süreci çok azdır. Yüz bölgesinde oluşan çöküklüklerin giderilmesinde uygulanan bu dokunuş, yüz operasyonuna oranla uygulaması daha kolay bir müdahaledir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları da, yüz estetiği fiyatlarından çok daha uygundur ve iyileşme süreci yok denecek kadar azdır. Yoğun çalışan, ameliyat olacak vakti olmayan ve daha ekonomik estetik fiyatları isteyen kişiler için elmacık kemiği dolgusu uygun olacaktır. 

Elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar ne düşünüyor?

Elmacık kemiği yüz bölgesine karakteristik anlam katan bölgedir. Yaş alımıyla beraber yanaklarda çöküntüler ve kırışıklıklar elmacık kemiklerinde ise kemik bölgesi hacmi azalması görünür. Elmacık kemiği dolgusunda uygulanacak doz yüzdeki hacim kaybı oranına göre değişmektedir.

Elmacık kemiklerdeki doku azalmasıyla beraber yanaklardaki kırışıklıklar fazlalaşır, yanaklardaki derinin elastikiyetini kaybetmesiyle deri birikimi artar ve çizgilerde derinleşme görülür. Kişi eğer zayıf ise bu çizgiler çukurlaşan yanak bölgesine daha da girerek kişiyi olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve yıpranmış gösterir. Elmacık kemiği dolgusu özellikle yüzü aşırı zayıf olan ya da hızlı kilo verilmesiyle yanaklarda çöküklük yaşayan kişilere uygulanır. Hyaluronik asit dolgusu, yüzde lifting etkisi yaratır ve daha genç görünmenizi sağlar. Hyaluronik asit dolgusu yaptıranlar, yüzlerindeki kırışıkların daha az belirgin olduğunu ve yüzün yukarı doğru kalktığını belirtmektedir.  Siz de elmacık kemiği dolgusu öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak bu farkı görebilirsiniz. 

Hyalüronik asit dolgusu uygulanan elmacık kemiği yüz ile orantılı bir hacme ulaşmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu yaptıran kişiler yüzlerindeki derin anlamın ortaya çıktığını, daha çekici, güzel ve diri bir görünüme sahip olduklarını belirtmişlerdir.  Yanak ve elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar, 10 -18 ay boyunca yüzlerinde daha dinamik ve genç bir etki görürler. İki yılın sonunda dilerseniz elmacık kemiği dolgusunu tekrar yenileyebilmektesiniz. Yüze dolgu yaptırmak tamamen güvenlidir. İşlemden sonra bazı kişilerde bünyeye bağlı olarak şişlikler oluşabilmektedir ancak bu şişlikler buz uygulamasıyla kolayca giderilebilmektedir. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit maddesinden meydana gelen dolgu uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur ve yüzde alerjiye kesinlikle sebep olmaz.

Elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu için Hyaluronik asit bazlı yüz dolgusu tercih ediyoruz. Hyalüronik asit  dolgusu vücudumuzda var olan nem maddesidir. Yanak ve elmacık kemiği alanında uzman hekimimiz tarafından incelenerek en uygun noktalar belirlenir. Dolgu yapılacak olan yüzde doğal bir sonuç elde etmek için yüz dolgusunun uygun miktarda farklı noktalara yapılması önemlidir.

Yüz dolgusundan önce anestezi etkili kremle yüz uyuşturulur. 20 dk içerisinde etkisini gösteren krem uygulamasından sonra minik bir enjektör yardımıyla yanak dolgusu tamamlanır. Uygulama süresi en fazla 40 dk süren bu dokunuşta elmacık kemiği dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Dolgu yapılan bölgelere işlem sonrasında dokunulmamalı, 24 saat boyunca su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır.

Abartılı dolgu uygulamalarıyla kişinin taze ve doğal güzelliğinin önüne geçilmemelidir. Suni ve abartılı olarak yapılmış dolgu işlemleri kişiyi genç ve doğal göstermekten ziyade kaba ve yapay bir forma sokmaktadır. Yanak ve elmacık kemiği üzerine uygulanan Hyalüronik asit dolgusu kişinin naturel güzelliğini bozmamalı, estetik ve orantılı biçimde uygulanmalıdır. 

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları ve yanak dolgusu Nişantaşı bölgesinden bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir