Elmacık kemiği dolgusu, yüz hatlarının daha vurgulu ve genç görünmesi için yapılan estetik dolgu uygulamasıdır. Günümüzün güzellik anlayışında elmacık kemiğinin daha çıkık ve çene hattının belirgin olduğu yüz yapısı, ideal sayılan bir yüz şekli haline geldi.

Yüz estetiğinde en fazla yapılan işlemlerden birisi olan elmacık kemiği dolgusu kesi işlemi olmadan yapılan non-invaziv estetik bir enjeksiyon müdahalesidir.

Elmacık kemiği dolgusu sadece yüz hatlarını öne çıkarmak isteyen kişiler tarafından değil aynı zamanda yüz bölgesinde orantı ve simetri sıkıntısı yaşayan hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Çıkık elmacık kemikleriyle yüze katılan genç ve diri bir ifadeyle, düz ve ilgi çekmeyen yüz hatlarınızı daha görünür hale getirebilirsiniz.

Yüzdeki çekici ifadeyi yakalayabilmenin en kolay yolu olan elmacık kemiği dolgusu, yüzünde hızlı ve etkili değişim isteyen kişiler için, günümüzdeki en yaygın estetik müdahalelerden biridir. Hollywood’dan tüm dünyaya kadar uzanan bu estetik uygulaması kişilerin yüzlerinde altın orana daha yakın bir orana sahip olmasına yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Uygundur?

Elmacık kemiği dolgusu adından anlaşılabileceği üzere elmacık kemiği üzerine uygulanan estetik bir dokunuştur. Yüz hatlarını daha çekici göstermek isteyen herkesin tercih ettiği bir uygulama olan elmacık kemiği dolgu uygulamasında Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu kullanılmaktadır. Dolgu işlemiyle elmacık kemikleri belirginleşir, yüzde daha etkileyici bir ifade oluşur.

Elmacık kemiği dolgusu, zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun estetik uygulamalardan biridir. Zayıf yüz hatları, genetik olarak var olabildiği gibi yaş alımı ya da zayıflama sonrasında da gözlemlenebilmektedir. Bazı kişilerin yüz şeklinde asimetri mevcuttur.

Elmacık kemiği tümseklerinden biri, diğerine oranla daha büyük ya da daha küçük olabilmektedir. Yüz simetrisini sağlayabilmek için küçük olan elmacık kemiği alanına Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulaması yapılarak varolan asimetri en aza indirilmektedir.

20’li yaşlardan itibaren vücut Hyalüronik asit ve kolajen üretimini azaltmaya başlar. Yüz sarkmalarının ve cilt kırışıklarının meydana gelmesinde kolajen üretiminin azlığı, yerçekimi etkisi ve genetik özellikler gelmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüze daha dolgun bir etki sağlamak için elmacık kemiği dolgusunu sizlere öneririz.

Elmacık kemiği dolgusu uygulamalarında iyileşme süreci çok azdır. Yüz bölgesinde oluşan çöküklüklerin giderilmesinde uygulanan bu dokunuş, yüz operasyonuna oranla uygulaması daha kolay bir müdahaledir.

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları da yüz estetiği fiyatlarından çok daha uygundur ve iyileşme süreci yok denecek kadar azdır. Yoğun çalışan, ameliyat olacak vakti olmayan ve daha ekonomik estetik fiyatları isteyen kişiler için elmacık kemiği dolgusu uygun olacaktır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptıranlar Ne Düşünüyor?

Elmacık kemiği yüz bölgesine karakteristik anlam katan bölgedir. Yaş alımıyla beraber yanaklarda çöküntüler ve kırışıklıklar elmacık kemiklerinde ise kemik bölgesi hacmi azalması görünür. Elmacık kemiği dolgusunda uygulanacak doz yüzdeki hacim kaybı oranına göre değişmektedir.

Elmacık kemiği dolgu işlemleri ile güçlü, dinamik ve genç bir ifadeye sahip olunur ve karşı tarafta bu şekilde genç bir izlenim uyandırmaktaktadır.

Elmacık kemiklerdeki doku azalmasıyla beraber yanaklardaki kırışıklıklar fazlalaşır, yanaklardaki derinin elastikiyetini kaybetmesiyle deri birikimi artar ve çizgilerde derinleşme görülür. Kişi eğer zayıf ise bu çizgiler çukurlaşan yanak bölgesine daha da girerek kişiyi olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve yıpranmış gösterir.

Elmacık kemiği dolgusu özellikle yüzü aşırı zayıf olan ya da hızlı kilo verilmesiyle yanaklarda çöküklük yaşayan kişilere uygulanır. Hyaluronik asit dolgusu, yüzde lifting etkisi yaratır ve daha genç görünmenizi sağlar.

Hyaluronik asit dolgusu yaptıranlar, yüzlerindeki kırışıkların daha az belirgin olduğunu ve yüzün yukarı doğru kalktığını belirtmektedir. Siz de elmacık kemiği dolgusu öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak bu farkı görebilirsiniz.

Hyalüronik asit dolgusu uygulanan elmacık kemiği, yüz ile orantılı bir hacme ulaşmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu yaptıran kişiler yüzlerindeki derin anlamın ortaya çıktığını, daha çekici, güzel ve diri bir görünüme sahip olduklarını belirtmişlerdir.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar, 10 -18 ay boyunca yüzlerinde daha dinamik ve genç bir etki görürler. İki yılın sonunda dilerseniz elmacık kemiği dolgusunu tekrar yenileyebilmektesiniz. Yüze dolgu yaptırmak tamamen güvenlidir.

İşlemden sonra bazı kişilerde bünyeye bağlı olarak şişlikler oluşabilmektedir, ancak bu şişlikler buz uygulamasıyla kolayca giderilebilmektedir. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit maddesinden meydana gelen dolgu uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur ve yüzde alerjiye kesinlikle sebep olmaz.

Elmacık Kemiği Yüz Bölgesinde Nerede Bulunur?

Elmacık kemiği, karşıdan bakıldığında gözlerin alt yanından kulağa doğru olan bölgede bulunur. Yüz bölgesinin belirginliğini ve çekiciliğini artıran bir özelliktedir.

Yüze ön taraftan bakıldığında orta yüz bölümünün iki yana doğru genişleyip belirginleşmesini, üst taraftan bakıldığında ise yüzün ön tarafa doğru çıkıntı yapmasına yardımcı olur. Yapı itibariyle yüzü koruyan doğal hava yastıklarıdır.

Alın ve üst çene kemiğini bir köprü gibi bağlayarak kafatasına birleştirir. Elmacık kemiğinin alt bölümünden alt çene kemiğini yukarı doğru çekmekle görevli temporal kas, sinirler ve damarlar geçer. Estetik bakımdan yüzün yükseltilmesi ile yüz bölgesinin belirginliğini artırıcı özelliği bulunur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne İşe Yarar?

Zaman içerisinde yaş almaya bağlı olarak, kilo dalgalanmalarında yani kişinin kilo alıp vermesine bağlı olarak ya da tamamen kalıtımsal faktörlerden dolayı elmacık kemiği üzerindeki doku zayıflar ve yüzün aşağıya doğru yön almasına sebep olur.

Yüz oval yapıdan ‘V’ formuna gelerek uzun bir görüntü ortaya çıkarır. Elmacık kemiği üzerindeki dokunun kaybedilmesi ile kişi olduğundan, daha yaşlı ve yorgun bir ifadede bulunur. Elmacık kemiği üzerine uygulanan dolgu işlemleri ile orta yüz bölümüne hacim kazandırılır ve kişinin daha sağlıklı, genç ve diri görünmesi sağlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Hangi Dolgu ile Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu için Hyaluronik asit bazlı yüz dolgusu tercih ediyoruz. Hyalüronik asit dolgusu vücudumuzda var olan nem maddesidir. Yanak ve elmacık kemiği alanında uzman hekimimiz tarafından incelenerek en uygun noktalar belirlenir. Dolgu yapılacak olan yüzde doğal bir sonuç elde etmek için yüz dolgusunun uygun miktarda farklı noktalara yapılması önemlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Hangi Bölüme Uygulanır?

Elmacık kemiği dolgusu cilt altına ya da cilt içine uygulanmamaktadır. Dolgunun kullanım alanı kemik üzerine olmalıdır. Bu noktada tercih edilen dolguların daha büyük moleküllü ve kısmen sert olması gerekir.

Elmacık Kemiğine Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiğine dolgu uygulaması sırasında, estetik bakımdan yüz simetrisinin sağlanabilmesi amacıyla hastanın oturur pozisyonda olması gerekir. Yüz dolgusundan önce anestezi etkili kremle yüz uyuşturulur. 20 dk içerisinde etkisini gösteren krem uygulamasından sonra minik bir enjektör yardımıyla yanak dolgusu tamamlanır.

Uygulama süresi en fazla 40 dk süren bu dokunuşta elmacık kemiği dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Her iki elmacık kemiği bölgesine de toplamda iki ml dolgu uygulamasıyla hacim yakalanabilir.

Hekim uygun gördüğü takdirde ek doz uygulamasıyla yüzdeki çarpıcı ifade belirginleştirilir. Ek doz uygulaması yapılması durumunda ilk uygulamadan sonra iki haftalık bekleme süresi bulunur. Bu süre içinde dolgu uygulaması uygulanan bölgeye yerleşir. Ek uygulama ile dolgunun kalıcılığı da artırılmış olur.

Elmacık Kemiği Dolgu Uygulaması Sonrası

Dolgu yapılan bölgelere işlem sonrasında dokunulmamalı, 24 saat boyunca su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgu Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Abartılı dolgu uygulamalarıyla kişinin taze ve doğal güzelliğinin önüne geçilmemelidir. Suni ve abartılı olarak yapılmış dolgu işlemleri kişiyi genç ve doğal göstermekten ziyade kaba ve yapay bir forma sokmaktadır. Yanak ve elmacık kemiği üzerine uygulanan Hyalüronik asit dolgusu kişinin naturel güzelliğini bozmamalı, estetik ve orantılı biçimde uygulanmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcılığı?

Quartz Klinik olarak Elmacık kemiği dolgusunda hyalüronik asit dolgularını tercih etmekteyiz. Hayalüronik asit dolgu maddeleri su ve nem tutma kapasitesi en üst düzeyde olan dolgu maddesidir. Kalıcılığı 10 -18 ay arasında olan bu dolgu maddesi ile yüzde 18 ay boyunca kalıcı, estetik, simetrik ve çarpıcı yüz ifadesine sahip olunur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları ve yanak dolgusu istanbul bölgesinden bilgi almak isterseniz 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın