Şakaklar üst yüzün kenarında, gözlerin hemen yanında yer alır. Kaşlarınızın kuyruğu şakaklarınızın önünde biter. Yaşlanma sürecinde hepimiz şakaklarımızda hacim kaybederiz. Şakak dolgusu bu boşluğu doldurmak için mükemmel bir seçimdir. Şakaklardaki boşluklar, yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. Yumuşak doku ve kemik, kaslar ve deri altı yağları değişirken çözülür. Bu, şakak bölgesinde daha az yapısal desteğe yol açar, bu da kıvrımlara, kırışıklıklara ve hacim kaybına neden olur.

Tipik olarak bu süreç 20’li yaşların ortalarında başlar ve 40’lı yaşlarda daha belirgin hale gelecektir. Düzenli egzersiz yapar, iyi beslenir ve koşarsanız, yaşlanma sürecinin ve şakak bölgenizin çukurluğunun daha da şiddetlenmesi mümkündür. Bu değişiklikler ‘yer fıstığına’ benzeyen bir görünüme neden olabilir- geniş bir alın, dar şakaklar ve dar yanaklar. Ama bir çözüm var; şakaklarınızdaki hacim, hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılarak değiştirilebilir.

Şakak Dolgusu Uygulaması!

Dermal dolgu tedavisi şakak tedavisi için oldukça etkilidir. Şakaklarınızı yeniden canlandırmak ve restore etmek için hyaluronik asit bazlı, çapraz bağlı dermal dolgu enjeksiyonları kullanılmalıdır.

Çoğu dermal dolgu maddesi, ciltte doğal olarak bulunan bir maddeden oluşan berrak bir jelden yapılır. Dermal dolgu maddeleri viskozite, kalınlık ve uzun ömürlülüğe göre değişir. Göz çevreniz ve şakak bölgeniz gibi cildinizin ince ve pürüzsüzlüğün kritik olduğu alanlarda daha ince ve hassas dolgu maddeleri kullanmak gereklidir.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem ortalama 20 dakika sürer. Şakaklar için dermal dolgu tedavisi iğne veya künt mikro kanül enjeksiyon tekniği ile yapılabilir. İğneli şakak dolgusu tekniği, bir iğne ile tek bir delinmeyi içerir. Bu, dış kaşınızın üst kısmından kemiğe yakın tek bir noktaya geçirilir. Daha sonra alanı pürüzsüzleştirmek ve doldurmak için aşağı doğru dermal dolgu enjekte ediyoruz. Tedaviler arası bekleme süresi de önemlidir çünkü oluşan şişliklerde azalma, hastaların şakak bölgesinde dolgunun kalıcı etkilerini görmesini sağlayacaktır. Şişlik ve ödem nedeniyle ilk birkaç gün yetersiz tedavi göze iyi görünebilir. Ancak bu şişlik geçtikten sonra hastalar daha fazla düzeltmeye ihtiyaç duyabilirler.

Şakak Dolgusu Ağrılı Bir İşlem midir?

İşlem kesinlikle ağrılı değildir, ancak bu bölgenin tedavisi tehlikeli olabileceğinden tedaviyi güvenli bir şekilde uygulamak için bir uzmana ihtiyaç vardır.

Şakağa / Yanaklara Eklenen Dolgular, Gıdı / Boynunun Biraz Kalkmasına Neden Olabilir mi?

Evet, özellikle orta yüz, yan yanak üst tarafına uygun dolgu maddesiyle doldurulduğunda, çene hattı boyunca alt yüzü biraz kaldırabilir. Bununla birlikte, iyileşme derecesi asla ameliyata eşit olmayacaktır. Aynı zamanda ne kadar hacim kaybettiğinize, cildinizin bütünlüğüne, gevşekliğine, yaşınıza ve kullanılan dolgu miktarına büyük ölçüde bağlıdır.

Alın ve Şakaktaki Dermal Dolgu Güvenli midir?

Yüz vasküler anatomisi hakkında kapsamlı bilgiye sahip, yetenekli ve saygın bir doktor seçmek zorunludur. Şakaklara ve alına dolgu enjekte etmek, yanak ve dudaklara dolgu uygulamaktan daha fazla risk taşır. Bununla birlikte, o alana dolgu enjekte etmek için bilgi, beceri ve yargıya sahip bir uygulayıcıya sahip olduğunuzda risk önemli ölçüde azalır.

Şakak Dolgusu Fiyatlarları

Şakak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak şakak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın