fut saç ekimi Erkekler için saçları tarzlarının en önemli temsilcilerinden biridir. Saçlarının boyu, rengi, kesim şekli aslında yansıtmak istedikleri ruh halinin en dışa vurumlu halidir. Ancak tarzı ne olursa olsun ya da yansıtmak istediği imaj ne olursa olsun saçların sağlıklı ve canlı bir görüntüye sahip olması her erkek için vazgeçilmezdir.

Bu yüzdendir ki erkekler de en az kadınlar kadar saç bakımlarına önem verirler ve düzenli bakım uygulamaları yaptırırlar. Ancak maalesef sağlıklı saçlara sahip olmak sadece bakım yaptırmakla alakalı değildir. Elimizde olmayan bazı dış faktörler saç dökülmelerine sebep olabilir. Vücuttaki vitamin eksiklikleri, yaralanmalar, kazalar, farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar, stres, psikolojik problemler gibi etkiler saç dökülmelerine neden olur. Özellikle de genetik aktarımlar erken yaşta saçların dökülmesine ve orta yaşlara doğru da kellik problemi yaşanmasına zemin hazırlar.

Saç Dökülmelerinin Önüne Geçilebilir mi?

Saç dökülmelerinin tedavi edilebilmesi ve bu tedavilerden istenilen başarılı sonuçların elde edilebilmesi için öncelikle saç dökülmesine sebep olan faktörün doğru teşhis edilmesi gereklidir. Saç dökülmesine neden olan faktörler detaylı araştırılmalı, gerekli muayene ve tahliller uygulanmalı, bunlardan alınan neticeler sonucunda ise teşhis netleştirilmelidir.

Yapılan tüm tahliller mutlaka bir uzman doktor tarafından değerlendirilmeli ve hastanın gerek genetik yapısına gerek genetik aktarımlarına gerekse ihtiyaçlarına uygun olan bir tedavi yöntemi planlanmalıdır.

Burada hastaya düşen bazı yükümlülükler de söz konusudur. Eğer siz de yoğun saç dökülmeleri yaşayan biriyseniz, saç dökülmelerinizin teşhis edilmesi için adımlar atmanızın yanı sıra saçlarınıza ve saç derinize zarar verebilecek saç bakım ürünlerinin her birini kullanmaktan uzak durabilirsiniz. Ayrıca, saç dökülmelerinde beslenme alışkanlıkları da oldukça önemlidir. Protein bakımından daha zengin besinlerin yer aldığı bir beslenme planını oluşturduktan sonra beslenme alışkanlıklarınızı da bu yönde değiştirmeniz saç dökülmelerinizin azalması için faydalı olacaktır. Beslenme planı oluşturmak için bir diyetisyenden yardım almanız çok daha olumlu sonuçlar almanızı sağlar.

Saç dökülmenizin vitamin eksikliklerinden kaynaklı olduğu teşhis edildiyse mutlaka bir uzman doktor eşliğinde tedavinizi planlamalısınız. Özellikle son günlerde takviye edici ürünlerin sıklıkla gündeme gelmesi bilinçsiz kullanımları da ne yazık ki beraberinde getirdi. İnternette dolaşan bilgi kirliliği, kişilerin bu takviye ürünlerin tamamen zararsız olduğu ve istenildiği zaman kullanılabileceği gibi yanlış bir algıya kapılmalarına neden oldu. Sizin bu yanlışa düşmemenizi öneririz. Çünkü her şeyde olduğu gibi vitaminlerde ve takviye ürünlerde de azı da fazlası da zarara yol açar. Bu takviyeleri kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora başvurmalı ve değerlerinizi ölçtürmelisiniz. Zaten bu değerler doğrultusunda doktorunuz sizin için uygun takviyeleri ve kullanım miktarlarını önerecektir.

Saç Dökülmesi, Saç Seyrelmesi ve Kellik Tedavisi Olan Hastalıklar Mıdır?

İyi haber şu ki saç dökülmesi ve kellik sorunu tedavisi olan hastalıklar. Saç ekimi yöntemleri ile saçların seyrekleştiği bölgelere yeni saçlar ekiliyor ve saçlar sağlıklı, canlı görüntüsüne yeniden kavuşuyor. Saç ekimi tedavilerinde Fue Saç Ekim, DHI Saç Ekimi ve Fut Saç Ekimi gibi yöntemler son günlerde oldukça tercih edilen ve başarılı sonuçlar alınan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu yazımızda sizlere Fut Saç Ekimi tekniği ile ilgili daha detaylı bilgiler aktaracağız ve kafanızda bu yönteme ilişkin oluşmuş soru işaretlerini çözmeye çalışacağız. İşte Fut Saç Ekimi öncesi, sonrası ve uygulaması için tüm detaylar…

Fut Saç Ekimi Nedir?

fut saç ekimi Fut Saç Ekimi yani diğer bir adıyla Follicular Unit Transplantatation 30 yıla yakın bir süredir uygulanan etkili bir saç ekim yöntemidir. Bu yöntem, tüm dünya kapsamında en ileri teknoloji ile desteklenmiş ve en çok gelişme gösteren saç ekimi yöntemleri arasında yer alıyor. Fut Saç Ekimi, sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı bölgelerden şerit halinde çıkarılan saç köklerinin uygulamaya ihtiyaç duyan bölgeye ekilmesi işlemi ile gerçekleştiriliyor.

Kimler Fut Saç Ekimi Yaptırabilir?

22 yaşını dolduran, kalıcı saç dökülmeleri yaşayan, saç dökülmesi belirli bir seviyeye gelmiş olan, saç ekilmesi planlanan sağlıklı kıl köklerine sahip olan ve genel sağlık durumu iyi seviyede bulunan her kişi Fut Saç Ekimi yaptırabilir.

Fut Saç Ekimi Yöntemi Özellikle Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Bildiğiniz gibi gelişen teknoloji ile saç ekimi yöntemleri de çoğaldı ve gelişme gösterdi. Ancak bazı özel durumlarda belirli yöntemlerin uygulama için tercih edilmesi sonuçlardan alınan başarı için çok daha sağlıklı oluyor.

Fut Saç Ekimi tekniğinin de uygulanmasının özellikle tercih edildiği bazı özel durumlar bulunuyor. Örneğin, sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı kıl köklerinin toplanacağı bölgedeki saçlar az miktarda ise, daha fazla greft toplanabilmesi için doktorlar bu yöntemi tavsiye edebilir. Yapılacak rötuşlar için çok az sayıda greft toplanması gerekiyorsa ya da kıl köklerinin toplanacağı bölgede bulunan saçlar aşırı derecede yoğun miktarda ise, toplama yapılacak bölgenin etrafındaki diğer sağlıklı saç köklerinin zarar görmemesi için de yine Fue Saç Ekimi yönteminin uygulanması önerilir. İlaveten, Fue Saç Ekimi fiyatları diğer saç ekimi fiyatları ile karşılaştırıldığında daha uygun kalmaktadır.

FUT Saç Ekimi Tekniğinde Uygulama Aşamaları Nasıldır?

Fut Saç Ekim tekniği, uygulama esnasında acı veya ağrı hissedilmeyen bir saç ekimi tekniğidir. Çünkü, bu teknikte saç köklerinin toplanacağı donör bölge de denilen kısım lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu bölge çoğunlukla sağlıklı ve dökülmeye dayanıklı kıl köklerinin yer aldığı ense bölgesidir.

İlk aşamada lokal anestezi ile uyuşturulan donör bölgeden ortalama 15 cm x 2 cm büyüklüğünde bir parça kesilerek çıkartılır. Kesilecek alanın büyüklüğü, saç ekimi yapılması kararlaştırılan bölgenin genişliği ile bağlantılıdır ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Fut Saç Ekimi ikinci aşamasında ise donör bölgeden kesilerek alınan deri parçası içerisindeki saç kökleri bu alanda uzman profesyonel hemşireler tarafından ayıklanarak saç ekimi işlemine hazırlanır. Deri parçası üzerinden ayıklanan greftler, petri denilen kaplara düzgün bir şekilde yerleştirilir.

Üçüncü aşamada donör olan ve deri alınan bölge estetik dikiş ile kapatılır ve sarılır. Ortalama 20- 30 günlük bir iyileşme süreci sonrasında bu bölgede yatay bir dikiş izi kalabilir.

Dördüncü aşama, saç ekimi işlemine geçilen aşamadır. Bu aşamada da saç ekiminin yapılacağı bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra bu bölgeye çıkarılan greft yani kıl kökü sayısı kadar iğne deliği büyüklüğünde kanallar açılır.

Fut Saç Ekimi son aşaması ise açılan kanallara saç köklerinin yerleştirildiği ve saç ekimi işleminin tamamlandığı aşamadır.

Fut Saç Ekimi Operasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları saç ekimi operasyonundan en az 1 hafta önce bırakmalısınız.
 • Operasyondan önceki 1 hafta süresince alkol tüketmemelisiniz.
 • Operasyon öncesinde saçlarınıza losyon, jöle ya da saç kremi gibi kimyasal içerikteki ürünleri uygulamamalısınız.
 • Operasyon öncesinde kahvaltı yapabilirsiniz fakat kafeinli içeceklerden uzak durmalısınız.

Fut Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında Süreç Nasıl İlerler?

Fut saç ekımı Operasyondan 1 hafta sonra, dikişlerinizin alınması için tekrardan uygulama merkezini ziyaret etmeniz gerekir. Operasyondan sonra dikiş atılan bölgeye pansuman yapılır. Bölgedeki bandaj ise doktorun uygun gördüğü zamanda çıkarılır. Saçlar ise üçüncü günden itibaren yıkanabilir ancak yıkama esnasında hassas davranmalı ve bölgeyi asla kaşımamalısınız.

FUT Saç Ekimi Yöntemini Tercih Etmek Hastaya Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

 • Kıl kökleri donör bölgeden tek tek toplanmadığı için bu yöntem zaman açısından kısıtlı hastalar için idealdir.
 • Kıl köklerinin toplanacağı bölgedeki saçları seyrek olan hastalar için en iyi yöntem Fut Saç Ekimi uygulamasıdır.
 • Saç ekiminin gerçekleştirilmesi için saçların tıraş edilmesine gerek yoktur.
 • Özel yöntemler kullanılarak çıkarılan saç folikülü bu uygulamada zarar görmez. Donör bölgeden toplanılan kıl kökleri, diğer tüm doku parçalarından arındırıldığı için ekim yapılacak alana saçların ekilmesi için açılan kanallar boyut olarak daha küçüktür. Kanalların küçük olması sayesinde kan dolaşımı bozulmaz ve bu durum ekilen saç köklerinin daha hızlı büyümesi için büyük avantajdır.

FUT Saç Ekimi Yöntemini Tercih Ederseniz Ne Gibi Dezavantajlar ile Karşılaşabilirsiniz?

 • Saç ekimi operasyonu esnasında atılan dikiş izi ense bölgesinde kalır. Dikiş atılmasını tercih etmezseniz de enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalırsınız. Bu durum da sağlığınız açısından risk oluşturur.
 • Toplama yapılacak donör bölgeden belirli büyüklükte bir deri parçası kesilerek alındığı için operasyon sonrasında hissizlik ya da uyuşma hissi yaşayabilirsiniz.
 • Toplanan saç köklerinde bazı kayıplar meydana gelebilmektedir.
 • Operasyon sonrasında göz çevresinde hafif miktarda şişlikler ortaya çıkabilmektedir.
 • Operasyon neticesinde kıl dönmesi sorunu ile karşılaşma ihtimali söz konusu olabilmektedir.
 • Operasyondan belirli bir süre sonra farklı bölgelerde yaşayabileceğiniz yeni dökülmeler neticesinde ikinci bir saç ekim operasyonuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda tekrar bir operasyon geçirdiğinizde yeni bir dikiş izi oluşacaktır.
 • Dikiş atılması nedeniyle operasyon sonrasında dikiş atılan bölgede ağrı hissi yaşayabilirsiniz.
 • Fut Saç Ekimi operasyonunda saç derisinden parça alınması ve bu parça alınan kısma dikiş atılması nedeniyle bu operasyon daha uzun bir iyileşme süreci gerektirir.

FUT Saç Ekimi Fiyatları

Fut Saç Ekimi fiyatları için de diğer tüm yöntemlerde olduğu gibi net bir rakam vermek mümkün değildir. Merkezi ziyaret etmeniz ve detaylı muayene ile analizlerin ardından ihtiyaçlarınız uzman doktorunuz tarafından belirlenir ve bu bağlamda fiyatlandırma yapılır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Fut Saç Ekimi tekniğinde ekim yapılacak alanın büyüklüğü, saçlarınızın yapısı ve ekim ihtiyaç miktarınız gibi kriterler uygulama fiyatının belirlenmesinde etkili olacak faktörler arasında yer almaktadır.

“Doğru seçimler, işlem üzerinde hayati önemler taşır”

Gerek Fut Saç Ekimi gerekse diğer saç ekim yöntemlerinden faydalanacak olun, buradaki en hassas nokta saç ekim fiyatları değil, uygulamayı yaptıracağınız merkez, sizi tedavi edecek doktorunuz ve işleminize destek verecek olan ekiptir. Kesinlikle tercihiniz, kalite standartlarına uygun hijyenik bir klinik, alanında yeterli bilgi, beceri ve tecrübeye sahip bir doktor ve alanında uzman profesyonellerden oluşan bir kadrodan yana olmalıdır. Tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde hem operasyonunuz daha konforlu hem de operasyondan alacağınız sonuçlar çok daha başarılı olacaktır.

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz yoğun saç görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde Fut Saç Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Fut Saç Ekimi yaptırmak ve Fut Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak  randevunuzu planlayın..

Bir yanıt yazın