Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği günümüzde en yaygın estetik girişimlerden biridir. Otoplasti adı verilen bu estetik ameliyatı kepçe kulaklardaki simetri problemini çözer, kulakların daha normal açıklıkta görünmesini sağlar. Kepçe kulak problemi hastada genellikle genetik olarak görülür. Kepçe kulak görüntüsü genellikle ikiye ayrılır. Bazı kişilerde kulak, olması gereken açıdan daha geniş olur, bazı kişilerde ise kulakların kıvrımı belirgin olmayacak kadar düz durur. Kepçe kulaklar ameliyat ile estetik bir görüntüye kavuşturulur. Herhangi bir riski bulunmayan bu ameliyatlar sayesinde yüz güzelliğinin bütünü sağlanmış olur.

Neden kepçe kulak ameliyatı olmalıyım?

Kepçe kulak görüntüsü, kulağın olması gereken noktadan daha önde durması, kıvrımlı görünmesiyle meydana gelir. Kulak estetiği sorunu yaşayan kişilerde kulakların yana doğru açılması da en sık görülen problemlerdendir. Bu problemler genellikle işitme sorunu yaşatmaz, sadece kişilere psikolojik olarak baskı yaratır. Çocukluk yaşlarından itibaren kepçe kulak problemi yaşayan kişilerin özgüvenleri yıpranabilir, toplumdan dışlanır. Kadınlar her ne kadar saçlarıyla kulaklarını gizleyebilseler de erkekler için aynısını söylemeyiz. Bu nedenle erkeklerde kepçe kulak problemi daha belirgin olarak görünür.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetiği için hastaların en az 6 yaşında olması önerilir. Kulakların gelişim sürecinin %85’i 6 yaşına kadar tamamlanır. Bu nedenle kişiler okul hayatına başlamadan kepçe kulak estetiği olabilir.

Kepçe kulak estetiği genellikle lokal anestezi altında olur. Çocuk yaştaki hastalara ise genel anestezi önerilir. Kepçe kulağın arkasında bir kesi atılarak kıkırdak törpüsü sayesinde bu bölge inceltilir daha sonra tekrar dikilerek kepçe kulak estetiği tamamlanır. Kepçe kulak estetiğinin dikişleri arkaya geleceği için size karşıdan bakanlar herhangi bir ameliyat izi görmeyecektir.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kepçe kulak estetiğinden sonra hastalar aynı gün içinde taburcu olabilir. Hastaların kulaklarına takılan ufak bir bandaj ameliyat edilen bölgenin temiz kalmasına yardımcı olur. İyileşme sürecinde geçici olarak şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir hafta içinde hastalar şikayetlerinden kurtulur, ameliyat izlerinden tamamen kurtulur.

Kepçe kulak estetiğinden bir ay sonra kulaklar tam olarak istenen boyuta gelecektir. Şişliklerin tamamen inmesiyle kulakların gerçek boyutu belli olacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.